Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 07:12

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#52HozzászólásElküldve: 2016.02.26. 17:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Zsanett (#51) :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#51HozzászólásElküldve: 2016.02.26. 17:07 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Az új gazdik úgy hiszem, jól ragadták meg a lényeget: Barnus tényleg annyira bújós, simán lehet seprűvel vakargatni a hasát :lol:
Kép

Az egészsége is jól szolgál, ismét negatív lett a szívféreg tesztje! Nem állhat semmi a boldog gazdis évek útjába :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - van gazdajelöltje
#50HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 18:29 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#49)

Tényleg, mintha már egy régi kapcsolatban lennének. Sok boldogságot mindenkinek!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - van gazdajelöltje
#49HozzászólásElküldve: 2016.02.16. 17:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Browniera is rátalált az igazi, nagyon bízunk benne, hogy most már tényleg az igazi Igazi. :)
Barni a még 2008-ban örökbefogadott Nelly mellé költözött és olyan, mintha mindig is ott élt volna. :D
Képekben:
Kép
Kép
Kép
Kép
Nagyon sok boldogságot kívánok Barninak és a gazdiknak, várjuk a beszámolókat! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#48HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 00:28 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Előzmény: Zafír (#45)

Barnus így játszik:





Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#47HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 16:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Zsanett (#44)

Az első kép nagyon jó!!! :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#46HozzászólásElküldve: 2016.01.28. 09:48 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Zsanett (#44)
:lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#45HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 20:29 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.26. 12:41
Hozzászólások: 37
Ez a kàdas fotó fantasztikus! :D
Nagyon szèp ès csibèsz fejû ez a kutty!!! :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#44HozzászólásElküldve: 2016.01.27. 19:42 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Barninak mozgalmas 24 órája volt: tegnap fürdőt vett, megigazította a frissen ágyazott ideiglenes helyét, és miután kipihente magát, Kamaraerdőn szemlézett egyet. Nyugis kis sétánk volt, nem találkoztunk senkivel, elszaglászott. Nem húzott, nem akarta az összes fára feltekerni a flexit, sőt, a pocsolyákat is kikerülte - hálás voltam érte :)

Fürdetéskor nem akart kiszállni a kádból (a vizes járólap nekem sem a kedvencem), gondoltam, bemutatom neki a hazai kutyust, hátha megmozdítja a maga kis 34 kilóját :D Ilyen érdeklődő volt:
Kép

A sétánk:
Kép

Kép

És a séta utáni pihenő. Időnként tud komoly kutya is lenni :)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#43HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 16:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Fruzsi (#41)

Én azt nem értem, mi a hiba vele...
Eddig minden csoki kutyánkért verekedés volt. Most van kettő is, igaz, Rudira vannak komoly szándékú érdeklődők, de valójában Barnira nincs.
Nem is értem.
Nem is öreg, nem is problémás, gyerekbarát, cuki. :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#42HozzászólásElküldve: 2016.01.22. 15:08 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 21:54
Hozzászólások: 271
Előzmény: Fruzsi (#41)
;)
kis szeppenke :) épp lelkesen figyelgetett, hogy mi történik odabent, amiről esetleg véletlenül lemarad... :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#41HozzászólásElküldve: 2016.01.21. 21:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Eowyn (#39)

Móni, ez kifejezetten jó kép lett Barniról!

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#40HozzászólásElküldve: 2016.01.13. 10:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Eowyn (#39)

:smt007 :smt007 :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 21:57 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 21:54
Hozzászólások: 271
ha már Csinszka miatt Andiéknál jártam, lőttem 1-2 friss fotót Brownie-ról is :)
Ez a kutya egy cukorborsó, nyugis, megfelelni vágyó, gyermekszerető mackó.

Gyerekekkel (nagy puszi a kis segítőimnek! :smt058 ):

Kép

Kép

Kép

hát nem gyönyörűséges? :smt007

Kép

Kép

Kép

egyébként nem könnyű fotózni, mindenre figyel, és jönne puszit osztani:

Kép
:lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 20:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma találkoztam Brownie-val is. Az időjárás viszontagságai (szép napsütés, száraz, meleg idő egész nap) bár elkezdtem fotózni, de hamar feladtam. Barni fiam örült nekem, de azért szerencsére nem panaszkodott hangosan, hogy hazajönne. Viszont megint megemlítette azokat az apró, kedves gyerekmancsokat, amiket szeretne egy örökbefogadó család életében. Azt is mondta, hogy jófejek a lányok, akikkel most együtt él, meg hogy szeretik, meg minden. De szeretné, ha papíron is valaki nevére venné és őt, a kis együgyű, imándnivaló barnamadva Barnikát végre véglegesen ÖRÖKBE fogadná! :smt007 :smt007 :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2015.12.24. 19:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma és tegnap úgy alakult, hogy Brownie elköltözött Érdre, Török Andihoz. Továbbra is gazdikereső, viszont kutyáink állománya azt kívánta, hogy némi átcsoportosítás történjen. Hozzám Barni helyére pont elfért Dália és Dafke, így ők sem maradtak a kórházban Karácsonyra, róluk majd a saját fórumukon írok. Viszont az otthoni, családi és kutyák közti béke fenntartása érdekében a folyamatos 8 kutyás állomány, hát hogy is mondjam... kicsit sok(kkkk) volt, ezért ezen alakítani kellett. Barni nagy örömmel indult el Andival, karácsony lévén még nem beszéltünk róla, hogy alakult azóta a délutánjuk, hogy hazaértek, de gondolom, Barni ott is elvan a macskával, Andi unokái által részben teljesülhetnek a karácsonyi kívánságai, mert simogattathatja magát kisgyerkőcökkel, Csisznka és Lexi pedig lehetnek háreme. :)

Brownie persze továbbra is vágyná a végleges, saját otthon, saját kisgazdikat, és mi is reméljük, hogy most, az ünnepek lecsengése után megjön a kedve az örökbefogadóknak és a mostani sok-sok kutyánk sorra saját családba kerül.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2015.12.21. 21:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie és Chaplin kerti partyjai rendszeresek. :) A két gyermek igazán egymásra talált, Barni a tömeg, Chaplin a sebesség és az ész. :) Barni teljesen ráhangolódott Chaplinre, és ketten buliznak. :) Igazi barátokká váltak. Kettejük karakterisztikus különbségét asszem, ez a fotó ábrázolja a legjobban. :mrgreen: Éles, jól nevelt Barnika és szélvész, mindig tettre kész és jó alaposan előre dolgozó Chaplin! :lol:
Kép


Brownie a jólnevelt, a műveltebb, okosan leül, nagyon rápörög a jutalomfalatra, ezért sok mindent el lehet érni nála, igaz, néha kicsit mohóbban veszi el a kaját.
Szépen és gyorsan leül, mert azért jutalom jár.
Ma még fotózkodáskor is úgy ült, mint a cövek, büszke voltam rá!
Kép
Forte: Siess már, tüsszentenem kell!
Rose: Még mindig...?
Brownie: Így jól csinálom? ;)

Azért teljesen leguggolni nem mertem, mert az felkérés lett volna keringőre, hogy bomoljon a fegyelem. 8-)
Kép


Ráadásul kaptunk csodálatos hámokat ajándékba, úgyhogy "kénytelen" volt pózolni benne, hogy bemutathassuk köszönetként őket.
Kép

Kép
A csóválás részéről is megy, állandóan!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2015.12.20. 00:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie és Chaplin nagyon egymásra találtak. Egyértelműen Chaplin az ész, amit szerintem mindketten tudnak. :mrgreen: Brownie olyan bájos, kedves, együgyű (kutya benyomását teszi), de azért nem mondok róla rosszat, okos ő, de ő is az úgynevezett praktikus intelligenciával rendelkezik. :) Definíciója ennek: Nem erőltetjük meg magunkat jobban a kelleténél. :mrgreen: :lol:
Brownie egyébként okos. Tud ülni, sétálni, pacsit adni, játszani, aranyoskodni. De belőle nem sok, nincs mindig az ember nyakában, nem ugrál fel, nem stréberkedik. Van, akinek ez jön be, na, nekik való Barni!

Barni is volt ma sétálni, kedves, okos, aranyos volt. A fotói nekik sem a legkimagaslóbbak, de olyat tett... de olyat, amivel meglepett minket anyukámmal - akinek ezer hála és köszönet, hogy még ilyenkor is se szó se beszéd jön, segít, kutyázik velem. :)
Brownie nem csak hogy apportozott, de még vágtázott is az eldobott dummyért! Ilyen szélsebes volt:
Száguld oda:
Kép

És vissza:
Kép
Még a kamera sem tudja követni! (Na jó, csak rosszul volt beállítva. :) )

Le is videóztuk, tényleg nagyon ügyes volt!


Született egy kis videó is, így sétáltunk hármacskán Brownie, Chaplin és én:


Csináltunk pár fotót is, jobbakat-rosszabbakat:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Fini volt!
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: Fruzsi (#32)
:smt060


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 16:13 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Fruzsi (#32)

:smt055 :smt055 :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 13:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kedves Jézuska!

A kistesóm, Chaplin azt mondta, most kell Neked írni, mert akkor minden vágyunk teljesül! Bár nem értem, mert nekem nyáron is szoktak vágyaim lenni, de kistesó azt mondta, hogy én ezt nem is érthetem, mert bonyolult. Hát jó...
Szóval mire vágynék?
Sok-sok kajára! Imádom a hasam! Bármit meg tudok enni, csak legyen labradornak való és ne menjen tőle a hasam, ami nem szokott, de azt mondják, vigyázni kell a minőségre. :) Ha tudsz ilyet hozni, akkor sokat kérek! Kistesónak is adok belőle, de csak kicsit.
Hozz légyszi jutalomfalatot! Én sokkal jobban megérdemlem, mint kistesó, ő még leülni sem tud, én viszont igen, ahogy azt ideiglenes anyukám fényképein is láthattad! Nagyon jól nevelt vagyok és ezért szerintem nagyon megérdemlem a jutalomfalatot!
És... ha... már az anyukákról van szó. Lehetne, hogy hozz nekem egy igazit, sajátot? Régen volt. Májustól novemberig. Szeretet, békesség, négy csodálatos kisgazdi, akik szerettek, rajongtak értem, húztak-nyúztak, de ezt is csak a szó legjobb értelmében. Tanítottak, lelket neveltek belém, miután korábbi lelketlen tartóm egy menhelyre toloncolt (ez még előtte volt, áprilisban). De valami megváltozott, és el kellett jönnöm onnan. A gyerekek sírtak, szomorúak voltak, és az én szívem is majdnem megszakadt, de gazdianyu úgy döntött, én nem maradhatok, mert díszkert kell. Szerencsére nem a menhelyre küldtek vissza a tengernyi kutya közé, hanem olyan helyre, ahol szeretnek most is. De annyira, annyira hiányzik az a nyolc apró gyerekkéz, a zsivajuk, a viháncolásuk, a napi séta, és az az igazi meghitt, családi közeg. Néha még mindig velük álmodom. Csípem Chaplin kistesót is, de a kétlábú kistesók sokkal bájosabbak voltak és sokkal több jutalomfalatot adtak, amíg igazi gazdám volt. Kérlek kedves Jézuska, hozz nekem egy másik ilyen családot! De igazit! Olyat, aki komolyan is gondolja, hogy én a részük lehetek és nem csak fél évig! Kérlek, kérlek! Igazából a leginkább erre vágynék! Ha ezt elhozod, nem kell jutalomfalat, nem kell kutyakaja, csak azt a nyolc apró gyerekmancsot hozd el nekem kérlek! Lehetséges ez?

Brownie

UI: Ideiglenes gazdianyum azt mondta, írjam meg, hogyha valaki zöldkagylós, ízületvédős csodaszerekkel tudna ellátni (például Nutradyl, Arthronis tabletták, stb.), az szuper lenne, mivel apróbb túlsúlyom miatt ezt hasznos lenne ennem. Ha nem hozol igazi családot, akkor ezt is megköszönném.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2015.12.08. 19:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Mivel sajnos nem jelentkezett senki eddig, hogy Brownie bundáját segítsen rendbetenni, ma nekiálltam. Természetesen eddig sem azért halogattam, mert leesett volna a nemlétező aranygyűrű az ujjamról, hanem technikai kivitelezhetőségi akadályai voltak. Állandó a jövés, menés, amit, mivel eseményes, jobban bír Réka, mint a nemjövés és nemmenést, egy idő után fellázad, és hangosan tiltakozik a nemesemények ellen.
Ma viszont úgy alakult, hogy egy sétával kellő mértékben sikerült őt álomba ringatni:
Kép
Feltoltam a teraszra, mert hát a hideg a medvét is téli álomban tartja, és ez egy darabig a gyerekeknél is eredményes.
Kiengedtem Chaplint, hogy neki is meglegyen a gyereknap - erről majd nála - , majd nekiálltam Barni bunda-kúrájának.
Fésültem, ömlött a szőr, Barni igazán együttműködő módon a hátán fetrengve próbálta bojkottálni az eseményeket, de azért egy kb. 20 perces közelharc árán legalább a látható csimbókokat kiszedtem a ruhájából. :)

Félúton:
Kép

És a végeredmény:
Kép

Kép

Kép

Ez előtte, csak a kontraszt kedvéért:
Kép


Igazából néha elég viccesnek tartottam a helyzetet, és úgy gondoltam, négy labradorral partyzni a kertben és egyet fésülgetni olyan, mint nagycsaládos anyának készülni, ahol terepgyakorlat formájában vizsgázni is kell. Chaplin mint a felhúzott vekker futkosott felalá, az első 10 percben le akarta nyalni a fejemet a helyéről, majd úgy döntött, ha nem játszunk, akkor talál magának ő játékszert, és a 4 fésűmből volt olyan rész, hogy csak az volt meg, amelyik épp a kezemben volt (és ez is csoda). Eközben fésülőm Brownie-t. Rose próbál a hónom alatt az ölembe bújni, mert biztos annyira ki van éhezve a szeretetre, hogy minden másodpercet ki kell használni, persze ez azt jelenti, hogy finoman és nőiesen próbál fellökni. Eközben fésülőm Brownie-t, aki ugye a hátán fetrengbe bojkottálja a feladatot, amit Forte játéknak vesz, ezért a végén miközben fésülöm Brownie seggecskéjén a tincseket, Rose próbál fellökni, Fortéval elöl szájkaratét játszanak és Chaplin futkos, mint a mérgezett egér a szájában egy kutyafésűvel... ja, és ezek közben végig szemem le nem veszem a teraszra betolt babakocsiról, mert nem is hiszem el, hogy Chaplin egyszer sem próbál meg beleugrani, hogy közelebbről megnézze a Manót. :mrgreen:

A végén csináltam pár képet:
Kép

Kép

A négyesfogatról való fotózást még Chaplin nem akarja, ráadásul mások figyelmét is elvonja:
Kép

Kép

A két rendes, vigyázzban:
Kép

...és a vége, amikor már mindenki elkopott, és csak egy maradhat! :twisted: :lol:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2015.12.04. 21:51 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ezt a kompozíciót azóta akarom összerakni, hogy visszajött Brownie. Bár az igazi a Chaplin-Forte-Brownie-Rose sor lenne, de erre Chaplin gyenge pontjai miatt még kicsit várni kell. :mrgreen: Barnikával sem volt annyira könnyű. De Forte segített. :mrgreen:

Kép

Kép

A fényviszonyok már kicsit rosszak voltak, de azért a foglalkozás elérte a célját. :lol: 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2015.12.01. 13:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Csak pár kép a tegnapról:

Barni szép kiállású, tömör labi:
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2015.11.28. 20:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie számára "kozmetikust" keresek. Barnikában elég sok a kihullásra vágyó szőr, ahogy az néhány fényképén is látszik. A mostani helyzetünket ismerve félek, korlátozott energiáim és időm lehetetlenné fogja tenni, hogy korrektül rendbetegyem, ezért olyan segítőt keresnék Brownie számára, aki nem félne nekiesni néhány fésűvel és néhány óra alatt rendbetenni dupla mackóbundáját.
Brownie jelenleg Nyergesújfalun van. Ha van vállalkozó szellemű ember, akkor forró teát, tejes kávét és egyéb doppingszereket biztosítok.
Felszerelés is van, továbbá Chaplint, mint antidepresszánst is be lehet venni menet közben egy kicsit. :)
Köszönöm!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 18:06 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#26)

IRTÓ CUKI! :P :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 17:51 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie így iparkodik:


Szófogadó, tud ülni, és kaját elkapni, már ha nézem, hova dobok, mert kamerázás közben ez már nehéz:


Barni és Réka, mindketten nagyon koncentrálnak

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Fruzsi (#23)

...nos, hát kijutottunk. Bár az első pár méteren azt hittem, nem lesz olyan egyszerű, mint hittem, de három rászólás után Brownie tudta, hol a helye, és hogyan is kéne közlekedni. Ha megálltunk, már nem feküdt bele a pórázba, hanem visszafordulva rámnézve leült. :) Tegyük hozzá, a szívéhez a hasán át vezet az út. :) ;)
Nem túl messze tőlünk van egy kis tér, nagy zöld, egyenes, kisebb mozgásigényű kutya futtatására pont alkalmas. :) Ott kibogarásztam a hosszú pórázom... rátettem Barnira, hiszen biztos, ami biztos... majd elengedtem. Első alkalommal még használni kellett a pórázt, de utána már jött szóbeli felszólításra is. :)
Barni igazán cuki, nem nagy mozgásigényű, nem egy vehemens karakterű, a kertészkedést leszámítva szerintem teljesen problémamentes eb. :)

És akkor néhány fénykép:

Sétálunk, sétálunk:
Kép

Már jövök is!
Kép

Figyelek!
Kép

Réka: Te Anya, ez nem tudja a rendet!!!
Kép

Hátezmeg? Teljes a rendbontás! 8-)
Kép

Kép

Brownie a jól nevelt. :)
Kép

Ez meg különösen cuki, ez hangosképként lenne jó, ugyanis itt unta meg Réka a dolgokat és közölte velünk, hogy történjen valami, zötyögjön a feneke, mert egy helyben kuksolni és mindig ugyanazokat a felhőket nézni szélcsenben, az bizony uncsi. Szóval Réka sírni kezdett, Brownie pedig cuki figyelt rá. :lol: ;)
Kép

Barni is jól nevelt egyébként. Kajáért simán kétlábon pattog és pörög, hogy megkapja, Réka is érdekelte, mégsem volt annyira nyers, hogy mondjuk beugorjon a babakocsiba. :mrgreen: Nyilván, gyorsabb lettem volna, minthogy sikerüljön, de azért értékeltem részéről, hogy nem jutott eszébe! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 14:10 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Kedves Gazdajelöltek!

Brownie visszahozatala kapcsán az alábbiak fogalmazódtak meg bennem:

Mikor örökbefogadunk egy kutyát, adódhatnak látszólag kisebb-nagyobb, látszólag megoldhatatlannak tűnő feladatok.
Viszont - saját tapasztalat alapján - itt a Retrieverhelp-nél sohasem marad magára az új gazda.

A lelkes retriever-mentő csapat valamennyi tagja és főleg az ideiglenes befogadó nagyon szívesen segít, hatalmas tapasztalattal rendelkeznek. Itt sohasem érzi úgy az ember, hogy magára maradna. Azon kívül a kutyák is - akár fiatalabb, akár már idősebb, hajlandók a tanulásra, az újrakezdésre!

Üdvözlettel: Gabi, egy csodálatos labbi gazdája. :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 12:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Szanita (#22)

Épp azon gondolkodom, hogyha gyerkőc felébred, akkor kutyázunk egyet. Brownie lehet, lenne annyira tapintatos, hogy nem viszi el keresztbe szélvészként a babakocsit, ha elindulunk... de majd meglátom, kijutunk-e a kapun. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2015.11.26. 06:33 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#19)

Csak ülök és mosolygok magamban a képeket nézve, teljesen átjön az önfeledt bulizásuk. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2015.11.25. 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: judó (#20)

Kettőt Neked adok! :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2015.11.25. 20:46 
Offline

Csatlakozott: 2011.03.08. 22:12
Hozzászólások: 421
Előzmény: Fruzsi (#19)
Mekkora buli volt ma (is) nálatok!!! :)
Irigylésre méltó kollekció van ott most!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2015.11.25. 20:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Barniról nem sokat lehet írni.
Kedves, cuki, látszólag a kis együgyű Micimackó szerepében díszeleg, de valójában megvan a magához való esze. :)
A kertünk nem vált mára csatatérré. :mrgreen:

Van pár fotó, Rozival szájkaratéztak, kaptak jutalomfalatot, itt Barnika lelkesen ugrált kétlábbal a levegőbe, és csattogtatott, hogy elkapja, ami magasba tartva a kezemben van. Elég kitartó jószág. :) A labdát szereti, de nem lesz apportbajnok, az tuti. :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gondoltam, csinálok csoportképet. A legjobb lenne egy Rose-Brownie-Forte-Chaplin kvartett, hogy minden szín megjelenjen... Rose és Forte helyzete még megoldható is lenne, de a lökötté... :oops: Na, ők kb. olyanok, mint egy fél furgonnyi bolha összeeresztve. :mrgreen:

Kép

Kép

Ez végülis jó is lehetett volna, de rossz lett. :lol: :lol:
Kép

Így csak páros képek születtek:
Kép

Kép

Itt Brownie mindjárt elszáll, Chaplin pedig olyan intenzíven mosolyog, hogy még a kamera sem tudja követni és elmosódottá válik. :mrgreen: :mrgreen:
Kép

Barni is tud 360 fokosan mosolyogni:
Kép

Kép

És végül a 84 fogas képek:
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#18HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 17:39 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.26. 16:43
Hozzászólások: 119
Előzmény: Magdi (#13)
A mi kertünk, gyönyörű, sok szép lyukkal, gödörrel. A zöme tavaly nyáron keletkezett. A télen egérvadászat volt/buta gazdi diót hagyott a fa alatt, mert szeretik a kutyái, meg az... egerek/már sánc ásást is vállalunk. Az idén nyáron néhány ici-pici kis jogfolytonossági hiány keletkezett a fűben. Néha nem ártana ha kicsit pofásabb lenne az udvarunk, de a szeretetük ,tekintetük mindennél jobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 17:02 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#14)

Nem sokáig lesz gazdakeresős ez a chocholate Brownie. Szép barna macika. :D :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 15:38 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
oh, de gyönyörű! Jóságos macikutya! :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 15:26 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:roll: :? :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Barni a csoki csoda:

Kép

Kép

;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#13HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Fruzsi (#12)
:?: :twisted: :shock: :o
Nekem soha nem lesz szép kertem! Nem is akarom!
De ilyen gödrei se lesznek senkinek, mint nekem! ;) :mrgreen: :P :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#12HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 12:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie ma hazaköltözött hozzánk.
Bűne annyi, hogy a kertészetről ellentétes elképzelései voltak gazdájával, aki díszkertre vágyott, Barni meg nem. Mivel otthon Brownie nyerte meg a kisebb csatákat, ezért gazdái úgy döntöttek, visszaadják őt a gondozásunkba.
Brownie lelkesen jött be hozzánk, és bár neki mindenhol jó, mindenhol boldog és kisimult, bánatos szemekkel tekintett őt elhagyó gazdija után.

Tamással összepajtiztak, bár Tamás kissé frusztrált lelkivilágú lehetett éppen, mert üvegmosókefévé tette a farokszőrzetét.
A többiekkel továbbra is jól kijön, Chaplinnel is megvolt a barátkozása. :)

Fotóztam is, majd lassan hozom.

Brownie újra gazdát keres, olyan helyre, ahol megértik, szeretik, családtagként bánnak vele, beengedik a lakásba, odafigyelnek a kis lelkére... ugyanis bármennyire cuki nagy maflának tűnik elsőre, Barnikán látszik, hogy hatalmas testéhez hatalmas lelket növesztett magának.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#11HozzászólásElküldve: 2015.06.26. 17:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie továbbra is jól érzi magát.
Már a fogyás útjára is lépett!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#10HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 12:58 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kaptam híreket Barniról. :)

Idézet:
Nem tűntünk el, csak az utóbbi időszakom nagyon besűrűsödött.
Képeket is fogok küldeni, csak azért nem csináltam még, mert van a nyakára téve egy műanyag tölcsér, és így olyan kis csóringer.
Sajnos nagyon nem gyógyult a lábán a seb, semmilyen hámosítóval ( és keserű spray –el ). Az állatorvos ellentmondást nem tűrően rárakta ezt a tölcsért. Most már jól gyógyul a sebe, és holnapra talán le is vesszük róla. Az állatorvos a szívféreg elleni gyógyszereket is felírta, és lényegében ugyan azokat mondta a gyógymódról, mint Te. Így minden halad a maga útján.

Amúgy Brownie nagyon jó fej kutya, teljesen megfőzte a családot a szeretet éhségével. Erről jut eszembe, hogy szigorúan betartva diétáztatjuk is, talán már valamennyi eredmény is látszik rajta.
Szóval Brownie mindenkit levett a lábáról, és így elnézzük neki a kisebb stiklijeit – mert azért van neki az is. Ha otthon hagyjuk egyedül ,akkor unalmában minden mozdítható tárgyat egy helyre összehord - természetesen a “finom” műanyag dolgokat kicsit átalakítja a fogaival , de még soha nem sikerült neki szebbet alkotnia az eredeti alakzatnál.
Amúgy viszont tök jól nevelt, sétánál igazodik, ha rászólunk valamiért abbahagyja stb. Szóval teljesen pozitív a mérlege. Örülünk Neki.
Nemsokára írok újra, és küldök képeket is.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#9HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 10:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie beilleszkedése jól halad/t/, gondolom, legalább 5 perc kellett neki. :)
Még azon a hétvégén részese lett egy kerti sütögetésnek, amit kicsit sem sajnált.
A gyerekek nagyon élvezik a társaságát és ez kölcsönös. Nem is értem, miért. :lol: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#8HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 21:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Fruzsi (#6)

Boldog gazdis éveket! :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#7HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 19:50 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.05. 20:16
Hozzászólások: 169
Boldog gazdis éveket. ;) :D :smt038 :smt039


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Brownie
#6HozzászólásElküldve: 2015.05.24. 16:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Barni ma gazdához került. :)
4 gyerek családhoz került Szigetszentmiklósra, már múlt héten látogatták és mindenkit elbűvölt. :) Ma sem volt kevésbé csábos. :) Kapott barna textilnyakövet és Apa beemelhette 36 kilós kis hab testét az autóba. :lol:
Nem ellenkezett, hogy utazhat, bár szerintem ő úgy van vele, hogy mindenütt jó, ahol csak ő van a középpontban és az ő fülét vakargatják. ;)

Remélem, rövidesen híreket is kapunk róla! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.05.14. 18:49 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Lilus (#3)

Erre van lehetőség, valószínűleg valamelyik rendezvényünkön is megjeleni Barni, csak még nem tudom, pontosan hol és mikor. :)
Ha örökbefogadni szeretnéd, akkor kérlek, olvasd el az örökbefogadási protkollunkat, majd jelentkezz elérhetőségeink valamelyikén!
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.05.14. 18:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Brownie ma túlesett az ivartalanításon.
Nem köszöni, és kicsit még kába is, de majd holnapra kiheveri.

Brownie egy kivételesen jó természetű és igazán cuki kutya. Amíg várakoztunk - épp vendégként és saját ügyeimet mentem intézni Dunaföldvárra - addig mindent elkövetett a figyelemért. Leült elém, elkezdett böködni, majd óvatosan megfogta, megkoccantotta a kezemet, majd tovább böködött. Amikor kapott egy kis taslit játék gyanánt a pofázmányára, akkor először egy lábbal, majd 2 lábbal szórta a pacsikat, végül az ölemben végezte.
Amikor úgy érezte, velem már kiszerelmeskedte magát, továbbment és kereste az "áldozatokat". Ákos doktort bökte meg hátulról, amíg minimum egy simit nem kapott. Majd újra portyára eredt és Árpád doktor következett a listán. A lábához ült, és ugyanazt játszotta vele, mint velem. Böködte, törleszkedett, puncsolt, amikor abbahagyta volna, akkor újra böködésbe kezdett. Szóval mindenkit megsarcolt, ami a simogatást illeti. :lol: 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 21:22 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 15:05
Hozzászólások: 1
Nagyon aranyos. Szivesen talàlkoznèk vele. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség