Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 16:05

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#117HozzászólásElküldve: 2022.03.26. 19:58 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Sziasztok!
Nagyon régen írtam, és sajnos most nagyon rossz hírt kell közölnöm: Lolikát 8év 1hónap és 23nap együttélés után március 7-én el kellett engednünk. Az egyre súlyosbodó diszplázia tüneteit a gyógyszereknek és vitaminoknak köszönhetően valamelyest sikerült enyhíteni, de keringési gyengeségből adódóan tüdővizenyője lett, amin a gyógyszerek sem segítettek. Elfáradt, feladta, és mi elengedtük. Elfogultság nélkül állíthatom, hogy a világ legjobb kutyája volt. Rengeteg mindent kaptunk/tanultunk tőle, és jobb emberré váltunk általa. Utolsó pillanatig vele voltam, mert megígértem neki. Megköszöntem mindent, és egy utolsó „Anya puszi” után végleg elaludt. Borzalmas a fájdalom és az üresség. Hiányzik a hangja, az illata, a tekintete, a szőre puhasága, az egész csodálatos pótolhatatlan lénye…. Sose gondoltam volna, hogy ilyen fájdalmas tud lenni egy tiszta lakás, egy szőrmentes zokni látványa…. és szívbe markolóan rossz, hogy már nem kell nézned hova lépsz, mert nincs senki láb alatt… és azt az édes „labi-topogóst” sem láthatom többet amit üdvözlésként adott elő nekünk, ha hazajöttünk….
Szerettem volna képeket feltenni, hogy lássátok milyen gyönyörű volt így 11 évesen is , de sajnos a képtárba nem tudtam belépni. Ha valaki segítene, nagyon megköszönném.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#116HozzászólásElküldve: 2017.03.03. 23:08 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Jaj de lüke vagyok! Fényképeket meg majdnem elfelejtettem csatolni! :oops:

Variációk alvásra 1. :
Kép

Variációk alvásra 2.:
Kép

Variációk alvásra 3.:
(Mondtuk neki: "Loli! Itt a kényelmes szivacsod, ezen sokkal jobb lesz pihenni hidd el!"
Erre ő:
Kép

:-D :-D :-D :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#115HozzászólásElküldve: 2017.03.03. 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Sziasztok!

Sajnos sok időre eltűntem, de most újra itt vagyok, hogy elmeséljem mi is történt Lolikával, mióta nem írtam. Vannak jó, és sajnos rossz hírek is.
De kezdjük a jókkal. ;)
1. Lolikának a második szívféreg tesztje is negatív lett. :smt023 :smt026 :smt007
2. Lolinak született kisgazdája! :smt055 Borika már 1,5 éves és nagyon édesek együtt. :smt057
(Kezdetben volt ám kavarodás a nevek terén: Lola-Borka, Loli-Bori, Lolika-Borika…Mindenki hallgatott mindenre. :D )

Itt jegyezném meg, hogy érdekesek az emberek. Azt még csak-csak elfogadták a családtagok, ismerősök hogy szó szerint EGYÜTT élünk a kutyánkkal, de volt aki azt hitte, hogy a kislányunk érkezése után Lola most már kint fog aludni, hiszen van már gyermekünk. (Egyébként a 3 év alatt nem töltött még egy teljes éjszakát a hiperszuper házában :lol: )
Mondom tessék?!?! De természetesen a kutya és gyerek is maradt bent, ne aggódjatok!
A babalátogatóba érkezők persze néztek néha nagyot, amikor Lolcsi csóválva rongyolt be az ajtón előttük. Mert természetesen szerinte mindenki hozzá jött, és folyamatosan az egyéni produkcióval próbálta felhívni magára a figyelmet.
Így utólag úgy gondolom, zökkenőmentesen élte meg az új családtag érkezését.
És ami a legfontosabb, volt egy csomó pozitív hozadéka is számára a család bővülésének:
- a kismamaságom alatt is maradt köztünk az egy hullámhossz: ha én az édeset kívántam, ő is, ha a sósat, ő is…érdekes.... :smt017
- az itthonlétem miatt úgymond az egyedül töltött órák száma a nulla felé kezdett közelíteni
- a szülés után ugye jöttek az extra séták
- a hozzátáplálás elkezdéséről már ne is beszéljünk. Sose tudtam olyat főzni Borinak, amit Lolának ne ízlett volna. :o :lol:

Sokan úgy gondolják, hogy ha először kutyád van, akkor az segít felkészülni arra, hogy milyen lesz ha gyermeked is lesz. Hát nálunk ez nem így történt.
Lola kezdetektől fogva átaludta az éjszakát, Bori nem.
Lola nem rágta a papucsokat, Bori igen.
Lolinak nem folyik a nyála, és nem veszi a szájába Bori játékait, fordítva már nem így van.
De így kerek a világ. :D

De ugye említettem, hogy sajnos vannak rossz híreink is.
Lolikát amikor örökbe fogadtuk, tudtuk, hogy epilepsziás. De ez gyógyszeresen szerencsére tünetmentes azóta is.
Aztán jött a szívférgesség-leküzdöttük.
Később volt egy kisebb műtétje, mert a szemhéján több szemölcs is nőtt, és féltünk hogy nehogy nagy bajt okozzon később. Egyúttal a fogkövét is leszedettük, hogy szebb legyen a mosolya. :D Ez is kipipálva.
(Már régebben észrevettem a pocakján egy kisebb csomót, ami ekkor kiderült, hogy egy légpuskagolyó. :shock: :evil: :cry: )
De a legrosszabb: kiderült, hogy súlyos csípődiszpláziája is van. Most kezdtük el a gyógyszeres kezelést, remélem hatásos lesz.
Mondjuk a vizsgálat után másnap már jobban volt a zsivány, szerintem megijedt, és úgy gondolta, hogy inkább jobban leszek, minthogy ide visszahozzatok. :cry:
Szóval most nagyon bizakodunk, és reméljük, hogy továbbra is egy jó életminőséget tudunk biztosítani számára. :smt049 :smt056 :smt057

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#114HozzászólásElküldve: 2015.01.17. 16:21 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Előzmény: Fruzsi (#113)

Köszönjük szépen! :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#113HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 21:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Nagyné.Ági (#112)

Boldog szülinapot!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#112HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Nálunk még folytatódott az ünnepek sorozata, mert tegnap volt Lolikánk 4. szülinapja!!!! :smt031 :smt038 :smt055
(Szinte hihetetlen, de már egy éve a családunk tagja :smt057 )
Meg is ünnepeltük annak rendje és módja szerint: volt füstölt csont és torta is! :D
Kép

És a bizonyíték, hogy meg is kapta :D
Kép

És ami még jó hír, hogy Lolcsinak van egy új barátja Axel, az argentin dog személyében.
Kép

Hasonló vérmérsékletű a két ebzet, így nagyon könnyen egymásra tudtak hangolódni. Íme:
Kép

Kép

Kép

És mindezt teljesen hang nélkül, és rettentő finoman művelték 2 órán keresztül. :mrgreen:
Mi gazdik meg ezalatt egy jót beszélgettünk. ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#111HozzászólásElküldve: 2014.12.25. 22:33 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek! :D
Gergő, Ági és Lola

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#110HozzászólásElküldve: 2014.12.07. 21:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Nagyné.Ági (#109)

Jaj, hát ez igazán jó hír, de ugye azért tudjátok, hogy egy negatív teszt nem elég? :)
Valamikor tudnánk beszélni? Lenne pár kérdésem a kezelés menetét illetően (hogy végül milyen menetrendet folytattatok), illetve hogy az első majd további kontroll tesztek mikor voltak pontosan.
Megdobtok PÜben egy telefonszámmal (egyszerűbb, mint kikeresnem :lol: ), illetve ezeknek utána tudtok járni addig? Nagyon hálás lennék!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#109HozzászólásElküldve: 2014.12.07. 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Előzmény: Fruzsi (#108)

De még mennyire! :D
Íme:
Kép

Igen-igen, több pozitív után végre NEGATÍV lett a szívféreg tesztje!!!!!!!!!!!!!!!!
:D :mrgreen: :smt023 :smt041 :smt038 :smt050 :smt040
Örülünk hogy végre mi is javíthatjuk a statisztikát! Köszönjük Fruzsi a segítséget! :)

Így még boldogabban tudunk készülni az ünnepekre, bár Lolika már így is teljesen be van zsongva. Ugye látszik? :lol: :
Kép
Szóval a kisasszony ilyen higgadtsággal veszi tudomásul, hogy számunkra ő a legszebb ajándék!!!! :smt060

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#108HozzászólásElküldve: 2014.11.20. 22:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Nagyné.Ági (#107)


Hát de hát nem úgy szép az élet, ha zajlik? :) :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#107HozzászólásElküldve: 2014.11.20. 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Régen írtam már Lolikáról, de úgy gondoltam hogy mit írhatnék mindig egy szép, okos kutyáról? :smt055 Na de a gyönyörűség tegnap gondoskodott arról, hogy legyen mit megosztanom veletek. :evil:
Azt tudni kell, hogy Lolika eddig sohasem lopott, vagy rongált. Ha hazajöttünk mindig minden a helyén volt. (Kivéve néhány kavicsot amit ajándékba kapunk amikor hazaérkezünk. :D )
De kiderült, hogy a dión, a barackon, és a paradicsomon kívül van még egy gyengéje: a szerves marhatrágya granulátum. :shock:
Már amikor fát ültettünk is elcsent néhány szemet, de akkor még semmi komolyra nem gondoltunk. Egészen tegnapig, amikor is munka után azt láttuk, hogy annak a bizonyos zsáknak a madzagját valaki szépen kikötötte, és úgy egy kilót megdézsmált belőle. :shock: :twisted:
De hamar kiderült hogy Lolika a ludas, mert sikerült kétszer is a konyha közepére hánynia.
(A termék ezek szerint rászolgált a nevére: "Marha-jó" , legalábbis Loli szerint :D )
Szerencséje amúgy, hogy nem a szőnyegre tette mindezt, mert ugye azt a szőre színéhez választottuk és nem a trágyáéhoz. ;)
De végül nem hazudtolta meg magát, mert közvetlenül az "esemény" után, már jutifalcsit kunyerált. :D

A szép őszi napokat nagy sétákkal töltöttük a Körös parton. De azt már nem tudnám megmondani hogy hol töltött több időt: a vízben vagy a szárazon... :roll:
Lolcsi végig szépen behívható volt, kivéve egy esetben, amikor labdázó gyerekeket látott, mert a labdát feltétlen meg kellett szereznie. :oops: :lol:

Sajnos a rossz idő miatt már nem mindig tudunk menni a kutyasuliba, de azért két pillanatot megosztanék veletek:
A lüke labi különítmény, egy ál-labival. :D
Kép

Ezt már póráz nélkül is tudja, és a bár úgy tűnik, de Gergő nem átemeli, hanem Lolika önként ugrik át az akadályon. ;)
Kép

Egy este társasjátékoztunk a barátainkkal, ahol Lolika vigyázott a játék tisztaságára. :D (Bár így egy-két mezőt át kellett ugranunk. ;) )
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#106HozzászólásElküldve: 2014.10.16. 18:07 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
El sem hiszem, hogy még csak 9 hónapja vagyunk egy család Lolcsival :shock: ,hiszen mára már olyan természetessé vált a jelenléte, mintha mindig is együtt éltünk volna. :smt055
Folyamatosan tanulunk tőle (remélem azért ő is tőlünk :D ), és egyre szebb, okosabb, viszont cseppet sem komolyabb. :lol:
Néhány képet rakok fel az elmúlt hetekről:

"Ne a tévét nézd, hanem inkább engem!" :lol:
Kép

"Elbújtam, keress meg!" :-P
Kép

"Most komolyan, még ilyenkor is fotózol?!"
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#105HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 07:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Nagyné.Ági (#104)

Igen, május 23. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#104HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 04:35 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Köszönjük szépen Lola nevében a jókívánságokat!
Óóó, Kelly nap csak május 23-án lesz :( , de legalább addig van időtök felkészülni a bulira. ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#103HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 19:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Nagyné.Ági (#101)

Boldog névnapot! :smt031
Most én is kikeresem a kutya-névnaptárból, hogy mikor van Kelly. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#102HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 19:07 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Nagyné.Ági (#101) Sok Boldogságot Lola! És nagyon ügyesek vagytok, megérte a kitartást és szorgalmat! :smt023 :smt038 :smt041


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#101HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 18:57 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Nagy nap ez a mai, mert ma van Lolika névnapja! (Igazából a kutyanaptár szerint november 20-án lenne, de sajnos addig nem tudtunk várni :D ) Kapott mega-jutifalcsit, meg Darling konzervet, és szerencsére nem panaszkodott! ;)

"Azért evés közben is éberen őrködöm!"
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#100HozzászólásElküldve: 2014.09.10. 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Régen jelentkeztem, de szerencsére csupa jó hírekkel szolgálhatok. ;)
Először is : Lolika szeptembertől már az iskola haladó csoportjába jár!!!!! :smt041
Nagy büszkeséggel tölt el minket, hogy most azokkal a kutyákkal vagyunk együtt, akikre régen olyan csodálattal néztünk hogy milyen ügyesek, és most fél évre rá már mi is ott vagyunk velük. :D
Természetesen vannak még hiányosságaink, de hála Lolcsi könnyű motiválhatóságának, gyakorlással ez könnyen behozható. :lol:
A trükköket továbbra is tanuljuk. Végre tud már pacsit adni, meg puszit :smt008 , de ha kell szégyelli is magát. :D
Voltunk szépségversenyen. Bár nem kaptunk díjat, (pedig ő volt a legszebb :smt007 ) de büszkék voltunk rá, mert nagyon szépen viselkedett a többi kuttyal. Egy bullmasztiff élénken érdeklődött iránta, Lolcsi mégis türelmesen várakozott.

Kép

A felvezető kör alatt megnézte a nyereményeket...

Kép

...aztán úgy gondolta hogy ő inkább közönségkedvenc lesz, és biztos ami biztos begyűjt egy csomó simit... :D

Kép

Kép

...ha valakinek pedig ez nem jutott eszébe, akkor elővette a legcsábosabb tekintetét. :smt007

Kép

Egy fárasztó nap után édes a pihenés...

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#99HozzászólásElküldve: 2014.08.11. 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Köszönjük a kedvességeteket.
Laura! Feltétlen szerezzetek be egy medencét, de szerintem még egy mű hattyú is kellene Nektek. ;) :D
Anita! A simik, és puszik átadva. :smt056 :smt058

Azért csak most válaszolok, mert nyaralni voltunk, ahova sajnos nem tudtuk vinni Lolcsit. :(
Így a gyöngyöm leköltözött Anyukámékhoz. Szó szerint. Mert vittük a medencéjét mert hát meleg lesz, (persze egyszer sem fürdött) a plédjét, hogy tudjon hol pihenni (egyszer sem feküdt rajta), a labdáit hogy tudjon mit hordozni kint, és a kötelét hogy tudjon mit bent... stb..stb... :roll:
A használati útmutatás, és egy kis sírás után (természetesen az én részemről :oops: ) el is indultunk.
Lolcsi természetesen tündérien viselkedett a vendégségben. Fantasztikus, hogy rövid idő alatt hogy átvette az ő életritmusukat. Minden nap hallgattam Anyum áradozását a kuttyról, és már komolyan féltem, hogy nem fogja visszaadni. :shock: :D De szerencsére újra a miénk lett. :D

És mivel ajándék nélkül mégse jöhetünk haza, vettünk neki egy focilabdát. (persze már az odaúton :D )
Gondoltuk milyen jó lesz, mert kemény, nem tudja szétharapni, viszont kellően nagy, hogy ne férjen be a szájába, és majd milyen jókat fogunk játszani. 8-)
De mint tudjuk jól: gazdi tervez, kutya végez. ;)
Hiszen Lolika kiakasztja az állkapcsát mint egy piton, és így a feladat elvégezve. :D
Íme:

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#98HozzászólásElküldve: 2014.08.05. 12:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Sziasztok!

Nagyon örülünk, hogy továbbra is szuperül érzi magát az eb nálatok!!!
Annyira boldog és mosolygós, hogy ezt le sem tagadhatná. Gyönyörű, mint mindig. :smt007 Naggggyon tudják élvezni a medencét, ezt a meleget meg máshogy nem is igazán lehet bírni.
Remélem Ti is jól vagytok!
Rengeteg simit és puszit küldünk Lolitának!

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#97HozzászólásElküldve: 2014.08.04. 08:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Nagyné.Ági (#96)

És minden képen mosolyog... :)
Elgondolkodtam, hogy nekünk is be kéne szerezni egy ilyen medencét. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#96HozzászólásElküldve: 2014.08.03. 21:32 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Egy kicsit megint eltűntünk, de örömmel jelenthetem, hogy Lola nagyon jól van! Bár sajnálatos módon vége van a sárgabarack szezonnak, de helyette legnagyobb örömére érik a szilva, a dinnye és a paradicsom. :lol: (Bár próbáltam neki elmagyarázni, hogy a paradicsomot nem azért karóztam ki, hogy kényelmesebb legyen leszednie, de hiába... :? )
Képzeljétek volt olyan, hogy mikor vacsoráztunk nem kolbászt, vagy felvágottat kunyerált, hanem szilvát :shock: . Kicsit meg is ijedtem, hogy nehogy vega legyen, de aztán meggyőzött róla hogy nincs mitől tartanom. De ez már egy szomorúbb történet. (Nem is igazán nekünk, mint inkább a szomszédnak.) Mit kerteljek, kiderült hogy Lola nem csirke kompatibilis. :oops: Reggel kiengedtük a szokásos egészségügyi sétájára, (mert hát a kisasszony a kinti-benti tartásból előnybe részesíti inkább a bentit), amikor egyszer csak azt halljuk, hogy Lolika nagyon megindul. És mire kiértünk már hozta is elénk a csirkét. (és nem kézen fogva ) :smt117
A sulival jól haladunk, egyre ügyesebb, és nem akarom elkiabálni, de októbertől lehet, hogy már a haladó csoportba kerülünk. :smt041

Van ám néhány képem is a tüneményről:

Itt szép... :smt055

Kép

...itt meg még szebb. :smt060

Kép

Hogy jobban viselje a meleget (meg mert megérdemli ;) ), kapott egy medencét. Nagyon szeret benne dagasztani, inni meg búvárkodni. (Mondjuk azt elmagyarázhatná valaki, hogy ha van itatója, medencéje, és nagy ládája tele vízzel, akkor miért a locsolóból és a madarak fürdővizéből szeret a legjobban inni?! :-? )

Kép

Volt ám samponos fürdés is, de itt csak utáni fotót tudunk mutatni, mert bár megadóan tűrte, de azért szüksége volt a folyamatos biztatásra, hogy nem sokára vége van. :lol:
Itt már a boldog tiszta Lolika látható.

Kép

A csirkével nem készítettem közös fotót, így marad a dinnyés. :oops: :D

Kép

Imádom a hízelgős, kelletős cica énjét (is). :smt058

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#95HozzászólásElküldve: 2014.06.19. 21:15 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Előzmény: Fruzsi (#93)

Óóó, ha csak ezen múlt volna, már régen isibe járnánk! Mert halmozni az élvezeteket és a játékokat mindig is tudta, de az a "kötekedő" oktató engedelmességet, meg feladattudatot követelt tőle. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#94HozzászólásElküldve: 2014.06.19. 21:09 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Előzmény: Magdi (#92)

Lenni lett volna, de Lolcsi nem keveri a szezont a fazonnal, és a játékot a barackkal. :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#93HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 23:01 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Nagyné.Ági (#91)

Ezen az utolsó képen az iskolai felvételi feladat látható, speciálisan retrieverek részére? :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#92HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 06:59 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Nagyné.Ági (#91)
Abban a szájban még egy sárgabaracknak is lett volna hely... :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#91HozzászólásElküldve: 2014.06.16. 19:45 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Hát, elég régen jelentkeztem, pedig az elmúlt időszak elég eseménydús volt számunkra. Volt jó is, meg rossz is.
Kezdem a rosszal: az egyik este Lola nem tudott felállni. :shock: Délután még sétáltunk, labdáztunk, majd este mikor hívtuk, hiába próbálkozott, a hátsó lábaira nem tudott ráállni, és mint a fóka csak húzta magát előre. Nem sírt, nem nyüszített, hagyta hogy hozzáérjünk a lábához, de úgy tűnt semmi erő nincs benne. Én persze jó probléma megoldóként sírtam, így Gergőnek rögtön két nővel kellett törődnie. :oops:
Aznap a hálóban ágyaztunk meg neki. (-1 helyiség ahova eddig nem tehette be a lábát ;) ) Na de ezt az éjszakát nem kívánom senkinek, úgy éreztem sosem lesz reggel. :cry:
Másnap elvittük a Doktornőhöz, aki felírt neki egy csomó gyógyszert, no meg szigorú pihenést. Na ezt volt a legnehezebb betartani. :lol: Mert bár kijelenthetem, hogy Lolcsi imádja a gyógyszereket, (persze májkrémben kapta, szóval valószínű ennek tudható be rajongása ;) ) viszont amint jobban érezte magát, borzasztó nehéz volt visszatartani a pattogásban, ugrálásban, futkorászásban. Nagyon hiányzott neki a játék, az ovi, a séták (meg persze nekünk is :( ), de végül kibírtuk, és most már minden rendben van, Lola újra a régi. :smt023 :mrgreen:
Az étvágyával mondjuk semmi gond nem volt, és szerencsére a mozgásszegény életmód az alakján sem látszódik meg, de ügyeltünk is rá, hogy nehogy felcsússzon egy kis bébiháj. :mrgreen: Kiegészítő táplálékként viszont rákapott a sárgabarackra. Szó szerint közelharc folyik egy-egy lehullott szemért, mert ha nem vagyunk elég gyorsak megeszi előlünk. :lol:

Na de most jöjjön a jó hír: ................dobpergés ................még nagyobb dobpergés............. ISKOLÁSOK LETTÜNK!!!!! :smt026 :smt041 :smt109
Persze nagyon élveztük az ovit, és olyan büszkék voltunk amikor mi mutattuk be a feladatokat, de végül is 6-9 hónapos kutyák között 3 évesen nem is olyan nehéz a legügyesebbnek lenni, ugye? :oops: :lol:
Szóval most már mi is nagyok között vagyunk. :smt023

Most jöjjön néhány kép:

"Iszom a szavaid..."
Kép

"Egy jó labi, kis helyen is elfér." :mrgreen:
Kép

"Ha végre eldobnád azt a labdát, nagyon megköszönném."
Kép

"Tádám!!! Megcsináltam!!!!" :mrgreen:
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#90HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Kedves Tina, Anita! Köszönjük! :D
Rita! Hát Lolinál is a virsli az elsődleges motiváció. Annyira összpontosít rá, szinte hipnózis alá kerül, így csak vezetni kell a kezemet, és bármit megtesz érte. ;)
Fruzsi! Sajnos jelenleg technikailag nem tudunk videót készíteni (csak buta telefonunk van :D ), így egyelőre elég lesz a labigazdi-becsszó? :mrgreen:

Sajnos ez a rossz idő keresztülhúzta a számításainkat:a hétvégén nem volt ovi. :(
Még az a szerencse, hogy pénteken egy nagyot kirándultunk a Körös-parton. Itt még Lola nem járt, így jó labihoz híven végigporszívózta a gátat, és csak akkor emelte fel a fejét, ha valami zajt hallott. :)
Eddig ha sétáltunk, mindig kikerülte a pocsolyákat, gondoltam milyen igényes kutyánk van. Na ezennel ennek is vége :roll: :

Kép

Megismertettük azért a vízzel is, és boldogan kijelenthetem, hogy egy újabb Egér született!!! :mrgreen:
Íme a bizonyíték:

Kép

Vizes kutya - büdös kutya - BOLDOG KUTYA!!!! :mrgreen:

Kép

Viszont félünk a pallón, a stégen, és a duzzasztóhoz sem mertünk lemenni. :( Eddig jutott el, majd visszatolatott. De így is büszke vagyok rá, mert nagyon akarta! :smt057

Kép

Mit nekünk lépcső... :lol:

Kép

Na ki a labi a gáton??? ;)

Kép

Lolcsi, a laza, avagy a pipázó labi. :mrgreen:

Kép

És végül: így szokott minket lesni, várni. Nagyon megy neki a "Hát-van-szíved-itthon-hagyni"-nézés. :cry: :smt022

Kép

Hát igen. Teljesen elrabolta a szívünket. A házban is egyre kisebb a Lola mentes övezet. De hálószoba és fürdőszoba szinten azért még tartjuk a frontot. ;) :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#89HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 09:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: Nagyné.Ági (#85)

Nagyon ügyesek vagytok, Ági! Ez a kutyalány meg egyre szebb!!! :smt007 :smt056

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#88HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 23:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Nagyné.Ági (#85)

Nagyon jó képek és tényleg igazán ügyesek vagytok!
A pörög-forogról videót is kérnénk. ;)

A kérdésre válaszolva pedig határozott NEMmel kell válaszolnom. :) Nincs annyi simogatás, amivel egy labi beérné. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#87HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 22:12 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: Nagyné.Ági (#85)
Én is csak gratulálni tudok - nemsokára, ooolyan okos kutya lesz :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#86HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 21:47 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Nagyné.Ági (#85) Ági! A lényeg, hogy a kutya szívesen csinálja a feladatokat,akármi legyen is az, és tényleg dicsérni kell. Nálunk hasonlóan fontos, hogy jutifalat is jusson az eb szájába, sőt Mayánál szerintem ez utóbbi fontosabb. :D Szóval csak így tovább! Én így egy évre visszatekintve látom, hogy Zselé mennyit fejlődött ez idő alatt, mennyire megéri beletenni az energiát. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#85HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Kedves Tina és Rita! Köszönjük szépen a biztatást és a dicséretet! :D
Azóta bővült a repertoárunk a "Lábhoz!", "Forog!" és "Pörög!" vezényszavakkal is. Jó, jó, tudom hogy az utolsó kettő nem olyan fontos :roll: , de borzasztó könnyen motiválható, és gondolom most tudjátok, hogy miről beszélek... :D
Szóval reménykedem, hogy lesz még iskolaérett Lolcsi. ;)

Az oktató többször felhívta a figyelmünket arra, hogy egy sikeres feladat után, mindig nagyon meg kell dicsérni a kutyát. Lolát teljesen felesleges, mert Ő tudja, hogy borzasztó ügyes. :mrgreen:

Kép

"Egy kényelmes pihenési póz" - impresszionista alkotás.

Kép

Szerettem volna venni egy szoknyát, ami sajnos nem sikerült, viszont Lola kapott egy labdát és egy frizbit. :mrgreen:
A labdát sajnos nem volt időm lefotózni, mert nagyon hamar "kivégezte", viszont ezután megnyugodott, és azóta is imádja. :D

Kép

Itt a frizbivel komolyan...

Kép

...majd komolytalanul. :mrgreen:

Kép

Itt pedig megpróbálja a kettőt "összehangolni". :lol:

Kép

És a végén lenne egy költői kérdésem: lehet egy labit addig simogatni, hogy megunja? :?
Bár igazából sejtem a választ... ;) :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#84HozzászólásElküldve: 2014.03.26. 08:08 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Ez így szuper - a beszámoló és a képek is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#83HozzászólásElküldve: 2014.03.25. 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Nagyné.Ági (#82) Csak így tovább! Nagyon jól haladtok! És nem utolsósorban a kutyus is lefárad. A kocsis képen meg gyönyörű Lola! Igazi szépség! :smt007 :smt007 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#82HozzászólásElküldve: 2014.03.25. 21:24 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Így 3 foglalkozás után bátran kijelenthetem: az ovit nekünk találták ki. És abban is biztos vagyok, hogy ha adnának jeleket a kutyáknak, Lolcsi biztos a helikoptert kapná. :D
A megérkezés utáni szokásos "örömkaka" után boldogan repked, kergetőzik, hempereg a többi kutyával. (Már aki bírja a tempóját ;) ) Nagyon sokat ügyesedett: az ül, fekszik vezényszavakat ismeri (de a kedvence akkor is a "Mehetsz játszani!" ;) ), és az esetek többségében visszahívható. :lol:
Van már barátnője (Hiszti) és egy kitartó udvarlója, akit az sem érdekel, hogy Lolánk ivartalanítva van és 8X nagyobb nála. (Barnie)
Összegezve: hiába ígértem Angyal-Lola képet, de "csak" Hiper-Lolival szolgálhatok. :mrgreen: .

"Én esküszöm, hogy nagyon figyelek, de most mi is a feladat?"
Kép

"Ha hívnak jövök,...
Kép

...labdát hozok." :smt069
Kép

"Oké, oké, azért néha én is elfáradok!" :D
Kép

"Ugye láttad, hogy milyen ügyes voltam?"
Kép

"Egy vasárnap délután, miről álmodik a (labi)lány..?"
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#81HozzászólásElküldve: 2014.03.08. 22:27 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Nagyné.Ági (#80) Én imádtam az ovit, megértem Lolát! :mrgreen:
Egyébként tényleg bámulatos, hogy mennyire lefáradnak suliban az agyi munkától, ezt látom a két saját kutyámon is, ezért is fontos, hogy minél több kutya járjon suliba, mert habár tapasztalatom szerint a tudást inkább a gazdik kapják, de a kutyák is jól kifáradnak. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#80HozzászólásElküldve: 2014.03.08. 20:44 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
...és hogy Loli ne csak egyre szebb legyen (by Anita ;) ), hanem okos is, beírattuk iskolába. :D
Múlt szombaton volt az első óra, ahol "illendően" be is mutatkozott a mi Vér-Lolánk, mert csupán csak 3 kutyának ugrott neki. :oops: Át is harapta szegény a nyelvét. :shock:
Na, ma már vissza is lettünk fokozva az óvodába. :lol: De ha láttátok volna hogy milyen boldog volt, hogy itt póráz nélkül lehettett szaladgálni, kutyát kergetni, jutifalatokat kunyerálni más gazdiktól... :lol:
Kor ide vagy oda, de a mi "túlkoros" Lolikánk teljesen beleillet a csoport összképébe.
Nagyon büszkék vagyunk rá, mert az óra vége felé már egyre kevésbé érdekelte a többi kutya, csak Gergő és a virsli! 8-)
Szuper családi program volt, rendesen el is fáradt Lolcsi. Most egy darabig sajnos nem lesz ovi, de ha legközelebb megyünk készítek képeket Angyal-Ovis-Loliról. :smt023

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#79HozzászólásElküldve: 2014.02.24. 09:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: Nagyné.Ági (#78)

Hello!

Komolyan mondom, ez a Lola egyre szebb! :smt007 Ebből is látszik, hogy a tutiba tette a popóját! :D
A jelmezek is jól állnak neki, csinatos, és hogy élvezte! ;) :mrgreen:
Puszi Nektek! :smt008 :smt006

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#78HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 21:34 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Az elmúlt időszak olyan csendes-ülős-ismerkedősen telt.
És hogy ne csak mindig áradozzak Lolátáról, bevallom, hogy a héten elkövette az első gaztettét: kiemelte a virágládából az egyik nárcisz hagymát. :shock: :lol: Nem tudom mi volt a szándéka vele, mert csak tartotta a szájába és nézett ki a fejéből. De ezt is olyan édesen tette. :smt049 Szóval, mindenki megnyugodhat, Lola sem tökéletes. :lol:
Néhány kép a több százból :D :

Itt a kertben van az ajándék csonttal...
Kép

...itt inkább már bent szeretne lenni...
Kép

...és itt örül, hogy bent lehet. :D
Kép

Mostanában mindenbe beleüti az orrát, ami velünk kapcsolatos. (Ez fejlődés, mert eddig csak a farkát ütötte a hűtőbe, radiátorba, ajtóba... :) )
Éppen farsangi jelmezeket válogattam az ovisoknak, ami rendkívüli módon érdekelte. Akkor készültek ezek a képek, aminek lehetne a címe: "Itt a farsang, áll a bál, avagy egy róka/rénszarvas bőrbe bújt labi."
Kép

Kép

Oké, oké, tudunk mi komolyak is lenni...
Kép

...meg az esti simi alatt elaludni, és hangosan horkolni. :mrgreen:
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#77HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 21:37 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Előzmény: Solo (#76)

Uszítani nem ér! :mrgreen:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#76HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 21:38 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Nagyné.Ági (#75)

Anita, gyorsan szerezz egy jó kis labit :mrgreen:

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#75HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 21:25 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Na de Lányok, Asszonyok! :mrgreen:
Köszönjük szépen a kedvességeteket, de azért hátrább az agarakkal, akarom mondani labikkal! :D
Egyezzünk meg abban, hogy ha lesz egy tüneményes kutty, amit Anitáék megnevelnek, akkor mi elgondolkodunk rajta. Oké? ;)
Anita! Az üzeneted átadva. ;) De ha erre jártok, a kapunk mindig nyitva áll előttetek. (De persze csak képletesen mert Lolcsi azért még nem olyan megbízható. :D )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#74HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Nagyné.Ági (#71)

De jó látni, hogy ilyen jó helyre került Lolita! Tényleg láthatóan nagy a szerelem és a harmónia köztetek. :D
Már csak még egy játszópajti kell majd neki, egy másik RR-es kutyi személyében. ;)

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#73HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 20:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: Nagyné.Ági (#71)

Hello kis Nagy család! :)

Szuperek a képek, maximálisan visszaadják, hogy milyen fantasztikus dolga van ennek az ebnek Nálatok! :) :smt008 Az ölbenfekvős a kedvencem, ahogy felnéz és szinte mondja, hogy " mit néztek? az anyukámmal bohóckodok! ". :lol:
Solo-nak igazat kell adjak, már az én fejemben is megfordult a gondolat, hogy tök jó helye lenne Nálatok egy másik kuttynak is! ;) :lol:
Azért súgjátok légyszi Lolita fülébe, hogy szeretjük és gondolunk rá! :D :smt007

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#72HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 20:08 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Sok gyereknek nincs ilyen jó dolga :mrgreen: Nálunk is ez megy, csak ketten nyomúlnak egyszerre.
Olyan kedves emberek vagytok, nem akartok még egy kutyát ? :mrgreen: :mrgreen:

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#71HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Hát igen. Nagy nap ez a mai. Éppen ma egy hónapja, hogy egy család lettünk Lolával. :smt041
Mintha csak tegnap lett volna, amikor Anitáék elmentek, Ő meg nézett rám a gyönyörű őzike szemeivel, hogy "Most akkor ez hogy van?". Akkor melléültem, és miközben simogattam elmagyaráztam Neki, mennyire vártuk, és szerettük volna, hogy hozzánk tartozzon, és higgye el, mindent meg fogunk tenni, hogy jó gazdik legyünk. És biztos vagyok benne meg is értette, mert Lolentina egy CSODA! :smt055
Sose gondoltuk volna, hogy ennyi örömet tud okozni és ennyi szeretetet tud adni. És még mennyi mindent tud! Pl.:
- számítógépezés közben az orrával az egeren lévő kezünket bökdösni
- a leglehetetlenebb helyeken elaludni
- a gardrób harmónikaajtaját kinyitni, bemenni, majd mint aki jól végzte dolgát kijönni
- félálomban a plédjét 45°-os szögben a lábával elforgatni, majd ugyanabban a pózban visszafeküdni

És amit nem tud:
- bújócskázni, mert pl. engem már az ajtó mögött sem talál meg. Remélem sose fogok eltűnni, és az Ő segítségére szorulni. :D
- hóban eldobott fadarabot megtalálni. De hál' Istennek végre elolvadt a hó, így újra rághatja.

Néhány kép az elmúlt időszakról:
Az esti szokásos Anya-Lánya program :smt057 :
Kép

Csak egy kicsit felálltam, és rögtön elfoglalta a párnámat :D :
Kép

Lola napfényben:
Kép

Lola nem napfényben:
Kép

Nagyon kényelmes lehetett itt Neki, főleg hogy a szék csavartakarója nyomta közben a szemét :mrgreen: :
Kép

A kutya, aki sosincs láb alatt:
Kép

Itt éppen a cinkék által elszórt diót cserkészi be, és miután elejti, elfogyasztja:
Kép

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#70HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2014.01.12. 14:36
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Békés
Előzmény: Anitaanya (#69)

Kedves Anita!

Köszönöm szépen, de hát szép kutyáról könnyű jó képeket készíteni, ezt Te is tudod! ;)
Bár ha belegondolok abba, hogy hány képünk van amin csak a lába, vagy a feneke van, mert időközben felállt, vagy megfordult - akkor viszont mégis csak megérdemlem a dicséretet. :D
A kutyasuli tényleg csak a hasznunkra válhat, mert van amikor csak néz rém azokkal a gyönyörű őzike szemeivel, mert fogalma sincs hogy mit szeretnék, én meg hogy hogy mondjam el neki. No, ilyenkor nevetem el magam, és kap egy nagy puszit. :lol: Tudom, tudom, de hát ilyen egy anyai szív... :smt049
A puha bundája még mindig megvan, csak sajnos már nem csak rajta, hanem a padlón, a kocsiban, a lábtörlőn... :D De nem baj, mert Loláta ezt is csak segítő szándékkal teszi, én tudom - így tanított meg minket a sűrűbb porszívózásra, és mivel a kedvenc helye a fogas előtti szőnyeg- a cipők elpakolására is. :lol:
Nektek is minden szépet és jót kívánok!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#69HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 08:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: Nagyné.Ági (#67)

Hello!

Jaj, szuper képeket készítettél, Ági! Loláta még mindig gyönyörű! ;) :)
Örülök, hogy jó telnek mindennapjaitok, és teljesen egymásra találtatok! :D Hogy szereti a havat, nem meglepetés... Szerintem Ő minden új dolgot kíváncsian és örömmel fogad. Tutira veszem, hogy a vizet is imádja majd, ha jön a jobb idő. :)

Emlékszel, mondtam Nektek, hogy az első találkozáskor Zsöminek is " nekiugrott ", morgott. De elég volt egy határozott rántás és szó, és tudta, hogy nem szabad. Ő most még azt hiszi, hogy az oroszlánt is legyőzheti, de meg fogja tanulni, hogy nem szabad így közeledni a társak felé. Ebben biztos segítségetekre lesz majd a kutyasuli is.

Még mindig sokszor emlegetjük, főleg a kis puha bundáját... :)
További szép, havas napokat Nektek!

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lola 2.
#68HozzászólásElküldve: 2014.01.27. 21:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Nagyné.Ági (#67)

A labdás kép nagyon cuki. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség