Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.19. 15:48

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi
#23HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 13:12 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Nagyon örülünk a jelentkezésnek, Mazsi úgy tűnik nagy " hatalommal" bír :P ... a lánykutyusok már csak ilyenek , a rosszaságot gondolják el lehet intézni hízelgéssel. Szerintem a suli rettentő sokat fog dobni a viselkedésén, egy cuki goldilány nem moroghat meg senkit sem ... a fajtaleírás szerint :mrgreen:
Pippo kutyusra továbbra is nagy szeretettel emlékezem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi
#22HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 17:36 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.25. 07:31
Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Régi elmaradásomat szeretném pótolni, Mazsikáról pár szó:

Augusztusban hoztuk el Marcsiéktól, az ideiglenes örökbefogadóktól, akik könnyes szemmel búcsúztak tőle... Pár nap után már értettük, hogy miért!

Előtte 2 fiú golden retrieverünk volt (az első, Dennis 15,5 évig, Pippo, aki már innen jött, a betegsége miatt sajnos csak 1 hónapig volt velünk), és teljesen máshogy viselkedtek, mint ez a kislány. Vagyis most már nő, mert azért mégis csak 7 éves. Folyamatosan bújik, kedveskedik, ránk teszi a mancsát, hozza a játékait.

Mondjuk ezzel a kedvességével vissza is él, mert a kanapéról már nem lehet letenni, teljesen elfoglalta, az ágy ügyében még harcolunk... Először úgy bukott le, hogy itthon maradt 1 órát egyedül és amire visszaértem a kanapén voltak a játékai. Természetesen elmagyaráztam neki, hogy ezt nem szabad, el is szégyellte magát, elkezdődött a kedveskedés, de legközelebb újra a kanapén voltak a játékai. Ezután elbarikádoztam, telepakoltam párnákkal, újságokkal, távirányítókkal, de hiába, mert innentől kezdve az ágyra mászott fel. Most azt hiszem, kiegyeztünk, a kanapé az övé, az ágy az enyém. Persze, van puha fekhelye is, de az nem olyan izgalmas. Lehet, hogy azért, mert onnan nem látja olyan jól a tv-t. Ugyanis Mazsi tv-zni is szokott. Hosszú percekig nézi, ha neki tetsző műsor megy és ilyenkor nagyon el van varázsolva... Focimeccstől romantikus filmekig mindenevő.

Mazsika hihetetlenül okos, állandóan a szemünkbe néz, mindent megért, szót fogad, szépen sétál - persze, csak akkor, ha kedve is van hozzá. Ha meg nincs, akkor süketnek tetteti magát, a földet lesi, minden és mindenki veszélyben van: elsunnyog a sétánál, megtámadja a kis kutyákat (a nagyobbaktól fél és nekik háttal leül, talán azt az elvet követve, hogy amit nem lát, az nincs..), nekiront a járókelőknek, megugatja a postást, leterítené a motorost, szétszedné a mozgó sötét autókat, sőt a nyakörvből kibújva beugrik a Dunába. Ilyenkor nekem még csak-csak szót fogad, anyukámnak szinte egyáltalán nem. Utána bejövünk, hozza a játékait, pacsizik és befekszik a kanapén az ölembe. Erre lehet azt mondani, hogy ilyen egy igazi szeszélyes nő. Tavasszal szerintem meglátogatunk egy kutyaiskolát, hátha még lehet rajta javítani.

Az előző két kutyánk is teljesen meg volt bolondulva, ha kaját látott, de Mazsika túltesz rajtuk. Akkor csak a falatozás számít, jöhet akár postás motoron, kiskutyával az ölében, tudomást sem vesz a világról. Éjjel-nappal enne. Ehhez képest nem annyira duci, bár pár kilót felszedett augusztus óta, de azért nem olyan vészes a helyzet, mert intenzív kutyus, sokat van mozgásban.

A vihartól sajnos változatlanul fél, nyugtatók nem nagyon hatnak, talán csak egy kicsit az, ha simogatjuk. Legutóbb azt hallottam egy másik kutyástól, hogy pont ezt nem szabad, hanem határozottan a helyére kell küldeni, mert azt kell látnia, hogy nem történik semmi rendkívüli.

A pár szóból pár mondat lett, az őszi találkozóra sajnos nem tudtunk elmenni, de legközelebb jobban igyekszünk. Most mennem kell, mert kezdődik Mazsi kedvenc tv műsora.

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - van gazdajelöltje
#21HozzászólásElküldve: 2014.09.04. 17:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Mazsi gazdihoz került!

Nyaralásom alatt a lemondó nyilatkozat is megjött róla előző gazdájától, szóval most már minden szempontból rendben lévő az eb!

Gazdája szerintem rövidesen bejelentkezik vele kapcsolatban és remélem, sok-sok jó hírt kapunk majd róla! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2014.08.11. 15:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Mazsi előírás szerűen működik. :D Eszik,alszik,házat őriz. :smt038 A viharok most szüneteltetik működésüket,úgy hogy csend,nyugalom, béke. :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2014.08.05. 19:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Előzmény: Tenner Anna (#18)
Köszönjük szépen,hogy vigyáztatok a csajszira,amíg át tudtuk venni. :smt038 :smt039 Hát nem egyszerű őt fotózni,folyamatosan mozgásban van,de tündéri leányzó. :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2014.08.05. 19:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 17:51
Hozzászólások: 729
Sziasztok, köszönöm, hogy átvettétek Mazsit.
Én is csináltam képeket, kissé egyformák, de intenzivitása miatt jó sokat kattogtattam, hogy legalább egy sikerüljön :)
http://gallery.site.hu/u/Lelenc_Kutyamento_Egyesulet/20140110/20140726_mazsi/
Kép

_________________
Anna
http://www.lelenc.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2014.08.04. 16:17 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Mazsi nyílik és simul :D
Kép
Szembesülnünk kell azzal, hogy Mazsi élete előző 6 évében nem sok oktatásban részesült,
viszont hihetetlenül gyorsan tanul. Nagyon jó indulatú kutyus, nincs egyetlen agresszív megmozdulása,
lesi a többiektől az elvárt viselkedést. Ha otthon vagyunk, el nem mozdul a közelünkből. A saját kutyusokkal
el van, de inkább ember centrikus. Lakásban egyáltalán nem tett/tesz semmi kárt, viszont hibátlanul nyitja
az ajtókat, még a befelé nyílókat is. :lol:
Köszönjük a viharpánik feloldására küldött jobbnál jobb ötleteket. Ezeket ötvöztem kutyasulis oktatónk tanácsaival
azt hiszem elég rövid idő alatt sikerült csökkentenünk a vihar okozta stressz hatásait. Kíváncsian várjuk a következő
mennydörgést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 15:19 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.11. 21:05
Hozzászólások: 121
Előzmény: Fruzsi (#14)

Mondhatnám, hogy van torkolattűz (ami nappal is látszik!), meg némi (kicsi) légnyomáshatás (gondolj csak a háborús légnyomástól megsüketültekre - természetesen azok nem sörétes puskák voltak :shock: ), de ettől még nagyon igaznak érzem, amit írtál! Erre nem is gondoltam! Bár, ugyan ezen az elven akkor Csilla 2. verziójánál sincs légnyomásváltozás és villámlás sem. (hacsak nem a hangfal keltette légmozgás és a gazda szemének villámlása :D :D :D )
Akárhogy is nézzük, nagyon nehéz ügy ebből kikeveredni!

Azért örülök, hogy a vödörcipelésnél (lásd Lili2) egy kicsivel jobb az ötletem! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 13:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Előzmény: szacsiga (#11)

Hát Szonjánál egyik ötlet sem nyerő, viszont a sokkterápia úgy látszik megtette hatását, már ami a szabadban történő majrét illeti. Ő ugyanis abban a pillanatban, amint meghallja a dörgést - mindegy milyen távoli és halk - azonnal kővé dermed és nem hajlandó egy lépést sem tenni, viszont én meg nem vagyok hajlandó a szabad ég alatt megvárni a vihar végét, így kénytelen vagyok bár tudom, hogy kegyetlennek hangzik a nyakörvénél fogva behúzni kapualjba, vagy némileg védett helyre. A pórázos "húzásnál" hajlamos a fejét a nyakörvből kihúzni és nincs az a minőségi és mennyiségi jutifalat amiért megmozdulna. Ezzel a kegyetlennek tűnő megoldással viszont már elértem azt, hogy ezek után - igaz a fal mellett szorosan -, de spurizik hazafelé. Sajnos az otthoni túlélésnek a technikáját még nem találtam ki, mert amit írtál, az nálunk nem működik, bár annyit már elértem a hangeffektekkel, hogy begubbaszt ugyan a sarokba, de szemben az ablakkal és mereven nézi a villámokat, hallgatja a dörgést, amit időnként megugat, de legalább már nem akar megfulladni a párnák közé dugott hülye kis fejével. Biztosan nem egy nyerő megoldás, de nálunk sajnos más nem jön be.

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 11:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: krzis (#10)

Ebbe kalkuláld bele, hogy a fényhatásokat, és a légnyomáskülönbségeket nem lehet szintén imitálni a koronglövészettel.
Sok kutya viszont pont ezeket érzi, ezért van az, hogy több km-re van még az eső, mégis képesek kiakadni.

Csilla által írt második verzió jó lehet, de azért kell hozzá idő. ;)
Plusz mindez valamilyen homeopatás, gyógynövényes vagy ütősebb szorongásoldóval kombinálva még hatékonyabb eredményt hozhat. ;) :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 08:24 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: szacsiga (#11) Na ezt kipróbálom, Zselé épp tönkretette tegnap este az egyik csodaszép bútoromat a rettegésben. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 05:32 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.11. 21:05
Hozzászólások: 121
Előzmény: szacsiga (#11)

Ez nagyon jónak tűnik! Nekem tetszik! Egyszerű és ötletes!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2014.08.02. 22:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.15. 14:59
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Pomáz
Én két módszert ismerek:

1. az elárasztásos technika. Vagyis, you tube Vihar zene: pl: http://www.youtube.com/watch?v=GNRWKKggnrA full hangerő, kutya besz*rik, mint állat, ki lesz készülve aztán egyszer csak rájön, hogy nem most lesz az utolsó órája... ez nem túl baráti módszer, szerintem nem is túl megbízható.

2. egy kicsit kedvesebb. Ugyan ez a 8 órás csodás "muzsika" de baromi halkan, 10-15 perces etapokban. Közben mehet a napi rutin, etetés, játék, pakolás, porszívózás, mosogatás stb. Közben adhatjuk a juti falit, ha ügyes, gyakorlatilag kioltjuk a helytelen viselkedést azzal, hogy azt jutalmazzuk, amikor nem csinálja. Ha már rá sem hederít a halk égdörgésre, mehet picit hangosabban, majd egyre hangosabban, mindig csak annyit emelve a szintet, amit még jól tűr. Ez működni szokott viharfélő kutyiknál. Már ha a gazdi nem kap agyvérzést 20 perc után, hogy "egész nap" ez megy otthon...

_________________
----------------
Üdv: Csilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2014.08.02. 05:15 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.11. 21:05
Hozzászólások: 121
Sziasztok!

Hogy megoldás e a mennydörgés "immunizálására", amit írok, vagy sem, nem tudom, mindenetsetre egy lehetőségnek tűnik, amit azonban sajnos elég nehezen lehet kivitelezni.

Vadászkutyákat - ha fél a nagy durranástól, vagy elrontották, mert egyből "bevetésre" vitték és félős lett - a nagy zajhoz úgy szoktatnak, hogy egy koronglövő lőtérhez (többnyire jobb és bal oldalról lövik ki az agyag korongot: lásd videót, amit sörétes puskával kell eltalálni -van ilyen elég sok helyen) edzés közben fokozatosan egyre közelebb és közelebb araszolnak a lőálláshoz a kutyával, akár több edzés alkalmat is kihasználva. A fokozatosság nagyon fontos itt is! Nem szabad türelmetlennek lenni, mert a kutya még félősebb lehet.
Sörétes puskának igen nagy tud lenni a hangja.

https://www.youtube.com/watch?v=J_LDJbeDWxg

Én így kezdeném, de a félelem eloszlatása az egyik legnehezebb feladat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2014.08.01. 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: macika957 (#6)

Ha kapsz bármi használható ötletet, hogy hogyan lehet túlélni egy ilyen vihart, kérlek oszdd meg velem mert Solo is így viselkedik........ Inkább nem is részletezem :mrgreen: :evil:

Mazsi nagyon szép :D

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2014.08.01. 17:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Mazsi egyre inkább otthon érzi magát :D
Kép
ha nem pihenget éppen, folyamatosan játszik a sajátokkal
Kép
közlekedni csak futva, ügetve tud, nagyon intenzív kutyus
Kép
ugye milyen aranyos pofija van? :lol: :lol: :lol:
Kép
lobogó fülű golden
Kép
imád a lakásban tartózkodni. amikor nem a konyhában kíváncsiskodik, jókat szunyókál
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 14:01 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: macika957 (#4)
:smt009 :smt009 :smt009


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 13:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Mazsi túl van a nálunk töltött második éjszakáján, ami egy kicsit viharosra sikerült :lol:
szó szerint is. Már a Lelenc tanyán felkészítettek arra, hogy Mazsi retteg a vihartól, dörgéstől
Na de ennyire????????????????A dörgés-villámlás alatt (2:30 - 3:30-ig, amikor minden normális
ember a legmélyebben alszik) Mazsi mint egy őrült le-föl rohangált a lakásban, bújt hozzánk és
jókat ugatott ÉS EKÖZBEN VADUL CSÓVÁLT. Azért erről a viselkedésről a hétvégén megkérdezek
egy szakembert.
Kép
Egyébként minden rendben nála, ismerkedik és barátkozik a sajátokkal
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 09:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: macika957 (#4)

Szépséges kutyalány. :smt056


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 09:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Előzmény: Magdi (#3)
Első infók szerint 2008-as születésű válási árva. :( Tudod tönkre ment a kapcsolat és a kedvencnek már egyiküknél sem volt helye. Siralmas,miért mindég ők a szenvedő alanyai az emberek vitáinak. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2014.07.31. 06:30 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: macika957 (#2)
CSODASZÉP!!! :smt049 :smt055 Hány éves?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mazsi - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2014.07.30. 19:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Mazsit tegnap este elhoztuk a Lelenc-tanyáról, ahova sok-sok áttételen keresztül került.
Kép
Mazsi egy nagyon jó kiállású impozáns golden lányka. :smt045
Kép
Emberekkel, kutyákkal, kicsikkel, nagyokkal, fiúkkal és lányokkal egyaránt barátságos
Kép
Gyönyörű okos pofija van :smt040
Kép
imád a sajátokkal játszani, szaladgálni és házat őrizni
Kép
Hosszú hányattatás után szerető, végleges családját keresi... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Mazsi
#1HozzászólásElküldve: 2014.07.30. 18:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Mazsi felnőtt golden retriever szuka. Fóton csavargott, sokszoros áttételen keresztül került hozzánk.
Kedves, barátságos jószág, más kutyákkal kijön, megismerése most kezdődik.
Elvileg oltott, ivartalanított.

Gazdát keres.
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

Mazsi képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség