Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 08:37

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Wally és Johhny
#13HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 15:05 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: Fruzsi (#12)

Igen, látom én, nagyon nehéz sokszor ez az állatmentés, sok akadályba ütközik. :smt009


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wally és Johhny
#12HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 13:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Gabi17 (#10)

Korábban mindkét kutyára kisakkoztunk elhelyezési lehetőséget, de a tulajdonos nem adta őket. A probléma, hogy az utolsó összezörrenésünk óta nem tudtam megfogni egyiket sem úgy, hogy kézben legyenek. Enélkül nem lehet feljelenteni sem, annak nem lehet alapja, hogy láttam futni egy Wallyhoz hasonló kócos ebet.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wally és Johhny
#11HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 12:58 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: Gabi17 (#10)

plusz: fel lehetne jelenteni a gazdát, mert nem biztosítja a kutya biztonságát, mondja a párom, most az új állatvédelmi tv. szerint 60-90e Ft bírság kutyánként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wally és Johhny
#10HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 12:55 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Ez nagyon szomorú hír. S nagyon nehéz így, hogy már nagyon fél, lehet, hogy tegnap nagyon megijedt a petárdák miatt is. Nem tudom, mit lehetne tenni. Hol lakhatnak? Szegény lehet, hogy beteg is. Nálunk itt Kméten ilyenkor én szólok a menhelynek, és beviszik, de nálunk jó menhely van tényleg. A kártyanaptáruk mindig nálam van. Ez a legrosszabb, ez a tehetetlenség-érzés. :smt013


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wally és Johhny
#9HozzászólásElküldve: 2016.01.01. 11:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Valamikor még a nyáron volt nálunk pár órát Johhny, gazdája nem akart lemondani róla, pedig a kutya nagyon jól érezte magát és esze ágában nem volt lelécelnie tőlünk. Miért is tette volna.

Ősszel találkozott mindkettőjükkel Anyu, épp megint csavargásban voltak. :(

Ma reggel pedig Wallyt láttam, telejsen egyedül, csatakosan rágott az egyik lakótelepi bejárat mellett egy csontot, eléggé sovány, szomorú, "űzött vad" volt. Odamentem, szóltam hozzá, erre mint a nyúl, a másik irányba eliramodott. Mivel Rékával, Fortéval akkor szálltunk autóba, a fűtetlen kocsiban -9 foknál nem gondoltam, hogy utána tudok futni és szabad terepen, fél éves gyerekkel a hátamon elkapni. :oops: :cry:
Remélem, hazakavarodik megint, illetve hogy Johhnynak sincs semmi baja. :( :( :cry:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wally és Johhny
#8HozzászólásElküldve: 2015.07.02. 21:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Wally és Johhny 2 nappal az első megtalálása után megint nálunk volt. Akkor felajánlottam, hogy befogadom mindkettőjüket. Nem kaptam meg őket.


Ma újra a szokásos történet esett meg:
Reggel 9-kor megyek le a kutyával, caplatok az autó felé, erre egy kis barna térdigérő szuka bambi után kocog Wally lelkesen. Kivételesen Johhny-t vagy otthon felejtette vagy másfele indultak és ő egy másik szukát hajtott...
Wallyt kocsiba be, Forte ketrecbe mellé (mivel nem volt kedvem átrendezni a teljes autót, megkértem őket, férjenek meg együtt a ketrecben). Nem volt gond. Jah, Wally már magától ugrott be a kocsiba, miután az elejét betettem. :)
Otthon azért biztos, ami tuti, megnéztem a chipjét, de még mindig meg tudok ismerni egy golden és megkülönböztetni egy másiktól. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nem tévedtem.

Wally marha boldog volt. Jött-ment. Haverkodott Tamással, Tamás röhögött és örült, hogy megint új hús van a láthatáron, akiből lehet hülyét csinálni. :mrgreen: Puncsolt sorban mindenkinek, körbenézett mindenhol, majd önelégült golden-mosollyal helyet foglalt a konyha közepén. Itt volt kb. az a pillanat, ahol 5 retriever, Bodza, Rose, Forte, Selfy és Wally egyenletesen elosztva képezett akadálypályát a konyha kövén. :mrgreen: Wally marha elégedett volt a sorsával, és szemmel láthatóan boldog, hogy végre megkapja a neki kijáró figyelmet, nem egy tómenti hobbikertben van kilökve, ahol napi 1x néznek rá.
Fortéval, Bodzával estére már partyztak. Estig gazdája nem hívott, így én kerestem... végülis nem vagyok kutyapanzió alapon.
Megkérdeztem, hogy van Wally, a válasz az volt, hogy nagyon jól, most mennek ki hozzá a kertbe. Mondtam, igen, tudom, hogy jól van, mert egész nap a mi kertünkben party-zott. Gazdi azt mondta, az kizárt. Hát, kimenve a hobbikertjébe, kiderült, biza valóban nincs meg a kutya. Visszahívott. Szó szót követett, megtudtam, hogy 22 éve tart kutyát, így tisztában van annak felelősségével és ez a kutya olyan okos, hogy nem fogja elüttetni magát és senki se fogja miatta árokba vagy fának rántani a kocsiját sem. Sőt, azt is megtudtam, a kutya hazament volna, ha én nem szedtem volna össze. Tulajdonosa újfent eljött érte és hazavitte.

...most kb. várhatom, mikor találkozunk megint... bár lehet, akkor már a gyepmesteri telepre adom le, miután a helyi közterület-felügyelőnél és jegyzőnél bejelentettem. Mindenesetre az utcán nem marad, ha látom, az tuti!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wally és Johhny
#7HozzászólásElküldve: 2015.06.24. 10:11 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
:cry: Hány kutya él így - sajnos. Ahol én lakom, sok kutya él így, enni-inni kapnak, de a lelkükkel nem törődnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2015.06.24. 09:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Wally és Johhny tegnap hazamentek, nem a legnagyobb örömmel.
Szegényeket úgy sajnáltam, hogy a kennelünk rabjai lettek egy pár órára, egyébként olyan áldott jó módon viselkedtek... pedig elvettük a játszóterüket, nem kajtathattak cukrászdáról hentesboltig, hanem sittre kerültek... :)

Jött értük a gazdájuk. Johhny kikerülte őt, Wally meghunyászkodva odalapított, gondolom, főleg a mit csináltál már megint kérdéseket szokták neki otthon feltenni. Bár kértem, hozzon nyakörvet rájuk, mert NINCS rajtuk, hát, eljött értük nyakörv és póráz nélkül... majd megállapította, tényleg nincs rajtuk nyakörv. :oops:
Wally a kocsiba beletörődöen beszállt, azaz hagyta betenni magát, Johhnynak több esze volt, erősen elgondolkodott, hogyha nem lehet kettesben Wallyval vagy hármasban velem és Wallyval, akkor ő inkább egyedül megy haza... vagy világgá... Gazdi érte ment, miután már az utcánkban sasszézott el a kocsitól a póráz és nyakörv nélküli kutyája. Akkor Wally is alakított, kiszállt az autóból, leült a lábam elé, és áhitattal nézett.
Felajánlottam, hogy hagyja nálunk Wally-t, adja nekem, de azt mondta, a két kutya nem tud egymás nélkül élni.

Végül egy erős negyed órás küzdelem árán be tudott tenni két kutyát az autóba és elmentek.
Mint kiderült, két gyerek van otthon és úton a harmadik. Kevesebb idő jut a kutyákra. A két kutya kint van a helyi hobbikerteknél az egyikben, és hát régen volt rájuk napi 1.5 óra is, most már ennyi sem.
Szóval szegények marhára unatkozhatnak az elhanyagoltságban. Nem tudom, még hányszor fogok velük találkozni, de Wally-t bevállalnám. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Sispem (#3)

Ja, minden vágyam volt. :)
Bár azért volt már nálam alom kölyök+ két ideiglenes.
Meg volt 3 felnőtt labrador kan egyszerre. :mrgreen:
Szóval nekem már nem kell bizonyítanom. :mrgreen: :lol: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 19:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#1)

Pár év múlva lesz ez még szebb, mikor már Réka is csokorba szedve hordja haza Anyának az árva kutyukákat....:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 19:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#2)Valld be, hogy csak meg akartad nyerni a "kinél van több ideiglenes" versenyt! :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 15:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
...jah, és ezzel a nálam lévő ideiglenes kutyák száma 4-re növekedett! 8-)
Szóval ideigleneseket keresünk!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Wally és Johhny
#1HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 15:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
...hát már az sem mondható, hogy engem sem szabad az utcára kiengedni. Ugyanis nem mentem ki. A lakótelepen, a 4. emeleten iszogattam a kávémat anyukámmal, tekintgetve ki az ablakon, amikor is Egy igazán formás golden kajtatva egy kócos keverék után csekkolták a telep boltjait. Bementek volna a cukrászdába, utána a vegyesboltot a kócos azért megnézte, és utána jött volna a hentes. :mrgreen: :oops: :lol:
Ha már golden, gondoltuk, nem csukjuk be a szemünket, hát lementünk kutyafogócskába kezdeni. :mrgreen:
Forte arcát látni kellett volna, amikor elindultunk, leakasztva a pórázát a helyéről, de ráadásul még az utolsó pillanatban visszalépve a nyakáról leakasztottam a láncot is és közöltük vele, ő marad. Látszott a tekintetén a mély csalódás és aggódás... anya már hetek óta nem az igazi, és most még az ő nyakörve is... lassan kóbor kutya válik belőle...
Lementünk, elhatároztuk, merre megyünk egy kört, mert persze a két beste dög addigra kereket oldott... nem voltunk elég ügyesek, megtaláltuk őket. A kutyák se voltak elég ügyesek, első hívásra lelkesen jöttek. Aztán azért elég ügyesek voltunk, mindkettőben találtunk chipet, ráadásul mindkettő kan, így reménykedtem, Wally nem csak poénból és tüzelés miatt gyerekáldás reményében követi a kócost.
Hát, Wally pórázra került, kócost meg megkértük, jöjjön velünk. Betoloncoltuk őket a kocsim ketrecébe, majd irány a számítógép, Petvetdata és tulajdonos nyomozás. Mázlimra azonos a tulajdonos. Telefonszám nem elérhető. A beírt lakcím egy 10emeletes lakótelepi lakás a főút túloldaláról, nemcsak a kutyák mérete de amiatt sem tudtam elképzelni, hogy ott laknának, mert akkor a lakásból hogy léceltek le?
No mindegy. SMS küldés. Levelet nem tudtam hagyni...
Kutyákat hazatoloncoltam, így is beizzadt az ázott kutyaszagtól a kocsim, lesitteltük őket az igen ritkán használt kennelünkbe.

Szerencsére azóta gazdi jelentkezett, délután-estefele jön értük. Jött volna azonnal is egyébként, és meggyőző volt, hogy nem nemtörődöm tulajdonos. Szóval reméljük, a két fenegyerek lassan hazakerül és minden kerek lesz újra.

Wally képtára

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség