Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.26. 16:51

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - van gazdajelöltje
#69HozzászólásElküldve: 2014.12.01. 20:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Lotta és Lisa összebútoroztak. Mindketten, együtt Ausztriába kerültek egy csodálatos vidéki házba, rutinos öreg-kutyás gazdihoz, lovak, cica mellé.
A fészbukról pár fotót már láttam, de remélem, ide is feltölthető formába is hozzájuk jutunk majd. :)

A fórumaikat az egyszerűség kedvéért összevonom. :)
Lisa élete a továbbiakban itt követhető nyomon: http://retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=725

Ezer hála és köszönet Melindának, hogy vigyázott Lottára, foglalkozott, törődött vele. Nomeg azért, hogy a két lányt egészen a gazdi házáig vitte és ezzel a családlátogatás részt is felvállalta náluk. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#68HozzászólásElküldve: 2014.11.12. 00:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: ppmr (#67)

Lisának megint volt egy köre a kórházban. Szerintem néha nosztalgia végett vágyik erre. Bármely, számára kinézett ketrecbe már szófogadóan és magától huppan be, az egész kórház életét ismeri, ő már nem csak levenné a vért magától, de ha hagynánk, mire reggelre beérek, tuti lekezelné az összes állatot is, annyira ismeri a járást. :)

Az arcán a csomó megint feltelt, a korábbi citológiai majd szövettani minta után most egy bakteriológiát is nézünk belőle, bár az eddig használt antibiotikumra elég jól reagált. A duzzanat lement neki alig 3 nap alatt, szóval eredményesek voltunk, csak bosszantó, hogy újra és újra ezzel kell küzdeni.

Lisa Melindáék megérkezésekor örömtáncot járt! :) :lol: :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#67HozzászólásElküldve: 2014.11.11. 08:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Hogy vagytok? Megtaláltátok már a megfelelő a kullancs elleni szert?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#66HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 09:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Előzmény: kupeczikm (#65)
Úgy néz ki , hogy a Bravectó nálunk beváltotta a hozzá fűzött elvárást. Spotonoknál / fajtától függetlenül/ Bonifác 2x, Szofika 1x lett babéziás. Most már a Bravectónál a második 3 hónapos adagnál tartunk és kullanccsal nem találkoztunk a kutyáinkban. Remélem ez így is marad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#65HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 09:13 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Koszi, Fruzsi! :)
Epp a nevet keresgettem. Es kicsit el is vagyok tevedve a hatasidejet illetoen...

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#64HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 09:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: kupeczikm (#63)

A tabletta a Bravecto, kullancsra és bolhára 3 hónapot bír (kivéve a Rhipicephalus sanguineus nevűt, amire 8 hét a hatásideje, de az elméletileg nincs nálunk).
Árban hasonlóra jön ki, mint a havi spot on, kutya testméretétől függően 200-500 Ft-tal lesz drágább...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#63HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 09:08 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Megneztem, a nyakorv ugyanaz volt, mint amit Ti is hasznaltok. Es meg nincs 3 honapja, hogy felkerult.

Epp most nezegetem az alkalmazasi eloiratokat, hogy rajojjek, mi lehet a gond? De ugy tunik, a helyzet egyszeruen az, h az Etyek kornyeki terulet extran fertozott.

Itt, a Velencei to mellett is eleg nagy a fertozottseg, ezert is vezettem be Dollarnal ezt a modszert. Korabban nyakorv (Foresto) + spot-on (4 hetente, az alkalmazasi eloirat szerint) ment, de le akartam cserelni a nyakorvet masra, ezert tertunk at a 2 hetenkenti spot-onra identol. Ugy tunik, ez nem jott be...

A tenyesztonk javasolt egy uj ragotablettat, ami elvileg 8 v. 9 honapig hatasos, lehet h atterunk arra (bar sztem a 4 heti spot-on azert amellett is megmarad majd). Eddig azert nem a tablettat hasznaltuk, mert soknak talaltam az arat (kb. 10 ezer 1 tbl). Bar ez most igy meg dragabbnak tunik.

Szoval most epp az ujratervezes zajlik! ;)

Ja, es van >20 kullancs-tetemem, gondoltam, exportalom, ha van ra igeny. :lol:

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#62HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 09:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: kupeczikm (#61)

Jesszum, az nagyon sok! Milyen cuccokat használtok? 'Állatorvosi ismereteim' (amik nincsenek, egyébként :D ) azt diktálják, ezek a cuccok a kutya szervezetével együttműködve fejtik ki hatásukat, gondolom azért lehet, hogy az egyik kutyánál prímán működik valami, a másiknál meg botrányosan sz*rul. Hallottam én is olyat, hogy egy szetterből harmincakárhány kullancsot szedtek ki a kiltix nyakörv mellett. Pankából is szedtem ki évente 2-3 db-ot a héry spot-on mellett, de tavaly május óta scalibor nyakörvet használ, és azóta 1 db sem volt benne! Kopp-kopp!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#61HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 08:32 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Tegnap delutan gondoltunk egyet, es elmentunk kirandulni-setalni Etyek melle, hogy kihasznaljuk a rossz ido elotti utolso delutant.

Lisa es a 2 ifjonc (Dollar, es Kyra a 1.5 eves bullmastiff kolyok) nagyon elveztek a setat. Lisa ugy ugrandozott a fiatalsaggal, mintha 5 eves lenne - nem erdekelte, hogy idonkent nem tudja tartani a tempot, es a sulykulonbseg sem hatotta meg. :smt043

Estere jol ki is faradt. Teljesen kipurcant:

Kép


Gondoltam vegre lesz egy nyugis estenk. Tevedtem...

Es itt jon a tortenet tanulsagos resze (legalabbis szamomra):
A rutinszerunek indult seta utani kullancs-ellenorzes egesz estes programma valt, sot, meg reggel is eltoltottem vele ugy 1.5-2 orat. Lisaval kezdtem. 10 kullancs utan feladtam a szamolast. 3 kullancs kozvetlenul a kullancs-elleni nyakorv alatt volt. Gondoltam, akkor erzelmes bucsut veszunk a nyakorvtol, es jojjon a spot on!

Igen am, de miutan felcsepegtettem Lisara a spot-ont, folytattam az atvizsgalast Dollarral. Es ekkor jott a fekete leves! :!:

Dollart 2 (!) hetente csepegtetem. Minden utasitast betartva, gondos gazda modjara. Ennek ellenere este 5 kullancsot szedtem ki belole. Reggel Dollarbol meg 3-at, Lisabol 5-ot (!) tavolitottam el.

Es most erosen gondolkodom azon, hogy rakerdezzek a gyartonal, vajon miert is fizettem ki annyi penzt pl. a spot-onokra... :?:
Hm.

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#60HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Hétvégén Lisa megint kiszabadult a második lakhelyéül szolgáló kórházból és tiszteletét tette a találkozón.
Lisa nagyon nagyon nagyon örült Melindának. Annyira, hogy fényképezni sem lehetett. Ha ő fogta, akkor teljesen belebújt, ha más fogta, teljesen kiakadt, hogy anya nélkül van. :)

Lisa és csodálatos zöld orcája.
Kép

Azért van pár jobban sikerült. :)
Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#59HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 16:39 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Szuper, varjuk! :smt043
Es koszonjuk a jo hireket, Fruzsi!

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#58HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 13:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Fruzsi (#57)

Lisa alakul, arca egyre szebb.
Elméletileg vasárnap jön a találkozónkra és utána újra haza Melindával Lovasberénybe. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#57HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 19:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: kupeczikm (#56)

Jó sok minden történt a héten, többek közt Lisával is.
Úgy tűnik, Lisa mindig kitalál nekünk valami turpisságot, hogy Melinda és én aggódhassunk miatta...
Kicsit elkezdett duzzadni az arca 2-3 napja, de abban egyeztünk, ez még elmegy. Tegnap hajnalban viszont azt az SMSt kaptam, hogy nagyon csúnya neki és Melinda elhozni, utána megy tovább Budapestre és menet közben majd eldöntjük, hazafele beugorjon-e érte.
Hát, megérkezett reggel 7-kor (amikor már fent voltam, de erről majd később)... megnéztük, sajnos valahol a bőre alatt valóban váladékkal telt fel neki a műtét helye. Bosszantó, mert ugyanezt játszotta a nyálmirigy ciszta műtét után is, és akkor is már akkor, amikor a drént kiszedtük, mert semmi sem ürült belőle. Most ugyanez történt.
Valamennyi savót leengedtünk, kapott gyógyszereket, kezelést, és kicsit megint a kórházban fogtuk.
Már mára sokat javult, szerencsére Lisa szinte már úgy viszonyul a kórházhoz, hogy ide hazajár... tuti képben van, hogy ez a két otthona van. Melinda és a Túri Állatkórház. :lol: Így jól elvan, megvannak a napi sétái, megkapja a gyógyszereit, és egyelőre nem panaszkodik.
A terv, hogy legkésőbb vasárnap hazaköltözik, Dunakeszi felé kerülve, ahol megjelenik a rendezvényünkön. :) ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#56HozzászólásElküldve: 2014.10.02. 20:49 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Jelentem, Lisa delutan megerkezett hozzank! :smt041

Epen, egeszsegesen es frissen plasztikazva... :D Nem is tudom, melyikunk orult jobban, O vagy en. Kar lenne titkolni, Dollar nem orult annyira, hogy megint osztoznia kell a figyelmemen es a simogatasokon, de azert egy jatekra es birkozasra jo volt nala Lisa.

Amint megerkezett, korbeugralta a terciat (pattogott oromeben, mint egy bakkecske), mindent megszagolt, es a delutan hatralevo reszeben mindenhova elkisert a kertben, mig en kerteszkedtem.

De az igazi meglepetes a vacsoranal ert: amikor kozeledett a vacsoraido, es kitereltem a csajokat a talakhoz, Lisa, mint egy jo kislany (es mint aki 100 eve igy csinalja), rogton leult a talja melle (keres nelkul!), es edesen nezett fel ram. Szinte hallottam, ahogy megszolal es azt mondja, "latod, latod, nem felejtettem el, mi a szokas errefele"!
Persze mindenfele finomsaggal, hazi koszttal vartuk - nem is kerette magat sokaig, nagy lelkesedessel termelte be, amit ele raktam.
:smt043

Zsoltnak koszonom a fuvart! Orok hala erte!

Fruzsinak (Lisa neveben is) koszonom a gondoskodast es a gyors, szakszeru ellatast/apolast!

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#55HozzászólásElküldve: 2014.09.28. 04:34 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Akkor remelem, hamarosan ujra velunk lustalkodhat a kanape mellett (vagy a kanapen)... ;)

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#54HozzászólásElküldve: 2014.09.28. 00:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: kupeczikm (#53)

Lisa jól van, bár azt mondta, hiányzol neki, de azt suttogtam a fülébe, hogy rövidesen helyreállhat a kis életében a rend. :)
A drénjéből lényegében nem jött váladék, ez jó. Láza nincs, és eszik-iszik rendeltetésszerűen.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#53HozzászólásElküldve: 2014.09.27. 08:56 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Hat igen, furcsan indult a reggel nelkule. Az esterol nem is beszelve. Dollar persze nem ertette, hol hagytam az Oreglanyt, amikor visszaertem erte anyukamekhoz. Kicsit meg is ilyedt, nehogy ot is lepasszoljam, igy azota szemernyit sem tagit mellolem. Reggel aztan jol megbeszeltuk a dolgot, es azt is, h nagyon varjuk vissza Lisat!
Hianyzik a buksi feje, ahogy reggel a takaro ala furja es koveteli a simogatast...
Kicst sajnalom, h nem volt annyi eszem, keszuljek vmi itthon-szagu takaroval, hatha megis maradnia kell a korhazban. Ez az eshetoseg eszembe sem jutott igazabol...
Remelem, nem kell sokat varnunk, es ujra velunk lehet! Addig is szoritunk neki itthonrol (es megprobalom megallni, h naponta tobbszor felhivjalak, s megkerdezzem, hogy erzi magat)!

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#52HozzászólásElküldve: 2014.09.26. 20:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Lisa ma átesett egy újabb műtéten. Az arcán jobb oldalt volt egy daganatszerű csomó, ami lassan és sunyi módon növekedett. Nem akartuk tovább otthagyni, inkább leszedtük, bár a kb. 2 hetes citológiai eredmény szerint csak gyulladásos góc... de ez valamiért még sem eléggé meggyőző. Egy erős másfél órás műtéttel lehetett leszedni, mivel nagyon rossz helyen volt, szinte a szemzugnál. Így most "kicit kínai" kutyus lesz, amíg a bőr nem rendeződik, de reméljük, sikerült egészben kimetszeni a gócokat. Elküldjük szövettanra, annak eredményére mondjuk 1-2 hetet sajnos általában várni kell.
Mivel mélyen volt, rossz helyen volt, draint kellett beletenni, így Melindának tett előzetes ígéretem ellenére, hogy rögtön hazamehet, mégis a kórházban fogtuk. Reméljük, nem lesz váladékozás és mielőbb hazamehet. :)


Este nagyon édes volt... egy jó nagy lovas boxot bérelhetett ki, aminek közepén fincsi puha szalma van összehordva. Este a szalma kellős közepén aludt, majdnemhogy még be is takarózva vele. :) A szomszédjában van mostanra egy vizsla, vele szemben meg Babi. Meg van egy ló...
Amikor arra vitt az utam, azt néztem, mit csinál, "él-e még?"... :) de nem volt semmi baja, csak aludt, mint a tej. ;) :lol:
Aztán felébredt, akkor olyan gyűrött fejjel, mint amikor az embert hajnali ötkor legszebb álmából felverik... ő is felébredt, körbenézett, pislogott, hogy most akkor ööö... hol is van... majd felkelt, megpróbált meggyőzni, hogy hadd jöjjön velem a szolgálati lakásba... aztán ivott, majd visszaszenderült.

Biztos hiányzik neki Melinda, szóval szeretném, ha a drén-kérdés csak pár napot jelentene neki.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#51HozzászólásElküldve: 2014.09.22. 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Azt hiszem, mar emlitettem, hogy nalunk idehaza rend van es fegyelem. Bizonyam! :roll:

Ennek ekes peldaja a tegnap reggeli kis szosszenetunk:
A szokasos modon felebredtunk, en lefoztem az elso kavet, a csajok szaladtak egyet a kertben, majd mindannyian visszabujtunk a jo meleg nappaliba, ki-ki a maga helyere. A lanyok a szonyegre, ill. a szivacsra, en meg a kanapera egy takaro ala. TV bekapcsol, kave kortyolgat, en meg meg erosen koncentralok az ebredesre. Nem tudom hogy tortent, de amikor a kave elfogyott, valahogy eldoltem a kanapen... aztan mar csak arra eszmeltem, hogy valaki nyalogatja a talpam. Eloszor azt hittem, almodom, de hamar kiderult, hogy nem. Aztan az is feltunt, hogy nem fazik a csupasz labam. Sot, jo melegben van. Es ra is nehezedik valami.

Nem fogjatok kitalalni, mi tortent! Dollar ugy dontott, hogy ha mar Lisa is alszik, meg en is, hat odabujik hozzam a kanapen egy kis TV nezesre. A nyalogatas meg az extra volt. :D

Ennyit a szabalyaimrol...
;)

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#50HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 09:55 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Nekunk is vannak kulonbozo kis itthoni/csaladi ritusaink, amik tobbnyire mindannyuinknak fontosak.

Reggelente peldaul Dollar igenyli a pocaksimit es aztan egy kis jatekot ebredes utan - ehhez meg egeszen kis koraban szoktunk hozza (mero lustasagbol persze, mert mig o az agy melle heveredett egy kis simogatasra, nekem addig sem kellett kibujnom a jo meleg takaro alol, a pocakjat a kezemet lelogatva, felalomban is tudtam simogatni). :roll:

Lisa ebredes utani ritusa ma reggel fura fordulatot vett.
Az "oreglany" szereti az olembe tenni-furni a fejet reggelente, ebredes utan, mig en a kanapera kucorodva kortyolgatom az elso kavet. Ennyivel persze nem eri be, termeszetesen ot is simogatni kell. Ha nagyon belemerul, a takaro ala-koze, es az en labaim koze is befurakodik, s kozben elvezi a simogatast.
Ma reggel erdekes dolog tortent: mig igy simogattam-vakargattam a buksijat, egyszer csak "dorombolasra" lettem figyelmes. Eloszor a nyitott terasz ajto fele fordultam, gondoltam, talan vendegunk vagy egy kobor macska személyében.

Aztan leesett: Lisa dorombol! :smt043
Finoman, edesen dorombolt (nem morgas volt, szo szerint dorombolas), attol fuggoen erosebben vagy halkabban, hogy eppen hogyan dogonyoztem a fejet.

Fura. Lehet, hogy Lisa nem is retriever hanem egy macska? :?:

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#49HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 07:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: kupeczikm (#48)

:smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#48HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 06:34 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Gondoltam, meg melegeben elbuszkelkedem Nektek Lisa ma reggeli produkciojaval:
a reggeli etetesnel ujabb sikerelmeny ert, Lisa-val mara elertunk odaig, hogy etetesnel utasitasra (mar nem kell tobbszor elismetelnem, s varnom hosszu percekig) ugyesen leul, s turelmesen megvarja, mig megtoltom a talat es megkapja az engedelyt az evesre. Nincs tolakodas, kostolgatas, nem megy at Dollar taljahoz, s nem eszik bele stb.
Juppiiii! :smt026

Buszke vagyok ra nagyon!
:smt041

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#47HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 18:23 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: kupeczikm (#45)
Javasolnám a pasik esetén a "kutyuskám" megszólítást :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#46HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 16:01 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Jelentem, Lisa rajott, hogyan lehet a korabban az ujonnan vetett fu vedelmeben allitott 60cm magas kis kerites-halot kiiktatni: megtalalta a kerites gyenge pontjat, ahol eloszor gyengeden nekidol a halonak (biztos, ami tuti, hatha epp akkor nezek oda - igy meg eljatszhatja, hogy csak vakarozik a halonak dolve), majd ha tuti tiszta a terep es azt gondolja, nem figyelek, nekiveselkedik es szo szerint ledonti a keritest!
Ahogy a halo megdolt, felkapaszkodik ra es atvetodik rajta. Es innen mar szabad az ut, johet utanam a kert hatso reszebe, hogy veletlenul se maradjon le semmirol. :smt043

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#45HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 16:56 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
:lol:

Apukam a mi neveinket hal' Istennek nem keveri. Ellenben az unokai nevet rendszeresen felcsereli - de ezt megbocsatjuk neki, hisz 8 unoka nevet 70 evesen fejben tartani mar nem egyszeru... :smt043 De igazan ciki csak az tud lenni, amikor az eppen uj pasimat az elozo pasim neven szolitja... :smt081

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#44HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 16:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: kupeczikm (#40)

Nagyon jó ez az összehasonlítás. :P

Na akkor leírom én is, hogy nálunk az Apukám néha összekeveri a kiskutyánk és az én nevemet, vagyis, néha Kelly-re mondja, hogy Laura, néha pedig rám, hogy Kelly. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#43HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 16:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.04.05. 20:38
Hozzászólások: 232
Előzmény: kupeczikm (#40) :lol:
Nálunk Apukám és a Tündérkirálylány viszonya úgy szokott alakulni, hogy Lolka puncsol ezerrel, bökdösi Apu kezét, hogy vele márpedig foglalkozni kell. Akkor Apu közli, hogy mit zavarja őt itt ez a szőrös ágyelő, meg amúgy is csak összeszőrözi. A kutya magába zuhan és elvonul, mire Apu közli, hogy mi van vele már a kutya se törődik?!? Helyzetfeloldás: nagyboldogan elvonulnak órákra bóklászni :mrgreen:
Továbbá ha:
1. okos volt a kutya vagy megdícsérték, akkor az igazából az ő kutyája és elviszi magához lakni :mrgreen:
2. szarban fürdött, rosszalkodott, akkor minek kellett nekem ilyen nyüves dög vigyem a szeme elől :twisted:

Szerintem jól megvannak :mrgreen: harmonikus a viszony :mrgreen:

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#42HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 09:52 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
:smt043


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#41HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 07:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: kupeczikm (#40)

:lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#40HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 05:28 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Anyukam - velem ellentetben - nem kedveli Lisat, s most meg is osztotta velem, hogy mi ennek az oka: szerinte az "oreglany" tulsagosan is hasonlit a 70 eves apukamra... :roll:

Ezen kicsit elgondolkodtam es osszeirtam, miben is hasonlitanak - es persze azt is, hogy miben kulonboznek ok ketten:

- Mindketten elalszanak a TV elott (megjegyzem, zenes musoron egyikuk sem tud aludni), es persze horkolnak is kozben. Bar Lisa hangosabban... (most is eppen az o horkolasatol zeng a nappali) :lol:

- Mindketten szeretnek a kanapen ejtozni. Igaz, apukam nem teszi fel ra a saros labat, es persze engedelyt sem ker, hogy felmehessen. Engedelyt ugyan Lisa sem ker, ellenben akar csatakosan-sarosan is kepes felrongyolni, ha nem vagyok resen. :?

- Apukam lassan es megfontoltan kozlekedik - mondhatni docogosen. Kezdetben (amikor hozzam kerult) Lisa is igy tett, am amiota rendbejott a fule, s egy minosegi(bb) tappal kicsit felturboztuk, ugy rohangal a kertben, mint egy 2 eves. ;)

- Mindketten orulnek, amikor hosszu tavollet utan hazaerek (apukamnal ez napokat, mig Lisanal orakat jelent). Igaz, apukam nem ugrandozik oromeben ugy, mint egy kolyokkutya (ez Lisa legujabb szokasa: 4 labon pattog es szaladgal ossze-vissza oromeben, mint egy par honapos kolyok - szuper edes a dragam!) es a fejet sem dugja a szoknyam ala... :D

- Mindketten rafkosak es onfejuek: mindig megkapjak, amit akarnak (addig mennek erte), vagy ha megsem, akkor sertodotten duzzognak - Lisa olyankor ugat. Meg szerencse, hogy apukam nem... :!:

- Lisa fel az egdorgestol. Ilyenkor nem hall, nem lat, egy celja van csak: bejutni a hazba!!! Apukamat az egdorges hidegen hagyja. Meg amugy sem nagyon hagyja el a hazat, ugyhogy ez a tema Nala kiesett. :arrow:

- Mindketten szeretik a pocakjukat. Nagy kulonbseg azonban, hogy apukam nem megy oda mas tanyerjahoz miutan a sajatjat kiuritette, hogy megnezze, van-e meg esetleg ott is egy kis maradek. A tanyert viszont mindketten kinyaljak egy jobb kaja utan. Lisa meg az enyemet is, ha elerheto magassagban felejtem... :roll:

- Ja, majd' elfelejtettem: Lisa pont ugy tudja kocogtatni a fogait, mint apukam a mufogsorat. Ez rettento idegesito szokasuk! :!:

- Mindkettejuknek szelektiv a hallasa: vannak dolgok, amiket egyszeruen nem akarnak meghallani (bar, ha jol meggondolom, ez anyukamra is igaz). Ilyenkor kenytelen vagyok addig ismetelni, mig el nem jut hozzajuk az "uzenet". Lisanal ez a leultetesnel jon ki a legjobban: volt, hogy korabban 5-10 percig is alltunk a bejarati ajto elott. Lisa csak csovalt, en meg csak ismetelgettem, hogy "Lisa, ul!". Amikor meguntam, kozoltem Vele, hogy "ha nem fogadsz szot, akkor idekint alszol, szoval tessek vegre leulni!". Es lass csodat, maris eljutott hozza az uzenet! Ugy csucsult le, mintha ez lenne a vilag legtermeszetesebb dolga. :D

- Dollar kutyamat mindketten nagyon szeretik. :) Igaz, apukam nem hempereg vele a fuben, nem is kergetoznek egymassal a kertben, es a jatekait sem veszi ki a szajabol...

- Es vegul: egy kis tarsasagert es figyelemert (Lisanal ez fokepp a simogatas) mindketten kepesek mindent megtenni. Hat hiaba, azert csak tarsas leny az ember es a kutya is! :idea:


Szoval, azt hiszem, ezuttal (is) anyukamnak volt igaza: Lisa es apukam tenyleg hasonlitanak egymasra! :mrgreen: Lehet, hogy ezert is szeretem annyira az "oreglanyt". :D

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2014.09.07. 23:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma én is találkoztam Lisával, jó formában van. A füle mondhatni tökéletes. :) A kondija jó, a kedve nagyszerű.
Egy kórházas cicával leteszteltük és ez alapján úgy látjuk, macskás családba is költözhetne, diszkrét érdeklődés mellett intenzív csóválással reagált a cirmosra! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2014.09.07. 22:32 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: kupeczikm (#37) Lisa eszméletlen cuki volt, igazi főnyeremény! :smt007 :smt060


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2014.09.07. 18:01 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Mi is jartunk Lisaval a pikniken szombat delutan. Igaz, csak rovid ideig maradtunk, de Lisa kitett magaert: begyujtott minden simit a kornyekrol! :mrgreen: Imadtak Ot kicsik es nagyok, ami nem is csoda, hiszen mindenkinek hanyatt vagta magat egy kis simogatasert!

A nyunyurgetest egyebkent rendkivul jol turte, nyugodtan, raerosen. Nem voltak hirtelen mozdulatok, se ugatas. Amikor epp nem volt, aki vele foglalkozzon, elindult az utcan es keresett maganak megfelelo "alanyt" a simogatashoz.

Csentem par kepet a keptarbol (koszonet erte Tamasnak) - ezek a kedvenceim:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Nagy oromomre keszult olyan kep is vegre, amin mindketten rajta vagyunk Lisaval. Termeszetesen ez is simogatos - mi mas is lehetne? :D

Kép

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Bizony! :mrgreen:

Es gyonyoru, okos, kedves, szeretetre es simogatasra ehes (es melto!), es nagyon asszertiv is. Pont most ujsagoltam Tinanak h megkapta tolem a "Vilag legszebb es legokosabb oreg holgye" cimet! ;)
(Mivel a "Vilag legszebb es legokosabb kutyalanya" cimet mar Dollar birtokoja minalunk.)

Es a mai jopont Lisanak:
ma volt az elso napja annak, h Lisa nem csatangolt ki a kapun, amikor kinyitottam es nyitva is hagytam, hogy ki-be jarkaljak rajta. Es a kapu vegig nyitva volt es Lisa Dollarral egyutt csak figyelt engem, mikozben ullt/allt/vart a keritesen belul. Juppiiii! :mrgreen: Sokat meloztunk, mire sikerult megtanulnia. Megerte. Es most nagyon buszke vagyok ra! :D

Ugy tunik, szegenykem kezdi megszokni a hulye hazi szabalyaimat is.
Pl. mar nem ront ra a kajara, minta hetek ota ehezne: leulni a kajaltatasnal ugyan meg nem akar, de mar megall, s var mig engedelyt nem kap az evesre. Vagy pl. este, kaja utan, amikor mar hivatalosan is vege a napnak, hajlando leulni a bejarati ajto elott, s megvarja, mig beengedem. Maskor ugyan ezt meg nem hajlando eljatszani, de megallni mar megall az ajto elott es megvarja hogy beengedjem, barmelyik ajton is szeretne bejonni a hazba.
Szoval szerintem tok jol haladunk! ;)

Ja, es elkezdtuk a kezjelek tanulasat is a parancsok melle. Reszben azert, mert Dollarnak szerettem volna megtanitani es egyutt konnyebben megy veluk, reszben pedig azert, mert gondolok Lisa idosebb korara is, amikor jol johetnek a kezjelek, ha a hallasa mar gyengul majd. Ez is egyre jobban megy neki.

Szoval mindent osszevetve Lisa egy szuper csaj!
:D :D :D

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 09:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: kupeczikm (#32)

Ez a Lisa egy életművész! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 08:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: kupeczikm (#32)
:lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2014.09.04. 15:23 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Sok egyeb erenye mellett, az egyik legjobb dolog, amit nagyon szeretek Lisaban az, hogy nem kunyeral. :mrgreen: Vagy ha megis, konnyen lebeszelheto rola. Most pl. leultem a kanapera egy tal levessel, aminek rogton jott az illatara, de egy kis levegoben szagolgatas utan, engedett a keresemnek (es csak 2x mondtam el), s elvonult a helyere.
Dollarral igencsak hosszu ut vezetett, mig ide eljutottam. Es most sem megy igazan. Ha kaja van, abbol neki is jar, ebbol nem enged... :|

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 19:50 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Lisa ma is nagyon elfaradt. A nappaliban szunyokal eppen. Ide hallik a horkolasa.
Hogy mitol is faradt el annyira? :?:
Segitek:

Kép

:lol: :D

Szep estet es almokat mindenkinek!

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 16:45 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
:lol:

Fel tudok ajanlani egy balos, 40-es, sotetkek Snoopy-s hazipapucsot. Barmikor. Ha esetleg a ferjed nem elne tul nagy labon...
;)

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 16:35 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.26. 16:43
Hozzászólások: 119
Előzmény: kupeczikm (#26)
A férjemnek kizárólag jobb lábas papucsai voltak,mer vagy Samu, vagy Macó ledarálta a ballábast. Nekem a nyáron a ruhaszárítón két fürdőruhám lelte halálát,melltartó-pántok két esetben. Az egyik fürdőruhát nagyon sajnáltam. Ja, és volt egy nagyon kényelmes (nagyon drága) ara bőrszandálom. Most papucs. Esküszöm ballagás előtt csak 10 percig volt dobozon kívül.
Nem mindenki tart normálisnak a családomban.De ez van. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 15:31 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Ez nagyon jó :lol: :lol: :smt043


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Es vannak, akik meg nalam is jobban unjak a munkat... Ki hitte volna? :shock:

Kép

Kép


Ezert aztan idonkent megjelennek az ajtoban es "konyorognek", hogy hagyjam vegre abba mara es menjunk inkabb setalni:

Kép


Es amikor megunjak, hogy csak nem tudok elszakadni a szamitogeptol es a telefontol, akkor folytatjak a delelotti programot. :D

Kép



(Azoktol, akik unjak mar a kepeket, amin Lisa szinte ugyanabban a pozicioban szunyokal kulonbozo fekhelyeken, elnezest kerek - de tenyleg ez az esonapi programja, igy millio kep keszult mar rola igy a lakas tobb pontjan is...)

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 10:22 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Lisa a hetvegen vizsgazott turelembol:
A valtozatossag kedveert nalunk ezen a hetvegen is a fuvesites volt porondon (vol. 5/6 - ugyhogy mar csak egy van hatra). Ezert Lisa es Dollar - hogy ne legyenek lab alatt - elkulonitesre kerult. Kihuztunk egy 60cm magas drotkeritest a telek kozepen, egyik felet mi birtokoltuk, a "gereblyesek", a masikat pedig a "Csajok".
Lisa rendkivul nehezen viselte, hogy nem johet oda hozzank, nem dorgolozhet a labunkhoz, bujhat a honom ala es nem dobhatja hanyatt magat egy kis pocaksimiert amikor csak kedve tartja. Ennek egyreszt ugatassal adott hangot, masreszt fel-ala setalt a kerites mellett morgolodva. Persze egy ido utan (amikor rajott, hogy hasztalan a morgolodas) raunt es lefekudt Dollar melle lazitani. Aztan meg mar rank sem hederitett... ;)

Tegnap "nagygeneralon" esett at: kifesultem a szoret (egy kisebb kutyara valo jott ki belole), megfurdettem, volt fultisztitas is. A pedikurrel kapcsolatos terveimmel ugyan kivertem nala a biztositekot ( :roll: ), igy az elmaradt, de mindent osszevetve nagyon ugyesen es turelmesen viselkedett, akar fat is hasogathattam volna a hatan, ugyhogy le a kalappal elotte!
:)

Most, hogy ujra itt az esos ide, elvezi a lustalkodast a nappaliban: miutan begyujtott minden jatekot (mindet, amit meg nem hordott szet a kertben), edesen szunyokal Dollar tarsasagaban. Termeszetesen a horkolas sem maradhat el - ezt most is tessek hozzakepzelni a kephez... :lol:

Kép

(Tovabbi kepek a keptarban)

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 05:55 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Sajnos nem kezdodik minden napunk ilyen vidaman... Lisa ugyanis a paradicsomon kivul meg a hazipapucsomat is nagyon szereti - szetragni... Ugyhogy az uj hazipapucsom, ami meleg is volt, meg puha is, meg uj is, csufos veget ert reggelre... Apro cafatokban vart a kertben a lepcso alatt. :oops: :(

Ugyhogy most nem vagyunk baratok. :(

De lehet egy ilyen edes gyonyorusegre haragudni??? Nekem nem nagyon megy. :roll:

Kép

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2014.08.28. 07:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: kupeczikm (#22)

Ezt én is szívesen megnéztem volna, de elképzelte és most már az én napom is jól kezdődik... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Antioxidans? :roll:
Mar ertem! Akkor az egres, a barack, a szilva es az uj hazipapucsom is azert jutott erre a sorsra... :D

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 18:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.09.19. 04:32
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Előzmény: kupeczikm (#22)
Te nem tudod, hogy a paradicsomban mennyi az antioxidáns?! :mrgreen:
A kutyáid jól képzettek. :lol: 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2014.08.27. 14:51 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Egy kis update a paradicsomos story-hoz:

Reggel, kezemben a kavemmal allok az ablak elott. Latom, ahogy Dollar odasetal a paradicsomokhoz es levesz egy pirosat (veletlenul sem zoldet!), majd megfordul es kerdon nez Lisara, aki par meterre tole, a lepcso tetejen allva szemleli az esemenyeket. Ekkor Lisa levonul Dollarhoz, elveszi tole a paradicsomot es lefekszik, majd nyugodt falatozasba kezd.
Dollar, mintha ez lenne a vilag legtermeszetesebb dolga, visszamegy a magasagyashoz es levesz meg egy piros (!) paradicsomot, majd Lisa melle kocorodva nyammogva elragcsalja o is a sajatjat...

En meg csak alltam az ablaknal, kezemben a kavemmal es fulig ert a szam.
:D

Nekem jol kezdodott a napom, remelem, Nektek is!

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2014.08.26. 10:18 
Offline

Csatlakozott: 2014.05.22. 14:42
Hozzászólások: 40
Gondoltam, ma megmutatom Nektek, mit is tanult Lisa Dollartol az elmult hetekben.

A reggeli jatek nemcsak jo, de egeszseges is. ;)

Kép


Minel tobb a jatek, annal jobban indul a reggel! Ugye? :D

Kép


Es persze a hemperges sem maradhat el...

Kép



Azert a teljesseg kedveert azt is megmutatom, amit Dollar tanult Lisatol...

Kép


Es a vegeredmeny:

Kép

:D
Szep napot mindenkinek!

_________________
„ A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre, és nem leli örömét a bánatomban.” George Eliot


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lisa - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 18:47 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: kupeczikm (#19)

Én el tudom képzelni a horkolást... :P
Szerintem hasonló, mint nálunk. Kelly most is úgy alszik a lábamnál, hogy szerintem azt sem venné észre, ha a házat elvontatná valaki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség