Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 01:17

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea
#24HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 20:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Chelsea :) (#23)

Köszönjük a kedves soraid, jó olvasni őket és öröm hallani Chelsea-ről!
A képeket nagyon várjuk! :)

Szívférgesség tesztet csináltatok esetleg azóta? ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea
#23HozzászólásElküldve: 2015.12.04. 23:28 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.04. 10:49
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Jó pár hónappal a hátunk mögött ismét itt vagyok. :)
Szerencsére minden rendben van nálunk, Chelsea egészséges, imádnivaló kutya. A lopásokról leszokott, de az étvágyával semmi gond :) Nyáron kicsit el lett kapatva, mert elég kitartóan, és szomorú szemmel tud nézni, így valaki mindig megszánta, és adott Neki enni... De megbeszéltük a családban, hogy ezzel csak Chelsea-nek ártunk, így most már tartjuk magunkat az előre kimért napi adaghoz. Kivéve, amikor sikerül arrébb löknie a macskát, és megeszi az övét is.. Mert nemcsak nagy lett a barátság, de Chelsea átvett az "uralmat". A macska ebbe beletörődött, cserébe állandóan odabújik hozzá. Sőt, amikor nyáron a cicánk beteg lett, Chelsea pátyolgatta :)
A férfiaktól továbbra is tart, kivéve a családunk két férfitagját, akik a kedvencei. Amikor nagyfiúnk hazajön (hétvégente, de van, amikor csak 2 hetente), Chelsea megbolondul. Nagyon jókat szoktunk Rajta nevetni. Attilánkat ledönti a lábáról, és min. fél óráig senkit nem enged oda Hozzá. Ha megpróbáljuk elhívni, bebújik a két lába közé, és nem mozdul, mintha nem is lenne jelen :) Egyik nap telefonon beszéltünk, és meghallotta Attila hangját, erre elkezdte nyalogatni a telefont, és ugatott (pedig ezt nem szokott). Amikor a férjem jön haza, szintén nagyon boldog, és Őt sem engedi el jó negyed órán át. Viszont a kéményseprőtől iszonyatosan fél.. Megszagolta a ruháját, bebújt a hátam mögé, és többször megugatta. Láthatóan nagyon félt a szagától. Érdekes volt ezt megtapasztalni. Utána sokáig beszéltem Hozzá, simogattam, úgyhogy sikerült megnyugtatni.
Viszont az is kiderült ennyi idő alatt, hogy korábbi életében nagyon mély sebeket kaphatott. Rettenetesen félénk. Azt hiszem, hogy ezért nem is szeret kint lenni a kertben, és mindig a közelünkben akar lenni. Mi pedig kiélvezzük, hogy Őt bármikor lehet simogatni, dögönyözni.
Lucával egyre jobb a kapcsolata, a parancsszavait teljesíti, sőt, van amit Tőle tanult meg (és ezt Luca nagyon élvezi). Többen is kérdezték már, hogy milyen terápiás kutyát tudnak ajánlani mások, és ilyenkor mindig elmondom, hogy szerintem csakis labit. Annyira érzékeny a hangulatainkra, mintha tudná, hogy ki mit érez. Ha valaki szomorú odabújik, vigasztalja, ha boldog ugrál körülötte.

Mindig elolvasom, amit FB-n írtok. Volt egy kutyus (sajnos a nevére nem emlékszem), akit visszavitt a gazdája. A cikkben leírtátok, hogy mielőtt valaki magához vesz egy kutyát, gondolja végig, hogy mi jár ezzel. Egyebek között a szőre hullatása is. Nem értettem, hogy ha nem allergiás erre valaki, akkor ez miért gond? Hisz van porszívó, söprű. Cserébe egy önzetlen, szeretet-teli társat kapunk. Néha, amikor kitesztek egy-egy újabb örökbe fogadható kutyust, megdobban a szívünk, de tudjuk, hogy elég Chelsea. Lehet, hogy én fogom fel rosszul, de -szerintem- Chelsea többet ér, mint az emberek nagyobb része...
Nagyon hálás vagyok Érte, hogy a családunk része lett, és azon vagyunk, hogy még nagyon sok évig ez így is maradjon.

Fényképek is készültek, igyekszem megoldani, hogy fel is kerüljön ide :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea
#22HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 22:30 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: Chelsea :) (#20)
Elküldtem a képek feltöltéséhez a "használatit" - reméljük használod is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea
#21HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 19:44 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.05. 20:16
Hozzászólások: 169
Nagyon szuper :D Örülünk a jó híreknek annak kivált képen, hogy Lucával ilyen nagy az összhang, sok-sok boldog évet. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea
#20HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 11:23 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.04. 10:49
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Mi fogadtuk örökbe Chelsea-t. Mára teljesen beilleszkedett a családunk életébe. Az étvágyával nincs semmi baj, Happy Dog újzélandi kagylós tápot kap, bár többet, mint 30 dkg-t, mert úgy vettem észre, hogy az kevés. Igaz, egy tál táp elfogyasztása után még simán beáll bármelyikünk mellé ételt kunyerálni :D Arra is rájöttünk, hogy minden ételt szigorúan zárni kell, mert pl. a nyitva felejtett kenyértartóból már kétszer is elcsente a kenyeret :roll: Egyszer kint felejtettem a felvágottat pár percre (kiszaladtam a kapuhoz... ), mire beértem, Chelsea eszeveszett farokcsóválás közepette mutatta a szerzeményét :lol:
A család nőtagjait azonnal elfogadta, de a nagyfiúnknak keményen meg kellett dolgoznia ugyanezért. Mára már Vele is remek a kapcsolata. A legkisebb lányunk hihetetlenül jól kezeli, és Chelsea bármit megtesz Neki. :)
Voltunk vele Prohászka doktornőnél is, minden rendben volt. A váróban levő kutyáktól félt egy kicsit, de sikerült megnyugtatni. Az utazást nagyon jól viseli, sőt, --szerintem-- imádja. Gyönyörűen beül a hátsó ülésre, és figyeli a tájat. :)
Az első fürdetés is megvolt, bár nem hiszem, hogy nagyon tetszett Neki, de jól bírta.
Az kicsit fura, hogy nem egy rohangálós kutya :) Amikor kimegyünk Vele a kertbe, rohan egy kört, elvégzi a dolgát, és már ott is van a bejárati ajtónál. Csak akkor van kint hosszabb ideig, ha kimegyek a veteményesbe, és bezárom az ajtót. Ilyenkor leül, és figyel. Egy határozott "nem" parancsszóval simán távol tudom tartani a palántáktól :) A hosszabb sétákat is jól bírja, bár ezek után bemegy a lakásba (kert szóba se jöhet :D ), és lefekszik, alszik pár órát :) Néha még a mancsát se hajlandó arrébb tenni ilyenkor :)
A cicánk eleinte nagyon félt Tőle, de úgy tűnik, hogy végre rájött, Chelsea nem bántja. Néhány napja újra bemerészkedett a lakásba, bár elbújt "biztonságos" helyekre. Ma reggel viszont Chelse-től 2-3 cm-re állt ételt kunyerálni :) , és nem fújt Rá. Bár még látszik Rajta, hogy fél, de barátkozik a gondolattal, hogy ha vissza akar költözni a házba, akkor meg kell szoknia Chelsea-t :)
Nagyon örülünk, hogy a családunk része lett, mert remek kutya, tényleg családba, gyerekek mellé való. Úgyhogy köszönjük!!

[url][/url]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea
#19HozzászólásElküldve: 2015.05.04. 11:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Fruzsi (#18)

Boldog gazdis éveket! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea
#18HozzászólásElküldve: 2015.05.04. 11:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea is gazdihoz került a múlt hét végén. :)
Jól vannak, minden rendben velük. Egy autista kislány és családja kutyája lett, és a család macskájának legnagyobb bánatára birtokba vette a kertet és lakást is. :)
Remélem, rendszeres hallunk majd róla! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea szívféreg gyorstesztje negatív!
Kép is van, majd egyszer felteszem.

PCR-rel a kezdetektől is negatív volt. A gyorstesztek viszont akkor félrevezető adatokat adtak.
Mindenesetre ennek az eredménynek örülünk, hiszen Chelsea ez alapján nem szívférges!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 17:34 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.05. 20:16
Hozzászólások: 169
Chelsea és Asztor ma volt Földváron nagyon szépen utaztak együtt :) ügyesek voltak. Chelsea eredménye folyamatban van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.05. 20:16
Hozzászólások: 169
Chelsea remekül érzi magát Tézy és Bendegúz nem hagyja unatkozni, gyakorolják a sétáltatást változó sikerrel hol Chelsea hol a gyerekek ügyesebbek. Remekül szórakoznak. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 19:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Hogy van Chelsea?

Tézivel még mindig nagy a szerelem? ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 08:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Milyen szép kutya, jól is működik.... nincs rá jelentkező?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2015.03.19. 22:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ha már Asztornál jártam, nem hagyhattam ki a sorból Chelsea-t sem!
Róla is készültek jobbnál jobb képek.
Chelsea aktív, ha játékról van szó, Asztorral igyekezett volna bandázni, de Asztort más jobban érdekelt volna. :)
Gyerekekkel viszonyt nyugodt, kedves, türelmes, megértő, a kaját ahogy láttam, szépen veszi el tőlük is.
Cicák egyáltalán nem érdeklik. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 12:27 
Offline

Csatlakozott: 2015.01.24. 10:26
Hozzászólások: 23
Jaj, de édes! :smt049


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 22:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#9)

Jajj, tökcukiiiiiiiiiiiii!! Nagyon kis szép feje van! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 20:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Szokták mondani, hogy ami késik, lassan jön... :mrgreen: meg hogy jó munkához idő kell, lassúhoz meg még több!

Kép

Kép

Itt Lexit igyekszik játékra hívni:
Kép


Leírását igyekszünk összeszedni:

Chelsea kb. 3 éves labrador retriever ivartalanított szuka, aki a karcagi menhelyről került a gondozásukba. Kissé félénk, a férfiaktól úgy látjuk, jobban tart, ideiglenes befogadójával viszont nagy barátságot kötöttek, mindenesetre eleinte több türelmet igénylő kutyus. Végtelenül gyermekbarát, kicsikkel is nagyon türelmes. Más kutyákkal nagyszerűen kijön, macskára közömbös.
Egyelőre kinti kutyaként él, de hosszabb távon kinti-benti kutyaként, bentalvással szeretné életét elképzelni.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Chelsea - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 12:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea-ről készültak múlt héten képek, Andi ma estére ígérte nekem, mondtam, fejvesztés terhe mellett felejtse el elküldeni őket.
Remélem, meg is kapom végre.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 20:29 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Andi70 (#6)

Pár szó Chelsea-ről: édes, kedves és Andi felé közeledve már azt mondtam a gyereknek, hogy visszük inkább haza.
Az utat a kisfiam ölèbe bújva tette meg, mert a csomagtartóban túl magányosnak érezte magàt ;)
Végig bújt és osztotta a puszikat. Pórázon szépen sétált. Azt gondolom, hogy tökéletes labrador. Boldog lesz majd vele az új gazdája.
Egy negatívum volt csak: a szaga :mrgreen: De ez könnyen orvosolható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.05. 20:16
Hozzászólások: 169
Chelsa ma megérkezett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 23:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea túlesett az ivartalanításon. Minden rendben vele.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.02.22. 19:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea útját tervezgetjük.
Várhatóan holnap fog ivartalanítódni.
Ideiglenes helye Érden lenne. Ehhez fuvarost keresünk számára! (Asztor is vele költözik, tehát kettejüknek!)

Ez (kedd-)szerdától lenne lehetséges, addigra minden letisztázódik mindenki körül!

Sajnos nekem egészen biztos nem fog menni az utaztatásuk leszervezése, reggel 8-tól este 18-ig vagyok minden nap az Egyetemen. A kocsim rossz, nem szeret éppen sokat futkosni. Szóval az elemek összejátszanak ellenem... :oops:

Ha valaki tud segíteni, hívja Marcsit a 20/526-2703-as központi számunkon, neki meg addig megadok minden infót...
Ugyanis a képzés miatt úgy mellesleg itt-ott barátoknál "csövezek" 1 hete és jövő héten is Budapesten, az utazás kivédése miatt, tehát vagy leszek netnél, vagy inkább nem...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.02.21. 20:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea továbbra is jól van.
Ivartalanítása hétfőre várható.
Andi doktornéni szerint nagydarab, kedves, pihepuha labilány. Ha minden igaz, holnap csinál nekem 1-2 képet róla.
(Próbálom lekötelezettemmé tenni, ugyanis megint talált egy kiskutyát - egy cuki, fajtatiszta pincsilányt - aki a kórházban ragadt, és tuttira az lesz a vége, hogy én találok neki helyet :) )

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 22:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea jól van, bár még nem sokat tudok róla.
Kedves, lelkes, jó a kondija, vizsgálgatják, remélhetőleg rövidesen ivartalanítják.

Perpill kicsit távirányítósan működnek a kórházas kutyák, mert 2 (de lehet, 3) hétre beragadtam az Egyetemre szakállatorvosi képzésre. Szóval egész héten itt, hétvégén meg pihegés, illetve kocsikeresés... :twisted:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Chelsea
#1HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 21:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Chelsea a második karcagi kutya, ma érkezett meg Dunaföldvárra.
Kivizsgálása, megismerése most kezdődött, sajnos még nem túl sokat tudok róla mondani.
Mindezek után gazdát, ideiglenes befogadót keres.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu


Chelsea képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség