Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.26. 04:09

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#38HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 21:43 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Drágáink séta és evés után a legnagyobb elégedettség állapotában: :D
Kép

Masninak egy pár hete újabb negatív tesztje lett, úgyhogy nagy volt az öröm ismét. :smt023
A füle mindkettőjüknek begyulladt mostanra, úgyhogy kezeljük.
Ha kiokosodok a témában, akkor töltök fel róluk rövid videót is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#37HozzászólásElküldve: 2016.01.15. 08:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: kazibe (#36)

Nagyon örülök a jó híreknek! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#36HozzászólásElküldve: 2016.01.14. 22:06 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Újra jelentkezem, mert jó híreim vannak. (Meg már itt volt az ideje)
A tegnapi nap hőse: Masni. Mert végre volt olyan háttér, ami előtt jól láthatóan lehetett fotózni. :D
Kép
Na jó, ez a kép nem tegnap készült. És nem is ez a nagy öröm, hanem:
Kép
Végre egy év Doxi-kúra után negatív leletet kaptunk szív-bőrférgességre. :smt026
És egyébként egy éve tart közös életünk, amiben a két "kislány" továbbra is nagy egyetértésben van. A gazdi, meg olvadozik...
Kép
Kép
Kép
Kép
Néha sikerül elkapni azokat az aranyos pózokat, amiben összebújnak. Egyetlen pillanatig sem bántuk meg, hogy Mese mellé Masni is gazdagítja az életünket. Köszönjük Fruzsinak és az egész csapatnak ezt a két gyöngyszemet, amivel gazdagították életünket. És nagyon büszke vagyok a sztárkutyáimra, hogy RR ez évi naptárába bekerültek. :smt007 :smt007
Bár az írást nem viszem túlzásba, olvasni mindig szoktam a fórumot. Együtt érzek a gyászolókkal, együtt örülök az eredményeket elérőkkel, együtt aggódok a nehéz helyzetben lévőkkel. Már én is vallom: Forever Retriever.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#35HozzászólásElküldve: 2015.08.01. 13:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: kazibe (#33)

szupi képek!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#34HozzászólásElküldve: 2015.07.14. 16:33 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: kazibe (#33)
Szívem csücskei :smt055, olyan kis boldogok veletek!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#33HozzászólásElküldve: 2015.07.14. 13:50 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Néhány fotó az elmúlt időszakról:
Variációk csontra, avagy mindenki másképp csinálja
Kép
Kép
Én már megmártóztam, jössz te is?
Kép
Figyelek rád
Kép
Egy kupac kutyus a gazdival (tobzódás):
Kép
Egy dundus és egy nem dundus:
Kép
Kép
Utazunk:
Kép
A két kutyus, bár eltérő vérmérsékletűek (Mese izgága, Masni nyugodtabb) láthatóan jól megvan egymással. Érdekes látni, hogy különbözően csinálnak bizonyos dolgokat. A két kuttyal egyáltalán nem nehezebb, mint eggyel, sőt szerintem sokkal jobb. Bátorítok mindenkit, akiben felmerül, hogy fogad még egyet örökbe, ne habozzon! ;)
Mesével végül elvégeztük a kutyasulit (kezdő szinten), de elég hebrencs volt, nem villogtunk annyira. Azért sok mindent megtanultunk.
Masninak a szívféreg-bőrféreg tesztje sajnos megint pozitív lett. Elég sovány, nem tudom mennyire látszik a képeken. Az állatorvos szerint nem kóros. Mese viszont dundus. Pedig Masni már valamivel többet kap enni, mint Mese. Masni állán van még egy megvastagodott rész, ami csomós és vakargatni szokta. Erre kaptunk egy krémet, ami elég jó hatású rá. Illetve a bűzmirigye volt begyulladva, ez kezelve lett. A melegben szinte egész nap bent hűsöltek, de az esti sétát nagyon várták mindketten. Ekkor felélénkültek, nagyokat szaladgáltak. Masni nagyon ügyes vadász.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#32HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 20:18 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Oké, értem a dolgot. Hát tény, hogy a kaja az központban van, mindkettőnél. :)

Hétvégén volt egy éve, hogy Mese családtag lett nálunk. :smt113 Szeretném megköszönni mindenkinek, aki ehhez hozzájárult!! Nagy ajándékot kaptunk! :smt055
Átgondoltam, hogy miért is jó ez nekem, hogy van egy (most már kettő :D ) kuttyom. Ha rossz kedvem van, felvidít, néha a "rosszcsontságával" is. De már akkor is, ha ránézek. Mosolyognom kell tőle. Gondoskodik arról, hogy legyek minden nap levegőn és mozogjak ott. És ne tunyuljak el. És még sorolhatnám!! Szóval egy főnyeremény. És ezt a képet Masni még tovább árnyalta. Olyan édesen tudják egymást nyalogatni. És fogalmam sincs hogy kommunikálnak, de néha kísértetiesen tudnak egy irányba menni a legteljesebb egyetértésben. De a villanypásztor immár mindig itthon tartja őket. ;)
Masnira a doktornéni azt mondta, hogy megfiatalodott azóta, hogy nem látta. Szőre sokkal szebb és a fülén a bőrvastagodás is szebb lett. Annyit tettünk csak, hogy normális ennivalót eszik. És ez már ennyit jelent.
Képeket ha csinálunk, töltök fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#31HozzászólásElküldve: 2015.03.15. 07:39 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: juccus1982 (#30)

Jöttem, hogy Juccus minden egyes szavát alátámasszam :mrgreen:
Két RR goldim van. Az egyik, Bodza, jó gazdától jött, hiányt nála nem szenvedett ( igaz azt nem tudom, hogy az előtte lévőnél mi volt ), a másik, Solo, egy utcán befogott, aztán menhelyre került, vékonyka kutya. Bodza zabál, kinézni a kajàt a szánkból, porszívóz és úgy de úgy néz. Solo nyamnyog, válogat. Pedig biztos éhezett az utcán.

Gyönyörű kutyáid vannak!!!!!!!!! Nagyon szépek együtt :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#30HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 22:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: kazibe (#29)

Nem akarlak 'elkeseríteni' :), de szerintem a porszívózás és/vagy mindenfelevés nem a korábbi életkörülmények függvénye. Én ismerek olyan golden leányzót, aki az 1. napjától kezdve szuperjó kaját kapott, soha egy pillanatig sem kellett éheznie vagy szenvednie, mégis ő az, akinek a szájából alig lehet kiimádkozni a talált cuccokat, ő az első, aki sorban ül a jutiért, ő harapja a legnagyobbat az ember ujjaiba, ha az oktondi módon nem dobja a jutit, hanem a kis kezével adja neki, és ő az, aki még a valóban sokat szenvedett kutyáknál is szerencsétlenebbül tud nézni :lol:
A másik majdnem hasonló ilyen kutya Tesóm kutyája, Scott, aki szintén mindig gazdis volt (igaz, az előző gazdi azért annyira nem volt felelős, de jól táplált és egészséges volt a kis dög, mikor Tesóm örökbe fogadta), így ő sem éhezett vagy küzdött a kajáért. Szerencsétlenülnézésben ő talán még fel bírja venni a versenyt a fentebb említett golden csajszival, juticápáskodásban egészen biztosan, és az ő szájából max feszítővassal szedjük ki a kaját, ha az egyszer oda bejutott, onnan a jó ég sem szedi ki.
És mindkettő mindiggazdás kutya :)
Szóval ne aggódj, Masni 'csak' egy tipikus retriever :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#29HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 21:59 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Hát igen, Masni nagyon szende kinézetű lyányka. De amikor láttam olyan profin ásni, eszembe jutott, hogy valószínűleg neki életbevágó volt, hogy kaját találjon ily módon és így már teljesen más a helyzet. :smt056 Igazából aggódom értük, mert esznek ezt-azt (aztán jön a róka koma.. :smt078 ) és vágom a centit a hétvégéig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#28HozzászólásElküldve: 2015.03.12. 04:51 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: kazibe (#27)

IGAZI retrieverek! :lol: Úgy szép az élet ha zajlik!!!

Tiffany az én kilóimat is rendben tartja, minek is nekem jóga meg spinning.........mikor ott van két retriever! :mrgreen:

Ebből a Masni leányból ki sem néztem a huncutságot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#27HozzászólásElküldve: 2015.03.11. 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Mesével múlt hétvégén mi is beiratkoztunk kutyaiskolába. Az első alkalom után én teljesen kimerültem, úgy éreztem soha nem tudunk megtanulni fegyelmezetten dolgozni, de a második alkalommal már jobbnak láttam az esélyeinket. :roll: A suliban sok német juhász van, egy golden, de labi egy sem.
Ez a kép még a havas időkben készült, nagyon szeretnek nyuszikat, őzikéket trenírozni (mert megfogni esélyük sincsen :D ) ezen a helyen.
Kép
Masni nagyon gyorsan és nagyon profin ás hatalmas lukakat pockot keresve és szabadulást a kerítésen át.
Kép
Kép
Gondoltam rá, hogy Metró építéshez felajánlom jó órabérért, hátha hamarabb készülnek el vele. :mrgreen:
Eddig minden akadályt legyőzött, amit elé gördítettünk az elszökés megakadályozására, vérprofi. Mese persze egyből vele tart.Aztán szépen hazajönnek egy órácska elteltével, mint a jó kislányok. :o :twisted:
És pihi:
Kép
Úgyhogy most egy villanypásztor van készülőben a kertben. Reméljük az megállítja őket. :smt011


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2.
#26HozzászólásElküldve: 2015.02.01. 06:41 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: kazibe (#25)
;) :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2.
#25HozzászólásElküldve: 2015.01.31. 19:16 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Köszönjük a jókívánságokat, úgy emlékszem Szanita éppen Tőled olvastam a fórumon valahol, hogy kettővel mennyivel könnyebb. Ez egy fontos érv volt a döntésnél. És már most igazat adok ebben, a kettő tényleg több, mint a kétszer egy. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2.
#24HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 07:15 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: kazibe (#19)

Sok örömöt kívánok így együtt Nektek! Olyan szépen fogalmaztad meg....a végállomás :D

A többi RR-es árva retrievernek is kívánok egy -egy ilyen, hozzátok hasonló végállomást, minél hamarabb persze, és a mostani "egykéket" nevelő családok....tessék továbbgondolkodni! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ahol egynek jut, ott jut a másiknak is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2.
#23HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 09:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: kazibe (#19)

:smt007 :smt007 :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. és Mese
#22HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 07:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:42
Hozzászólások: 923
Tartózkodási hely: Budapest
Masni 2. és Mese topicját ezennel összevonom. Meséről a továbbiakban infók itt.
Mese korábbi fóruma: http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=665


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2.
#21HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 07:28 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: kazibe (#19)
Jing&Jang <3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2.
#20HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 22:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: kazibe (#19)

Gyönyörű kutyáid vannak, sok-sok boldog évet kívánok velük! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2.
#19HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2014.03.30. 18:35
Hozzászólások: 14
Már egy ideje gondolkodtam azon, hogy Mesének jó lenne egy "testvérke". Érleltem a gondolatot, nehezen (5 perc alatt) meggyőztem a páromat a dologról, de közben már szemeztem Masnival. Fruzsi beszámolójából olvashattátok, hogy minden akadályt legyőzve elnyertük Masni kezét. Hazajöttünk és én egy kicsit paráztam, hogy mi lesz, mert még sosem volt két kutyánk. Nem tudtam, hogy milyen az. Csak olvastam itt a fórumon, hogy jó dolog. Az első napokban Mese és Masni néha játszottak, néha nem vettek tudomást egymásról, néha Mese féltékenykedett, Masni elég megszeppent volt. Aztán javult gyorsan a helyzet, most már összerázódtak. Az etetésnél már nem rontanak egy tálra, hanem értik, hogy amit nyújtok tálat az kié. Sétánál hol egy felé, hol külön utakon járva, boldogan fedezik fel a mellettünk lévő erdő szagokban és élőlényekben gazdag világát. Számunkra szívet melengető érzés a fekete-fehér egyforma ütemű farokcsóva, a dögönyözés és a közös szundikálás látványa. Azt hiszem Masni kezdi megérteni, hogy ez itt a "végállomás" és mi ugyanúgy ragaszkodunk hozzá, ahogy ő is ragaszkodik hozzánk. És ha autóba ülünk, akkor egyszercsak hazajövünk mindannyian. Így megint kaptunk egy csodát, őt is olyan szeretettel gyógyítgatjuk a szakmai útmutatások alapján, mint Mesét.
Kép
Kép
Együtt
Kép
Kép
Lábak: Melyik kié??
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 22:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#17)

Nem-nem.
Az örökbeadás első két nehéz lépcsőjén átmentek a gazdik:
1. Találj oda hozzánk. :) (Páran már eltévedtek csúnyán - ők nem.)
2. Válaszd ki a kutyádat! (De jól válassz, mert Rose gazdájától botrány várható, ha eltévesztjük. :) ) - jól választottak. :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 22:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#16)

A két feketét elnézve felmerült bennem: biztos jó kutyát adtál oda nekik? Ugye nem óbégatsz azóta, hogy Róóóózííííí, és semmi reakció... :lol:

Masni (ál-Rozi), neked nagyon sok boldog évet kívánok Mesével és a gazdikkal! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 22:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Masni a hétvégén vendégeket fogadott.
Mese, Mesegazdiék jöttek őt meglátogatni.
Kép

Kép

Kép

Masni nagyon megtetszett nekik, így némi ismerkedés után autóba is pakoltuk és elindult haza velük Ráckeve mellé. :) A beilleszkedés még folyamatban, de jól haladnak a lányok. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2014.12.31. 21:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Masni nagyszerűen érzi magát.
Anyu szerint a két legfőbb szórakozása:
1. A kajálás, amelynek bármely formájára képes rávetemedni: kunyerálás, lopás, csalás. :mrgreen:
2. Tamás vegzálása, amiben ma megnéztem, valóban vérprofi. Igaz, Tamás is adja alá a lovat, szóval két hülye egy pár. :)

Ma nagy játék volt kint és bent is. Bent a két fekete és Forte gyurmázták egymást. Kint eszeveszett futkosás volt a hóban dombról le majd fel, a két fekete és a két sárga kvartettjében.

Masni egyébként nagyszerű vézennel rendelkező, igazán kiegyensúlyozott kutya.
Este a petárdázások kezdetekor volt etetés, ami nálunk kint zajlik. Anyu elmondása szerint max azért mogzathatta közben kicsit a füle botját, mert tudja, hogy ilyenkor a jó labradoroknak fácáneső van, hátha neki is leesik valami.
Szóval semmiféle félelmet, pánikot, ijedséget nem okoz számára sem a durrogtatás. :smt023 :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2014.12.29. 09:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#12)

A Masni név jó ómen! :) Nagyon cukinak tűnik, és Rose-hoz hasonlóan ő is gyönyörű!!! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2014.12.26. 15:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Masni jól van. Éli a boldog családi kutyák mindennapjait.
A cica érdekli, és játszani is szeret vele, a többiekkel is játszik.
Rose teljesen szerelmes bele, teljes az összhang a két fekete között. :oops: :lol:
Na ki kicsoda?
Kép

Masni szobatiszta.
Végtelenül embercentrikus.
Bent nyugodt, kit figyelmes, aktív, nagyon jól viselkedik.

Kép

Kép

Kép


Karácsonyi szunyálás:
Kép

Csoportkép: Forte, Masni, Rose, Bodza
Kép

"Ne aggódj, előbb utóbb feladja és mehetünk!"
Kép


Amikor hazamegyek, nála is megcsinálom azt az IDEXX tesztet, amiről Zakariásnál írtam. Lehetett volna ma is, csak "nem volt kedvem" hajnali hatkor, karácsony másnapján otthon térdencsúszkálva vért venni a konyha kövén. Délutánonként jobban szeretek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Masni 2. - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2014.12.19. 18:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Nos, megszületett Labika neve.
Masni lesz... bár már volt egy Masnink, de ő golden volt és arany színű. :)

Az úgy történt, hogy már a kezdetektől nem sok késztetés volt senki részéről, hogy vállalja őt. Magdival beszéltünk róla, de ilyen-olyan egészségi gondok miatt jobbnak láttuk elérhetőbb helyen tartani őt, így az érdeklődés hiánya és orvosi okokból már a kezdetektől lengett a levegőben, hogy nálunk landol Nyergesen.
(Ezért volt a nagy kiköltözés Csöpke részéről, hiszen ő akárhol jól elvan, és kezdődött meg a terep előkészítése Masninak.)
Ha viszont már egyszer gyanítható, hogy hozzánk jön, gondoltam, legyen egyszer az a neve a kutyának, mint ahogy utána hívva lesz... mert ez az elmúlt időszakban pöppet se jött össze...

Szóval Masnit tegnap este hazavittem. Kint megismerkedtek a retrieverek. Utána beengedtük őt és Fortét, Rose inkognitóban kint maradt. Azt néztük Anyuval, Apu mennyire tud számolni. Itt még nem tűnt fel neki semmi. Utána bejött Rose is. Egész reggelig elvoltunk így. Reggel, de csak, amikor Rose megduplázódott és együtt került a szeme elé a két kutya derült ki, hogy "új kutyánk" van. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Masni beilleszkedett. Kellett neki vagy 3 perc. Na jó, lehet öt.
Tamással összepajtihoztt, szóval macskakompatibilisnek is tekinthető. Az összes kutyával jól kijön, csak Céda nem jön ki vele - na, neki elég gyorsan feltűnt, hogy van új kutya... :mrgreen: :lol:
Este gondolta, felmegy az emeletre aludni, ha már mindenki más is ott van, aki számít... Anyu, Apu, Forte, Céda. :mrgreen: Na, erről meggyőzte őt a gyerekrács, hogy nem kéne. :oops:
Este egyszer Anyu nem találta, kiderült, elvonult a fürdőszobába, mert ott hevert egy halom ruha, amikbe nagyszerűen és sikeresen bevackolhatta magát.
Éjszaka szobatiszta volt, a kertben rendeltetésszerűen működik, pórázképes, mindenre nagyszerűen reagált.


A fülét kezelgetjük, az sajnos csúnyán gyulladt.
Egy nagymosás majd ráfér.
Oltásai rendben, féreghajtása rendben. A varratszedés még hátra van.
A brutális fülgyulladása miatt volt egy pajzsmirigy hormon vizsgálata, de az normális eredményű lett.
"Kissé" - na jó, ez enyhe kifejezés - megrémisztett minket, ugyanis a szívféreg gyorstesztje pozitív lett. DE!!!! A PCR eredmény negatív. A szívultrahangján nem láttunk férgeket. A mellkas röntgenjei tiszták. Ez a jobbik eset és most jóhiszeműen nem tekintjük őt szívférgesnek, de 1 hónap múlva, és némi kezelés (antibiotikum és mikrofiláriás szer) kontroll tesztet kell csinálnunk.
Viszont a PCR alapján bőrférges, ez viszont a kisebbik gond szerencsére.

Masni most már csak végleges gazdit keres, fullextrás családi kutyaként számára tökéletes családba. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2014.12.17. 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Labika jól van, fülét kezeljük, már amennyire egy a hátán fekvő és közben megállás nélkül mozgó kutyánál ez lehetséges... :mrgreen:
A napi ritmusba teljesen beilleszkedett, sőt, teljesen jólnevelten asszisztál is a dolgokhoz - kajakikészítés, takarítás - ha arról van szó. Gabihoz mágnesként vonzódik, követő üzemmódban. Bár azért egy falat virsli könnyen eltéríti. :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2014.12.15. 22:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Feka labi jól van, rendeltetésszerűen működik, csak kicsit sokat unatkozik és olyankor szereti hallatni a hangját...
A nevét még emésztgetnem kell... türelem... :oops: :lol:

Ma Dáriusszal sétált, összecsókolództak, semmi gondjuk nem volt egymással. :)

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2014.12.14. 15:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#8)Húúúú azon az első képen milyen szép pofija van!!! :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2014.12.14. 15:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Labika jól van.
Sebe szép, kedve szuper.
Ma reggel én vittem ki, miután a szaksegédünket kikküldtem egy pónival küzdeni. :)
Kedves, lelkes, flexin sem húz, kérésre odafigyel, visszafordul, kommunikatív, együttműködő. Bár a nyakába a hossszúpórázt kicsit nehezen csatoltam fel, mert közben leginkább a hátán fetrengett és dörgölődzött és röhögött... :oops: :lol:

Kép

Kép

Kép

A játéknak is örült, lelkesen rávetette magát:
Kép

Kép

Jó kezdés. :)


A fülei sajnos nagyon csúnyán gyulladtak, egy komoly, elhanyagolt bőr/fülgyulladás van benne, a füle belső kagylójának bőre teljesen megvastagodott, pörkös, a fülében többtonna, bűzös, fekete váladék van. Elkezdtük ezt is kezelni, remélem, túl lesz rajta mielőbb, mert most eléggé rázza, zavarja.


A nevére még aludnom kell párat... :lol: :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.12.13. 22:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Labika jól van.
Eszik, de kényesen ügyelve, hogyha lehet, a száraztápról lenyalogassa a konzervet. Örül mindenkinek, kevésbé örül az egyedüllétnek. Sikerült egy különösen dilis csapatba kerülnie, vele szemben Zakariás tolja a tamtamot, tőle jobbra meg egy ma behozott, talált, nagytestű, fiatal, unatkozó husky-juhászkutya keverék. Így egész nap megy a koncert és az idegtépés. :lol: :roll: :twisted:

Sajnos őt se volt időm külön nézegetni, iszonyatos forgalom volt, 5 után úgy sikerült végeznem és Andihoz indulnom Titit kezelni, hogy se ebéd, se semmi, mindent eldobva indultam, hogy emberi időben haza is érjek... :oops: ... majd megcsinálhassam a kórházas, otthagyott adminisztrációmat. :oops: :shock: :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.12.13. 13:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Nem tudom miért, de én nagyon vágyok egy Z betűs kutyára, irigykedek is Mónira Zack miatt. :mrgreen: Zille, Zita, a Zia és Zizi is tetszik. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.12.13. 12:43 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Becky? Mandy?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2014.12.12. 17:40 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Mimóza ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2014.12.12. 10:09 
Offline

Csatlakozott: 2014.10.29. 07:56
Hozzászólások: 51
Milyen gyönyörű, kis szeretéhes buksija van! Remélem nem lesz semmi komplikáció és hamar rendbejön az ivartalanítás után.

Nekem a Bársony névnek tetszik, további javaslataim: Bella, Alda, Léna, Dézi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2014.12.11. 22:47 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Név javaslataim:

Babi, Bársony, Bíbor, Bogi, Gilda, Gina, Zengő, Zia, Zizi

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Masni 2. és Mese
#1HozzászólásElküldve: 2014.12.11. 19:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Labika 3 év körüli, kedves, barátságos, dekoratív labilány, akit Mezőhegyesen találtak kb. 3-4 hete. Gondoskodtak róla, majd úgy 10 napja értesülhettünk róla, ezután nem sokkal pedig arról is, hogy vemhes. Némi izgalom után, hogy hány kutyát is kapnánk, eljutott Dunaföldvárra, ahol azonnal ivartalanították, így szerencsére senkinek sem kell keresztmamivá válni, és Labika is megúszta az anyai "örömöket", amiket alapos gyanúnk alapján boldogan kihagy. Most még van min aggódnunk, mert egy utolsó idős vemhes ivartalanítás nagyon nagyon megterheli a kutya szervezetét. Reméljük, ezen Labika hamar túllendül és nem lesz további következménye mindennek.

Megismerése folyamatban.
További vizsgálatai folyamatban.
Hétvégén fogom látni.

Gazdát, ideiglenes befogadót és valami szuper, hozzá méltó nevet keres.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

Dagóca képtára

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség