Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 02:25

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Apolló
#10HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 08:36 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.19. 11:29
Hozzászólások: 114
Előzmény: Fruzsi (#9)

:smt049 :smt049 :smt055
Én nem vagyok egy túl érzelgős típus, de ez a sztori!!
Köszönet érte mindenkinek, hogy sikerült megmenteni és hazavinni a kutyust!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Apolló
#9HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 10:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Nos... hát... hol is kezdjem... Apolló ma HAZAköltözött!

A történet messzire nyúlik.
Apolló egy mázlista. Ha nekem ennyire jól állnának a csillagaim, azt hiszem, én nyerném meg a 4.2 milliárdot... még ha nem is töltenék ki lottószelvényt... :roll:
Apolló tetoválása JÓL olvasható. A tetoválását a MEOE 1 napon belül lenyomozta nekünk. Megtudtuk, ki a tenyésztője. 12 éve tenyésztőnél született, egyetlen alomként.
Bátorkodtam kiírni teljes, törzskönyves nevét.
A fórumot olvassa egy testvérének volt gazdája. A testvére már meghalt, sőt, az egész alomból már csak ő és egy másik "kölyök" él.
Tenyésztője gondosan vezette az eladott kutyákat, mindenkihez, a mai napig rendelkezik az adásvételi szerződésekkel.
Gyorsan szerzett pártfogója - azaz testvérének gazdája - nekilendült és tegnap Dunakesziig ment, hogy az adásvételi szerződésen szereplő címen érdeklődjön Apolló felől. Gazdái azóta sem költöztek, rövid időn belül összefutottak a szálak, és délután már én beszéltem gazdáival.

Apolló 2009 novemberében veszett el, Sally nevű kutyával együtt. Sally-t is mi találtuk meg, 2010. januárjában: http://retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=218
Gazdái számára nem volt kérdés, hogy vissza akarják kapni Apollót, pedig elmondtam, hogy drága egy kutya, további gondoskodása sok ráfordítást igényel majd. A szőre, a füle, az ízületei örök gondoskodásra szorulnak. Mindent és hosszasan átbeszéltünk, majd ma útra keltek Apollóért Nyergesújfalura (tegnapelőtt este hazahoztam őt). Apolló kissé fáradtan fogadta őket, ami érthető, jó sok mindent történt vele az elmúlt 2 hétben, de ahogy mindenkihez, hozzájuk is nagy nagy örömmel ment. :) Alaposan átbeszéltünk mindent, majd egy örökbefogadási szerződéssel hazaengedtem az öreget. :)

Én még mindig pislogok, és szinte hihetetlen, de mindenképp mesébe illő történetként tudom elkönyvelni Apolló sorsának alakulását.
Őszintén remélem, hogy hallunk még felőle, mert ez az egy hét is elég volt, hogy megszeressük őt!
Ha minden igaz, rövidesen lesz pár fotó is a nagy találkozásról. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Apolló egy áldott jó kutya. :) Ma megpróbáltuk kiborítani miiiii.... galád állatorvosok... de nem sikerült. :)
Van egy új kolleganőnk, aki eddig lovas berkekben mozgott inkább, a kutyákkal kevesebb lehetősége volt foglalkozni. Így gyakorlásképpen Apolló volt a tankutya... akit végig kellett vizsgálni, diagnózisokat felállítani, kezelési javaslatokkal, terápiás protokollal...
Szórakoztató volt. :) Apolló állt, tűrt, szerintem elkönyvelt minket házi bolondnak, de azért azon morfondírozott, hogy legalább vele foglalkoznak, nem is annyira rossz ez. :mrgreen: :lol:
Végtelen türelme volt, közben 2 gazdi jött-ment, látogatni, beteget átvenni, hazavinni, Apolló ezeket is fakírként végigtűrve kivárva várta Klári doktornéni diagnózisát.

A végére "mindent meggyógyítottunk" rajta, így Apolló visszamehetett a helyére. Jutalmul jó nagy húslabdában kapta meg az ízületvédő gyógyszereit. :) ;) Amit szélsebességgel tolt be. :lol: 8-)


Bár nem tartozik ide, de tudni kell, hogy úgy mellesleg a Túri Állatkórház az Állatorvos Egyetem egyik oktatókórháza. Ezzel kapcsolatban főnökünk Túri doktor nem régen vett át elismerő bizonyítványt az Egyetemen. :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Apolló jól van. Reggel kicsit még szomorkásabb volt, bágyatagabb és gyengébb, de hát mégis csak a 12 éves testét tettük ki komoly megpróbáltatásoknak. Délutánra betolta a kajáját, és úgy néz ki, visszaállt a teljes rend.
Hogy korrektül át legyen nézve, ma alávetettük egy teljes hasi+szívultrahangnak, ahol mindent rendben találtunk.
Ízületeire adunk neki zöldkagyló kivonatos kegyszereket, amitől remélem, hamar megtáltosodik.
Füle rettentő, de ezen sajnos nincs mit csodálkoznunk... :(

Alapvetően nincs indoka, hogy a kórházban legyen, gazdát, ideiglenes befogadót keres.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2015.04.21. 20:58 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Apollóról csináltam ma én is pár képet, meg kivittem sétálni. Kedves, aranyos öreg darab, kifele rettentően tud menni, befele kicsit belassultabban, de ez az a bizonyos nemakarás miatt van szerintem. :)
A vicces, hogy nekem pikpak felment a lépcsőn és pikpak bepattant a helyére, anélkül, hogy a tegnapi Ancsával elkövetett etűdöt velem is előadta volna. :mrgreen: Röhögtem is jókat magamban. :mrgreen:

Apollónak ma megnéztük a dobhártyáját, amihez altatni kellett, sajnos a gyanúnk beigazolódott, mindkettő sérült, erősen hiányos. Ezért van benne a tengernyi váladék, gyulladásos-véres tartalom, szegény emiatt bűzlik annyira... :oops: Erre már kapja a gyógyszereket, de azért fontos tudni, milyen állapotból indulunk...
Viszont ha már egyszer aludt, gyorsan ivartalanítottuk, így egy füst alatt túlesett mindenen. Az ébredése kicsit lassabb volt, ami nem csoda 12 éves testével, de remélem, holnapra kiheveri a megpróbáltatásokat. :oops:

És akkor a képek:

Itt a negatív teszt, ami eddig a fényképezőn várt a közlésre! :)
Kép


Apolló gyönyörű, impozáns kutya:
Apolló képtára

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 22:03 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 21:54
Hozzászólások: 271
mennyire édesen vigyorog a legalsó képen! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 20:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Apolló jól van. Persze a körülményekhez képest, hogy 12 évesen lehúzott egy hetet egy túlzsúfolt helyen és teljesen elhanyagolták mindenét...

A vérlaborja meglepően jó, fiatalokat megszégyenítő!
Ami számomra a hihetetlen és feldolgozhatatlan - nem, nem azért, mert annyira vágytam volna rá, hanem mert nem hiszem, hogy Karcagon ilyen létezik 12 éves labiban... - , hogy szívféreg tesztje NEGATÍV!!!

A kedve, az étvágya alapvetően jó. Érdeklődő, figyelmes, nyomon követi a kórházas történéseket, de csendes, alkalmazkodó jószág. Van pár lépcsőfok a boxokhoz felfele, ott nem szívesen megy fel, így ma végigderülhettem, ahogy legújabb szaksegédünk felküzdi 41 kilós testét. :lol: 8-) 41kiló kb. úgy tud kifeküdni és sószsákként elterüli ugyanis, hogy rögtön 82-nek érzi a szerencsétlen áldozat. :lol: Hát, Ancsa szaksegéddel is ez történt. :oops: :P

Ma nem fotóztam, olyan gonosz, bolond szél volt egész nap, napsütés ide vagy oda, hogy elhalasztottam. :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.04.19. 12:53 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
A képek sajnos nem lettek a legjobbak, de bemutatom nektek ezt a végtelenül kedves, bújós, macipapa kutyust, Apollót. Nem sétáltunk vele sokat, kora miatt már jobban kedveli a rövidebb, pihengetősebb sétákat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.04.18. 12:16 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Apolló 12 éves (ha tetoválási számát jól olvastuk), törzskönyvezett labrador retriever kan. A karcagi mezőőr kocsijához kötötték ki bálamadzaggal, amíg azt otthagyta, hogy befogjon egy másik kutyát. Apolló így a karcagi gyepmesteri telepre került, amelyről általánosságban azt kell tudni, hogy állandó teltházzal így állandó altatásveszéllyel működik, vagy pedig zsúfoltság van, hogy ez elkerülhető legyen. A helyi állatvédők próbálják megtenni, ami megtehető, de a helyzet, a helyi sajátjságok és körülmények szinte lehetetlenné teszik a rendrakást.

Apolló kb. 1 hetet volt a telepen.
Gazdája nincs, chipje nincs. Tetoválását sosem fogjuk tudni lenyomozni, már annak örülhetünk, hogy egyáltalán korát és nevét tudhatjuk. Tenyésztőjénél ez az egy alom volt, labradoros berkekben nem ismert, a tenyésztő neve elég "hétköznapi", így a nevére és 12 évvel ezelőtti címére kis eséllyel látom értelmét rákeresni. Ha pár óra munkával össze is jönne, sajnos attól tartok, nem lenne segítőkész, de szinte biztos, hogy nincsenek meg neki 12 évvel ezelőtti feljegyzései, vajon hova, kinek adta el Apollót...

Apolló a telepen más kutyákkal együtt volt zárva, kanokkal-szukákkal egyaránt, így véleményünk szerint, ha azon a helyen konflkitusmentesen elvoltak, ez a későbbiekben is így kell legyen. Étvágyával nem volt gond, alapvetően kedves, de egyelőre kicsit fáradt kutya.
A füle csúnyán gyulladt, a mozgása korának megfelelő.

Ma megérkezett Dunaföldvárra, többet a hétvégén-hét elején fogok tudni róla mondani...

Apollót nem hagytuk ott halálsoron, annak ellenére, hogy nincsenek határozott terveink, hova fog kerülni a kórházból. Azonban véteknek tartottuk volna, hogy egy ilyen kedves, sokat próbált, ráadásul tetovált, öreg, kiszolgált kutya ott pusztuljon el. Apollót nem hagytuk ott, annak ellenére, hogy már most sejtjük, a legtöbb "örökbefogadni vágyó" pont nem őt fogja nézegetni, hanem az 1-2 éves kiskutyáinkat... :roll: Ahogy ez megy nap mint nap. Azonban meggyőződésünk, hogy nem az embereknek mentünk kutyát, hanem a kutyáért mentjük meg azt a kutyát, és utána bízunk benne, hogy lesz, ami lesz. Ha ki kell tenni a megtelt-teltház táblát, hát kitesszük, amíg az 6-7 év felettiek, a nem tökéletesen egészségesek gazdához mennek. De egy vállvonás, hogy "úgysem lehet örökbeadni, mert öreg" nem lehet indoka egy kutya sintértelepen való kiírtásának. Főleg, hogy én hiszem, hogy örökbe lehet adni... :)

Apolló számára mindenesetre a közeljövőre szükség van egy kis összefogásra:
- kivizsgálás után ideiglenes befogadót keres, ahol akár hosszú időt is eltölthet
- kivizsgálásához anyagi segítségre van szükségünk, számlaadataink:
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB
- a későbbiekre jó (a füle miatt lehetőleg valami hipoallergén) táp, ízületvédők kellenek neki, ami segít karbantartani öreg testét

Apolló természetesen örökbe fogadható, végleges gazdit is keres.
Megismerése most kezdődik.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Apolló
#1HozzászólásElküldve: 2015.04.18. 12:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

név: Golden Glitter Apollo
nem: kan
kor: 12 éves
szín: sárga
fajta: larbador retriever
leírás (jellem/küllem):

Apolló képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség