Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.19. 14:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Viola - In Memoriam
#78HozzászólásElküldve: 2013.08.26. 15:06 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Fruzsi, őszintén sajnálom....szegény Viola.......pedig bíztam benne, hogy...ha csak kicsi időre, de álom otthont kap ő is álom gazdival, esetleg Tanár Úr gazdit......... :smt010 ...............megtettél mindent, amit lehetett......... :smt010


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - In Memoriam
#77HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 21:24 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Fruzsi (#74)

Ó, szegénykém! Szegény kis Viola! :cry: :smt010 :smt009 :smt005 :smt022
Igazán kijutott Neked is, Fruzsi!

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - In Memoriam
#76HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 21:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
nagyon sajnálom :smt022

Előzmény: Fruzsi (#74)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - In Memoriam
#75HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 20:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#74)
Ezt nem mondod komolyan :-(((
Mi jöhet még a maradék két napban?!

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - In Memoriam
#74HozzászólásElküldve: 2013.08.18. 19:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Violát ma elengedtük. Tegnap még jól volt. Ma hazaérve nem találtam. Végül meglett a diófa alatt. Folyamatos nehezített légzéssel küzdött, se előre, se hátra, lefeküdni nem akart, úgy sokkal nehezebb volt a légzése.
Megpróbáltam vízhajtóval, gyógyszerekkel rendezni, de már nem nagyon volt esélyünk...
Elgondolkodtam, hogy nekiindulunk Földvárnak, hátha... de nem sok értelmét láttam.
Viola életét kétszer mentettük meg. Egyszer, amikor hozzánk került. Egyszer, amikor Vörös Tanár úr kezelésbe vette. Most már csak a lelkét menthettük volna meg, hogy ne szenvedjen. Sajnos ez nem sikerült. Az összes lába annyira ödémás volt, hogy nem lehetett vénát találni, hogy átsegítsük a Szivárványhídon. Anyu és az én kezemben egyszer csak leállt a légzése és a szíve, és feladta.
Violát egy Nyergesújfalu környéki kis erdős tisztáson temettük el, nem messze a 2 évvel ezelőtti Bösztörpusztai találkozónk helyszínétől.
Nagyon sajnálom. Nem akartam 2 nap alatt három kutyát utolsó útjára engedni, és kettejüket temetni. :( Azt hiszem, ez most kicsit sok volt nekem is. :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#73HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 08:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#71)

Bírom a trükkös kutyákat, Viola jóarc! ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#72HozzászólásElküldve: 2013.08.14. 22:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#71)
csak így tovább! :smt026

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#71HozzászólásElküldve: 2013.08.14. 20:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Viola élete az elmúlt 1-2 hétben igazán eseményes volt.

Egészségileg most már jól áll, eszik rendesen, veseértékei sokat javultak.
Számszerűsítve:
Karbamic: 28.8 (4-9)
Kreatinin: 105.2 (40-140)

A múlt hetet a kórházban töltötte, amíg szüleim nyaraltak. Szegény megint fogságra ítéltetett, amit ő és Céda és Forte is nagyon unt már a végére. Viszont az esti sétákkal, Dunaparti bandázással azért lehetett őket kompenzálni. :)
Ezen a héten csináltuk meg a vérképet is.
Volt némi lábfájása, de mostanra úgy néz ki, azt is teljesen elfelejtheti. :)

A hétvégén eljött velem először Budakalászra a 2013-as naptárunk fotózására, ahol példásan viselkedett, és remélem, jobbnál jobb képeket kapunk majd róla. Lesznek szóló képek is, ami alapján remélem, egy végleges gazdi beleszerethet ebbe az igazán kedves kutyába.
Minden más kutyával jól kijön, problémamentes, nyugodt, kimért...
Később egy csapattalálkozóra is elkísért minket, ahol némi társasági lét után - amíg a többi lökött kint versengett a labdákért és vízért - addig ő egy labdát magáévá téve a nappali közepére telepedett le aludni. Erről, és a hogyan-tartsunk-lihegés-közben-egy-labdát-a-szájunkban projektjéről ha minden igaz, van pár jólsikerült fotó. :)
Autóban szépen utazik, összességében Dunaföldvárat 2x tette meg oda-vissza, ez 600 km, Budapesten 2x járt, egy 200 km kb. most Budakalász-Vác, alsó hangon becsüljünk erre is 150 km-t. A helyi közlekedéssel és miegyébbel pedig asszem, kimondhatjuk, hogy beletettem az első 1000 km-t Violába. :)

Viola egy nagyszerű, nyugodt kutya, simogatásra és arra, hogy valaki mindig láb alatt lehessen nála jobbat keresve sem találni...
Még egy kis történet vele kapcsolatban. A múlt héten pakolásztam az otthoni cuccaimat... adományként kapott és vásárolt gyógyszerek, miegyéb... volt köztük négy, KEmesétől kapott sípolós játék. Mivel szívták a véremet az ebet, kettőt kiosztottam, és amíg a sípot meg nem ölték benne, minden szuper is volt. Már épp végeztem a pakolással, ezért a maradék kettőt az egyik dobozból a másikba tettem... persze az egyik megszólalt. Viola akkora lendülettel "tört be", izmos testével a szobába, hogy mindenki csak félreugrani tudott. :mrgreen: Első két lábbal fel az ágyra, és be a dobozba, marig. :) Kivette. Én elvettem tőle. Visszatettem. Ráhajtottam a papírdoboz egyik sarkát. Benyúlt megint, kivette. Ezután megint elvettem és megint visszatettem. Két sarkot hajtottam be. Így is kivette. Mindezt addig, amíg mind be nem volt zárva megoldotta... majd csak az szabott neki gátat, hogy a doboz visszakerült a helyére a szekrény legmagasabb polcára. :)
De hihetetlenül okos, kitartó és apportos ez a kutya. :smt023 :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#70HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 21:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#68)
Hajra-hajrá!!!

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#69HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 17:33 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Fruzsi,...elbűvölő,cuki Viola esetleg megnyerhetné a Tanár Urat gazdinak...??...... :D ......vagy esetleg Tanár Úr Violát......és akkor biztosítva lenne továbbra is az állandó orvosi kontroll......... :D ......?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#68HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 15:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Viola ma túlesett a kontroll vizsgálaton.
Az általános állapota sokkal jobb, kedve jobb, aktívabb, hisztisebb :twisted: :roll: :lol: , a hasa lement.
A szívburokban a vér nem telt fel újra, bár nem üres, de sokkal jobb a helyzet.
Arrythmiás, azaz a szíve nem megfelelő ütemben kalapál.
Emellett pedig tricuspidális insuffitientia nevű, veleszületett elváltozással rendelkezik. Azaz a jobb szívfél két ürege közti billentyű rendellenesen fejlődött, ebből adódóan olyan nagy az a szívfél és kell fokozott munkát végeznie a szervezetének. A rossz billentyű miatt folyamatos vér-visszaáramlás is van az üregek között, ez a billentyű egyébként megvastagodott, amorf formájú. Belegondolva ez a kutya valószínűleg ezzel élt együtt az elmúlt akárhány évében, és tartok tőle, túl sokat és túl sokan a temérdek tulajdonosa közül nem kezelte őt. :(

Viola viszont teljes sikert arat.
Esete olyan ritka, hogy a Tanár úr "még egy" hasonlóról tud összesen.
Helyben egy 11. féléves állatorvostan hallgató meg is kapta őt vizsga-esetnek, szóval távozásom után őt "kínozták" Viola problémájával. Remélem, ügyes volt. ;) :)
És ráadásul Viola olyan hírnévre tesz szert, és annyira népszerűvé válik, hogy a Tanár úr meghívott minket az angol évfolyam kardiológiai fakultációjának gyakorlati előadására. Várhatóan ez lesz az a kontroll, amikor megnézzük, hányadán állunk majd vele.
Azt hiszem, Violát bátran átkeresztelhetnénk Professzor Violára. Lassan annyi állatorvos okulásához és hallgató tanulmányaihoz járul hozzá, hogy méltán kiérdemli ezt a címet. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#67HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 22:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
[url=http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=96714#p96714]Előzmény: Fruzsi (#66)[/url
:lol:

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#66HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 22:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Viola vasárnap tévedésbe esett. Azt hitte, születésnapja van, esetleg Karácsony vagy a húsvéti nyuszi jön el... de tévedett.
Céda ünnepelte a 11. születésnapját, amit stílusosan vacsi után 11 virslivel ütött el. :)
Viola volt a leglelkesebb segítője, a többi virsliből jelentős mennyiséget tolt be, és emellett az 1 kiló parizerből is elsőként tolongott a sorban, hogy még-még!!!!
Nesze Neked diéta, miiiiii :evil:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#65HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 19:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Fruzsi (#64)

:smt026 :smt026 :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#64HozzászólásElküldve: 2013.07.25. 13:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Viola éppen egészen jó étvággyal eszik. :)
Tegnap mindenfajta válogatás és flancolás nélkül betolt 2-3 marék Trovet vesediétás tápot. Aztán a végét azért a raptorok fogyasztották el, de akkor is.
A hasa nem telt fel, a kedve jó, szóval szinten tudjuk tartani az állapotát. :) ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#63HozzászólásElküldve: 2013.07.20. 12:50 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
........lehet h a gyors kaját jobban csípi.... :lol: :lol: ............mint a "fincsi"vesetápot..... :lol: :lol: ............?
(Viola egy ínyenc-tündér-eb!!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#62HozzászólásElküldve: 2013.07.19. 21:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Megjött Viola citológiai eredménye, ez nem utal daganatra! :roll:
A kedve jobb, étvágya alakulgat, kontroll rövidesen.

A keddi napról pár fotó:
Kép

Kép

Kép

Többi a képtárban.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#61HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: ppmr (#58)

Igen, ez így van.
Bár holnap szerzek egy fiatal-kopaszlabradort, asszem, vele kora ide vagy oda, lesz dolgunk...
Viszont mindehhez olyan jó lenne még több elszánt ideiglenes, akik akár végleg is szeretik ezeket a kedves, öreg kutyákat. Sajnos akár ideiglenes, akár nem, az elválás ilyenkor még nehezebb... :cry: :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#60HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Picka (#59)

Okés. Köszi.
Van még Nálad?

Most épp úgy állunk, hogy jobb kedve van. A hasa lejjebb ment, látványosan, ennyi idő alatt. Most az a kérdés, mindez meddig tartható fent...
A Fressnapf vesediétás tápját eszegette (ez Ketrin hagyatéka), így gyorsan vettem belőle 2 kilót, mint leggyorsabban elérhető tételt. Földváron van még Trovetes (Tüszi után), azt hazahozom, remélem, végre nem felejtem el.
A kozervekkel nem kapatjuk el, amíg hajlandó ráfanyarodni a szárazra. De kész "küzdelem" anyunak otthon, hogy belediktáljon dolgokat.

A gyógyszerekről egyébként bármennyi virslit képes lenne leszopogatni. :twisted: :roll: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#59HozzászólásElküldve: 2013.07.18. 08:59 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Fruzsi, beszéljünk vesediétás tápról. Majd hívlak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#58HozzászólásElküldve: 2013.07.17. 20:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Fruzsi (#56)

Drága kutyus... legalább az utolsó pár hónapja úgy telik, ahogyan az egész életének kellett volna. Szerintem ez a mentés szép (és igen nehéz) része! Fiatal, makk egészséges kutyát bárki tud menteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#57HozzászólásElküldve: 2013.07.17. 15:22 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Viola :smt056 :smt058


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#56HozzászólásElküldve: 2013.07.17. 12:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#55)

Violánál ez elsődlegesen nem veseeredetű, sokkal inkább a szívelégtelenségéből eredő keringési elégtelenség miatt kialakuló problémakör.
Tegnap bent voltunk az egyetemen. Eredendően egy protokolláris látogatásnak indult Egyetemünk tanszékvezető belgyógyászával, aki kardiológus, mégis az a gyanúm, tegnap meg lett mentve Viola élete.
...hogy az elejéről kezdjem...
Miután hozzánk kerülését követően nagy hasa volt, ami vízhajtóra lelapadt, kb. 1 hete-5 napja megint elkezdett feltelni. Amikor hazajöttem, akkora volt, mit a kiindulás, tehát várhatóan nem volt kicsi a gond.
Az időpontot a professzor úrral pont mostanra sikerült megbeszélni, így külön örültem, hogy megint ránézünk...
Nos... hát a szívburokból összesen fél liter véres tartalom lett leszívva, amiben a szívnek küzdenie kellett a munkáért, amivel harcolnia kellett azért, hogy doboghasson. A fél liter folyadékgyülem hatalmas megterhelést jelent, így ettől megszabadítva bízunk benne, hogy megint javulásnak indul. Már amennyiben nem telik vissza...
Most keressük a hátteret... ami lehet daganatos, abban az esetben Violának semmi esélye nincs a hosszabb távú életre. Vagy lehet ismeretlen oktanú, az esetben jobb a kórjóslat...
Most kap szteroidot, kapja a szívgyógyszereket, a vízhajtókat, májvédőket, és próbáljuk rávenni, hogy vesediétás tápot legyen hajlandó enni... mindez igen nehéz, mivel általában semmiből sem szeret sokat enni...
2 nap múlva citológiai eredmény.
kb. 10 nap múlva ultrahang kontroll...

Tegnap hozzávetőleg 20.000 Ft-ot "vertem el" vizsgálatra, laborra, vesediétás tápra (konzerv) és gyógyszerre.
Ennek jó része nem számlaképes, hiszen saját kutyámként vittem be az Egyetemre - nem véletlen - és nem is hazugság mindez, hiszen várhatóan nálunk tölti utolsó pár hónapját. Tehát úgy is mondhatom, hogy a szívUH és állatorvosi költségét természetesen én álltam.

...ezek voltak a rossz hírek...

Hogy legyen jó is...

Viola tökéletesen működik autóban és belvárosban is.
Az állatpatikában majdnem sikerült otthagyni, a patikus kollégának (miután előtte felvázoltam, hogy a beste állat mit és mennyire nem hajlandó megenni és mik a gondjai) mondtam is, hogy mivel a kutya maradna a hús kövön pihenni, nyertek egy kutyát, de ne aggódjon, teljesen problémamentes, egészséges, oltott, ivartalanított és chipes. :mrgreen: Aztán végül Viola úgy döntött, hogy nem szakítjuk meg ismeretségünket, inkább velem tart. Egy barátnőmnél még elhűsölt, amíg mi beszélgettünk, majd a KIKA parkolóban vigyázott az autóra.

...végül a nap koronája...
A kicsit hajtatott... és elég sok rosszal tarkított (vannak napok, amikor SEMMI sem jön össze) nap koronájaként hazafele egyszer csak elkezdett elrőemászni. Mivel ilyet nem nagyon tolerálunk autóban hátralöktem, pár keresetlen szó kíséretében... ráadásul sötét, komoly domborzati viszonyok és két S kanyar volt épp műsoron...
Rá 2 percre a cifra fosás jellegzetes hangjait hallottam hátulról... így ezek után satufék, elakadásjelző, kutya kirak, kutya tovább fosik, én további keresgélés nélküli szavakkal, este 10-kor morcosan kocsitakarításba kezdtem. Végigfosta a táskámat (neki ez lett a kegyelemdöfés), a konzervjeit, a kezelési lapjait (még jó, hogy zacskóban volt), a takarókat, és természetesen azt is tudni kell, hogy akár fosás, akár hányás van, az mindig sikerül a bélés MELLÉ, tehát hiába linóleum, az ilyenek mindig összekenik a kocsit ott is, ahol nem kéne.
A kocsi szellőzik, otthon javasoltam, hogy Viola éjszaka biztos, hogy kint akar aludni, mindenki boldogságára.
Szegényt nagyon sajnáltam, hogy hiába szólt, félreértettem, de persze azért ő tehet róla, mert ő a makacs vénlány kettőnk közül. :mrgreen: Más részről "mindegy" is lett volna, mert két bucka és két S kanyar mentén inkább fossa össze a kocsit a kutya, mint toljanak meg hátulról, mert rossz helyen állok meg. :oops:


Összességében tehát igencsak eseményesre sikerült Violával a tegnapunk. Pár fotó a KIKA elől lesz majd, akkor volt egy kis időnk erre is. Máshol nem sok értele volt fotózgatni vagy nem is lett volna rá lehetőség.


Violának nagy drukkra van szüksége, hogy a jelenlegi állapotával megbírkózzon, és jó eredményeket kapjunk, mind a citológiában, mind a kontrollkor. Aki esetleg meg tudja tenni, hogy támogatja őt, akár csak egy vesediétás konzerv árával, azt pedig nagyon meg fogja köszönni, hiszen csak ezáltal van esélye, hogy az értékek javulásnak induljanak, és amíg ilyen válogatós öreglány, addig nem tudunk túl hatékonyan a kedvében járni.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#55HozzászólásElküldve: 2013.07.16. 10:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#54)

Nemáááá!!! Megint a vese! :( Görcsbe rándul a gyomrom, amint meglátom a veseparaméter szót :(

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#54HozzászólásElküldve: 2013.07.12. 21:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Nincsenek jó híreim... :(
Violánál lejárt az 1 hónap, kontroll vérképet csináltunk, teljesen gyanútlanul...
A veseparaéterei elkezdtek felfele kúszni, romlani. :(
Karbamid 35.1 (referencia: 4-9)
Kreatini: 266 (ref: 40-140)
Foszfor: 2.7 (ref: 0.8-1.8)

...és más, kissé aggályos értékek is vannak... :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#53HozzászólásElküldve: 2013.07.11. 07:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Fruzsi (#51)

Vagy inkább reklámfenék :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#52HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 11:56 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
:smt023 PROFI!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#51HozzászólásElküldve: 2013.07.09. 11:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Viola reklámarc lett. :)
https://www.facebook.com/pages/A-kutya-vacsor%C3%A1ja/293445767583

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#50HozzászólásElküldve: 2013.07.05. 21:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Veszprém (#49)

Hát, mi azért hazataláltunk... :) Vannak szórakoztató esték errefele. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#49HozzászólásElküldve: 2013.07.05. 13:07 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Ja, amikor a Királylányért igyekeztünk hajnalok hajnalán....GPS-szel, szín józanul.....és eltévedtünk....kicsit..... :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#48HozzászólásElküldve: 2013.07.05. 12:46 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Veszprém (#47)

Földváron meg a picesor rögtön a Dunaparton van.
Egyszer el is tévesztettek arrafele. :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#47HozzászólásElküldve: 2013.07.05. 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Pincesor......hmm....földutakkal.....meg Dunapart....veszélyes párosítás!! :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#46HozzászólásElküldve: 2013.07.05. 12:35 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#45)

Jó helyen lakunk, ugye?
Tőlünk egyik irályba ilyen helyek vannak. A másik irányba erdő, a harmadik irányba pincesor zegzugos földutakkal, míg ha lefele megyünk, akkor a Dunaparton lukadunk ki.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#45HozzászólásElküldve: 2013.07.05. 11:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#44)

Micsoda állatkínzás!!! :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#44HozzászólásElküldve: 2013.07.03. 20:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#43)

Viola egy kincs. :)

A hét elején ő is csatlakozott a sétáinkhoz, igaz, eddig is jött, de mindezt igényli is, és nagyon gyorsan beilleszkedett, hogyha menés van, véletlen se maradjon le. :)
Póráz nélkül is szépen sétál, meg persze pórázon is, a behívhatósága is csiszolódik... igaz, el nem megy, de némi labrador-konoksággal eleinte elfelejtett visszajönni... de már ez sem tapasztalható. :)
Ráadásul nagyon jól bírja, a meleget is, a hegyet is, egy darab köhögés vagy nehézkes légzés nincs nála, szóval a ketyegője is bírja. :)

Kép

Kép

Kép

Ilyen magasra jutottunk. :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#43HozzászólásElküldve: 2013.06.30. 22:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#40)

Violának szerintem több a türelme az emberekhez és a gyerekekhez, mint az egész RR csapatnak összesen! :lol: Bámulatosan viselkedett, végtelenül kedves és imádni való volt! Csodálatos választás lenne csodálatos gyerek(ek) mellé!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#42HozzászólásElküldve: 2013.06.30. 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: oviki (#41)


Hát, öööö... jóvanna. :) :mrgreen: :oops:
Amikor hazaértem, még Cédát is el kellett vinnem valahova, mert tegnap és ma sem hitte el, hogy ő bizony nem szeretne Gyerekszigetre jönni. És mivel nem tudta, miből maradt ki, sóvárgott, hogy kimaradt. Pedig ha tudta volna, hány visító gyerek simogatja ott meg, meg mennyi a vadidegen ember és kutya, magától mond le a programról. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Szóval igen. Tegnap és ma. De legalább a képeim már felkerültek. :roll: :lol: 8-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#41HozzászólásElküldve: 2013.06.30. 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:42
Hozzászólások: 923
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Fruzsi (#40)
Fruzsi, hosszú napod lehetett, mert tegnap és MA voltatok kint a gyerekszigeten. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#40HozzászólásElküldve: 2013.06.30. 17:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Viola tegnap és tegnapelőtt is kint volt a gyerekszigeten. Van pár szóló kép is, és vannak gyerekes képek is. :)
Viola igazán jól viselkedett, mérhetetlen türelemmel, együttműködéssel, kedvességgel állt hozzá az aprónéphez, és mindenkivel, aki szépen kérte rótta a köröket és sétáltathatták őt.

Jól izmolt Viola:
Kép

Viola mosolyog, mint mindig:
Kép

Kép

Kirakó. :)

Kép Kép

Egy kislánynak Viola farka volt a legérdekesebb. :)
Kép
Külön képsorozat róla a képtárban. :)

Viola számolatlan gyerkőcöt kísért körbe a sátrunk körül...
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És végül két csoportkép:
Kép
Mazsola, Viola, Forte, Rose

Kép
Itt pedig Rose, Viola, Forte, Bibi, Hunter és Mazsola

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#39HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 22:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#37)

Iszonyú jók a képek, főleg az első! Persze az alapanyag is gyönyörű, arról nem is beszélve, mennyire jófej kutya!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#38HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 19:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Fruzsi (#37)

"...nekem azért gyanús volt, hogy azt a felismerést, hogy a víz alatt nem jó levegőt venni most szerezte meg."
:lol: :lol:

Szép ez a kutya!!! :smt055 :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#37HozzászólásElküldve: 2013.06.24. 17:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Violának tegnap is jó napja volt. :)
Sétáltunk kicsit nagyobbat.
Tökéletesen működik faluban és városi forgalomban, tökéletesen működik erdőn-mezőn, pórázon és póráz nélkül.
Tud liftezni, ami vicces 4 nagytestű kutyával, 2 emberrel egy 4 személyes liftben, de azért megoldottuk. Ja, és a vízzel is ismerkedik... :)
Esze az penge, és ráadásul nem szívbajos avagy komoly feladat lenne felidegesíteni őt. Teljes mértékben tudatában van, hogy ő nem veszhet el és nem is hagyjuk el. Bár tegnap kacérkodtam a gondolattal, hogy ráijesztek és elbújok, mert olyan komótosan szaglászott és battyogott a negyedik hívó szóra is, hogy szent meggyőződésem volt, hogy épp bojkottál. :)

...és akkor pár kép. :)

A Viola egy szép virág.
Kép

Kép

Vajon ott a távolban vár engem valaki?
Kép
Gazdi, hol vagy?

Viola a tudományos:
Kép

Viola a pimasz:
Kép

Viola a hűsölő:
Kép

Ismerkedés a vízzel:
Kép

Búvártanfolyam:
Kép
...nekem azért gyanús volt, hogy azt a felismerést, hogy a víz alatt nem jó levegőt venni most szerezte meg. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#36HozzászólásElküldve: 2013.06.22. 18:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma Violának is jó napja volt. Olyan 5 óra fele elmentünk a csapattal egy kis sétára. :) Forte, Céda, Rose és Viola sem ellenkezett, hogy "Neeeem, neeeem, én nem akarok menni!" Meglepő...
Csak egy rövid, városi séta volt, némi szabad bóklászással, de elég is volt ennyi. :)
Viola mintakutya. Gond nélkül, laza pórázon, tökéletesen sétál. A kerítésen belüli kutyák egyáltalán nem érdeklik. Póráz nélkül is figyelmes, szófogadó, a forgalom egyáltalán nem zavarja, biztos vagyok benne, hogy akár vidéken, akár városban megállná a helyét.
Sajnos fotók nincsenek, majd talán később...

Viola egyébként jól van, az étvágya határozottan javul, a kedve nagyszerű, el még nem hízott azért, de nem is várjuk tőle pár hét alatt. Nem köhög, hasa lapos, nincs feltelve, szóval betegségei tekintetében azt gondolom, jól állunk. Számolgatva lassan elérkezünk a gyógyszerezés végéhez, remélem, a tesztek is jó eredményt hoznak majd!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#35HozzászólásElküldve: 2013.06.20. 14:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: ppmr (#34)

Ezért gondoltam, hogy második körben jó lesz az kerti slaggal is. :)
Beste kutyája. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#34HozzászólásElküldve: 2013.06.20. 14:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Fruzsi (#30)

:lol: :lol: :lol: Úgyis koszos lesz, az első kör után kár volt folytatni a suvickolást :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#33HozzászólásElküldve: 2013.06.18. 21:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Fruzsi (#30)
el tudom képzelni a sok kisípolandó szót, ami közben elhangzott :lol:

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#32HozzászólásElküldve: 2013.06.18. 21:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#30)


:lol: :lol: :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#31HozzászólásElküldve: 2013.06.18. 18:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Előzmény: Fruzsi (#30)
A képek magukért beszélnek. :lol: Csórikám jól benézte azt a fetrengést, meglett a következménye. :lol:
Na nem mintha Zara máshogy csinálná, csak őt könnyebben tudom fürdés után füves részre vinni, ahol nem lesz csupa homok. :D

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#30HozzászólásElküldve: 2013.06.18. 18:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Fruzsi (#29)

Viola fürdése képekben, kommentár nélkül:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Viola - gazdát keres
#29HozzászólásElküldve: 2013.06.17. 20:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Viola a kedvét tekintve kezd visszatérni az élők közé.
Elég aktív már magához képest, naponta többször, kevesebbet hajlandó megenni, bár azért még mindig nem megy gondmentesen. 1-2 finom falat szemrebbenés nélkül lecsusszan, de az étvágya az valami nagyon apró, erőszakoskodni kell vele napi több alkalommal. Hízni persze még nem hízott... :(

Ma megfürdettem, a dolog képekkel dokumentálva lett, de ma sajnos nem tudom őket megmutatni (számítógépes, technikai problémák vannak). Hát, nem két lépcsős folyamat volt. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség