Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.19. 16:28

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Manga
#43HozzászólásElküldve: 2014.07.14. 19:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Manga gazdához került, Szarvasra. :)
Manga egy másik labi társa lesz, már most hatalmas az összhang.
Manga jó kutya, rövid idő leforgása alatt új terepet teremtett gazdijainak arra, hogy új kertet építhessenek - azok a tuják nem voltak biztos elég szépek-; a gyereknek új játékokat vehessenek - azok a cuccok már biztos régiek vagy kopottak voltak. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: Sarkalatosan fogalmazva, és ahogy a mai beszélgetésből kivettem, a földdel tett egyenlővé több mindent a kertben... Ennek ellenére gazdik nagyon szeretik és kitartanak mellett, és közösen reméljük, hogy megszokva az új világot minden a helyére kerül.

Képeket, híradásokat ígértek róla, remélem, azokat is mielőbb megkapjuk. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - van gazdajelöltje
#42HozzászólásElküldve: 2014.07.06. 20:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.14. 20:31
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: meszi001 (#41)

hülyén hangzik ez pont tőlem, de Tökit nem akarjátok megtanitani úszni? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - van gazdajelöltje
#41HozzászólásElküldve: 2014.07.06. 16:28 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Sziasztok :smt039

A kis Manga nagyon jól van! Igaz kértem, hogy ő nyilatkozzon a hogylétéről, de csak egy nagyot ásított és gyűrött fejével visszafeküdt aludni. :D Ezért én írok egy pár sort, az elmúlt időszakról.
A kiscsaj egy eleven kisördög és egy nyugodt kis angyal keveréke. :) Mivel itt a nyár, elmentünk fürödni, ami nem is volt olyan egyszerű, mert valószínűleg még nem úszott tóban a drágám. Volt ott minden, de a lényeg, hogy megtanult úszni!!! :smt038 És a legfontosabb, hogy szeret is. A nap végére már mindenkihez odaúszott, aki a vízben volt. Mondjuk ilyenkor nagy meglepetés volt neki, hogy nem én vagyok, és némi vélemény nyilvánítással, de visszafordult és jött hozzám. :lol:
Jennyvel, a barátnő kutyussal nagyon jól megvan. Minden együtt csinálnak. (Alvás, játék, séta.) Kölcsönös a szeretet, és ez Manga lelkiállapotán is sokat javított. Már érezhetően sokat nyugodott. A futtatón odamegy az emberekhez és ismerkedik, felszabadultan játszik.
Voltunk Fruzsi dokinéninél is, és most már kijelenthetjük, hogy igen jó súlyban van!
Elmentünk a gyerekszigetre az utolsó nap. Büszke voltam rá, mert Manga a sok ember és gyerek ellenére nyugodtan viselkedett.
Igaz a nap végére egy kicsit elfáradt, de még így is hatalmas dolog volt ez a számára, hiszen a megtalálásakor még szinte rettegett az emberektől.
Összegezve, jól van és éli megérdemelt boldog kutya életét. Ha minden jól megy, akkor nemsokára egy szerető végleges gazdi otthonába folytathatja mindennapi kutyalétét. :)
Addig is minket boldogít minden nap hajnali 5-kor kezdődő ébresztő funkciójával :wink: :lol:

Most mit magyarázol te nekem?......
Kép

Te, most menjünk? Vagy ne menjünk?...
Kép

Jobb szárazon...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#40HozzászólásElküldve: 2014.05.31. 16:16 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: meszi001 (#38)
Nagyon jó érzés a beszámolóidat olvasni. Ez a legutóbbi különösen tetszett! :D
További sok boldogságot Nektek Mangával!

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2014.05.27. 12:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: meszi001 (#38)

De jó ezt olvasni és persze megélni! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2014.05.27. 07:27 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Jelentős esemény történt a mi kis Mangánk életében. :) A minap levittem a közeli kutyaséta térre. Voltunk egy páran és valahogy úgy éreztem Manga megérett arra, hogy a hetek óta tartó pórázas rövid séták után egy kicsit szabadon legyen. Elengedtem!! Biztos sokan láttátok már, milyen az amikor egy kutya felszabadult és boldog. Hát most ezt igazán lehetett látni és érezni. Mosolygott, futott, játszott. Mindenki, aki akkor a kutyiparkban tartózkodott csillogó szemmel és hatalmas örömmel nézte, hogy a mi kis Drágánk élvezi, hogy szabad lehet. Az egészben pedig az volt a legjobb, hogy egy bizonyos távolságon belül nem ment messzebbre, ha pedig előrébb ment, mindig visszafordult és megvárt. Ha szóltam neki hatalmas mosollyal az arcán futott vissza. Hatalmas élmény volt!! :smt026
Ilyenkor lehet csak igazán érezni azt, hogy van értelme annak, hogy ezeket a kidobott, bántalmazott, néha szociálizálatlan kutyusokat befogadjuk és hatalmas szeretettel gondozzuk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 08:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
A minap összefutottam Mangával egy kisebb sétán. Nagyon vidám kutyalány :P érdeklődő és kedves :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 17:00 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Annyira imádom a beszámolóidat :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: meszi001 (#34)

Köszönjük a csudijó beszámolót! Na, és Manga szépséges fotóit! :D :lol:

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2014.05.20. 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Sziasztok. :smt039 Újra karmolok nektek magamról, mert már rég jelentkeztem. Nyugalomban telnek napjaim. Teljesen megszoktam a kétlábúak között az életet. Van egy napi rutinunk, amit mindig betartunk. Napfelkeltekor kajcsi és séta. Ezután alvás. Majd napközben megint séta és utána megint alvás. Sötétedéskor kajcsi és séta. Ezután szoktam egy kicsit még aludni, de mivel az egész napot átalszom, valamikor kutya teendőimmel is kell foglalkoznom, tehát marad a sötét időszak. (22:00 – 5:00) Én nagyon élvezem. :smt038 (Hát mi nem! :smt013 ) Ilyenkor mindig próbálom játékra hívni a kan kétlábút, de állandóan elfekszik és úgy tesz mintha aludna. Na ezt nem igazán szeretem, ezért igen figyelmesen a tudtára hozom, hogy játszani akarok! Nem tudom miért, de nem tetszik neki, mikor elkezdem nyalogatni a lábát és a kezét. Nem igazán értem, pedig én úgy szerettem amikor anyukám nyalogatott engem. Utána egy kötéldarabot rágdosok, eldobom, majd elfutok érte, visszahozom és ezt újra. Ez sem tetszik a kétlábúaknak. Hát nem tudom, de szerintem Ők sem örülnének, ha a kemény munkájuk közben rájuk vakkantanék, hogy hagyják már abba.
HÉLÓ HÁT DOLGOZOM :smt075 ….hogy mit nem lehet ezen megérteni. Ilyenkor durcásan az ágyamba huppanok és elkezdem magamat hangosan takarítani.
Megfigyeltem, hogy a kétlábú a madárcsicsergések kezdete után egy kicsivel valami fura zajra ébred. Gondoltam segítek neki és előre jelzem, hogy a furcsa zaj nemsokára megszólal, figyeljen már oda. Ilyenkor megbökdösöm vagy lábon nyalom, amelyik hatásosabb. Úgy vettem észre örül neki. Nagyon lelkes arcot vág.. én is ilyet szoktam, ha meglátom a finom párizsis jutalomfalatot. (Vicsorgok a dühtől!! :smt013 )
Mindig mondja nekem, hogy MANGA, még csak hajnali 4, húzzál kifelé. Ez tuti azt jelenti, hogy ügyes voltál csak így tovább, ezért én szinte minden reggel szólok neki. Csak azt nem értem, hogy miért marad továbbra is fekve??? :smt102
Reggel mindig nagyon örülök, ha felébred az én kétlábúm. Olyankor erősen riszálom a fenekem és bújok hozzá igen hevesen. Csak egyszer sikerülne már megértetnem vele, hogy ez azt jelenti: ADJÁL ENNI, MERT ÉHES VAGYOK!!
Vannak érdekes szabályok is ám ebben a nagy „Kutyaházban”. Pl. amikor a séta után megérkezünk, állandóan megtörlik és néha meg is mossák a lábamat. Nem értem mért kell, hiszen nem is büdös! De ha az én tappancsom nem lehet büdi, akkor a kétlábúak mancsán lévő valami (papucs) sem lehet ám büdi. Én ezt egyértelműen a tudomásukra hoztam. Velem ne szórakozzanak, itt egyenlőség van!(Manga:Papucs=1:0)
Mesélek nektek a kajámról. Nagyon jól főz a kétlábú szuka. Általában csinál valami finomat nekem. A Tonhalas, spenótos rizs a kedvencem. De kapok darált húsos rizst vagy tésztát, finom husilevest. Viszont van, amikor csak valami száraz valamit raknak elém. Na, ezt NEEEE. :smt067 Lehet, hogy kutya vagyok, de előkelő családból származom én. A nemesi kutyavér kötelez. Csak a finom főtt kajcsit szeretem.
Ilyenkor mindig furcsán nézek, és igen erősen kérdőre vonom az éppen aktuális pincéremet, hogy akkor ez most mi? :smt075
Sajnos pár perces eszmecsere után szoktam rájönni, hogy ez a kétlábú pincér nem viccel és tényleg száraz kajcsit ad. Ilyenkor mindig jelzem, hogy oké most megeszem, mert éhes vagyok, de estére rendes kaja legyen ám! (Igazából ilyenkor kell rájönnöm, hogy a kutyák és a kétlábúak nem beszélnek egy nyelvet. Bezzeg nekem meg kell értenem, ha szólnak nekem!)
A napi feladataim egyik fontos része a séta. Imádok sétálni, felfedezni a környéket, futni, szaladni a zöldben. Egy dolog zavar séta közben. Azok a furcsa tollas, szárnyas valamik, akik csoportokban verődve legelésznek a fűben( galamb). Hát macska legyek, ha nem természetellenes ez a levegőben repkedő, felfújt, tollas valami. Na de ne aggódjatok, tudom ám én mit kell ilyenkor tenni. Imádom, amikor odakommandózok a közelükbe, majd szép bariton énekhangommal elvakkantom nekik a „szállj el kismadár” kezdetű dalomat. :smt117 Csak úgy repülnek szanaszét a levegőbe. Ilyenkor rettenetesen elégedett vagyok magammal, és mosolyogva ügetek a kétlábúak felé.
Senki ne aggódjon értem, baromi jó minden! Kutya egy élet ez, de MOST ÉLVEZEM! :smt026

Manga tényleg nagyon jól van. Nagyon szeret sétálni, futkározni a nagy fűben. Kergeti a galambokat és hatalmas vigyorral nyugtázza, ha sikerül megröptetni őket. Nagyon boldog, ha a legjobb bari nőjével lehet. Most kivételesen boldog, mert a barinő itt vendégeskedik nálunk egy kicsit. Nagyon jól elvannak. Nagyon szereti más kutyák társaságát. Az emberek iránti félelme egyre jobban a háttérbe szorul. A gyerekekkel nagyon jól kijön.
Most már nagyon boldog reggelente, meg amikor hazaérünk. Nevet, nyalogat, az egész fenekét riszálja. Alig lehet lenyugtatni.

Manga:papucs = 1:0
Manga képtára

Szia kétlábú! Nagyon jól érzem magam a barinőmmel.
Manga képtára

Lenyeltem egy fél disznót, most hagyjatok...
Manga képtára

fárasztó ez a kutyalét...
Manga képtára


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 23:23 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Hogy van Manga? :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 22:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: meszi001 (#31)

Írtam PÜt, hogy pontosítani tudjuk Manga jellemzését és hirdethessük őt!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2014.04.27. 19:04 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
A mi kis Mangánkról egy általános jellemzés. :D

Manga gyönyörű és okos kutyus. Jófej eb, aki nagyon édesen tudja félrebiccenteni a fejecskéjét. Kicsit eleven és huncut. Minden mókában benne van. Kíváncsi, érdeklődő természetű. Nem lehet mellette unatkozni.
Az étvágya nagyon jó, mindent megeszik. Szereti a papucsokat, ezért adtunk neki egy sajátot, amit kedvére csócsálhat. Az ételt és a jutalomfalatot szépen veszi el.
Nagyon szeret játszani mind emberekkel, mind kutyákkal, valamint játékokkal is. Emberközpontú, mindig követi az embert. Kezdeti félénkségéből szinte alig maradt valami. Már magától jön oda és kéri a simit, játékot. Reggel, ha felébredünk, nagyon boldog, farok csóválva futkározik fel-alá és már játszana is. Már el lehet menni mellette, anélkül hogy felpattanna, még át is lehet lépni felette. Többi kutyával jól kijön.
Mára szobatiszta lett, de 8 óránál tovább nem nagyon bírja a kisebb dolgát.
A vezényszavakat még nem ismeri, de tanítható, nevére már szokott hallgatni. Pórázon szépen sétál, hívásra már jön, a napi ritmust is megszokta már.
Idegen emberekkel sem annyira bizalmatlan már, engedi magát simogatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2014.04.27. 19:00 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Előzmény: ppmr (#29)
Szia!

Most nem megyünk a futtató közelébe. Csak a ház körül sétálunk. Ha már lehet,akkor szólunk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 09:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: meszi001 (#27)

Mikor jártok a futtatóra? Összefuthatnánk :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#28HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 23:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: meszi001 (#27)

Izgalmasan telnek a mindennapjai! ;) :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#27HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 20:24 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Eltelt egy hét, amióta új helyre költöztem. Életem mindennapjai gyökeresen megváltoztak. Jól érezem magam. Olyan sok mindent tudnék nektek „elvakkantani”, hogy egy nap sem lenne elég. Jajjjj, kezdjük a legfontosabbal, a Pasikkal! :smt026 Tudjátok, hogy van ez…. mész a szokásos egészségügyi sétádon, szaglászod a szokásos „GPS” jeleket, és hirtelen megpillantod a nagy Őt, amit éppen megjelöli területét. Istenem….. azok az izmos lábak, barna szemek…. a popsi illat. :smt007 Muszáj volt vele megismerkednem. Mivel a kan kétlábú valami madzagot köt a nyakamba, erőteljesen kellett a kutyák Adonisza felé elindulnom. Tudjátok milyen nehéz egy ilyen kétlábút magad után húzni?
De odaértem…odaértem álmaim kanjához….. :smt055 Megszagoltam, és egyből lekevertem neki két pofont…ráugrottam és finoman jeleztem, hogy én vagyok a főnök. Gondolom ez nálatok is így van, kétlábú csajszik. Én előre gondolkodtam, mert ha összeköltöznénk, tudja, hogy én leszek a családfő!! Hát a kétlábú kan nagyon el volt sápadva és mindenáron el akart rángatni…pedig már éppen a közös életünket tervezgettük azzal a szép férfival…( Manga szívférgessége miatt, sétálni is alig szabad, nem hogy boldogan játszani egy másik kutyával)
Egy kicsit mérges voltam ám rá, mert beleavatkozott a magánéletembe és elvonszolt álmaim pasijától….. :smt013
Sok trükköt megtanultam ám a csajoktól a kutya plázson. Valszeg a két kétlábú erre rájött, mert már napok óta nem jártunk arra. Hiányoznak is ám a csajok. (Manga gyógyszeres kezelése miatt, komoly nyugalom kell, ezért a sétáit pár percre és nagyon kis távra szűkítettük)
Ott mesélték, hogy ha adnak nekem valami bogyót, ami nem ízlik, akkor azt óvatosan tessékeljem ki a számból. A Kétlábúak, majd úgyis belecsomagolják valami ízletesbe, hogy megegyem. JUHÉ :smt026 ….hát ez tényleg így van. Adtak valami bogyót és én egy laza mozdulattal vagy fél méterre elköptem, és láss csodát….rögtön párizsiba csomagolták…. :smt023
Ott mondták azt is, hogy tegyek egy barna macit jól látható helyre a lakásban… a kétlábúak erre nagyon rosszul fognak reagálni…. Majd utána már csak a parkba rakjam a csomagot és higgyem el, nagyon boldogok lesznek. Hát drágáim ezek a csajok tuti kijárták a kutyadoktorit, mert ez is bejött. :smt038 Olyan boldog ez a kétlábú kan mikor a fűre pakolok, hogy az csak na….mondani is szoktam magamba, hogy dicsérj csak dicsérj…rakok én neked olyan csomagot, hogy csak győzd felszedni…egy zacsi nem is lesz elég…csak add a juti falatot… :-D
Másik igen szembetűnő probléma a „kutyaházunk” dizájnja. Nem tudom, hogy ti hogyan vagytok vele drága kutyatársaim, de nekem nem tetszik, ahogy ez a kétlábú berendezte a kutyaházamat. Jó…jó a kétlábúak lakhelye, de örüljenek már, hogy velem lakhatnak és ebben az esetben igen is elégítsék ki esztétikai igényeimet. :smt018 Arra gondoltam segítek nekik…. ugattam én, hogy ez a lakás nem követi a Feng-shuit, de ügyet sem vetettek rám. Gondoltam segítek egy kicsit….. Hát nem arattam nagy sikert…nem is értem…én csak a fényképes keretet emeltem le az éjjeli szekrényről, a papucsokat raktam át az egyik helyről a másikra és a ruháskosarat vittem el a másik szobába….. Mindent visszaraktak a helyére…hát segítsen ezeknek az elefánt rendezkedni legközelebb …. :smt071
Ez csak töredéke a mindennapjaimnak, de boldog vagyok….van egy hely, amit az otthonomnak hívhatok (még ha csak ideiglenesen is), kapok enni-inni, tarthatok két kétlábút, akiknek megengedem, hogy megsimogassanak és szeressenek.
Köszönöm nektek….. nagy puszi mindenkinek
Jövő héten jelentkezem….. :smt039

Ui.: Manga egyre jobban oldódik… már hármasával veszi a lépcsőket és oda-vissza rohangál rajta. Amilyen jól hangzik, olyan szomorú is ez, mert nem szabadna neki rohangálni. Reggelente hatalmas lendülettel jön be a szobába, hörögve, lihegve, farokcsóválva nyalogatja a kezemet…..
Mindenhová követ minket. Annak ellenére, hogy láthatóan bántalmazhatták és fél az emberektől, csak ott érzi jól magát ahol mi vagyunk. Ha felkelek a szobából és bemegyek a fürdőbe, ő is jön. Igaz a három lépés távolságot megtartja, de mégis mindenhová követ.
Hihetetlenül szeret játszani. Elkezd ugrálni és a rágókötelét dobálni. Olyan, mint egy kölyök. (Ez sem olyan jó hír a betegségének tudatában.)
Napról napra egyre formásabb. Szerencsére eszik a drágám.
Mellékelünk egy videó linket. Ezt nem azért mutatjuk meg, hogy Fruzsi szívinfarktust kapjon, hanem azért, hogy lássátok, a kislány tényleg boldog és tele van élettel. Ez egyedi eset volt, nem engedjük neki a játékot és a sétáink is most már nagyon rövidek.
Megkezdtük a gyógyszerek szedését is. Reménykedjünk, hogy minden rendben lesz és sikerül leküzdenünk a betegséget.
A kis Mangának egy kertes otthon lenne ideális, ahol kutyatársakkal is szívesen lakna.

http://www.youtube.com/watch?v=JFng2EZvxHU&feature=share&list=FLobOo-w4Rlk5CrU_2Jkf6Ww

Jutalom falat
Kép

Finom volt
Kép

Kérek még
Kép

Séta után alszom...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#26HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 10:04 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Jóóó - akkor várjuk a beszámolóidat :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 07:55 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: meszi001 (#23)

Nagyon jó!!!! Alakul ez! Tiffyke is így kezdte, az a fránya lépcsőőőőőőőőő :lol: Ti ügyesebbek vagytok mint mi, nálunk csak a 3. nap után volt hajlandó a lépcsőn közlekedni. A laminált padlón pedig korizva közlekedett, főleg ha kajaosztás volt, egyenesen nem tudott menni, annyira szétcsúsztak a lábai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 06:27 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: meszi001 (#23)
:lol: :lol: :lol: Imádom a beszámolótokat. Soha ennél rosszabb reggelt! :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Nem is tudom, hol kezdjem. Talán ott, hogy szép vagyok, okos és nagyon érdeklődő. Ja és a legfontosabb: Manga a nevem. :smt006 Igazából ez a rész még nem annyira fontos, mert ha Kisbékának hívnátok, az sem zavarna. Egyikre sem hallgatok! :lol:
Megváltozott körülöttem a világ. Vasárnap egy nagyon fura helyre költöztem. Ilyet még sosem láttam! Két, kétlábú hozott el magához és gondolom ez az ő „kutyaházuk”- ahol mostantól egy kis ideig lakni fogok.
Hát mit ne mondjak már az gondot okozott, hogy eljussak a bejáratig. Ezek nem a földön laknak!!! :-o Fel kell menni valami fura izén (lépcső), amiből több is van és utána lehet csak bejutni.
Nem tudom mit gondolt ez a két kétlábú rólam, de hogy én nem ettem macskakaját, az tuti, én itt fel nem megyek :smt018 – gondoltam én.
Egy pár perc várakozás után, az egyik (vélhetően kan) kétlábú felkapott és felvitt a bejáratig.
Ohhh, hát ami ezután jött az nagyon durva volt! Ezek itt nem egy pici helyen élnek! Itt nagyon nagyok a terek! És több is van belőle. Na, nekem sem kellett több! Mindent fel kellett fedeznem és térképeznem. A térképezés jelentem, nem aratott nagy sikert. Nem is értem mi volt a gond :smt102 , én csak azt csináltam, amit ilyenkor kell. Helymegjelölést, hogy később is tudjam, hogy hol vagyok! Egy pici pipi az egyik sarokba, futás a másik sarokhoz, oda is egy pici pipi. Szerintem ez így korrekt! Nem értettem miért lohol utánam a két kétlábú. Mondták, hogy NEEE, de könyörgöm, előbb azt mondják el mi az a NEEE, és utána kérjenek tőlem ilyet!
Volt ott egy mási kutya is. A fura az volt az egészben, hogy pont úgy nézett ki, mint én. Azt hittem, hogy van belőlem egy másik. Na de most komolyan….még egy ilyen szépség, mint én??? :smt050 Odamentem hozzá, megnyalogattam, de nem nyalt vissza. Próbáltam megszagolni, de mindig csak az arcát mutatta. Hülye, beképzelt eb, gondoltam magamban és ott is hagytam. :smt019 (Jelentjük a tükör tiszta nyálfolt) Minden helységet többször is körbejártam…folyamatosan! Benéztem mindenhová, kinyitottam minden ajtót, átkutattam a szemetet, de csak azért, hogy ellenőrizem, biztos hogy szelektíven gyűjtik-e. (Jelentem szerintem volt, ami nem volt oda való, ezért én azt kivettem és megkóstoltam!)
Be kell valljam Drágáim, nagyon be voltam kaksizva. Muszáj volt ezt a két kétlábú tudomására hoznom, ezért kerestem egy szép helyet, ahol a „jelzőcsomagot” elhelyezhettem. Szép volt, világos és kellemesen puha. Na, ez tuti volt, nagyon tetszett! Szerintem nagyon örültek ők is neki, mert egyből jöttek és felszedték. (A szőnyeg volt az…)
A legfurább az egészben az, hogy ez a két kétlábú nem akar engem bántani! Sőt, simogatnak, nem bántanak, ha valami olyasmit teszek, amit még eddig sohasem láttam vagy csináltam. Adnak nekem enni… ez a legfontosabb. :smt026 Mivel imádok enni és rám is fér, ezért nem utasítok vissza semmit! Na jóóóó….a macska kaját azt igen :smt071 , de azt még nem adtak!!! Még egy picit feszült vagyok, de kezdek lenyugodni és kezdem érteni az itteni élet lényegét. (a kétlábúak annak örülnek nagyon, hogy a nagy zöld parkba viszem a szeretetcsomagom. Úgy voltam vele, ha ez ekkor öröm nektek, akkor legyen. :wink: )
Figyelek és tanulok…szeretnék megfelelni….szeretném, ha végre szeretnének és nem kellene félnem, rettegnem senkitől.
Egy életvidám kislány vagyok, aki szeretne élni, de mint tudjátok, beteg vagyok :smt010 …. Szurkoljatok nekem, hogy meggyógyuljak, és ígérem egy nagy szeretet béka leszek hamarosan valaki életében. :smt059
Mostantól hetente jelentkezem, hogy tudjátok mi van velem, hogy megosszam veletek élményeimet, elmeséljem nektek, hogyan lesz szebb és jobb az életem.

Puszi nektek!
Manga

Ui: Hatalmas élmény volt, hogy sikerült megtanítani neki lépcsőn lépkedni és legyőznie a félelmét! Ma reggel már elsőként Ő rohant le és fel, minden gond nélkül. Reggel mikor kijöttem a hálóból, egy mosollyal és farok csóválással köszöntött. Step-by step.
Ha minden jól megy, jövő hét hétfőn elkezdjük adni neki a gyógyszert. Addigra egy picit csak lenyugszik és felveszi a ritmust.

Manga a béka....
Kép
Nekem szóltál kétlábú?...
Kép
Alszom...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Manga - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Manga a hétvégén elköltözött a kórházból.
Rövidesen megkezdjük a szívférgesség kezelés első stádiumát.
Remélem, rövidesen híreket is kapunk róla!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#21HozzászólásElküldve: 2014.04.12. 20:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Mangáról az utóbbi napokban nem sok szó esett, pedig körülötte is zajlik az élet. Csomagolja a batyuját, hogy holnap távozhasson a kórházból, megkezdődhessen a szívféreg kezelése, utána pedig reménykedhessünk egy negatív eredményért. :)
A bátortalansága sokat fejlődött már, a pánikszerűségéből sokat ledobott, bár tény, nem egy oroszlán alkat. (Hozzáteszem, szerintem ezért is lesz egy ideális alany a szívférgesség likvidálására, nem egy aktív, állandóan "őrjöngő", menni és tenni akaró kutya, a kimért természet pedig a kezelés szempontjából nagyon jó tulajdonság.)
A füle is sokat javult, igaz, még van mit kezelgetni rajta, de sokkal szebb, mint volt.

A közeljövőben 3 kutya kezelését szeretnénk megkezdeni/folytatni szívféregre, de erről kicsit később... ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#20HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 17:56 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Manga szívféregre szeropozitív lett.
Ez nem jó hír, de reméljük, nem kell aggódnunk, és sikerül jól kezelni és egy szuper gazdinak nem lesz ez visszatartó erő.
Manga kedves, de félénk, cserébe csöndes, bájos, érdeklődő. (Egyébként ritka tökéletes alany a szívférgesség kezelése szempontjából a labradorok között... nem pörög, és ez nagy előny.)
A mellkasröntgene nem rossz, a szíve nem rossz, ma átesett az UH vizsgálaton.
Mikrofiláriás szereket kapott már.
Az antibiotikumos kezelésnek rövidesen nekiállunk.

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#19HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 12:16 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: meszi001 (#18)
:smt038


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#18HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 12:04 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Előzmény: Magdi (#17)
Igen mi. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#17HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 10:02 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: meszi001 (#16)
Akkor Ti lesztek az ideiglenesek...??? :mrgreen: :smt048 :smt056


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#16HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 09:56 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.19. 10:38
Hozzászólások: 16
Felszerelkeztünk dupla mennyiségű, minőségi táppal! :) Na meg lesz házi koszt is. Felhizlaljuk a kislányt! :) Remélem a gyógyszerek mellett lesz étvágya. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#15HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 17:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: MariannSz (#14)

Végülis ugyanarról a környékről jőve még rokonok is lehetnének...

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#14HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 16:42 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.13. 11:34
Hozzászólások: 271
Nekem valamiért Surprise jut róla eszembe, mármint a fejecskéjéről. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 14:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#12)Nagyon helyes kis fejecskéje van!!!! :smt007 :smt007 :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#12HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Képekkel és hírekkel kicsit elmaradtam... de mentségemre szóljon, hogy ilyenkor kell számot vetnünk a tavalyi évről és számok tömege sorakozik előttem és a fejemben...

Manga jól van, lassan oldódik, a ketrecben legalább biztonságban érzi magát.
A pórázt elviseli és sétál is rajta minden gond nélkül, igaz, ha beleakad, attól azért meg tud ijedni rendesen...
Félős, bátortalan, szerintem csiholható, csak idő kell hozzá.

Pár kép:

Bátorságából adódóan így merevedett le...
Kép

Kíváncsiskodik, hogy mi van az asztalon:
Kép

Szép kutyus, de lenne hova magára szednie:
Kép

Kép

Kép

Kép

Mostanság van az ivartalanítása Dunaföldváron, szóval ma ezen is túlesik. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2014.04.07. 10:28 
Offline

Csatlakozott: 2014.02.04. 17:22
Hozzászólások: 176
Előzmény: Fruzsi (#10)

Mókás látvány lehetett :lol:

Láttam, hogy vannak új jövevények, ilyenkor először mindig letekerek a képhez és megnézem, hogy ki tartozik a névhez, csak aztán szoktam olvasni. Most is ez volt a helyzet, és amikor megláttam a képet, az volt az első gondolatom, hogy milyen szép kis labilány, aztán olvasom, hogy kani, aztán meg mésem... :mrgreen:

Már megint Csongrád, ez olyan szomorú!!! :oops: :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2014.04.05. 11:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Én első körben Mary nevet adtam neki tegnap, de a Manga is bejön. :)
Kicsilány elég félénk, tegnap rémületében kilőtt a ketrecből, röptében elkaptam, csak közben a telepakolt ruhaszárítóba, ami tőle 1.5 méterre állt csavarodtunk bele mindketten, ami alól végül a szaksegéd mentett meg mindkettőnket. :oops: Kicsit komikus volt a helyzet... :mrgreen:

A füle sajnos gyulladt, ezt elkezdtük kezelni.
Olyan 3-4 évesre saccolom. Még sajnos nem sok időm volt rá.
A félelme azt gondolom, teljességgel kezelhető, egy nyugodt környezet és szerető gazdi/ideiglenes mellett. (Volt már sok-sok sokkal "rosszabb" kutyánk is.)

A fényképeivel ugyanaz a helyzet, mint a csoki labiéval, még folyamatban, mert se memória kártyaolvasó, se kábel. :cry:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 22:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 20:08
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Szeged
Előzmény: Solo (#7)

hoppá... :mrgreen: , nem olvasok elég figyelmesen.... :lol:
Köszönöm.. ;)
szóval....
Vivi, Connie, Carla..... :lol: :lol:

_________________
„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.”

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 21:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Solo (#7)
Miért gond az? :twisted:
Ma épp Berci nevű lány macskánk volt :lol:

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 21:25 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: atszirko (#6)

Időközben lány lett a drága :mrgreen:

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 20:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 20:08
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Szeged
Előzmény: Fruzsi (#2)
Kevin, Connor, Carlos

_________________
„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.”

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.26. 16:43
Hozzászólások: 119
Előzmény: Magdi (#4)
Mandula, Szofi,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 13:35 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Fruzsi (#2)
Mexi??? :mrgreen: Manga, Kamélia, Ábránd, Üdvös???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 13:33 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Fruzsi (#1)
Olyan, mint az én ex-ideiglenes Lejlusom. :) :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 12:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
10 perce érkezett kispajtásával, nevet is keresünk neki, ideiglenes befogadót is keresünk neki.
Kedves, aranyos. Vizsgálódása az ebédszünetem után kezdődik.


...az első vizitem alapján inkább lányneveket kéne keresni neki... :oops: Egyelőre úgy néz ki, menet közben elvesztette férfiasságát jelző minden kellékét... akarom mondani szuka... :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Manga
#1HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 12:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

név:
nem: kan
kor: 3-4 éves
szín: sárga
fajta: labrador retriever
leírás: Kedves, jó természetű, alkalmazkodó kutya.
megjegyzés: Csongrádi gyepmesteri telepen van, altatásveszélyben, 2014-03-12-én került be, a 14 napos megfigyelési idő 2014-03-26-án jár le. Gazdát, ideiglenes befogadót keres.

Manga képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség