Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.29. 10:28

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#41HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 12:27 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: szilvina (#39)

Oli olyan mint az én Bodzám.....ő sem tud fogyni :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#40HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 10:16 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Édesek!! A kis csöppből meg lett egy tibetikeverékmicsoda :P - ő is cuki :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#39HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 07:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Ez lemaradt:
Tájkép csata után...
Kép
És a felmásztam a székbe
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#38HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 07:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Halihó Mindenki!
Atttyavilág, alig találtam meg magunkat, olyan régen írtam :roll: Pedig hiszitek vagy sem, minden nap végig futom a fórumot, megnézem a kutyusokat.
Nah de magunkról egy pár sort. Olivér köszöni szépen jól van, éli a kis napjait, továbbra is bébisintérkedik, bár időközben felnőtt a kis védence! Meg is lett az eredménye a nevelésének, lett belőle egy igazi kis "ganéjláda", már bocsánat a kifejezésért de így igaz! A két szőkének úgy szíjja a vérét, mint a csíbor...szemtelem kis tetű de amúgy imádnivaló kis jószág lett belőle! Mondtam is Olinak, hogy Te rontottad el, viseld a következményeit! Ha pulijaim lennének, már rég kifordították volna a bundájából a kis görcsöt....de hát a goldenek ugye mint tudjuk marha agresszív fajta, így még él a kis kutya :mrgreen:
Egyetlen dolog ami nem nagyon akar menni Olikának, az a fogyás....kicsit le, kicsit fel...tiszta jojo...és folyton éhen akar halni, borzasztó :( Mindenféle light tápot vettem már nekik de egy sem nagyon ízlik, bár én kitartok, hogy ezt egyék ( ugyanis Pongrác súlya is kicsit meglendült, bár nem túl vészesen )!
És a lényeg, pár hónapja, úgy kb november óta Olika "megérkezett" hozzánk!!! Kérdezitek ez hogy lehetséges, hiszen már 2014. októberében fogadtuk örökbe? Hát úgy, hogy addig csak úgy el volt, szeretett bennünket a maga módján de aztán történt valami, amit mi sem tudjuk, hogy mi és egyszer csak "megmajmult" a mi kis kutyánk és szerelmes lett, konkrétan belém..... :oops: Olyan áhitattal néz rám, hogy sírva fakadok...és szót fogad maradéktalanul ( előtte azért néha volt alkalmi süket ). Ő a legboldogabb ha hazaérek a munkából, dünnyög-brummog, hogy szeressem de kizárólag csakis Őt...egyszóval kész, van egy golden majmunk!
Pár kép Róluk:
Pongrác és Oli
Kép
Olivér a háttér felügyelő :lol:
Kép
Itt felkucorodott egy kis kaja reményében a relax székbe, ami félelmetes számára, mert inog és Ő fél tőle de hát kaja!!!!!!!
[img]http://retrieverhelp.com/img63919x640.jpg[/img
Szánjatok már meg, mert mozog ez az izé alattam és be vagyok szarva de nagyon jó szaga van, amit Anyu eszik :mrgreen:
Kép
Ugye, mondom én, hogy eszik valamit....
Kép
Hála a jó égnek, nem hiába volt a sok meló és cidrizés ezen a vacak széken, a produkciómért csak kaptam egy fanca kajcsit....
Kép

Ezúton szeretnénk Mindenkinek kellemes Ünnepeket kívánni, kinek sok locsolkodót, ki azt szeretné, kinek sok pihenést...de legfőképpen gyönyörű napsütéses kirándulós időt!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#37HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 14:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hali mindenki!
Rég jelentkeztünk, ím pótolom!
Olivér jól van, virul, mint pipacs a mezőn :lol: ....és babysintérré avanzsált a drágám! Ugyanis történt 3 hete, hogy a fiamhoz este hazajövet hozzácsapódott egy csöpp kutya. Nem volt mit tenni ( kb 5 hetes kutyát nem hagyunk az utcán éccakára, sem nappalra), így befogadtuk, hogy majd jól megkeressük a gazdáját másnap...! Így is volt, persze nem lett meg sem a gazdája, sem aki kirakta :twisted: Azóta aktív gazdakereső a szentem, bár már úgy megszerettük, hogy nagggyon szuper embernek adom csakis oda! Fajtáját nem tudjuk...pumi-talán puli-és leginkább snauczer keverék....de már retrieveresedik, tanulékony, oltári intelligens, értelmes, imádja a vizet, házat őriz és egyfolytában nyagázza szegény Olivért, amit úgy tűr az én nagy mamlasz kutyám, hogy magam is csodálkozom rajta! Kergetőznek a homokban, mint az bölcsisek...szóval tök jól elvannak! Pongrácom viszont kevésbé veszi humornak a történetet! Már megint "mi ez" nézéssel fogadta, mint annak idején Olit! Nem bántja de nem is foglalkozik a kicsivel, elkerüli ha teheti!
Egyszóval meg vagyunk, jól vagyunk, Olivér továbbra is egy nagy mackóarc, imádjuk...Ő is minket ;)
Íme a vigyázó és vigyázandó ebzet...
Kép
Itt tépi a farkát...
Kép
Tiszteletbeli retriever...
Kép
Most mondjátok meg hogy van szive valakinek kitenni egy ekkora csöpp jószágot???
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#36HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 12:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hát hogyne , hogy persze hogy igen....nehogy már kimaradjanak Anyu híres túrós pitéjéből...persze csak a széléből egy kicsikéééét ;)
Különben is kuncsorgó király mindkettő csibész :oops: Ebből következtetve persze, hogy nem ugrál a light tápért Oli úr.....pedig muszáj neki!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#35HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 08:58 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: szilvina (#33)

Kutya egy életük van! :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Kaptak abból a gusztusos túrósnak kinéző sütiből is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#34HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 08:43 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: szilvina (#33) gyönyörűek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#33HozzászólásElküldve: 2015.03.28. 08:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Sziasztok!

Nagyon elvesztünk az utóbbi időben de pótolom az elmaradást! Pár mondatban, Olivér jól van és ahogy derül az idő, így Ő is többet mocorog már....jókat sétálunk. Pongráccal akkora világi cimborák, hogy csak na, óriásiakat hancúroznak, tiszta nyál állandóan mindkét ebzet...húzzák-vonják egymás fejét-fülét-homlokát...roppant vicces :lol:
Pongrác menet közben ivartalanítódott, most már jól van, sőt hétfőn már Tiszáztunk is,, úszott, mint a kisangyal....a stégről ugrált a vízbe, Olika meg csak bámulta, hogy bolond ez a tesó, hogy a hideg nedvesbe ténykedik! Ugyanis Olivér nem nagyon hajlandó uszakodni, csak hasa aljáig megy a vízbe és kész....de így is élvezte! A gáton szaladgálás az megyen őnagyságának, bár naggyon elfáradt! Továbbra is lusta kutya, legszívesebben az ágy közepén trónolna egész nap....ha engedném! Light táp továbbra sem a kedvence de keverve egy kis normállal, megeszi! Próbáltam beáztatni, na az nem jött be, illetve kijött belőle hányás formájában, így nem is erőltetem :roll:
Amúgy meg imádjuk-szeretjük, pedig leszokták kövérezni de akkor is a mi "gyerekünk"....majd szépen lefogy idővel!!! ( irgalmatlan sok volt a felesleg rajta és már fogyott is de annyira nem látványos...a hátsó fele már kezd kutya forma lenni)

Nos, pár fotó az elmúlt időszakból:

Így imádom Anyut...
Kép
Ez meg az esti hiszti, mikor le kell jönni az ágyról...
Kép
Nah ki van a takaró alatt???
Kép
Olyan izék vagytok, nem hagytok aludni...
Kép
Pongrác besegít(ene) az ébresztésben de Olika nem annyira vevő rá :mrgreen:
Kép
Nme látjátok mennyire álmos ez a kis kutya???
Kép
Pongrác még játékkal is próbálkozik de mindhiába... :evil:
Kép
Bezzeg ha kajálásról van szó...akkor mint a villám 2X :D
Kép
Két buggyant tojás...
Kép
Nah mi van, szép vagyok :?:
Kép
Hát persze, hogy az....
Kép

IMÁDOM, IMÁDOM ÉS SZERELMEM MINDKETTŐ!!!!..Túlzás?...asszem neeeeem :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#32HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 21:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Íme az ígért képek, ami nem túl sok de több, mint semmi ;)

Így várjuk haza Anyut...
Kép
Naggyon de naggyooon...
Kép
Ilyen kis bánatvirág vagyok ha nem foglalkoznak velem :roll:
Kép
Mint egy kivert kutya....
Kép
Az alvás mindenre megoldás :oops:
Kép
És jót tesz a szépségnek is :mrgreen:
Kép
Látjátok milyen szép kisimult vagyok a sok pihenéstől :?:
Kép

Anyu azért szokott unszolni, hogy mozogjak és kedvéért szoktam is de csak módjával, mert a lustaság fél egészség, szokták mondani....de ígérem, hogy jön a tavasz és igyekszem még inkább a kedvében járni az én Anyusomnak...talán még a light tápot is megeszem ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#31HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 20:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Halihó Mindenki!

Nagyon el vagyok maradva a beszámolóval Olivért illetően....irgalmatlan elhavaztam ebben a tavaszi szép időben :roll:
Olika jól van, lusta, mint a dögci de azért szépen fogyogat, bár lassabban, mint szeretném! Nem nagyon akarja a light tápot enni, nem szereti!!! Amit Pongrác kap, azt persze eszi, illetve a házi kaja a menő-menü :twisted:
Mostanra Pongráccal akkora haverok lettek, mint a szél....olyan hancúrokat levágnak, hogy öröm nézni :lol:
Úgy érzem boldog a kis drágám nálunk, ennék jelét is adja...olyan örömmel fogad ha hazaérek a munkából, hogy majd szétesik a csepp lelke :smt049 :smt049 :smt049 Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyivel jobb két kutyus, mint egy....akkora boldogságot tudnak okozni, mint a világegyetem és még tovább két kilométer....szóval mérhetetlen :D Szívem szerint most is eltudnék képzelni több kuttyot is de a józan eszemre kell hallgassak sajna! Pl Benji egy tünemény, az Ő drága lelke megérintette az enyémet, borzasztóan hasonlít Pongrácom bájos tekintetére, az a nézés meg egyenesen mennyei :D Nah de ne erről beszéljek, hanem az enyémekről....a két szőke totál lökött ha játszanak...ha sikerül feltölteni videót, azonnal megteszem! Mindjárt töltök fel pár képet, azzal szolgálhatok egyenlőre!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#30HozzászólásElküldve: 2015.01.02. 11:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: szilvina (#29)
BUÉK nektek is!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#29HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 14:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Sziasztok Mindenki!
Ezúton szeretnék minden retriever rajongónak nagyon boldog Új Esztendőt kívánni, a kutyusoknak pedig új gazdikat minél hamarabb, minél szuperebbet :smt041
Nálunk hál' istennek csendben telt az szilveszter éjszaka, Olivér le sem sz@rta a petárdázást, tüzijátékozást, pedig volt dögivel....Pongrác meg immunis rá, miatta nem is aggódtam! Kicsit lemaradtam a fotókkal, pedig volt közben szülinapja Olikának, meg ugye karácsony is...de csak itt-ott készült fotó, kövezzetek meg érte nyugodtan :lol:
Egyet tudni kell a kis drágámról. hogy a játék vagy bármi új dolog amit kap, nah az kb 2, azaz 2 percig "él", utána csak törmelék, hamu és por marad...a felismerhetetlenségig szétzúzza :evil:
Íme pár bizonyíték erre:
Itt még egyben minden, zsiráf, majom....
Kép
Itt már dolgozik rajta...
Kép
Elterelés stresszlabdával...
Kép
Elkapta a grabancát...
Kép
Most a zsiráfon a sor...
Kép
Most látom, ez a zebra...a zsiráfot már eltemettük rég...
Kép
Nem stresszes Olika, a labdán már bosszút állt, így nem ideges...
Kép
Apu lábánál kipiheni a fáradalmakat...
Kép
Lehet rám haragudni?...ilyen hamvas pofára????
Kép
Szilveszteri virslievés....
Kép
Hammm de finom...
Kép
Bűvöljük....
Kép
Belenéztem a vakuba...nem túl szexi
Kép
A topogás miatt mindig belemozdulok...hahahaha...
Kép

Az "állat maradványokat" nem fényképezte le Anyu, nehogy valaki rosszul legyen a látványtól...különben is csak tagadni és tagadni... :mrgreen: :mrgreen:

Nem utolsó sorban Fruzsi néninek sok boldog névnapot kívánunk, millió kutyapuszival :smt055 :smt060 :smt058


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#28HozzászólásElküldve: 2014.12.19. 20:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Helló Mindenki!

Megint eltelt pár hét, mióta nem jelentkeztem de most pótolom! Olivérrel minden a legnagyobb oké, fogyókúrát csináljuk, ami kicsikét nehézkes, mert nagyon sok a túlsúly de kitartóak vagyunk mindketten :roll: .....én következetes, Ő pedig csak kuncsorog és kuncsorog....a nyála is csorog, mint akinek jön a foga....széééép kis páros vagyunk mi így ketten :lol:
Amúgy édes drága gyerek, borzasztó sokat tanult már a "nagy tesótól", mármint Pongráctól :smt023 Tüneményesek együtt, igazi terápiás kuttyok így ketten...ahányszor rájuk nézünk, annyiszor mosolyt csalnak az arcunkra, imádjuk Őket!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egyszóval két retriever jobb, mint egy :smt055 :smt060

Én ezúton üzenem minden leendő gazdinak, hogy ne halogassák az örökbe fogadást, hanem cselekedjenek mihamarabb és a Karácsonyi Ünnepeket már kutty vagy kuttyok társaságában töltsék...higgyétek el sokkal jobb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak az tudja, akinek van retriever-e, hogy mennyivel más az élet Velük...száz ajándéknál többet ér egyetlen tekintet, ahogy ránk néz!

Fotókat majd legközelebb, ígérem nem soká, vannak csak szelektálni kell őket, időm meg nem sok :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#27HozzászólásElküldve: 2014.11.29. 20:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: szné.kézdi csilla (#26)

Szia Mindenki!
Jó hír: Olivér füle meggyógyult, elég hamar túlesett rajta :smt026 Sajna a rossz idő miatt elég eseménytelen időszak van nálunk de úgy hiszem ez másnál is így van :cry: ! Fogyókúra szempontjából nem túl jó de azért csináljuk kitartóan!!!
Apu csinált Olikának ágyikót, mert Pongrácot úgy kitúrta a helyéről, mint a sicc :evil: , azt meg már csak neeee! De elmondanám, hogy Pongrác jobb szeret az új helyen feküdni, mint akinek készült.....éjszaka mondjuk felváltva használják és néha nappal is! Vicces két darab így együtt....Olivér, mint a rossz gyerek, mindig az kell neki, ami a másiké...Pongrác meg bölcs nagy tesó lévén mindent megenged neki, nem irigy, nem féltékeny, engedelmes ( bár megjegyzem halkan, hogy Ő bizony fogyott egy keveset, szerintem lelki beteg volt eleinte, most már azért jobb a helyzet, kezd teljesen feloldódni)! Amúgy Olika egy nagy pojáca, igazi mókamester...Apu úgy de úúúgy imádja, mint a szél, nem kevésbé én is :smt023
Pár alvós kép a héten készült új ágyon...persze idáig is volt min aludnia ha bárki kételkedne benne :lol:

Kis kupac...Ő Pongrác
Kép

Nagy kupac...Ő Olivér
Kép

Összekuporkodva...
Kép

Mackó arc...
Kép

Hamvaspofa...
Kép

Pongrác fura mód tud aludni...
Kép

Csóri kutya gúzsba kötve... :lol:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#26HozzászólásElküldve: 2014.11.22. 17:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: szilvina (#25)
Hamar rendben lesz!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#25HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 18:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: szilvina (#24)

Ma van Olivér névnapja, erre a kis drágám összeszed egy jó kis fülgyuszit! Olyan pillanat alatt kialakult nála, mint a pinty! Két napja belefeküdt egy kis vízbe, mire észrevettem, addigra már csupa nedves volt a bal füle! Persze megszárít, tyutyika-mutyika de ezek szerint Ő érzékenyebb, mint az átlag! Pongrác 4 év alatt egyszer sem volt beteg, pedig még a víz alatt is úszik, mint a vidra :D
Remélem hamar kigyógyul belőle....Easotic fülcseppet kapott, majd meglátjuk használ-e, nincs tapasztalatom!
Most nincs több lelkierőm írogatni, Pajti miatt teljes összeomlás....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#24HozzászólásElküldve: 2014.11.13. 20:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: szilvina (#23)

Íme a tegnapi mezőn-réten járás emlékképei....nem sok, folyton mozgásban volt a két fickó, úgy meg nehéz Őket fotózni!

Itt már futottunk jó sokat...
Kép

Viszket a vakarom... :lol:
Kép

Jövök máár...
Kép

Megyek máár...
Kép

Megyünk az orrunk után...
Kép

Találtam valami szagot...
Kép

Nem volt annyira érdekes, inkább megyek keresek mást...
Kép

Ami ezután történt, azt megírtam tegnap....

Ez már otthon, édes otthon és puha ágyikó, örömködés a köbön, csirkefogó banda :smt117
Kép

Folyt. köv. örömködés..
Kép

Naggyon elfáradtam...
Kép

Mint egy kisangyal, persze csak ha alszom....hihihihahaha :smt059
Kép

Lehet Őket nem szeretni :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#23HozzászólásElküldve: 2014.11.12. 20:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: szné.kézdi csilla (#22)

Persze, mindenről beszámolok a néninek, küldök neki fotókat ezerszám, örül is neki rendesen!

Egy tegnapi sztori: megtörtént az első összezördülésünk Olivér úrfival! Történt ugyanis, hogy erdőszéli-szántóföldi sétán voltunk ( s persze vadászmentes övezetben), illetve mi sétáltunk a párommal, a két kutya, mint a chemathox-os légy le-fel szaladgált a réten, nyulat kergetve, oknyomozva, összes szagot kiszimatolva, mikor is történt, hogy Olika felfedezte a kb 100-re lévő vízállásos részt, ami egy kisebb tónak nézett ki! Az én kiskutyám átvedlett alkalmi süket őrült ebbé és megiramodott de nem ám halványan a víz felé....ami nem is lett volna gond de kakilt a fejemre, miközben én hangszál szakadást szenvedtem 2 perc alatt! Nos ezt kétszer eljátszotta velem, ekkor elszakadt...na nem a hangszálam de a kötél az idegrendszeremben, az igen :smt013 Mert ugye ha ez nem a réten történik, hanem máshol...tudomisén forgalmasabb helyen, utcára kiszalad (bár mi nyugis helyen lakunk de mit lehet tudni, elég egy ifjú titán BMW-vel és meg van a baj) és nem jön a hívásra, akkor saját kezűleg ütöm agyon-agyhelyen ezt a huncut, kitanult, rafkós dögcit :smt044 :smt043 Mert amúgy meg van ám az esze mindenre, csak szelektál az agyacskája....pl: kajáláskor úgy tudja a szabályokat, minden vezényszót, mint a kis angyal :smt059 Visszatérve a rétre-mezőre: Olika úúúgy de úgy tud szaladni, súlyát meghazudtolva, mint a pinty és kitartóan, ami meglepő számomra, nem gondoltam volna, hogy kb két hét alatt ennyit változik! Különben meg egy vén öreg emberhez hasonlítható....böfög-brúzol,nyög-dünnyög-brünnyög, leginkább aludna egész nap az ágy közepén, amit persze nem hagyok :twisted: Kezd is kutya formája lenni, alakul a molekula!
Legközelebb rakok fel fotókat, mára ennyire futotta, kissé fáj a fejem :smt073


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#22HozzászólásElküldve: 2014.11.11. 22:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: szilvina (#21)
Szuper,hogy ilyen jól kijönnek egymással!
A néninek küldtél képeket? Biztosan boldog t ha látja Olivért.

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#21HozzászólásElküldve: 2014.11.07. 20:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: SRita (#20)

Íme újabb képek arról, hogy két retriever jobb, mint egy... :smt023

Nagyon várjuk, hogy induljunk a Tiszára...
Kép

Elbújtam egy fa mögé...
Kép

Megvagyok.... :lol:
Kép

Figyelek Apuuuu, mi van a kezedben?
Kép

Keringő golden módra...
Kép

Fogytam már egy kicsit...???
Kép

Mit csinálsz?...én is kaphatok belőle?
Kép

És kaptam....
Kép

Megmártóztam de csak módjával :lol:
Kép

Megint kapunk valamit....
Kép

Kicsit már elvagyok fáradva....
Kép

Találtam botot...az erdőben, minő csoda :twisted:
Kép

Sajna megyünk haza...
Kép

Jó fele megyünk?...nem lehetne visszamenni még egy kicsiiit :?:
Kép

Na oké, elfáradtam, mehetünk haza :roll:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#20HozzászólásElküldve: 2014.11.01. 07:41 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: szilvina (#19) :lol: :lol: Na, Zselé (aki előző életében biztosan kerti kutya volt és hát inkább rosszat, mint jót kapott) pont így viselkedett a kozmetikusnál, eszméletlen módon élvezte. A kozmetikus mondta is, hogy nem most kezdte a szakmát, de ilyet még nem látott, hogyan "tűrte" a kutya a wellness-t. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#19HozzászólásElküldve: 2014.10.31. 20:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: szilvina (#18)

Ezt nézzétek....micsoda kis "mocsokfajzat"....először azt hittem, hogy le van szedálva de neeem, csak retriever :smt023
http://www.youtube.com/watch?v=EubuphQ79z4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#18HozzászólásElküldve: 2014.10.31. 08:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: szilvina (#17)
Még mindig nem tudok betelni ezzel a két gazfickóval, annyira édesek együtt....szerintem ez így is marad :smt026

Ezek tegnap készültek...Olivér egyre többet mozog, nagyon élvezi a hancúrokat, szoktunk is viccelni vele, hogy Norbi update....eeegy-kettőőő....égetjük a zsírt....jó nagyokat ugráluuuunk....ég az a zsíííír.....eeegy-kettőőőő... :smt023

Anyu elvette a botunkat...
Kép
de mi kitartunk
Kép
még mindig kitartunk...
Kép
Pongrác feladta... ;)
Kép
akkorát ugrottam, hogy lemaradt a fejem....
Kép
jövök máár...
Kép
szaladok....
Kép
marha finom ez a bot...
Kép
szinkron rágunk....
Kép
még mindig ízlik....
Kép
focizni is szeretek...
Kép
elvette ez a galád a botomat.... :evil:
Kép
pedig az enyém volt....
Kép
itt meg vérfakasost álmodok.... :lol:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#17HozzászólásElküldve: 2014.10.28. 18:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: SRita (#16)
Olivér szééép...
Kép
Szinkron éhenhalás határán.... :lol:
Kép
Nagyon figyelünk Anyura, hátha kiesik végre a kezéből.....véletlenül :smt005
Kép
Türelem, falatot terem :roll:
Kép

Olivér kezdi felfedezni a játékot Pongráccal....ma hatalmasat játszottak, míg én kertészkedtem! Kezdi azt is megtanulni, hogy nem megyünk bele a virágoskert közepébe, meg a felásott kertbe se....néha még eltéveszti de ha rászólok szót fogad! Étvágya töretlen de próbálom terelni a figyelmét...ma pl kukázott a drágám, jól leszidtam, mire besértődve kivonult a konyhából! De úgy hiszem szépen lassan haladunk! Mozgása sokkal jobb, már nem topog annyira, sőt mondom szalad...olyan édes, ahogy reng a hája! Ma elmentem bevásárolni, volt is öröm mikor hazaértem, pedig kb egy órácskát voltam oda....Apu is megteszi(Ő otthon volt velük) de Anya csak egy van ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#16HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 22:37 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: szilvina (#13) Hát az egészen egyszerű, a tápokra rá van írva, hogy adott kg-ra mennyi a napi adag. pl én Acanát adok a kutyáimnak, amiből 250 g a napi adag 30 kilós kutyára. Hát amikor levettem az adagot, az egészen kevésnek tűnt, de legalább lefogytak, bár azért soványnak nem mondanám most sem őket. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#15HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 21:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: Tina (#14)
Íme pár kép Olivérről...remélem a későbbiekben tudok róla "élő" képet is készíteni, ugyanis mozgásban képtelenség egyenlőre...itt meg ugye csak fekszik vagy alszik :roll:
A párom elnevezte Oli Wonder-nek, Stevie Wonder után szabadon, pont úgy ringatja a kis fejét, mint az énekes...nagyon vicces darab :lol: Egyébként alakul a helyzet, egyre többet mozog, sőt már szaladgál...igaz olyankor 5.2-es erősségű földrengésnek megfelelően mozog a föld alatta de én úgy látom, hogy boldog! Chematox nem kell, hullik a légy a galamb eregetéstől, abban Ő a király :shock: Aminek nagyon örülök, hogy kevesebbet eszik...ha kicsit több kaja kerül a táljába, ott hagyja, szerintem ez óriási! Inni is sokkal kevesebbet iszik, elhozása estéjén 6 tál vizet ivott meg , mint egy törpe viziló :x
Ha megszidom valamiért, akkor kis mocsok módon jön hízelegni, majd bebújik a bőröm alá....nem is haragszom rá, csak kb 2 másodpercig, persze Neki ezt nem mutatom, higgye csak, hogy Anyu tud szigorú is lenni :lol:
Hát, szerintem mára ennyi..... :smt006
Kép
Kép
Kép
]Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#14HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
Előzmény: szilvina (#13)
Küldöm - küldöm priviben


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#13HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 18:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Előzmény: SRita (#12)

Kérdés, hogy mennyi volt az eredeti adag, amit ez a kutyus kapott....egész nap csak a kaján jár az esze, tisztára eszelős ha evés következik!!! De próbálom türelemre inteni, amit az Ő esetében pont az étellel lehet motiválni, ezért szót fogad :roll:
Répa, alma megy, szereti, sőt tegnap este a jégsalátát habzsolta :lol: Kétszer kap enni, reggel-este, napközben pedig alma, répa. Amúgy szerencsére szeret kint lenni az udvaron, nagyokat szalad, illetve cammog-brummog Pongráccal, játékba benne van...kicsit még elefánt a porcelánboltban, megy tökön-babon keresztül de imádom, tüneményes kiskirály :D Lábmosással közelharcot vívunk de én győzök egyenlőre! Kozmetikussal holnap beszélek időpontért, ugyanis nem engedi a mancsán a szőrt nyírni, meg különben is az egész kuttyra ráfér a nagy generál, körmei?....nos inkább karom! De nem adom fel, én olyan de olyan fitt kuttyot csinálok belőle, hogy csak naaaa! Nem tudom mennyi idő alatt, mert egyáltalán nincs benne tapasztalatom, gondolom pár hónap szükséges lesz, a fokozatosság elve alapján! Holnaptól elkezdünk sétálni,szerencsére már kicsit jobb idő lesz :-D Amúgy igazi goldi, jóindulatú, kedves, bújós maci arc :D Jah és persze feküdni csakis az út közepén, nehogy már Anyu simán közlekedjen...most már két útakadályt kell "leküzdeni" :P
Mára ennyi, igyekszem megtanulni a képfeltöltés!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#12HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 16:30 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: szilvina (#10) Én egyszerűen visszaveszem az adagot 2/3-ra, illetve kapnak almát, répát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#11HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 15:51 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Szia Szilvi!

Örülök, hogy Hozzátok került Olivér!
Én retriever fogyasztáshoz valamelyik "light" tápot használom (magas fehérje + alacsony zsír %). Ami rá van írva a csomagolásra, hogy mennyit kell adni, azt lehetőleg 2 részletben adom. Vagy ha egyszerre, akkor attól kicsit kevesebbet. Ez nagyon jól bevált Pannikámnál. ;)

A fényképfeltöltéshez segédanyagot majd TINA küld, az a legjobb! Sok sikert!

Ági

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér
#10HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 14:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.08. 07:04
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Sziasztok Mindenki!

Örömmel jelentem Olivér ( marad is Olivér, mert tetszik nekünk ez a név ) megérkezett pénteken otthonunkba, jól van, egész jól viselte a hosszú utat, végig nézelődött, Pongrácot kiszorította a helyéről zokszó nélkül 8-) ,amit a mi "régi" kutyánk nem vett valami viccesen, duzogott kellőképpen de nem szólt egy szót sem....hahahahaaaa! Tisztán látszott rajta, hogy ti teljesen hülyék vagytok, minek ez az "izé" ide de mára már megbékélt, sőt elmegyek addig, hogy elfogadta! Tegnap még ismerkedtek, illetve méregette Pongrác Olikát, mert Olika teljesen otthon érzi magát, mintha misem történt volna! Bár többször felkelt éjszaka, oda brummogott, beletúrta a macifejét a nyakamba, kért simit, aztán lefeküdt! Ma már ment a játék, ami nagyon viccesre sikeredett :lol: Ugyanis Pongrác 30kg, filigrán kis izmos kutty, Olivér pedig hát hogy is mondjam finoman, kissé mackósra hízott az elmúlt egy év alatt, saccra 40 kg...meglepődtem kissé, mikor mentünk érte, mert nem az a kép fogadott, amit a képeken láttunk! De sebaj, majd lefogyasszuk szép lassan, már hozzá is fogtam a dologhoz...kevesebb kaja, fokozatos mozgással, csak óvatosan! Egyébként értelmes, figyelmes, okos, kicsit alkalmi süket dolgokra de majd alakul ez is idővel( eleinte nem akarta érteni a nemet), igazi kanapékutya, a szó szoros értelmében...az ágy közepe a tuti hely :roll: Egyébként lomotol szinte egész nap, igaz kutatja a kaját, ez a motiváció...de összességében egy édes, imádni való drága mackófalat!

Fruzsi, Csilla, ezúton is köszönök mindent, igyekszünk megtenni mindent, hogy Olivér boldog és egészséges legyen!!!
Ezúttal elfogadok bármilyen tanácsot bárkitől, akinek van tapasztalata kutyus fogyasztás ügyben, praktika-taktika...bármi!
Később ha rájövök hogyan kell fényképet feltölteni, az is meglesz, mert készült már vagy párszász :smt005
Üdv: Szilvi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2014.10.24. 19:21 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: szné.kézdi csilla (#7)
Jó helyre került Olivér! ;) Ott biztosan boldog lesz. :D

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2014.10.24. 18:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: szné.kézdi csilla (#7)Ez gyors volt. :mrgreen: Sok boldogságot neki!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2014.10.24. 17:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Olivér el is kelt!!! Kapott egy goldi társat , nagy udvart..

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olivér - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 15:04 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Gyönyörű :oops: Ha nem lenne két kutyám, már holnap hoznám is haza . Inkább ma :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Goldie - eredeti gazdáját keresi
#5HozzászólásElküldve: 2014.10.12. 21:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: szné.kézdi csilla (#4)
Olivér gazdát keres!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Goldie - eredeti gazdáját keresi
#4HozzászólásElküldve: 2013.09.03. 21:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Olivér haza ment! Két napja költöztek vidékről és ő elment ismerkedni a környékkel.

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Goldie - eredeti gazdáját keresi
#3HozzászólásElküldve: 2013.09.03. 17:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.21. 11:15
Hozzászólások: 699
Előzmény: szné.kézdi csilla (#2)

Jujj, de szép!!! :smt007 :smt007 :smt007

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Goldie - eredeti gazdáját keresi
#2HozzászólásElküldve: 2013.09.03. 17:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Olivér
#1HozzászólásElküldve: 2013.09.03. 08:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Tegnap késő este találtak Budapesten a III. kerületben egy fiatal golden retriever kan kutyát.
Chipje nincs.
Eredeti gazdája jelentkezését várja sürgősen, aki a kutya ismertetőjegyei bemondása és tulajdonjoga igazolása után hazaviheti a kutyát.

20/526-2703
orokbefogadas@retrieverhelp.hu

Olivér képtára

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség