Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 20:00

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ella/Szalma
#12HozzászólásElküldve: 2016.11.29. 12:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Újabb hír Szalmáról, továbbra is a család szeme fénye. :)

Idézet:
Szia Fruzsi!

Eltelt egy újabb év , hogy Szalma velünk van. Továbbra is a szívünk csücske, annak ellenére, hogy mindent ellop és megrágja vagy ha ehető megeszi. (legutóbb egy komplett tepsi sütit falt be, mert nem figyeltünk és bejutott a konyhába).

Szóval jól megvan, gyermekeink, a szomszéd gyerekek is sokat játszanak vele. Még mindig rendkívül barátságos, jámbor kutya.

Üdv,


Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ella
#11HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kaptunk egy kis hírt és pár képet Szalmáról:

Idézet:
Szia Fruzsi!

Szalmáról szeretnék helyzetjelentést küldeni. Új helyen, egy kicsit nagyobb kerttel rendelkező családi házban vagyunk. Szalma együtt él kis Csivava keverék barátjával, a gyerekek nyüstölik mindkettőt eleget. Nyáron szépen megnyírtuk, most növeszti már a téli szőrméjét. Próbáltunk vele a Balatonban fürdeni, de sajnos idegenkedett a víztől. Belegázolt ugyan de úszni nem akart. Talán majd legközelebb.

Egyébként minden ok. vele, imádjuk nagyon.
Üdv,


Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ella
#10HozzászólásElküldve: 2014.12.17. 21:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kaptunk híreket Elláról is! :)

Idézet:
Kedves Fruzsi!

Csak pár szóban szeretnék infót küldeni Szalmáról.

A hasmenéses problémáját végül egy Clion kúra, meg sok kiló rizs és csirkemell oldotta meg. Most már végre csak kutyatápot eszik.

A környezetét teljesen megszokta, lenyugodott. Vezényszóra ül és fekszik, a kaját pacsit nyújtva kunyeralja. Domi fiam kitartó foglalkozasainak köszönhetően nyugodtan, laza pórázon sétál. Domi közben Cesar Millan (Fantasztikus kutyadoki) rajongó lett, a kutya az ő elvei szerint nevelődik.

Esténként és hétvégén sokat van velünk, bent a házban. Karácsonyra meglesz a kutyafekhelye is, akkor végre visszafoglalhatjuk a nappali foteljeit.

Nagy sétákra is visszük, ezeket nagyon élvezi. Sajnos rengeteg az idén a kullancs, és szinte mindig összeszed egyet.

Küldök egy képet is róla.

Boldog Karácsonyt kívánunk!


Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ella
#9HozzászólásElküldve: 2014.09.30. 11:03 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#8)

Hát ez nagyszerű hír! Gratulálok! Sok-sok-sok gazdis évet együtt!

Ma én is szégyenkeztem. Bevallom, nincs apelláta, október közepétől mi is megyünk ismét kutyasuliba, mert ma Tiffany ugyanezt a kenyeres dolgot végrehajtotta. :evil: :evil: :evil:
Ma hajnalban egy pecás lógatta a botjait a mi kutyausztató területünkön, Tiffy lement inni, körülnézett és kiszagolta a pecás kerékpárján a kilós illatos, friss kenyeret. Határozottan irányítva AKKOR sikerült onnan elnavigálnom. Visszafelé míg Hetty/mami kocogására koncentráltam, Tiffany előresuhant és leemelte a bicajról a kenyeret. Futottam utána ahogy bírtam, kiabáltam ahogy bírtam, de Ő cselezve rohant el a zsákmánnyal. Persze megkóstolta ropogós kenyeret, de sikerült kimenetem a fogai közül és szégyenkezve visszaadtam a pecásnak a háromnegyed megmaradt kenyeret. Éééés elnézést kértem, ő normális volt, mondta, hogy kereste már, mert be akart etetni. Ahhoz szerintem túl friss volt, de ennyiben maradtunk. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ella
#8HozzászólásElküldve: 2014.09.30. 10:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Ellát nemrég gazdához adtuk. :)
Rendben van a lányzó, szépen be is illeszkedett. :)
Új neve Szalma lett.

Idézet:
Kedves Fruzsi!

Szalma hasmenése úgy néz ki, hogy elmúlt. A rizs kúra segített. Bár közben ellopott háromnegyed kilo kenyeret a konyhapultról, és pár morzsa híján bepofozta az egész veknit.
Szalma egyre nyugodtabb, pórázon egyre szebben megy. Nagyon játékos, mozgékony. Idegen kutyákkal nagyon okos. Sajnos az idegen kutyák viszont általában nem azok. Ugatni talán ha kétszer hallottam. Mániákusan lopkodja a zoknikat. A diót imádja. Kibonja , úgy eszi meg. Szerintem szotyizni is tudna.
Összességében nagyon jófej, belopta már magát a szívünkbe.

Üdv,

Barnabás



Kép

Új haver:
Kép

Van két gyerkőc is!
Kép

Kép

És dörgölődzésre való kert:
Kép

A konyhát meg innen lehet a legjobban nyomon követni:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.09.21. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Pénteken megkaptam Furfang és Ella számláját, kezelési lapját és szívféreg tesztjét a csongrádi állatorvostól.
Ella szívféreg tesztje negatív, ahogy mondták.
Furfang tesztje 8543 Ft-ra jött ki, veszettség oltása oltási könyvvel 3421 Ft-ra, a saját microchipünk behelyezése 2470 Ft-ba.
Ella szívféreg tesztje 6543 Ft volt.
A számlát kifizettük, 20.975 Ft volt a két szívféreg teszt és a veszettség oltás saját chipünk behelyezésével együtt. Köszönjük az ellátást és jól tartást.

A dokumentumokat az egyszerűség kedvéért Furfanghoz töltöttem fel: Furfang képtára
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 12:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#5)

Ne viccelj, inkább én sajnálom, hogy csak ennyiben tudok szerepet vállalni Ellánál. ( vagy hívjuk inkámm Fortinának ? ) ;)
Ella tényleg nagyon szép, és energikus! A bezártság után a kocsiból kiszállva elkezdett futni, és meg sem állt, amíg be nem tette Fruzsi a kocsiba. Futva kapott be pár jutifalit, futva ivott, ja, úgy kezdett el inni, hogy szájában volt Fruzsi jutifalatos táskája, így azt szépen beáztatta. Aztán nyargalt tovább. Három helyen hagyta fejnyomát a csibedrótban (szürkületben már alig látni, hogy hol van lekerítve a veteményes), és gyakorlatilag futva ismerkedett a kutyákkal is. Ezt próbálta meg a macskáimmal is. Kettő mellett elfutott, mer azok csak tátott szájjal nézték a kerge-birkát, de a harmadik, (aki tegnaptól átkeresztelődöt BunyósPityu-vá) szóval ő cseppet férleértette a felé rongyoló kutyát, így ahogy Fruzsi is írta, támadásba lendült. Először megijedtünk: "Jajj, a macska! " Aztán nevettünk,: "Figyeld már, hogy kergeti a macska a kutyát!" Aztán újra komolyan aggódtunk, de akkor már Ella testi épségéért. Elől vinnyogva futott Ella, utána kivont karddal a macska, utána Fruzsi, (hátha össze kell kaparni a kutyát), utánuk meg én kullogtam lihegve.... :P Majd miután már a makka is megszánta a síró kutyát, és visszahúzta bicskáit, arra a fél perce megállt Ella, amíg átnéztük megvan-e még mindkét szeme-füle-orra. Majd futott tovább, most már gondosan kikerülve a macskákat. :D , de pont ugyanakkora széles vigyorral, és elégedettséggel a szemében, mint azt az elejétől fogva tette.
Ella csúcsszuper, jófej csajszi ! :smt007 :smt007 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 11:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Ella különleges kutya... tegnap kicsit több időt tudtam rászánni és ezért nagyon sok minden kiderült róla. Eleinte kicsit marconának tűnt más kutyákkal, de tegnapra kiderült, inkább félreismertük először.
Ella elég nagy aktivitású, nagyon lelkes kutya, akinek lételeme a mozgás. Valószínűleg, ha napi sétákat kap, napi foglalkozással, akkor alakul, lenyugszik, most a kórházi körülményeket viszont nem viseli, kevés a tér neki, kevés a mozgás.

Mi is történt vele?
Tegnap közös séta volt a kórház előtt Pajtival.
Ella nagyon apportos és nagyon embercentrikus. Hogy néz ki ez képekben? Komikusan. :)
Mondhatnám, hogy ezen a képen épp Gabi és Ella pacsit igyekeznek egymásnak adni, de nem. :twisted:
Kép
Ella felugrál, Gabi pedig pacsit ad az okooooos buksijára. :mrgreen:

Ella rugói:
Kép

Kép

És a megszerzett zsákmány:
Kép

A boldogságos labrador:
Kép

Kép

Ella szép:
Kép

Kép

Kép


Az Ella körüli eseményeknek ezzel nem lett vége. :)
Este autóba tettem és elvittem Vörösékhez egy kis futkosásra, ismerkedésre, mert van körbekerített kert és vannak más állatok is.
Sok-sok információt kaptunk Elláról, amiért Vikiéknek ezer hálával tartozok. :)
A többi kutyával lényegében közömbös volt, rövid ismerkedés után.
A macska először érdekelte... utána pedig egy macska úgy megkergette, és úúúúúgy, de úúúúúgy megverte, hogy Ella sírva menekült. A macskát megnézte volna, erre az visszatámadott. Ella kihátrált, de az a galád vad Ella után ment és újabb és újabb pofonokat vert le neki. Amikor Ella tovább menekült, a macska két elülső lábával, kimeresztett 10 körömmel ugrott a kutya fejének és kezdte el az aprítását. Mindez kevesebb idő volt, mint leírni a történteket, de a harmadik kitámadásnál már azon gondolkodtunk, hogyan kell megmenteni a szegény, elvert, elnyomott, megalázott kutyát, és komolyan féltettük testi épségét.
Mindenesetre mindezzel Ellát abszolút macskakompatibilisnek értékeltük! :)

Ella imád futkosni, le kell mozognia magát, utána jön el a teljes boldogság. Ellopta a jutalomfalat tartó tasakomat, amit a szájában hurcibálva futkosott a kertben körbe, körbe, körbe, körbe, aztán egy kicsit körbekörbekörbekörbekörbekörbekörbekörbekörbekörbekörbekörbe, mi már kezdtünk elszédulni. De a boldogság és elégedettség, és kisimultság az arcán nagyon sokat mondó volt. :smt007 :smt007 :smt007
Néha odajött, igaz, előtte még 4-5 kiskört lefutott körülöttem, akkor eldobtam a játékát, és kezdődött minden előlről.
Sajnos vissza kellett mennem a kórházhoz, mert Ella szerintem még legalább 1 órán keresztül folytatta volna ugyanezt a játékot. :)

De összességében Ella egy igazán szemet és lelket gyönyörködtető Labrador, aki nagyon belopta magát a szívembe. :smt007 :smt007 :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 22:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Ellával továbbra is minden a legnagyobb rendben.
Tegnap Pajtival sétált, bejöttek egymásnak. :)

Ella, mivel minden szempontból rendben van, ezért nagyon nagyon szeretne ideiglenes befogadóhoz költözni. Vagy gazdihoz... persze... :lol:

:lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2014.09.13. 21:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Ella tegnap túlesett az ivartalanításon.
Jól van, minden rendben vele.
Aktív, élénk, szeret sétálni, nem szeret egyedül lenni. Kint szívesen sétál pórázon, a labdát is kedveli, nomeg a hasát.
A köves talajt eleinte nem kedvelte, mostanra lassan megszokja a kórház kövét... :)

Aranyos, jólelkű kutya.

Ella képtára

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Folyton vigyorgó, csupaszív kutya. :)

Szeret labdázni:
Kép


Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2014.09.10. 11:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Ella az előző híresztelések ellenére nem 2, hanem 5 éves. Erről oltási könyve van, korát én hasonlóra becsültem volna...

Ella 5 éves labrador retriever szuka, akit a szentesi gyepmesteri telepről vettünk át. Tudtommal gazdája adta le, mindenesetre ő sem hiányzott senkinek.
Kedves, barátságos, szociális kutya, jólelkű, nyugodt természetű és kiegyensúlyozott. Együttműködő, pórázon közlekedik.
Szívféregre negatív.

Megismerése most kezdődik, az Állatkórházban terveink szerint az ivartalanításig kéne maradnia.
Utána gazdát, ideiglenes befogadót keres!
(Neki még ideiglenes jelöltünk sincs sajnos, valaki örökbe fogadta volna, HA 2 éves, de 5 évesen nem, így a számára elképzelt út zsákutcába vezetett; ilyenkor kell a terveinket áttervezni, átszervezni).

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

Ella képtára

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ella/Szalma
#1HozzászólásElküldve: 2014.09.10. 11:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Kép

Név: Ella
Nem: szuka
Kor: 2 éves
Szín: sárga
Fajta: labrador retriever
Leírás: Gyepmesteri telepre került, mert gazdája lemondott róla. Chipezett, veszettség és kombinált oltással rendelkezik. Bármikor elvihető.

Ella képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség