Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.26. 09:26

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tofu és Sigma
#26HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 22:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: dalma516 (#24)
Gratulálok! :)

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu és Sigma
#25HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 12:32 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: dalma516 (#24)
Küldöm a képfeltöltés "használatit" :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu és Sigma
#24HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 09:23 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.29. 19:53
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Először is bocsánatot kérek,hogy csak most jelentkezem :oops: :cry: viszont sok sok jó hírt hoztam :D

Igen,levizsgáztunk alapfokon,100-ból 94 pontot kaptunk :D :D A lábnál követés,csoportkerülés,10 lépésre eltávolodás (marad) hibátlanul ment,viszont a hosszú helyben maradásnál Tofu felállt,sajnos többször is,ez volt az a 6 pont mínusz. Megyünk majd középfokra is,pontosan még nem tudjuk mikor,de megyünk. :lol:
Egyébként Tofu és Sigma egyre többet játszanak egymással,ami nagyon jó.
Tofunak jót tett a suli,minden hétvégén tudta hogy oda megyünk,és egyre jobban várta.Az elején még nem igazán játszott a többi kutyával,de az utolsó pár héten megtanulta,kifogott magának egy másik pörgős labit,és vele futkározott,látszott rajta hogy élvezi :lol: Amúgy nagyon gyorsan megtanult mindent,és szívesen csinálta is a feladatokat :)
Nagyon szófogadó lett,szinte bárhol elengedhető,mert bármilyen helyzetből visszahívható,még a macskakergetésből is visszafordul,ha szólok neki ;)
Tehát minden szuper,képek is vannak (amiket nem tudom hogy hogy kell ide feltenni :lol: :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu és Sigma
#23HozzászólásElküldve: 2014.10.19. 18:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Örömteli hírek Tofuról: a hétvégén sikeresen levizsgázott a Rákoscsabai Kutyasuli alapfokán!! Úgy tudom mennek középfokra is! :)
Remélem a gazdi részletesebben is beszámol majd :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu és Sigma
#22HozzászólásElküldve: 2014.08.30. 22:16 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: dalma516 (#20) huh, szuper jó!! Mi oda járunk klubba! Tofu nagyon okos, csak így tovább!!! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu és Sigma
#21HozzászólásElküldve: 2014.08.30. 21:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: dalma516 (#20)

Szia Dalma!

Üdv a fórumon! :) Nagyon örülök a jó híreknek, a fotókat egyelőre küldd át nekünk, mi majd felrakjuk (kis admin csúszás van, de rajta vagyunk az ügyön!).
Jajjjj, a suli miatt irigyellek, Pankával mi rettenetesen élveztük, biztos ti is fogjátok! :)
A fésülést én is próbáltam, igaz csak 1x, és háááát... nekem sem ment könnyen. Cserébe majdnem szétrágta Tofu a furminátort :D De már így is fényévekkel jobban haladsz vele, mint én, szóval egy kis "klikk-juti" és a határ a csillagos ég! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu és Sigma
#20HozzászólásElküldve: 2014.08.30. 21:30 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.29. 19:53
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Szuperjó hírt hoztam Tofuról:Tegnap jelentkeztünk a kutyasuliba! :D :D
Az alapfokú tanfolyam jövőhét szombattól indul,már nagyon várjuk!
Amúgy Tofuval minden ok,bár egyik nap,amikor délelőtt nem mentünk ki hozzá,úgy gondolta kicsit igazít a kerten,1 növényt ki is ásott,és az ültetésre váróknak pedig jobb helyet keresett... :lol:
Esténként Sigmával osztozkodnak a teraszon lévő takarón,nagyon édesek együtt :)
Bár a kisasszony elég féltékeny,ha Sigit szeretném simizni,ő odajön belefekszik az ölembe,és ellöki Sigmát,hogy csakis őt lehet simogatni :lol:
Már megtanultuk,hogy evés előtt le kell ülni,és várni,amíg azt nem mondom hogy tiéd,mondjuk a várás néha nem sikerül :lol: mindkét kutya 2 másodperc alatt eltünteti a kaját,és utána megnézik a másik tányérját,hátha hagyott ott a másik egy kis maradékot...egyszer Sigma rávetette magát Tofu vacsijára,mert őt éppenséggel nem az étel érdekelte,hanem hogy mit ugatnak a kutyák,ezért ment,és ő is csatlakozott,Sigike meg addig megette szegény Tofu kajáját :lol:
Próbálom a kutyakeféhez szoktatni,de sajnos ő játéknak hiszi,ezért képtelenség kifésülni a szőrét,hacsak valaki el nem tereli a figyelmét egy kis kajával...de nem lesz mindig segítőm,szóval remélem előbb-utóbb megtanulja...
Van pár dolog amitől fél,például a slagot nem szereti,eleinte a szomszéd fűnyírójától is megijedt,de már egyre bátrabb lesz ;)
Egyébként tényleg nagyon nagyon okos kutya,hihetetlen,milyen könnyen tanul :shock: kíváncsi leszek,hogy lesz ez a suliban!
A képek kicsit nagyok lettek,ezért csak holnap rakom fel őket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu
#19HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 08:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:42
Hozzászólások: 923
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: juccus1982 (#18)
Sigma régi topikja itt található:
http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=140


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu
#18HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 08:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Éééés mivel Tofu és Sigma összebútoroztak, lezárnánk Sigma topicját, és egyesítenénk Tofuéval.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu - van gazdajelöltje
#17HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 07:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: juccus1982 (#14)

De klassz! :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu - van gazdajelöltje
#16HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 07:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Magdi (#15)

Szerintem is! ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu - van gazdajelöltje
#15HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 07:06 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: juccus1982 (#14)
Nagyon TUTI párosítás... :lol: :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tofu - van gazdajelöltje
#14HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 07:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Kicsit elhallgattunk Tofuval kapcsolatban, aminek az az egyszerű oka van, hogy péntek délután gazdához költözött. Kertes házba, egy 14 és egy 8 éves leányzó, illetve Sigma kutyánk mellé, így a gazdik újabb családdal erősítik a dupla RR-es kutyások táborát :)
Az első beszámolót és a kapott fotókat most még én másolom be, de remélem a nagyobb Kisgazdi legalább annyira aktív lesz itt, a fórumon, mint a kutyanevelésben ;)

Idézet:
Már teljesen megszokott minket,illetve az itteni dolgokat,lenyugodott.Tudunk póráz nélkül sétálni,első hívásra visszajön,a 'fekszik'-et is megtanultuk,sőt,a játék elengedése is megy,a család bármely tagja kérheti ezeket tőle,szívesen megteszi,persze a jutalomfalat,és a simi sokat segített a tanulásban.Éjjelente semmit sem rág meg,vagy tesz tönkre,elvan a játékaival,és ha nappal véletlen egyedül maradna pár órára,akkor is elfoglalja magát valamivel.A játék többi kutyával még nem annyira megy neki,de majd megtanulja Sigmától.Szerencsére egész nap le van kötve valamivel,folyamatosan dobáljuk neki a labdákat,húzogatjuk vele a kötelet,vagy éppen sétálunk,sokszor csinálunk neki akadályokat is,amiket nagy örömmel ugrik át,főleg ha a végén kap egy kis jutalomfalatot.Ma voltunk orvosnál,kiszedték a varratot,a füle meggyógyult,a chipje regisztrálva lett.
Szóval minden rendben van vele,egyedül az ugrálásról és a papucslopásról kell már csak leszoktatni.


Nagyon boldog vagyok, szerintem szuperjó helyre került a kis perpetum mobilénk! :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 09:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.01.08. 16:41
Hozzászólások: 233
Tofu tök terepszínű :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#12HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 09:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Tegnap több dologra is teszteltük Tofut: autózásra, póráz nélküli sétára, tűzijátékra és viharra. Szerintem mindből jól vizsgázott.

A reggelt egy nagy sétával kezdtük, kimentünk velük - a szakadó esőben - a Hidegkúti reptérre. Úgy ítéltem meg, talán ott a legkisebb az esély, hogy bármit felegyen a bokorból (mint a Népligetben), vagy kiszaladjon az autók elé (mint a futtató melletti placcon), vagy felugráljon tucatnyi gyanútlan áldozatra (mint a Városligetben). Így beapplikáltuk őket a kombi csomagtartóba, és bíztunk benne, hogy jól fog működni Tofu. Nem is volt vele gond, oké, néha felmászott a hátsó ülésre, meg megugatta a gyalogosokat (főleg az esernyősöket), de nagyon élénken figyelve, relatíve nyugodtan utazott végig. A reptéren - ismét jelzem, a szakadó esőben - csak néhány szinténbolondvadászkutyással találkoztunk, de leginkább iszonyú sok ingerrel, nagy befutnivaló területtel és jócsomó gombával. Szerencsére az ebnek van már annyi esze, hogy nem akar minket elhagyni, bár ezen nyilván a hozzánk szaladáskor kapható jutik is segítettek, így tökéletesen behívhatónak bizonyult a leányzó. Szinte első szóra szaladt, de olyan tempóval, hogy néha féltünk, nem fog tudni megállni :D Fotót is nem csináltam, mert az esőkabátomból kilógó részeim (értsd: lábak) teljesen és tökéletesen eláztak, így nem nagyon akartam a telefonomat is erre a sorsra juttatni. Ez az eső egyébként csak minket, embereket zavart, illetve picit Pankát is, de ő túllendült rajta a fent említett ingerek, terület és gombák hatására :) Tofu pedig szerintem kifejezetten élvete. Mikor úgy ítélte meg, még nem elég vizes, gondolta jól beletúrja-hempergi magát a vizes fűbe, biztos ami tuti alapon. Jól kiszaladta magát, itton még pörgött kicsit, de a nap hátralévő részét nyugiban töltötte.
Koraeste még lementünk a futiba labdázni, meg bandázni, ám 8.45-re már itthon is voltunk, hogy a tűzijátékot elkerüljük - mókás volt, hogy kiürült a futi ekkorra már :P Mivel az összes ablakot-ajtót becsuktuk, így nagyon kicsit hallatszott idáig a durrogás, plusz Tofunak kötelezni volt kedve, így a gőzmozdonyt is meghazudtoló hangok miatt amúgy sem lehetett volna hallani - Panka legnagyobb örömére. 1-2 durranást elkaptunk, Pankán látszott is, de Tofu vagy nem hallotta, vagy lesz*rta nagy ívben (szerintem inkább a második :) ).
Éjszaka még jött egy kis vihar, amit abból vettünk észre, hogy Panka a fejünkre ült és nem bírtuk levakarni magunkról. Tofu legnagyobb problémája ezzel szemben a kutyaboxban található vetbed megfelelő pozicionálása volt, mást se hallottunk, csak a rendezkedést. Úgy tűnik viharkompatibilis. Mondjuk nem lepődtünk meg, pont erre számítottunk - ahogy a liftbe első ajtónyílásra beszállt, ahogy a körút és az Üllői út forgalma meg sem kottyan neki, ahogy a kávédaráló és HÉV neki izgalmas és nem félelmetes, úgy a vihar is csak móka, kacagás.

Tofunak csak megfelelő mozgás, tanítás és úgy általában foglalkozás kell, és szuperjó kutya lesz belőle ;) Ja, és néhány papucs, vagy jó sok rágnivaló, hisz épp kimaradt gyerekkorát éli :D

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 19:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
És az ígért fotók:

Bucifej
Kép

Főzünk
Kép

"Itt épp úgy csinálok, mintha nyugodt kutya lennék" :mrgreen:
Kép

Fekete a feketén, barna a barnán. Biztos szín szerint válogatták ki az ágyakat :)
Kép

Apportos, bár nem végkimerülésig
Kép

Majd 'apa' megmutatja, hogy kell akadályt mászni
Kép

Hát nem így... :D
Kép

Hanem így! ;)
Kép

Figyel
Kép

Kulturivás
Kép

Tofu képtára

Nala szökőkutas trükkjét Tofu is tudja, sőt, oda-vissza tudja! :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=6ul8qdoGDHA&list=UUxHDgyqJLSlAnumGIezJ3QA

Kutyákkal nem annyira, emberekkel annál inkább játszik :)
https://www.youtube.com/watch?v=bw1DCz5OkjU&list=UUxHDgyqJLSlAnumGIezJ3QA&index=2

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2014.08.18. 15:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Megkezdtük Tofu fárasztását. Voltunk reggel picit futni, majd kicsit még sétálgattunk, és itthon játszottunk, de nem nagyon akaródzott neki elfáradni. Aztán kicsit gyakoroltam vele az ül, fekszik, szemkontaktust, amiből az ül és a szemkontaktus elég jól megy, a feksziknél még nem vágja, mit kéne csinálnia. De a klikker hangját és a juti ízét szereti :) A gyakorlás után mehettem zuhanyozni és ruhát cserélni :D

Nemrég voltunk lent a boltban, és most gondoltam egy nagyot, a flexi helyett sima pórázt vittem, hogy tudjuk gyakorolni a pórázfegyelmet. Az amúgy 2 perces utat kb. 15 perc alatt tettük meg, és már kezdtem elszédülni, annyit forogtunk. Viszont úgy tűnik, volt eredménye, kezdett leesni neki, hogy nem nagyon kéne húznia, és - főleg a tegnaphoz képest - egész kultúráltan bírtunk közlekedni. Cuki, mert tök sokszor hátrafordul, bár még nem bírtam eldönteni, hogy a póráz zavarja, vagy engem próbál ösztökélni a sietősebb tempóra :D

Úgy néz ki, apportos a csajszi, így a délutáni futis túrára viszünk labdát is - hátha egy nagyobb labdázás után könnyebb lesz az éjszaka - az első úgy telt, mint a kisbabáknál, 3 óránként ébresztő, sőt, olyan 3 körül még egy 1 órás lefárasztó sétát is kapott, minek hála további 2 órát tudtunk aludni. Frissek vagyunk és üdék... :evil:

A tortasütést szoros emberfogásban asszisztálta végig, így nagyon kellett koncentrálnom, hogy ne essek át rajta. A kávédaráló, majd kézimixer hangja sem hatotta meg, csak további kíváncsiságra sarkallta, és most a l s z i k. Csak halkan mondom, és alig mozogva, mert még minden mozdulatra és neszre felébred, bár gondolom ez az új hely miatt van.

Cuki, na, csak kicsit bolond :) Este minibuli lesz nálunk (Zoli szülinapja tiszteletére - jó kis aji volt neki Tofu... :twisted: ) , és bár mindenkinek mondtam, hogy játszós ruhában jöjjön, kíváncsi vagyok, hogy fog viselkedni :)

Fotókat és videókat igyekszem ma/holnap feltölteni.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 22:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#8)

Megértem :) Holnap az én próbámon a sor :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#7)

Tény, a fotók nem adják vissza.
Max valami mozgókép. :) :mrgreen: :lol:
Egyedül azért nem könnyű ám kutyát fotózni, pláne, amelyik mindig máshol van. :mrgreen: :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 22:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#5)

Ja, jók a képek, Fruzsi, de élőben százszor szebb!! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 22:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#5)

Nálunk a kipocsolt vízben hason csúszott, hogy minél nagyobb felületen legyen vizes!!! :lol: És Maya és Nala trükkje is elsőre ment neki, meg sem kellett mutatni, úgy ment végig a földből feltörő szökűkutakon, mintha vizen járna! Alvázmosás haladó módon! Holnap csinálok róla videót! ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 21:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#4)

Ugye? Hát csupa élmény ez a kutya! És ráadásul egy csiszolatlan gyémánt!

Még pár tegnapi fotóm van a Dunapartról. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A vizet a kórháznál is úgy itta, hogy utána úgy vélte, egy kicsit még tapicskolhat a tálban, pancsolás gyanánt. ;) :roll: :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 21:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Szélvész Kisasszony ma este megérkezett ideiglenes helyére, köszönjük a fuvart Walger Zsófinak és párjának!
Az átvételt követően első utunk a kutyafuttatóba vezetett, majd sétáltunk egyet a Duna-parton. A kör jó két órás volt, de Tofu nem annyira akart elfáradni :) Hihhhetetlen, oltárian, eszelősen kedves, az összes embert imádja, válogatás nélkül ront rá az összes kutyásra, nem kutyásra, futóra, nem futóra, bárkikre, aki potenciálisan megsimogathatja. Minden érdekli, minden izgalmas, mindent meg kell néznie/szagolnia/kóstolnia :) Itthon kipakoltam neki az összes játékot, kötelet, labdát, és néhány pár papucsot rágcsálni, amibe bele is vetette magát. Ha nem tudnám, hogy már 1,5 éves, azt hinném 5 hónapos!
A vacsit benyomta, de az sem igazán lassította le :D Most épp azon gondolkodik, milyen program van még mára, mert ő nagyon nem akar aludni.
Holnap reggel első dolgunk lesz elmenni futni, úgyis le vagyok maradva az edzéstervvel, azt hiszem Tofu segíteni fog bepótolni a hiányzó km-eket :lol:
Az idegrendszere rendben van, a tőle 3 m-re elsuhanó HÉV-et úgy nézte, mint valami csodát :) Aktív családban, sok foglalkozással mintaeb vállhat az amúgy is csodálatos kutyából :)
(most mintha lefeküdt volna, és nem is liheg, de nem merek megmozdulni, nehogy felpattanjon, és a laptop pont kitakar...)
Holnap próbálok fotózni, a mai vízivós videót holnap feltöltöm.

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2014.08.14. 22:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#2)

Cukimukiiii! :)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2014.08.14. 21:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tofu reggel Stanley-vel sétált, az emberek sokkal jobban érdeklik, mint a kutyák. :) Semmi gondjuk nem volt egymással. :)

Ma túlesett az ivartalanításon is.
Köszöni, jól van, estére szépen felébredt és vacsorázott.

Szállítását Budapest irányába mielőbbre szeretnénk megoldani. Ha ebben tud valaki segíteni, kérem, jelentkezzen!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Tofu és Sigma
#1HozzászólásElküldve: 2014.08.13. 22:56 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tofu 1.5 éves (2013. február született) labrador retriever szuka kutya.
A kisteleki gyepmesteri telepre adták le... azaz adta le a gyepmester valamely rokona! Érdekes egy állapot ez, ha rosszindulatú lennék, azt gondolnám, a gyepmester már arra játszik, hogy valami bolond állatvédő úgyis kiviszi onnan az ebet. No comment... Elkeserítő.

Visszatérve Tofura. Fiatal, kedves, bolondos labi, elég aktív, de lehet, csak az utóbbi időben nem volt ideje lemozogni magát. Tudtommal ez is volt a "bűne", feltételezem, minden napi séták, foglalkozás kevéssé jutott neki, így nem csoda.

Tofu tehát megérkezett... cuki, szép. Kivizsgálása megkezdődött, a füle gyulladt, ez kezelés alá vonva, reméljük, rövidesen a múlté. Szívféregre és mikrofiláriára negatív. Más dolgot rendben találtunk nála.
(Annyi, hogy a meghirdetett áramszünetünket használtuk ki, hogy górcső alá vegyük, holnap még világosban vár rá egy gyors kontroll vizit. De hát itt mindig zajlik az élet - mint tudjuk. :lol: :mrgreen: )

Természetét tekintve, foglalkozás mellett azt gondolom, nem lesz vele gond.
Remélem, mielőbb sor kerülhet az ivartalanítására.
Ideiglenes befogadóként jelöltje már van, éppen ezért kérem, ha valaki várhatóan, hétvégén el tudná őt vinni Budapest irányába Dunaföldvárról, jelentkezzen nálam. Szeretnénk leszervezni, hogy minél kevesebb időt kelljen majd itt töltenie. :) Még vannak fehér foltok a terven, de mire kell, remélem, minden összeáll.

Megismerés, ivartalanítás, generál után új gazdát keres.
Oltása, chipje van, féreghajtót, spot ont kapott.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Innen jött:
Kép

A kórház előtti fotózkodás:
Kép
Trükkösen behúzódott az árnyékba, ahol brilliáns képeket lehet csinálni egy barna kutyáról... szóval azért még holnap folyt.köv...

Kép

Kép

Anna doktornéni gyógyítgatja a fülét. (Én meg fotózok. :mrgreen: :lol: )
Kép
Élvezi? Vagy kezdi unni? :mrgreen: :| :arrow:
Kép

Azt már most tudjuk, hogy nagy figura. De majd jó kutyát faragunk belőle. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Google [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség