Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.20. 14:39

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#17HozzászólásElküldve: 2018.03.11. 15:53 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#16)

Nagyon sajnálom! Eszembe jutott a belezuttyanása a Dunába...nyugodj békében alföldi goldilány!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#16HozzászólásElküldve: 2018.03.11. 13:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Dolly tegnap meghalt. :(
Veseelégtelen lett, hiába az infúzió, a szakképzett és gondos kezelés, sajnos nem tudták visszafordítani a folyamatot. :(
Nagyon sajnálom és köszönöm a gazdiknak, hogy 2.5 éven át jó gazdái voltak neki.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#15HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 12:37 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#14)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Iggazi retriever! Az ám.... :mrgreen: ezek a szalonnasütő helyek felénk is a mai napig is veszélyesek. Még a mama (Hetty) is képes egy óráig is átböngészni a rendberakott helyet, a hamut is beleértve....hátha akad egy finom falat. A múltkor nálunk a parton három napos rendezvény volt, Parázs-varázs néven grillezős verseny. Ugye az emberi hülyeség határtalan, :oops: Tiffany is utána három napon keresztül hurcolt ki grillezett oldalast a bokrokból, amit oda bedobáltak a kedves résztvevők. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dolly baba......pörgésre fel!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#14HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 12:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Szanita (#13)

Egy környékbeli pataknál van egy szalonnasütős hely, ahol összegyűltek a fiatalok. Na, ott rákerült, miután Betli és ő éhező kutyaként sarcoltak meg mindenkit, kb. oly mértékben, hogy még a tűzön éppen sülő kolbit is lenyúlta Dolly drága.
A lakásba még nem akar bemenni... most az a menetrend, hogy a kaputól indultak, ami 2 rövid lépcsősorral lejjebb van a teraszos felső bejáratnál. 2 napot a kapu környékén aludt... aztán lejjebb költözött. Reggelente e bejárathoz caplat már simiért. Még van egy hosszú lépcsősor, ami a hatalmas, zöld kertig visz le. Dollynak ez jó program, úgy néz ki, hetekig fog tartani az új helyének felfedezése, olyan lassan halad vele. :lol: 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#13HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 06:54 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#12)


Nagyon örülök, hogy ennyire jó helyre került Dolly, igazán megérdemelte a sok sivárságban telt évek után, hogy retrieverhez méltó életet éljen. Amit ő viszonoz is. Az a póráz pedig már Földváron sem nagyon kellett rá, annyira látszott, hogy az a fajta kutya, akit nem lehet elveszíteni. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#12HozzászólásElküldve: 2015.06.27. 20:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma meglátogattuk Dolly-t, jóóóól leellenőriztük - az egyébként jól ismert - lakókörnyezetét. :) Egy ebéd és egy baráti beszélgetés keretében.
Dolly jól van, kiszedtük a varratait, a hája alatt sajnos kicsit lassabban gyógyul a sebe, de nagyjából rendben van.
Dolly nem nagy kutya, de annál szélesebb és mélyebb, rengeteget kell fogynia, ami az ízületei számára is fontos lesz.
A szőre alakul, gazdiapu napról napra küzd vele és fésüli, rendezi, a nagy csomókat vagdossa, rendezi. Juli-gazdival járnak sétálni, amit Dolly szeret, csak a nagy súlya miatt eléggé nehézkes még neki, de reméljük, ez később még sokat javul. A kapunál igencsak óvatos, búcsúzkodásunkkor kitipegett Betlivel együtt, majd amikor szemmel láthatóan indulásra került a sor, akkor cselesen visszasasszézott és a küszöb mögül csóvált, tipegett, vigyorgott, majd tipegett még kettőt hátra, hogy jelezze, ő oda tartozik, esze ágában sincs elmenni.
Autózni egyébként kevésbé szeret, de valószínűleg majd megszokja, pláne, hogy ausztriai síeléstúra, lovardábajárás és hasonlók is be vannak neki ígérve.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#11HozzászólásElküldve: 2015.06.25. 13:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Fruzsi (#9)

Boldog gazdis éveket! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#10HozzászólásElküldve: 2015.06.24. 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#9)

:smt026 :smt023 :smt007 :smt006


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dolly
#9HozzászólásElküldve: 2015.06.24. 15:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Dolly gazdához került.
Egy régi örökbefogadónk kutyájává vált, aki 6 éve vitt haza tőlünk egy másik goldilányt. Ő nemrég meghalt és azonnal kutya kellett a helyére... Dollyra esett a választás.
Solymáron fog élni, van egy 8 éves golden kan társa, és nagyon szereti környezet, kedves gazdik veszik körül.

Dollynak még sok minden új, nem akar még a lakásba beköltözni, pedig nyitva van előtte a lehetőség. Már megtanult lépcsőzni, ami eleinte félelmetes volt számára. :)
Betlit, a kan goldent isteníti, Betli is barátkozik vele, de még ő is gyászol kicsit...
Napi 2x sétál, ami a fogyókúrájának jót fog tenni... :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2015.06.20. 14:14 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Találkoztam ma Dollyval. Óriásit változott, mintha kicserélték volna. Boldog, szalad, repdes.......rohan. Kibújt a csigaházból. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

egyszerűen imádnivaló!!! :D :D :D :D :smt049 :smt049 :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2015.06.19. 18:56 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2015.06.19. 18:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Dolly fuvarja megoldódni látszik, köszönjük!

Tiffanyról és Pamacsról kaptam képeket Gabi jóvoltából. Most küzdök velük...
Gabi beszámolója:

Idézet:
goldi: TUD PÓRÁZON SÉTÁLNI!!!! Amennyiben nem zavar, hogy annyira bújik, hogy muszáj rajta átesni :D!!! Pisi kaki szintén rendben, kajaügyileg kicsit finnyás, nem lájkolja a calorie regulation-t... vajon miért... nem "agresszív", a kiscicától is megrettent, ő is szobatisztának tűnik, vagy jól céloz a lefolyóba ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.06.17. 18:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Dollyról vannak hírek, csak kicsit lassan jöttek.
Vérlaborja jó. Szívféreg tesztje negatív.
Tegnap túlesett az ivartalanításon, amit vélhetően nagy súlya miatt kicsit nehezebben viselt, mint szokás. Mára rendben van, evett ivott.
Oltásait, oltási könyvét rendezik, parazitamentesítő szereket kap.
Pórázon eleinte bátortalan volt, de napról napra nyílik, alakul, bátorodik. Kedves, aranyos, értelmes, mindenkivel barátságos kutya.

FUVART KERESÜNK SZÁMÁRA MIELŐBB Dunaföldvárról Pomázra ideiglenes befogadóhoz!!!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.06.16. 05:54 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Vasárnap ismertem meg Dollyt. Érte mentem, elhoztam az Alföldről, lemondó nyilatkozattal a zsebemben. ;) :D

Fából készült kennelben éldegélt az udvaron, földes padlón. Kicsit meg volt szeppenve, hová is akarjuk őt cincálni, mert azért annyira nem akart jönni. Akkori "gazdi" segítette be az autóba a nagy fenekét. Akkori "gazdi"elárulta, hogy tápot nem eszik, zsírban áztatott kenyér ráütve egy tojással a napi betevője Dollynak. Hát ez a kalóriadús eledel meglátszik Dollyka egyenlőre kissé "bojler" testén. :oops:
Földvár felé, nem félúton, hanem már az elején bekapcsoltam a klímát az autóban. Tetszett neki, nagyon hamar meg is szűnt a zihálása. Földvárra érkezvén kiszálltam az állatkórház előtt az autóból, Dollyhoz léptem. Kicsit megölelgettem, erre ő felnézett, jah megérkeztünk, akkor kiszállok. Dollyka kiszállt, túlsúlya ellenére fürge tud lenni néha. Főorvos úrral találkoztunk a kórház előtt, mosolyogva szólt, újabb kutya? Igen, mondom "Fruzsi kutya". Kicsit várni kell, szólt a főorvos úr, erre mi elmentünk sétálni.
Dolly örömmel sétál, gyűjti az információkat, szemmel láthatóan felszabadult lett. Mert szerintem veszik a jeleket és pontosan tudják, érzik a pozitív változást. Dollyka szagolgatott, pisilt, kakilt........sétáltunk, a Duna felé. Olyan jó kis lejáró van a közelben, mondom nézzük meg. Ballagunk a Duna felé, gondoltam bevizezem a kezem és utána Dolly fejét, de ő máshogy gondolta. Merthogy határozott elképzelése volt arról, hogy ő megáztatja magát. :mrgreen: Olyan lendülettel vetette magát a Dunába, hogy csak lestem. Mind a 38 kilójával fordult egyet és belecsobbant a habokba. Nem is akart egyhamar kiszállni, borzasztó jól érezte magát. Szinte húzódott még beljebb. Átjöttek Dolly gondolatai, lemosom az Alföld homokját magamról...............Engem már környékezett a híg f@sás, ha most történne valami a nyakörvvel mit csinálok??? Együtt úszunk Mohácsig, vagy csak Dolly úszik és engem Fruzsi feltrancsíróz, hogy elúsztattam a legújabb mentvényét. :mrgreen:
De jól alakultak a dolgaink, jó 5-10 perc után ki tudtam húzni a vízből és elsétáltunk a kórházba. Bemenni nem akart, az nehézkes volt, mondjuk meg is értem.
Délután fordultam egyet, ekkor már a fotósommal együtt vittük sétálni a parkba Dollyt. Nagyon ügyesen közlekedett már kifelé a kórházból, örömmel sétált velünk. Nem ismeri a pórázt szerintem, de nagyon alkalmazkodó és végtelen nyugodt, kedves, aranyos kutya. Alacsony felépítésű, ha sikerül lefogyni még gyönyörűbb kutya lesz belőle. Jutifalat jöhetett, ahogy a képek is bizonyítják. A séta alatt kétszer próbált meg lemenni a Dunához. Határozottan indult lefelé, hogy ő még egyet csobban, de ezt már nem engedtem. Szívesen veszi a simogatást, a testi kontaktot, bár van olyan érzésem, hogy nem sokat foglalkoztak vele. A megnyúlott emlői láttán sem hiszem, hogy csak háromszor ellett, de ez van. Ügyesen sétál, visszafelé már teljesen a lábam mellett ment. Szívesen szagolgatja a bokrokat. A fiam, aki fotózott, teljesen oda volt érte, a nagy kamasz nem értette, hogy miért így megy. Nehézkesen megy a súly miatt, riszál rendesen. Erről rövid videó van, majd felteszem. A térkőre nem lépett rá, és volt egy rács arra sem ment rá. Hát vannak még elakadások, de ezeken pár nap alatt túl lehet jutni.

Ha valaki szeretne egy jó természetű, aranyos, kedves, nyugodt kutyát, aki lehet gyúrni, úsztatni, az ne habozzon. Light táppal egyhamar formás kis tüneményes golden királylány lesz belőle. :smt007 :smt007 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.06.15. 05:47 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Ennyire vízimádó
Kép

Kép

autóban
Kép

jól érzem magam
Kép

ezt szeretem
Kép

ez a gyönyörű térkő nekem ismeretlen, nem mertem rálépni
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.06.14. 21:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Tetszik a pofácskája.. :P

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Dolly - In Memoriam
#1HozzászólásElküldve: 2015.06.14. 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Dolly 6 éves golden retriever szuka.
Ivarosan hirdették egy fantasztikus hirdetési felületen, eddig is háromszor ellett, most is a kan kutya mellől lett elhozva, így megelőzendő a további szaporítgatást, és a hányódása elkezdődését, inkább magunkhoz vettük. Így garantáltan ivartalanítva és leinformált helyre kerülhet gazdihoz. Kedves, aranyos, sajnos sokat nem foglalkoztak vele életében, valószínűleg a szeretet kinyilvánítása etetésében megrekedt, ugyanis kövér, mint egy mangalica, potom 38 kg... erős fogyókúrára vágyik. Gondozatlan, szőre teljesen ápolatlan, kócos, loncsos, egy igen alapos kozmetika rettentően elkellne neki. :(

Egyelőre Dunaföldváron landolt az Állatkórházban. Alapvető átvizsgálása és ivartalanítása után mielőbb ideiglenes befogadót keres!!! Nem terveztünk vele, nincs számára leszervezett helyünk.
Természetesen végleges gazdi jelentkezését is várjuk.

Megismerése most kezdődik, egyelőre annyit mondhatunk, hogy kedves, aranyos, mosolygós goldenlányról van szó.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Dolly képtára

Kép

Kép

Golden mosoly:
Kép

Kép

A vizet szereti, mert Földváron a Dunába nem tartott sok időbe belehuppannia. :)
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség