Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 06:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lolita
#46HozzászólásElküldve: 2015.07.18. 15:04 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Igen, kicsit félreértettek a fiúk :D :D
Kicsi Lolitám...azóta biztos nagyon szép lett, sajnos nem nagyon jelentkeznek a gazdik.. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita
#45HozzászólásElküldve: 2015.07.15. 10:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Jól látom, hogy Lolita Nola néven vált híressé? :D

https://www.facebook.com/dogsBP/photos/ ... =1&theater

Kép

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#44HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 16:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lolita az utóbbi pár napot már új otthonában töltötte, minden rendben van vele. Most beszéltem a gazdikkal, imádják, eszük ágában sincs visszaadni. :D
Miután Anna nehéz-könnyes búcsút vett szeme fényétől, Lolita egy idős ámde fiatalos uszkár úr mellé költözött társnak, akivel mostanra kialakult a teljes összhang. Együtt heverésznek a gazdik ágyában, mikor ők épp nincsenek résen. Tehát a fontos házi praktikákat már sikeresen elsajátította Philiptől. :P
A gazdik azt mondják, hogy úgy néz ki, hogy megindult kicsit a hízásban, kevésbé állnak ki a bordái, nagyon jókedvű és örömmel szaladgál a kutyafuttatóban új élettársával és a legújabb haverokkal. ;) Otthon meg fetrengőznek naphosszat. :D
Képekre is kaptam ígéretet. ;)
Sok-sok boldogságot Lolita!!!!! És persze sok-sok boldogságot Lolitához!!!! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#43HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 09:07 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Szerencsétlen kis Lolita sikeresen benyalt valami jó kis bacit, úgyhogy az elmúlt napok eléggé bágyadt hangulatban teltek, sajna a súlyának sem tett ez jót (konkrétan fogyott :( ) , de az étvágya a régi ;) A hátán pedig teljesen szépen visszanőtt a szőr! :)

Ha épp nem kajakómázik vagy gyengélkedik, akkor hihetetlenül kedves és játékos kiskutya, többször rajtakaptam, hogy csak úgy felszalad a lépcsőn a kezdeti cammogás helyett :D A futis pajtások és labdázás után a plüss kutyájára és a kis kötelére is rákapott, ezeket szívesen hozza-viszi, rágcsálja :)

A gyakorlásban is nagyon ügyes, az ül, fekszik, pacsi, illetve a legújabb trükk, a forgás is remekül megy már :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#42HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Lolitával igazi csajos hétvégét töltöttünk el kettesben, és szuper volt! :D

Jártunk a szigeten, annnyira felszabadultan rohangált a réten, nagyokat labdáztunk, aztán amikor kifáradt szépen leheveredett mellém és élvezte a dögönyözést- nagyon diszkréten a hátára fordulva mutatja a pocakját, és megsimogat kicsit ha még nem volt elég :D Mivel kellőképpen lefárasztottam az esti sétánál olyan gyönyörűen jött mellettem póráz nélkül, hogy el sem hittem, pedig még galambok is voltak! :lol:

Persze nem lett volna csajos hétvége ha nem szépítkezünk egy picit a teraszon :smt054 Jó alaposan kifésültem a bundáját, hihetetlen mennyiségű szőr jött ki belőle :o De egyre szebb és selymesebb :) Na de nem tartott sokáig a tisztaság mert ma délután megmártózott a Dunában :) Hihetetlenül élvezi a vizet, ilyenkor annyira boldognak tűnik, ahogy szeli a habokat és kergeti a kacsákat :) Kellemesen el is fáradt, most meg egy jó vacsi után szundít az ölemben egy picit.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#41HozzászólásElküldve: 2015.04.19. 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Előzmény: Sispem (#40)

Köszönjük a kép készítését és feltöltését :smt058.

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#40HozzászólásElküldve: 2015.04.19. 13:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lolita továbbra is végtelenül türelmes, még a pimasz ifjúsággal szemben is :P
Kép
De aztán jól kibeszélik az esetet az RR-es kolleginával, Szonjával :P
Kép
Azt hiszem ez a kép remekül mutatja, milyen is az, mikor egy Retriever szeret láb alatt lenni :P
Kép
Lolita boldog :D
Kép
Kép
És látványosan sokkal szebb a szőre is és az alakja is!!! ;)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 15:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#38)Én bepróbálkoztam egy invitálással már, de sajnos nem tudnak jönni most Lolitával, de kaptam egy ígéretet, hogy a következőreő ;) De ha mégis felszabadultok, gyertek ám! :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 10:58 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: anna_k (#37)

A holnapi örökbefogadó napra Ti nem tudtok kimenni? ;) :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 10:56 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Mostanában már-már unalmasan jókislány Lolita, bár ebben közrejátszhat, hogy éjszakára kiűrítjük a kukát :D

Nagyon élvezi a szép nyárias időt, szívesen sütkérezik a napon, főleg ha épp olyan napja van, amikor inkább mellettem marad és bújik minthogy elrohanjon bandázni 8-) De azért általában vagány, szaladgál, szaglászik és barátkozik mindenkivel :)
Rém lelkes, ha valaki hazaér, riszálja magát ezerrel és hoppog. Apukámmal azt szokták játszani, hogy odafúrja a fejét és nem hagyja bekötni a cipőfűzőt.. :lol:

Örül, ha kap valami feladatot, nagyon ügyes, értelmes :) a futtatóban lévő kis "agility pályán" szoktunk néha eljátszogatni :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 12:00 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Lolita végtelenül kedves, szociális kis hölgy. Itt a jóidő, az emberek kiülnek a parkban, ő pedig mindenkihez beköszön egy-egy jó szóra, simogatásra. :D Odadugja a kis fejét, leül és ha nagyon jó kedvében van még akár egy pacsit is ad :) Imádnivaló! :)

Szívesen sétál a szigeten is, ahol legutóbb sünikkel találkozott, jól megugatta őket :lol: Általában nem hallani a hangját, de elég tekintélyt parancsolóan tud morogni/ugatni, ki sem néznénk belőle.. :D

Még mindig elég karcsú a dereka, de elkezdett szépen gyarapodni, úgyhogy egyre szebb. :smt049 Bár jó retrieverhez méltóan a legkisebb pocsolyában is pancsol egy kicsit, általában koszos.. :lol: Viszont nyugodtan lehet fürdetni, a fésülgetést pedig egyenesen imádja :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 13:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lolita sokat segített az utóbbi időben nevelő anyukájának a tanulásban ;)
Kép
De aztán ahogy nézem, rátalált a neki való olvasmányra :lol:
Kép
És az utóbbi időben kicsit szedett is magára :smt023
Kép
Egyébként úgy tűnik, ő is igazi retriever, ugyanis a pancsolás után rákapott a labdázásra is! :smt023
És egy kis mosoly :D
Kép
Lolita már rosszalkodik is, idéznék Annától: Lolita egy kis sütiszörny, de egyébként szépen viselkedik, csak gondosan el kell pakolni mindent előle :D :lol: :lol: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 20:31 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Megtörtént az első találkozás a macskákkal is! :? Lolita nagy érdeklődést mutatott, pórázon volt, de azt hiszem boldogan megkergette volna úgy istenigazából :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 23:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#32)

Néha tőlem is megkérdezik, hogy Panka kölyök-e. Én se nagyon értem... :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 22:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: anna_k (#31)

Cédáról, az idén 13. évét töltő német juhászkutyámról rendszeresen megkérdezik, hogy kölyök-e. Csak az arca ősz, a mozgása kötött és szemmel láthatóan látásgondjai vannak. Ráadásul idegenekkel bunkó és agresszor, utcán (és máshol sem) nem ismerkedik. :mrgreen: :lol:
Ami ennél is jobban megdöbbentett, hogy Fortét is kölyöknek nézték múltkor, a maga erős, igazán izmos, abszolút kifejlődött (magasság, szélesség, mélység), 60 centis és 30 kilós testével, enyhén őszülő pofájával.
Ezekre szoktam én azt mondani, hogy "Igen, még csak 13 éves." Vagy "Igen, még csak 8 éves." :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 14:02 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Előzmény: Sispem (#29)
Bizony javul, szebb és selymesebb is sokkal, már többen meg is jegyezték, úgyhogy lehet, hogy nem csak én vagyok elfogult :D
Páran azt is megkérdezték, hogy kölyök-e (? :lol: ) de azt hiszem ez is csak azt bizonyítja, hogy milyen édes kis játékos a Lolita :D Itthon persze szunyókál egész nap, aztán délután megy a játék ezerrel :) Amikor pedig egy kis sonkát is viszünk magunkkal, még a szokásosnál is együttműködőbb..ki gondolta volna :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 20:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Sispem (#29)

Lila tehén után lila kutya? :lol: Nagyon puhának tűnik az a takaró, szinte irigylem Lolitát ;)
Nagyon szépen fejlődik, szép lett a fürcsi után!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 16:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lolita és a kincs ;)
Kép
Fürdés után csapzottan, tisztán- illatosan :smt007
Kép
Ki is tartott pár napig, aztan megfürdött a tóban :P :mrgreen: :lol:
Kép
Szegény kiskutyának borzasztó sora van :P
Kép
Jól látom, hogy sokat javult a bundája?! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 16:12 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Egy kis játék és tapicskolás a legújabb hősszerelmes vizslával.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 18:39 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Mivel egész héten hempergőzött a kis disznó, már egy ideje kinézett neki egy fürdetés, a mai pocsolyában trappolás után pedig végleg elhatároztam magam :D
Természetesen imádnivaló volt és gond nélkül ment minden <3 Persze felénk volt egy kicsit , de okosan üldögélt a kádban, egy hang vagy rossz mozdulat nélkül :)
Úgyhogy mostmár a szürke 50 árnyalata helyett megint szép szőke es jelentem még mindig szeret! :lol: :) <3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 13:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: anna_k (#25)Mindenkinek vannak kisebb-nagyobb hibái és valljuk be, ha valakinek a süti a gyengéje, az teljesen érthető! 8-) :mrgreen: :P
Pláne ha amúgy meg eminens! ;)
Kép
Egy kis buldogos beállás :P
Kép
Kép
Lolita száguld-szalad, csak úgy lobog a haja... akarom mondani, a füle :mrgreen:
Kép
Mintha kicsit gyarapodott is volna, nem?!
Kép
Édes szundikálás simogató kezek között :smt007
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2015.03.24. 19:59 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Lolita megneszelte, hogy csupa jót írtam róla, ezért egy kis sütilopással kezdte a hetet.. :twisted: szerencsére senkinek nem esett bántódása, másnap már felcsapott egyetemistának ahol (büntetésből :D ) hallgathatott egy kis biomatekot és Fruzsival is találkoztunk, a vérvétel közben elfeküdt..:) A trolin nagyon ügyesen utazott, a nem alacsonypadlóssal sem volt gond, felszállt egyből, a kezdeti szaglászás és dülöngélés után pedig szépen lefeküdt mellém :)

Ebben a szép időben kilátogattunk a Margitszigetre is, ahol nagyon örült, hogy kedvére futkározhat, ebbe annyira belemerült, hogy egyszercsak szem elől tévesztett, szegénykém nem is tudta ki után menjen hirtelen, de végül megtalált és megnyugodott a kis lelke :D

Új szerelem is szövődött a héten,Lolita és Tisza vizsla között. Úgy játszott mint egy kölyök, pattogott jobbra-balra, ilyennek még nem is láttam :) Ezekben persze jól elfárad, és elnyúlva szundít egész délután... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2015.03.21. 13:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Hihetetlen tempóban szépül Lolita, szinte napról-napra szebb, kisimultabb lesz :D, aktív, mindenkivel barátságos, de drága kicsi szívem :smt049 nem érti, hogy amikor a legnagyobb jóindulattal szalad Szonjához is többek között, miért ugatja le a fejét állandóan :twisted:, pedig őnagysága nem egy kötekedős típus (nem azért mert az enyém és védem). A kis drága Lolita viszont nagyon hamar levette a dolgot és azzal a lendülettel, amivel futott volna Szonjához, gyorsan elszaladt mellette a másik kutyhoz ;), szóval Lolita nemcsak szép, de hihetetlenül okos is, nem lesz sok gondja a végleges gazdinak ha bármire is tanítani akarja :) :D .

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2015.03.19. 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kedden találkoztam Lolitával. Szépen szedi össze magát, igaz, még a szőre is fényesedhetne és magára tehetne pár kilót. De sokkal jobb, mint a kiindulás volt. :)
Lolita kedves, rettentően embercentrikus, együttműködő kutya. Az Egyetemre Annával trolival jöttek, azzal sem volt gondja, igazi városi kutyává válik. :)

Csináltam róla pár fotót is. Szerintem nagyon mutatós labilány!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2015.03.15. 20:06 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Lolita tündércuki, már az első pillanatban is az volt, de nagyon büszkék vagyunk rá, és persze örülünk neki, hiszen egy ilyen mentett kutyus és egy kezdő ideiglenes gazdi párosítás nem lehet mindig zökkenőmentes…vele az! 
Jó persze néha ő is csibész, a kanapéra nagyon nagyon szeretne feljutni, bár jól tudja már, hogy nem szabad, néha megpróbálkozik, aztán szomikutyi szemeket bevetve bűnbánóan mászik le..- gazdijelöltek figyelem, nehéz neki ellenállni! ;) Legutóbb pedig éjjelre egy pulcsit vett magához az előszobából, hogy azon hajtsa álomra a buksiját… Emiatt kompromisszumos megoldásként megdupláztuk a takarók számát, így pihe-puha a fekhely, remélhetőleg már nincs oka panaszra! :D
Egy másik dolog, hogy nagy ritkán beletúr a kukába..semmi komoly, egy-két dolog a földön, és csak akkor csinálja ha mi is otthon vagyunk (?) de azért mégis, ilyenkor részesül némi nevelésben. Nem is lenne igazságos, ha egyáltalán nem kéne terelgetni, úgyhogy ezúton köszönöm neki a lehetőséget :D
Napról napra szebben közlekedik pórázon, egyre könnyebb magam mellett tartani, illetve már nem feltétlenül akar elrángatni minden egyes kutyához, amit meglát. Mint kiderült, a gyerekek iránt nagyon érdeklődő, és barátságos velük, lehet gyúrni nyugodtan! :)
A hétvégén kirándultunk is, elvittem magammal a lovardába. Lolita nem a világ legaktívabb kutyája, de abszolút bírta az iramot, aztán persze jól elfáradt, és egész délután horkolva szundított..
Az ottani kutyákkal nem volt gondja, pedig ugatta rendesen a két kis puli..ő pedig cserébe egy-két lovat ugatott meg, úgyhogy a hangját is hallottuk ;) Nem engedtem el most a pórázról, de biztosra veszem, hogy ezzel sem lett volna probléma. A kocsiban pracli keresztbe, buksi feltámaszt, és nézelődés egész úton..egy hölgy! 
Persze a futtató sem maradhatott ki, ahol is megismerkedtünk egy kedves RR-es kolleginával, Szonjával, és gazdijával. Kedves Edit, örülünk a találkozásnak! Szonja nagyon helyes, jó látni, hogy jó helyen van! 
Lolita szeret felugrálni játék közben…ezt van, aki nem veszi olyan jó néven, de ha jelzik neki akkor abbahagyja, viszont ha társára talál, akkor olyan jóízűeket játszanak, hogy öröm nézni 
A hétvége megkoronázásaként Lolita belvárosi sétát tett rajongóival, ahol én sajnos nem voltam jelen, de az elmondások alapján nagyon jól viselkedett, a tömeg sem rémisztette el, nem egy félénk darab.
A következő hetet pedig egy vidám hírrel kezdjük, mivel a kezdeti sok változás utáni pocakproblémái rendeződtek, így egy picit emelünk a kaja adagon, ami eléggé ráfér, és hát úgy vettem észre, hogy nincs nagyon ellenére.. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2015.03.15. 13:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lolita a hétvégén kirándult, okosan utazik az autóban még mindig. :)
Kép
Lovakat is látott, de erről majd Anna beszámol! ;)
Kép
Készült pár szuper kép róla! :smt023
Kép
Kép
A fárasztó nap után pedig stílusosan szunyókál :D :lol:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2015.01.07. 05:49
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: veresegyhaz
Olyan bájos ez a Lolita! :smt055
Ha tehetném akkor az összes kutyát örökbe fogadnám! Mindegyik olyan ennivaló és csak úgy kiáltanak, hogy szeresssss! :smt043


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2015.03.13. 15:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Drága kis Lolita!

Én kérek elnézést a gyerek (Szonja) viselkedéséért, ugyanis szegény Lolitáról a szőrt is leugatta, de nem tudom miért nem szimpatikus neki :oops: , pedig elmagyaráztam, hogy ugyanonnan jött ő is, nincs mire játszani a méltóságos, nagyságos asszonyt és szégyellje magát, de hiába, csak néz rám a boci szemeivel és azt gondolja meghibbantam :roll: ;) .
Én viszont az ideiglenes gazditól kérek elnézést, mert "letámadtam" a futin, de be nem mutatkoztam, amit ezúton pótolok. Gál Edit, Szonja gazdija vagyok már több mint három éve :? .

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 19:06 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Olyan kis jókedvű, hoppog és csóvál ezerrel amikor hazajövök, na meg kaja előtt... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 18:53 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Lolitával mozgalmas hétvégénk volt, sokat sétáltunk a napsütésben. Jártunk egy új kutyafuttatóban, itt is szépen viselkedett, érdeklődő, nem fél, pedig a városban jó nagy tömegben mentünk, jött szépen mellettem, büszke is voltam rá :)

Tegnap az esti sétán pedig elengedtem egy picit a futtatón kívül is..azt hiszem, aggódós gazdi vagyok :D Szerencsére felesleges volt az aggodalmam, mert előreszaladt ugyan hogy biztosítsa a terepet de nézelődött végig, hogy hol vagyok, és szaladt lobogó fülekkel amikor hívtam ;)

Nagyon barátkozik, kutyákkal és gazdikkal egyaránt, de úgy érzem hogy egyre jobban figyel rám, könnyebb már elhívni a többi kutyától, a haverok híján pedig velem is szívesen kergetőzik egy keveset :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 18:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lolita a napsütésben :smt049
Kép
Kép
Továbbá Lolita egy öleb, ahogy a mellékelt ábra is mutatja :P
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2015.03.05. 20:29 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.26. 14:58
Hozzászólások: 14
Lolita tegnap megszabadult a varrataitól, és ezzel együtt végre a gallértól is, ami nagyban megkönnyíti mindennapjait, pl. nem okoz már gondot az ajtón való bejutás és egyéb apróságok.. :D
A varratszedést egyébként nagyon jól viselte, szépen feküdt, néha hátrapillantott, hogy mit bénázok :P

A sebei szépen gyógyulnak, egyre jobban is érzi magát, ma huncutkodott is egy picit, egy óvatlan pillanatban lerámolt egy karácsonyról maradt ajándékzacskót és kicsit megrágcsálta az ajándékdobozt, illetve szívesen üldögélne a kanapén, amiről inkább lebeszélem, de biztosra megy, így az összes bútort végigpróbálta egyszer.. :D

Nagyon várja a sétákat továbbra is, barátkozik, madarászik, szaladgál ezerrel a kis csámpás lábain, nem szegi kedvét semmi :)

Hamarosan jelentkezünk képekkel is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 20:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Magdi (#13)

Ha hasonlóan 'sanyarú' lesz a sorsa innentől kezdve, mint Fortunának, akkor nem kell félteni Lolitát ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 20:28 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Sispem (#12)
Fortuna jutott eszembe róla... :smt009 :smt010 :smt010


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 20:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Ma meglátogattam Lolitát ideiglenes otthonában.
Szegénykét eléggé megviselte az élet... :smt009
Kép
De mindezek ellenére Lolita egy tündérbűbáj, bújós, kedves, pusziosztó kutyus! Minden probléma nélkül fogadott, konkrétan fel sem kelt az ajtóból, csak vigyorgott rám ezerrel, hogy simogassam meg! :P
Kép
Hab testével gondolkodás nélkül belehuppant az ölembe és a legnagyobb természetességgel kezdett el szundítani hol pótgazdija mellett, hol az én ölemben. Nem egy szívbajos darab. ;) :mrgreen:
Kép
Kép
Kép
A lényeg, hogy simogassa valaki, de a legjobb, ha egyszerre többen végzik ezt a borzasztó fontos tevékenységet! :P
Kéjenc egy némber :lol:
Kép
Örömmel fogadja a sétákat, de ahogy néztem, nincs gondja az egész napos hasvakartatással sem. ;) Szobatiszta, a lakásban rendesen viselkedik, nem rámol, nem rongál. Sokat kell még erősödnie, de ma már kicsit hoppogás szerű örömködéssel fogadta a haza érkező pótgazdit. ;) Sétán sokat szimatol és mindenkinek nagyon örül. Imádja az összes kutyát, van is már pár jó barátja, akikkel gyűrhetik egymást a futtatóban. :D
Rövidesen kapunk majd sétálós képeket is! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2015.03.01. 19:59 
Offline

Csatlakozott: 2015.01.07. 05:49
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: veresegyhaz
Szerintem Dariusz mar beilleszkedet teljesen!
Nekem van meg tanulni valom, de jo ember holtig tanul! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2015.03.01. 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Ancsa31 (#9)

Azt szoktuk javasolni, először az első /saját/ kutya beilleszkedése legyen makulátlan. Második vagy ideiglenes kutya utána jöjjön, akkor mindenkinek sokkal könnyebb lesz! :smt023
Ha Dáriusz teljesen gondmentes lesz, akkor biztos lesz olyan cuki labi/goldi, aki szívesen élvezi a vendégszereteteket! ;) :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2015.03.01. 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2015.01.07. 05:49
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: veresegyhaz
Sajnalom, hogy nem hozzank kerult ideglenesbe, de nagyon orulok, hogy jo helyen van! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lolita - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2015.03.01. 18:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Rövid beszámoló Lolita első hétvégéjéről ideiglenes gazijainál:
"Lolita továbbra is rendkívül aranyos, nyugodt és jó kutyus. Hamar sikerült beilleszkednie, sok emberrel találkozott, nagyon barátságos, türelmes mindenkivel. Szundikál, pihenget egész nap, de figyelmes, ha valaki molyol a másik szobában, máris megy ellenőrizni. Már első nap megtalálta az ő kis helyét, ahol egyedül lehet és nem piszkálja senki.
Éjszaka egy hangja sem volt, szobatiszta, a sétákat lelkesen várja. Először kicsit húzott, láb alatt volt, persze én is bénáztam, de máris sokkal szebben közlekedünk! :) Nem volt nagy tömeg a kutyafuttatóban, így benéztünk, el is engedtem picit, követett, aztán felbátorodva előrement szaglászni, de visszajött szépen ha hívtam.
Más kutyákkal nagyon barátkozós, néhány kis méregzsák ráugatott, de nagyon konfliktus nem volt, egy pici csoki labival összefutottunk, vele nagyon jót játszottak :)
Úgyhogy én elégedett vagyok vele nagyon, szépen eszik és a gyógyszer beadással sincs gond, úgyhogy reméljük elkezd csinosodni is lassan :) "
Kép
Kép
Ahogy nézem, nála is megvan a telihold vigyor :D
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 19:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Az első képek is megérkeztek Lolitáról, ahogy fáradtan elfoglalta az új ágyikóját :)
Kép
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 15:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Lolita ma elköltözött a kórházból ideiglenes otthonába és felcsapott nagyvárosi kutyának. Az autóba szépen beugrott és nagyon rendes kutya módjára utazott, szó nélkül nézelődött. ;) Túl van az első belvárosi sétáján is, meg is ismerkedett már pár környékbeli kutyával. Gond nélkül szállt be a liftbe is! ;) Kicsit még meg van szeppenve, ezen a gallér sem sokat segít, de mindezek ellenére zökkenőmentes volt a költözés és az első pár óra új ideiglenes családjában. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 23:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lolita túlesett az ivartalanításon. Minden rendben vele.
Annyi intermezzo, amire nem számítottunk, hogy vemhes volt...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.02.21. 20:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lolita továbbra is jól van.
Kapott egy alapos fürdetést, amiért végtelenül hálás volt, rengeteg és iszonyatosan mocskos víz folyt ki a bundájából. Szóval most hálás Andi doktornéninek és Tomi szaksegédnek.
Állítólag - ha sikerül - holnap róla is kaphatunk fotókat, addig is, amíg Földvárra tévedek újra.


VISZONT akkor itt (is) írnám.
Egyéb elfoglaltságaim miatt elég sokat vagyok távol most a munkából, ezért ha van olyan ember, aki Dunaföldvár könyékén lakik, szívesen kutyázgatna, foglalkozna az ottani, kórházas kutyáinkkal - sétáltatás, megismerés, és pláne fotózás - akkor a lehetőség adott és hatalmasat dobna az ebek ideigleneshez vagy gazdához adási lehetőségein!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.02.19. 22:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lolita jól van.
Vannak rajta kisebb szőrhiányok, amikből készült kaparék, nem találtak benne parazitát, gombatenyésztése megindult.
De leginkább arra gondolunk, hogy bolhásság, esetleg némi allergiás háttér (itt nem kell félelmetes dolgokra gondolni, de ez a kutya vagy nem evett, vagy "szeméten" élt, mocsokban fetrengett, bolhák zabálták) miatt vannak a szőrhiányai, amik a jóltartástól egyszerűen és önmaguktól megoldódnak. :)

Elméletileg holnap ivartalanítják.


Perpill kicsit távirányítósan működnek a kórházas kutyák, mert 2 (de lehet, 3) hétre beragadtam az Egyetemre szakállatorvosi képzésre. Szóval egész héten itt, hétvégén meg pihegés, illetve kocsikeresés... :twisted:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 21:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Lolita Dunaföldváron landolt, kivizsgálása megkezdődött, úgy néz ki, nincsenek komoly gondok vele. Részleteket holnap tudok csak.
Ha gyógyult vagy gyógyulóban, ideiglenes befogadót is keres.
Leírása, megismerése folyamatban van.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lolita
#1HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

nem: szuka
kor: 7 éves
szín: sárga
fajta: labrador retriever
leírás (jellem/küllem): Emberrel és más kutyával közvetlen, nagyon barátságos, játékos, vidám kutya. Könnyen behívható. Kunszentmártonon találták, helyhiány miatt a gyepmesteri telepen tudták csak elhelyezni, de ott is teljes teltház van, így az altatásveszély fennáll. Kedves, barátságos, de nagyon leharcolt kutya, aki nagyon vágyna egy végleges gazdira vagy ideiglenes befogadóra.

Lolita képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség