Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 08:26

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - van gazdajelöltje
#33HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 16:51 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#32)


:lol: :lol: :lol: Várjuk a gazditól a további híreket, élménybeszámolókat! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - van gazdajelöltje
#32HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 16:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Szanita (#31)Olyan lendülettel röppent a nyakamba ma, mikor mentem papírozni, mint egy kis kamasz!!! :mrgreen: ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - van gazdajelöltje
#31HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#30)

Boldog gazdis éveket!!! Megérdemli ez a fitt nyanyus, hogy végleges, szerető otthona legyen!!! :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - van gazdajelöltje
#30HozzászólásElküldve: 2015.01.06. 16:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Müzli ma gazdához került!
Nem kellett messze költöznie, ugyanis ideigelen gazdijai úgy döntöttek, hogy megtartják az öreglányt! :mrgreen:
Itt is szeretnék nekik még egyszer nagyon sok boldogságot és még sok-sok együtt töltött évet kívánni!!!! :smt023 :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2014.12.22. 17:02 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.08. 09:45
Hozzászólások: 3
Bréking nyúz: Müzli tegnap körülbelül 500 m -t póráz nélkül sétált és ugyancsak 500 m-t póráz nélkül, láb mellett futott.
Persze gondos felügyelet és némi aggódás közepette, de kezdetnek szerintem egészen jó. :D

Már pórázon is elég szépen sétál, igaz még elég sok mindent kell még csiszolni, de haladunk.

Továbbra is cipeli a cipőket, papucsokat a kertben, ha éppen olyanja van, de nem rág, csak pakol (hiszen nő)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2014.12.20. 20:34 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.08. 09:45
Hozzászólások: 3
Előzmény: Sispem (#27)

Müzli képtárába töltöttem fel két képet. Persze Jumbóka besétált a képbe, hiszen ő is sztár :)


Újabb infó Müzliről: eszméletlenül fél a dörgéstől, jó sok simivel sikerült némileg megnyugtatni.
és persze a Jumbó vacsija sokkal finomabb... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2014.12.16. 16:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: GÖDi (#26)De jó, hogy már be tudsz számolni. :) Az szerintem általánosságban elmondható, hogy retriever=cica! :mrgreen: Neki meg sok évnyi cicáskodást kell pótolnia!!! :smt045

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2014.12.16. 15:27 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.08. 09:45
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Müzli december 6-án költözött át hozzánk, úgyhogy már több mint egy hete gyűrjük egymást.

Müzli nagyon aranyos kutya, sokszor cicusnak hívom :roll: , mert tényleg úgy bújik hozzánk mint egy macska. Vizslákkal foglalkozó barátnőm azt mondta, hogy szerinte biztosan vizsla vér is csörgedezik Müzliben, mert a viselkedése kísértetiesen hasonlít volt vizslájára...

Tehát összességében elmondható, hogy nagyon kedves kutyalány, aki bár minden hangos szótól megijed és fél minden kerti szerszámtól, esténként bátor tigrisként pásztázza a kertet, amit gyakorta hangos ugatással is jelez. :P Jumbóval, a 11 éves öreg labifiúnkkal remek párost alkotnak. Az első pillanattól kezdve kedvelik egymást, semmilyen problémát nem tapasztaltunk. Féltékenységet sem láttunk, sőt kimondottan jó hatással van Müzli a már-már zsémbes, időnként igen lelassult Jumbóra.
Müzlit tiszta szívből ajánlom akár második kutyának is egy labradorhoz hasonló temperamentummal rendelkező kutyához.

Étvágyával nincs gond, rengeteget eszik, az alkata eleve kecses vékony és bár a bordái kilátszanak, de a vizslás jelleg miatt ez szerintem nem "vészes" soványság. Napi kétszer kapnak enni, rendszerint gyorsasági versenyt rendeznek Jumbóval, hogy ki falta be előbb. Utána szomorúan veszik tudomásul, hogy nincs több, így lepihennek emészteni. :D

Sétálást még csak most tanuljuk, újra, mindannyian. Jumbóval már pórázt sem vittünk, egyszerűen nem volt rá szükség.
Nos, Müzlinél van. :) Az első 20 percben futunk utána, csuklónk már kezd edződni. Talán Müzlivel ez lesz a legnagyobb feladatunk, hogy a pórázon való sétálást megtanuljuk. Amikor kicsit lefárad, akkor már szebben sétál, nem rángat, csak lehetőség szerint ne álljunk meg 5 percre ismerőssel beszélgetni a kutyafuttatón, mert akkor nagyon kipiheni magát és újra szaladunk... :lol:


Egyébként így egy hét elteltével csodálatosan látszik mennyire ki is nyílt a kutyus. Már farokcsóválással vár minket haza, borzasztóan örül, amikor reggel nyílik az ajtó, sokszor már ugrál fel és osztja a puszikat. Csupaszív kutyalány, akivel bár elég sokat kell nevelni, tanítani, de cserébe egy szeretet bonbon kiskutyát kapunk. :D

üdv Mindenkinek: Enikő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#25HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 11:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Sispem (#24)

Jó olvasni, hogy ilyen klassz helyre került Müzli és jól érzi magát. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#24HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 18:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Müzli a hétvégén új nagyon kedves ideiglenes gazdikhoz költözött Gödre.
Müzli lelkét azért megviselte az újabb változás, minden új hangra, tárgyra összerezzen még, de napról napra jobban bátorodik. Enikő rövid jellemzése: bújós cica! :D Minden apró kis simogatásért, kedvességért nagyon hálás.
Megvolt az első sokk is, mikor az ember ráeszmél, hogy sajnos nem minden kutya kapásból úgy működik, mint a sajátja sok munka után... :roll: Tehát új ideiglenes anyukáját sikerült már megríkatnia is az öreglánynak! Tegnap este a kocsival kiálló ideiglenes gazdik mellett antilopokat megszégyenítő akrobatikával kisurranva vetette bele magát az éjszakai életbe. Persze azonnal a nyomába eredtek a felfedezőnek, amiből egy mindenki lelkét megviselő fogócska kerekedett. Pótgazdianyu a nagy ijedtség miatt pedig még hosszú időn keresztül gondoskodott az egerek vízellátásáról... :oops: Végül mindenki megnyugodott és megvolt a boldog összeborulás, azóta extra figyelemmel zajlik a ki-beállás. ;) :P
Müzli szabadidejében a család idős kan labiját szórakoztatja, aki az új barátnő hatására visszafiatalodott. ;) Boldogan bútoroztak össze. És az összebútorozással nem túlzok, ma már együtt aludtak! ;) Sőt, az új lovagja megmutatta neki, hogyan kell metro alagutat ásni. :mrgreen: Vagy csak a modern kertészet hívei?! 8-)
Enikőék már betároztak juti falatból, hamarosan megkezdődik Müzli okítása, továbbképzése. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#23HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 18:35 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Müzli nagyon-nagyon jól van! Hihetetlenül aktív, fáradhatatlan, lóti-futi kutyus. Állandóan jön-megy, intézkedik, azonnal felfigyel a legkisebb neszre, ismeretlen hangra és jelzi nekünk. Mindenkire ráböffen, de nagyon barátságos velük (lakáskulcs a kutyánál). Imád játszani, de a játékokkal még mindíg nem nagyon tud mit kezdeni, bár néha már felkapja a labdát és kicsit cipeli. Inkább a kutyákkal játszik. Nagyon szereti a hasát, bármennyit és bármikor tudna enni! Nem válogat, mindegy mi, csak sok legyen! Teljesen egészséges, szőre, foga, füle tiszta, ápolt. Sétánál néha húz, - hiszen annyi idegen szag van mindenhol -, azonban ha szólunk neki, visszavesz a tempóból. Nagyon szeretet-éhes és hihetetlen kedvesség, kedveskedés, megfelelni-kívánás van benne. Állandóan bújík, láb alatt van.
Képeket még mindíg nem egyszerű róla készíteni, hiszen most még itt van, aztán mire elkattintanám a gépet, már a kert végében találom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2014.11.20. 22:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Müzli jól van és minden a legnagyobb rendben van vele.
Katiék viszont nemrég szóltak, hogy életük olyan változás irányába halad, hogy valószínűleg nem tudják Müzli tartását megoldani decembertől, ezért szeretnék, ha másik ideiglenes befogadót keresnénk neki.
Ezért írok róla, hogyha valaki úgy érezné, szeretné ezt a kedves és nagyszerű kutyát, vállalná őt ideiglenesbe, de természetesen akár véglegesbe, akkor nagyon várjuk a jelentkezését!
Müzli kedves, problémamentes, jó karban lévő kutya.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2014.11.12. 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Sajna még nem, de van pár hírmorzsa Müzliről:
Napról-napra okosabb, találékonyabb! Az, hogy reggel pontban 7-kor áll az ajtóban és kéri a sétát, már nem is újság! Délután már 3 órakor rohangál, hisztizik, hogy mikor lesz már 4 óra és vacsoraosztás! Ujabb nagyon aranyos szokása, vacsora után mindkét tányért ( övét és Pitypangét is) felkapja és elcipeli a kisházhoz, ahonnan a vacsorát szokta kapni! Szépen, tisztára nyalva odasorakoztatja az ajtóba! Hihetetlen alak!!!!
Olyan aktivitással rendelkezik,hogy csak csodáljuk: egész nap rohan, intézkedik, lesi a szomszédokat, ellenőrzi az udvar minden szegletét, gyötri Pitypangot, hogy játsszon vele (aki néha már nagyon unja!) ! Szinte egyáltalán nem alszik, fekszik napközben! Ha nem látnám az oltási könyvét ez alapján még 7 évesnek sem mondanám. Fogai is szépek, fehérek.
Sajnos bármennyit eszik, szinte semmi nem látszik rajta! Áramvonalas,mint egy agár!!!
Képeket nagyon-nagyon nehéz róla készíteni, de azért igyekszünk!
kicsit segítek, jó ?
Kép
tessék, megálltam
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2014.11.11. 08:47 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Milyen nagy a csend... csak nem gazdához került azóta? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 18:09 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Friss hírek Müzliről:
Reggel ő kelti a családot, hihetetlen időérzéke van, 7 órakor rövid vakkantással, kis nyüszítőssel jelzi, hogy ő bizony már menne sétálni! A sétánál érdeklődő, figyelmes, változatlanul szépen megy pórázon. Pitypanggal nagyokat hancúroznak az udvaron, kergetik egymást. Labdázni nem szeret, inkább órákig sétál az udvar egyik végéből a másikba, közben mindent alaposan megszagolva, megnézve - hátha történt valami változás.
Étvágya nagyon jó, már nem válogat. Egészséges, szép kutyus.
simit kérek
Kép
kapok :D
Kép
jól megérdemelt napozás
Kép
és tornázok
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 22:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Rövidebb ideig Müzli is kijött a hétvégi találkozóra. Jól viselkedett, aranyos, kedves volt.
Katiékkal nem sokat tudtam beszélgetni, remélem, írnak majd róla, hogyan viselkedett Müzli.
Fotózni viszont volt időm, bár Müzli sajnos nem az a fotogén alkat...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 06:33 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Újabb hírek Müzliről:
Müzli jól van, ma megszabadult a varratoktól és megkapta a hiányzó oltásait - innentől gőzerővel gazdikereső!
Tegnap egyedül voltak 2-3 órát és ez nem igazán tetszett a kisasszonynak! Mire hazajöttünk kicsit átrendezte a virágoskertet, úgy gondolta, hogy a büdöskének már ki kellene onnan jönnie! Megkereste a vakondot a kisház alatt, kiborította a tányérját. Szóval az már látszik, hogy nem szeret egyedül lenni - még a kutyákkal sem. Néha a hangját is hallatja, szép, mély hangja van.
Ma már játszott egy kicsit Pitypanggal, de inkább sétál, ha süt a nap nagyokat alszik. Az esőt nem szereti, mert nem igazán volt kedve ma kijönni a kutyaházból, aztán meg nem volt kedve hazajönni. Szóval szeszélyes őnagysága!
De összességében egy aranyos, nagyon ember-állatszerető kutyus. Ja, és a macskák nem hozzák lázba.
Már "örömködik"
Kép
súgok valamit
Kép
jövök
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Müzli - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2014.10.01. 17:13 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Friss infok:
Müzliről nagyon jó híreim vannak! Meglepően hamar kibújt a csigaházból: tegnap már elég jó volt az étvágya, ma pedig már egy egész tállal megette a felkínált ételt. Gyógyszerét szépen bevette, el is fogyott. Kedve jó - mint a mellékelt képek is tanúsítják -, feltalálta magát nálunk. Már a kutyákkal is játszik, kergeti őket, nagyokat vakkantva. Tegnap már a hangját is hallottuk - igencsak idegen-elijesztő, mély hangja van. Udvaron rendesen viselkedik, nem ás, nem rongál. Szeret nagyokat aludni, napozni. Reggel már toporog, kéri a sétát. Ha jövök haza a munkából vidám farkcsóválással, ugatással üdvözöl. Nagyon tud örülni megérkezésemnek. Szép kiállású kutyus, igaz még ráfér egy jó pár kiló. Idegen kutyákkal barátkozik, nem közelít feléjük agresszíven, inkább játszani szeretne velük. Koránál fiatalosabb, aktív kutyus, aki nagyon várja az álomgazdit!
élvezkedik
Kép
őrzi a házat
Kép
napozok
Kép
macer ?
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#15HozzászólásElküldve: 2014.09.29. 08:15 
Offline

Csatlakozott: 2013.11.14. 12:55
Hozzászólások: 27
Mindent bele Müzli!!! :D

És bocsi tényleg Tápiószentmártonra vittem.... :lol: A lényeg, hogy odavitt a GPS ahová kellett! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#14HozzászólásElküldve: 2014.09.28. 18:22 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Hírek Műzliről :D

Müzliről egyelőre nem sokat tudok írni: megérkezésekor körbejárta a kertet, megszaglászta a kutyákat, - de az ő kis "öreges" módján. A hely, a hatalmas kutyaház nagyon tetszik neki, úgy látom. A ma reggeli sétánál szépen jött pórázon, szaglászott, minden fűszálnál leragadt, úgyhogy az egy órai sétából 2 lett, de ez nem jelenti a táv hosszúságát is! Egyelőre nem nagyon keresi sem a mi, sem a kutyák társaságát. Nagyokat alszik a kutyaházban.
Sajnos étvágya nagyon-nagyon-nagyon rossz, ennek megfelelő kondiban is van. Gyógyszert szépen beveszi - természetesen májkrémmel!
Visszahúzódó, nyugodt kutyus, aki nem 'sok vizet zavar'. Reméljük hamarosan kibújik a csigaházából (mint Bogi, aki 2 napig a házból sem jött ki, aztán már "levakarni" sem lehetett egész nap magunkról!), kicsit megerősödik fizikailag, lelkileg, megjön az étvágya.
Világvevő antennával
Kép
és anélkül
Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2014.09.28. 06:07 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#12)

Persze, persze.........segítsen más is a fuvarban. Nagyon örül ez a sok kutyus a segítőkész, kutyaimádó, szállításban segíteni akaró emberkéknek.
Én pénteken 3 óra felé tudok ott lenni Földváron, ha utána megfelelne az idi gazdinak, akkor startolunk.........és Titike élvezheti egy idősebb és egy vehemensebb édes bájos kutyalány társaságát az úton. Tiffanyt én is Titinek szoktam becézni.....meg elefántfülnek....meg ördögleánynak... :D
Egyszer az Attila dombot szeretném megnézni, ezért egyszer elkirándulok arra Tápió...felé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#12HozzászólásElküldve: 2014.09.28. 00:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Szanita (#9)

Köszi Anita! (Nem szállíthattok mindig Ti. :) ;) )
Viszont Tiszavárkonyba valószínűleg elkerülhetne jövő hétvégén Titi, ha esetleg belefér Nektek!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2014.09.27. 23:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: bodri03 (#10)

Köszi a fuvart, bocs, hogy nem válaszoltam az SMS-re, most végeztem a nappal... :oops:




Egyébként Márton, nem Imre. :) :roll: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2014.09.27. 15:54 
Offline

Csatlakozott: 2013.11.14. 12:55
Hozzászólások: 27
Sziasztok!

Jelentem alássan Müzli kutyát épségben leszállítottam ma Tápiószentimrére!
Szerintem rekord idő alatt tettem meg a két kutyával az utat Dunaföldvárról (Szirom elkísért a hosszú útra)... kicsit unatkoztam és nyomtam a gázt - remélem sehol nem fotóztak le gyorshajtásért... ;) .
Müzli nagyon jól viselte az utat. A gallér borzalmasan zavarta, de hősként tűrte. Egy ideig nézegetett kifelé a hátsó ablakon, aztán elaludt. Csak néha láttam a visszapillantóban a fehér gallért ide-oda táncolni :D

Mikor megérkeztünk, azonnal kiugrott a kocsiból és örömmel szaladt be a kertbe. Pitypang és Morzsi már nagyon várták, bár mikor Morzsiban tudatosult, hogy egy újabb "vendég" érkezett, durcásan elbújt a garázsba. Pitypang tutira jókedvben fogja tartani Müzlit. Sziromkát is agyon macerálta, hogy játszunk-játszunk! :) Szirom nem nagyon vevő az ilyen "nyomulásra", így volt egy kis fogmutogatás a csajok között!
Ezt leszámítva minden a legnagyobb rendben volt! Müzli amint belépett a kertbe azonnal elkezdte felfedezni. Végigszaladt, pisilt, kakilt, beleivott az összes tálba és mindenhová benézett. A gallér miatt kicsit nehezen közlekedett a székek és asztalok alatt, de remélem hamarosan le lehet majd venni a gallért és akkor már látni is fog valamit! :shock:

Ahhoz képest, hogy milyen élettörténete van, szerintem egészen jó állapotban van - én rosszabbra számítottam. Persze ráfér jópár kiló, és simogatás 0-24-ben. Biztosan sokat fog változni és nyílni Katáéknál! És remélem hamarosan új szerető családra talál!

Szirom is példásan viselte a nagy utat! Még az új párnáját is kölcsön adta Müzlinek, hogy kényelmesen utazhasson a fájós pocakjával. Szirom az első ülés előtt aludt kisgombócként. Azért arra nagyon ügyelt, hogy a végén csak ő maradjon a kocsiban és mellettem :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2014.09.26. 08:13 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#7)

Most olvastam a facén, hogy megoldódott a fuvar! Bocsi, akkor visszavonva!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2014.09.26. 06:58 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#7)

Holnap el tudom vinni őt Tápiószentmártonba ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.09.25. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Müzli ma túlesett az ivartalanításon. Jól viselte, hamar ébredt, este már ivott is, bár enni még nem akart...
Ha holnapra eszik, iszik, működik, akkor a hétvégén elhagyhatná a kórházat...
Klement Katiék fogadnák őt Tápiószentmártonon, a fuvarjában segítséget kérnénk...


Azért is lenne fontos, hogy költözni tudjon, mivel várhatóan a ma megérkezett egy kutyus mellé még két kutya jön holnap Dunaföldvárra és kicsit tele a kórház, sok a kutya... és a labrador. Így akiknek nem indokolt, fontos, hogy eljussanak a célállomásba... :oops:


Müzli egyébként alakul. Egyre többet kommunikál velünk, figyeli a környezet mozgását, a történéseket, alapvetően meghálálja a figyelmet és pár kedves szót, kevés simogatást is. Csak szeretetre vágyik, és ő aztán igazán nem nagy igényű kutya. Nem kell napi órákat futtatni, nem kell nevelni, képzésekre járni vele (persze lehet ;) ), nem kell mindennapi apró-cseprő gondokkal küzdeni vele. Szereti kell, etetni kell, simogatni kell, és ő örök hűséggel adózik gazdájának mindezért.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.09.24. 21:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Müzli jól van.
Minden funkciója megfelelően működik, eszik, iszik, pisil, kakil.
Leginkább a lelke van megtörve. Nem is csoda, ha 12 évig láncon élt. A szeretetre éhezik, Snoopy ma terápiás kutya volt neki, most láttuk először csóválni... :)
Pár rosszabbul sikerült kép van róla. Igaz, nem a "legszebb" és nem is túl fotogén eb...

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép


Bár nem szoktam, a hátulról sikerült fotókat feltenni... meeee minek, de speciel neki sikerült szép seneket varázsolnia Túri doktornak. :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.09.24. 12:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.05. 20:38
Hozzászólások: 232
Az ilyen kutyatartókkal kapcsolatban ez a szám szokott eszembe jutni: https://www.youtube.com/watch?v=wx9FDyzSGQs
Kiemelve ezt a részt:
"háziállat lehetsz, hogyha
rossz voltál gazdának"

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2014.09.24. 12:16 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Picka (#3)
Én megnéztem. :( :smt022 Hogy azt a jó büdös mindenit... nem kötelező kutyát tartani senkinek!!! :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2014.09.24. 12:03 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
A képeket nem mertem megnézni... Fruzsi tényleg te vagy ezeknek a szerencsétlen elhanyagolt kutyusoknak az utolsó mentsvára!!!!
De ha az 5-ről kidobott kutya gazdáját sem sittelik le vagy büntetik meg akkor mit akarunk.
A telefonos parkolásnál egy elírt rendszámért büntetnek de egy kutya életét büntetlenül kiolthatod!!! Nem is akarok belegondolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2014.09.23. 23:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Müzli ma érkezett meg a Dunaföldvári állatkórházba, Szentesről.
Gazdája láncon tartotta, de ő is meghalt, az örökösök pedig nemes egyszerűséggel a helyi sintértelepen adták le, onnan került a gondozásunkba.
Hosszú ideje - évek!!! - fennálló hüvelyelőreesése van, bár azt nem tudjuk, a tüzelései után visszahúzódott-e a helyére... mindenesetre most, amikor kezünkre került annyira elhanyagolt állapotban volt, hogy csak műtéti úton lehetett rendezni.
(A képek csak erősebb idegzetűeknek!)
Kiinduláskor így nézett ki: http://retrieverhelp.com/img44328x640.jpg
Hiába hűtés, szövetösszehúzás, megfeszített fél óra munkája, nem lehetett "egyszerűen", konzervatív módon visszahelyezni a helyére. Így műtétre volt szükség, amely során a hüvely falának részleges eltávolítása sem volt elkerülhető. Az előkészítés képei: http://retrieverhelp.com/img44362x640.jpg
A műtétet, mivel Müzli egy 12 éves kutyus, vérlabor előzött meg, ami alapján szerencsére nagyon fitt állapotban van, teljesen rendben van. Végig altató gázon aludt, aneszteziológus háttérrel, ahogy azt kell. Így bár sokáig - erős egy óra volt - tartott a műtét, jól viselte, gyorsan ébredt. Reményeink szerint rendben lesz, de akkor merjük kimondani mindezt, ha holnap rendeltetésszerűen pisil, eszik, jókedvű lesz.
Ha rendben van, rövidesen ivartalanítjuk. Bár nem teljesen fajtatiszta, de képtelenek voltunk elnézni azt a kínt, aminek ezt a szerencsétlen állatot betegségével kitették... azt gondolom, ez végletekig kimeríti a passzív állatkínzás fogalmát, amit pont úgy büntetni kéne (nem, nem úgy, ahogy teszik, mert nem teszik sehogy, senki és semmiben nem nyerheti el idehaza méltó büntetését, ha állatkínzásról van szó - mondhatni mindent szabad...).
Müzli ellátásához, műtétjéhez megköszönjük a támogatást.

Ha kórházi idejét lehúzta, ideiglenes befogadót, esetleg rögtön végleges gazdit keres. Müzli megismerése most kezdődik, de első lendületből egy csöndes, jólelkű kutya benyomását kelti.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

Müzli képtára

Itt már a kórház előtt, nem sokkal érkezés után:
Kép

Kép

Müzli szívféreg tesztje negatív, de sok mikrofilária van benne, tehát bőrférges. Ez rövidesen kiírtásra kerül.:)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Müzli
#1HozzászólásElküldve: 2014.09.23. 22:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

Nem: szuka
Kor: 12 éves
Szín: sárga
Fajta: labrador retriever
Leírás: 12 éves labrador retriever szuka kutya. Gazdája meghalt, a rokonoknak nem kell, ezért a gyepmesteri telepre adták le. Korábbi életében 1 méteres láncon élt, ivartalanítva nincs, ezért minden tüzeléskor előreesett a hüvelye, amit kezeletlenül hagytak. Gazdát, ideiglenes befogadót keres.

Müzli képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség