Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.24. 19:34

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tappancs - eredeti gazdáját keresi
#5HozzászólásElküldve: 2014.07.14. 19:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tappancs hazakerült.
A mai látogatásunkkor a háznál, ahol lakik eredménnyel zárult, voltak otthon, gyorsan autóba ültek, követő üzemmódban jött gazdi utánunk (mi biciklivel... ja, és van egy batár domb is az útvonal mentén :mrgreen: ).
Tappancs elővezet, gazdája azt mondta, megfelel. (Lehet, Fortét kellett volna kivinnem próbaképp :mrgreen: .)
Tappancs szomorkásan betevődött a kocsiba, kicsit látszott az arcán, hogy úgy érzi, vége a mókának, a hülyéskedésnek és a bandázásnak, de szerintem hazafele már az újabb tervet szövögette. :mrgreen: :lol:

Javasoltam három+1 fontos lépés megtételét a jövőre nézve:
- Pengős leb@xás az állatorvosnak, aki NEM regisztrált a chipszám mellé telefonszámot, meg mellesleg az utolsó veszettség oltást sem.
- Telefonszám a kutya nyakába, ha notórius szökős.
- Ivartalanítás.
+1: Még több foglalkozás. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tappancs - eredeti gazdáját keresi
#4HozzászólásElküldve: 2014.07.14. 11:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tappancs jól viselte az éjszakát és még jobban örült a reggelnek. Akkor futkosott egy sort Fortéval, megismerkedhetett Töpivel és Cédával :mrgreen: , és megpróbált intim viszonyba kerülni Emmával. Ami ellen nem Emmának volt kivetése. :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Bolond, bohóc egy kutya.

Gazdája még nem hívott.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tappancs - eredeti gazdáját keresi
#3HozzászólásElküldve: 2014.07.14. 11:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Sispem (#2)

Szoktam azt is... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kb. 2 hónap alatt Nyergesen találtam 2 bassetet, mindkettőben chip volt, mivel haza nem akartam vinni őket, amelyiket meg tudtam fogni 1 napot panziózott a gyepin, majd a gazdája érte ment. De már menet közben tudta, hol kell keresnie a kutyát.
1 hete fogtam egy fekete kócos keveréket, amelyik acsarkodott a lakásunk bejáratánál, chipes volt, gazdájának szóltam, aki beközölte, majd hazamegy. Hát nem ment, így ő is a gyepire keveredett. Gazdáját több soron hívták, nem veszi fel, kiértesítették, a kutya meg vár.
Tappancsról is fogok szólni a gyepmesternek, lévén az ő hatásköre...

Földváron kb. 1 hónapja egy parvos foxi elaltatását tagadtam meg, és kíséreltük meg a lehetetlent, hogy gyógykezeljük, de sajnos nem sikerült.
Földváron 1 héten belül fogtam egy staffordshire terrier kölyköt, akit elaltatásra hoztak, miután csonttörését még kivizsgáltatni sem tudták/akarták, nemhogy megműteni.
Továbbá egy collie-golden-juhász-labrador-brénói kajla sérült kóbor kutyát, aki végül ivartalanítva a Lelencnél landolt.

Csak mert nem tudtok róla, notorius kutyaösszeszedő vagyok, csak mindig mindenkire megvan a megoldás, még az előtt, hogy a kocsimba kerülne. :mrgreen: Más opcióval nem szedek össze kóbor kutyákat, mert nincs gumiból a kerítésünk, ráadásul így is elég nagy a létszám. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tappancs - eredeti gazdáját keresi
#2HozzászólásElküldve: 2014.07.13. 20:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#1)De milyen ügyes vagy, hogy labit találtál és nem bármi mást! ;) :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Tappancs
#1HozzászólásElküldve: 2014.07.13. 20:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Hát, valójában Murphynek kéne hívni... de úgy tűnik, van már neki neve...

Az úgy kezdődött, hogy ma reggel 8-kor a szüleim elmentek nyaralni. Kutyák otthon maradtak, mi ingázunk itt és ott között, vagyunk itt és ott, 3 macska, 5 kutya minusz Rozi, mert ő nyaral velük, és ez még mind nem izgi, majd az lesz az, amikor épp nem dolgozok. :)
Szóval anyuék kitették a lábukat otthonról. :mrgreen:
Fruzsi és Feri biciklire ült, felkerekeztünk, hogy létszámellenőrzés legyen, továbbá Fortét összeszedjük egy nagy kör futásra. Igen ám, de 1/3 útnál egy jóképű sárga labrador csapódott hozzánk, aki szemmel láthatóan a tóról jött, úszás után, önsétáltató üzemmódban. Alig kellett bíztatni, hogy loholjon velünk egészen hazáig. Így hazavittük. Kennelbe be, Forte ki, többiek maradnak, és megegyeztünk, hogy amikor jövünk, jön a chipleolvasó is és nyomozásba kezdünk.
Így is lett.
Chipet úgy hatodjára megtaláltuk benne, pedig már kezdtem azt hinni, hogy tiszta sor lesz minden. Petvetdata megnéz (de jó, ha valakinek kéznél van a leolvasó és a belépési kód is :mrgreen: ), gazda megkeres. Igen ám, de nincs telefonszám. Invitel, gugli, senki sem tudta. Hát, elmentünk a címre. Kopogás... semmi. Autó a ház előtt, minden nyitva. Ablakban teniszlabda és póráz. Másik kutya nincs. Azért még kicsit vártunk, küzdöttünk, kopogtunk, majd úgy határoztam, feladom, én éreztem magam feszélyezve, hogy ott dörömbölök.
Bedobtam a kis levelem a postaládába, hogy hol kereshetik az ebet, de innentől a várakozás marad.

Röviden összefoglalva:
Tappancs Nyergesújfalun a délelőtti órákban talált chipezett labrador retriever kan, akit gazdájához a chipje nem vezetett haza.
Tappancs fiatal, aktív, jófej, kutyabarát, embercentrikus labifiú. Némi nevelés ráfér, a mozgás és a víz mindene. :)
Amennyiben gazdája nem jelentkezne 14 napon belül, új gazdit fog keresni.

20/59-333-80 vagy 206526-2703
info@retrieverhelp.hu
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek


...ja, és engem sem szabad felügyelet nélkül az utcára engedni. :mrgreen:

Tappancs képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség