Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.24. 08:17

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#33HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 21:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma beszéltem Minelli gazdikkal. Boni jól van, szeretik, a családba jól beilleszkedett, az idegenektől továbbra is tart. A fülének gyulladása sajnos rövidebb megszakításokkal fennáll, ezt folyamatosan kezelik, de úgy néz ki, legalább elfogadható állapotban tartható.
A telepátia az, hogy gazdi azt mondta, épp most tervezett nekünk képeket küldeni... szóval remélem, azokat is rövidesen megkapjuk. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#32HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 11:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kaptam két fotót Minelliről:
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#31HozzászólásElküldve: 2013.05.01. 08:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Előzmény: szabed (#30)
Az ennyire félős kutyánál nem jó ötlet a póráz nélküli séta egy jó ideig. Bármikor bepánikolhat, és akkor elfut tökön-uborkán át. Amúgy a póráz biztonságot ad neki is, hisz ott van a másik végén a gazdi, aki vigyáz rá. Szóval a póráz nem kinzóeszköz, hanem egy kapocs kutya és a gazi között.
Úgy látom kisfiad a tökéletes pszihoterapeutája Boninak :)
A félelmetes tárgyakat, mozdulatokat ne dugjátok előle, inkább kapcsoljátok össze valami jóval, pl. jutifalat, simi.
Remélem hamar megélitek azt a csodálatos pillanatot, amikor látjátok, hogy megnyugodott, kisimult, és mostantól élete végéig a ti kutyátok lett Boni.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#30HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 21:41 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.03. 22:17
Hozzászólások: 9
Előzmény: SRita (#29)
Köszi a biztatást. :) Tudom, hogy minden rendben lesz, tényleg szuper kutyus, okos, tüneményes... csak sokszor nagyon megsajnálom, amikor látom, mennyire fél, pl tegnap a férjem kezében lévő cipőkanáltól, vagy néha még a simire nyújtott kezünktől is.
Reggel végül volt séta, igaz, a szomszéd is akkor hozta ki pont a három kutyáját, akiket már ismer, így velük tartott, egyébként nem akart. Délben simán kijött, nagyon okosan viselkedett, szinte végig teljesen laza volt a póráz, mert a hívásomra nagyon jól reagált, jobban mint eddig. Hazafele is önként jött, bár lehet, már nagyon melege volt szegénynek. (nagyon várom már, hogy póráz nélkül vihessük ki, és szerintem már nem sok idő ;) )
Este viszont megint nem akart kimenni, így nem is erőlködtem vele sokat, ráhagytam. A lakásba bejött jutifalat segítségével, de utána mindig ki akar menni. Gondolkodom rajta, hogy ha ennyire szeretne kint lenni este, éjjel is, lehet, hogy hagyni kéne őt kint éjszakázni? Bár az az igazság, félteném kint hagyni.
És egyébként meg tényleg egyre jobban feloldódik, már játszani is akar sokszor, nagyon édes, ahogy jön, ugrabugrál, és felteszi rám is a két tappancsát, óvatosan. :) A kisfiam is sokat foglalkozott vele ma, babatörlővel letörölgette, hogy ne legyen koszos ( :mrgreen: ), utána egy száraz kendőcskével is (a végére értem oda a tisztogatási akciónak :lol: ), sőt, este 8 körül, mielőtt fürdeni vittem, még ült a Boni mellett negyed órát a tuja mellett, simizte, és mesét mondott neki. Azt mondja, elaltatta. :D Én meg képes voltam felébreszteni szegényt, és beparancsolni a házba. :)
Nagyon megszerettük ezt a kis drágát, mindannyian. :smt055


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#29HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 07:11 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: szabed (#28)

Vannak érzékenyebb kutyák és Minelli is az. Nem csináltál semmit rosszul, egyszerűen minden kutya más és ki kell tapasztalni, hogy mire hogyan reagál a sajátod. Én finoman megpróbálnám a sétát, de ha nem, hát nem, majd akar még ő sétálni. :) Pl Zselé is érzékenyebb, ha nem arra megyünk, amerre ő akar, vagy nagyon erősen megrántom a pórázt, akkor satufékkel lefekszik és ott marad. Ilyenkor vagy gügyögök hozzá, vagy van, amikor egyszerűen ott hagyom és ha látja, hogy a falkája eltávolodik, jön azért ő utánunk. :D És azért az elmúlt 3 hónapban sokat javult, sokkal kevesebbszer fordul már elő.
Tényleg adj neki időt, valamiért megrémülhetett, azért pánikolt be. Ami fontos, hogy amikor fél, próbáljatok kedvesek, de határozottak lenni. Ha ilyenkor túlságosan is babusgatjátok, akkor rögzítitek benne a félelmet, hiszen a "gazdi is megdicsér érte". (Tipikus hiba az ölebes gazdiknál, azért agresszív sok öleb.) Egyszerűen nem kell túl sok figyelmet szánni a félelmének, hanem amennyire lehet normálisan kezelni. Szóval semmi pánik, majd megnyílik a saját tempójában, aztán már sok is lesz. ;) :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#28HozzászólásElküldve: 2013.04.26. 18:48 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.03. 22:17
Hozzászólások: 9
Bonival tegnap állatorvosnál voltunk, kellett kapnia még egy oltást. A fülét is kimosták, csöpögtetni kell továbbra is, jövő héten visszamenni. Nagyon félt, bevinni is csak ölben tudtuk. Remegett az asztalon is, tartanom kellett a fenekét, nehogy lecsússzon hátul. Utána az esti séta is nehézkesebb volt, sokszor leállt, és percekig nem mozdult. Mivel nem szerettem volna teljesen beengedni a búzaföldbe, csak a szélére, nem működött együtt mint máskor, inkább belefeküdt a térdig érő búzába, negyed órába tellett, mire kiimádkoztuk onnan, jutifalat segítségével. Most este meg kivinni sem tudtam, mert ahogy kiléptünk a kapun, megijedt valamitől (fogalmam sincs, mi lehetett az), utána vissza akart menni, de a biztatásunkra tett még két tétova lépést, aztán a következő pillanatban az utcán álló egyik autó alá akart villámgyorsan bebújni. Alig tudtam megakadályozni. Így végül az árokba feküdt bele. Hiába volt jutifalat, könyörgés, minden, végül ki kellett emelnem onnan, lábra állítottam, így jött vissza végül a kertbe. Lehet, hogy így viszont az esti séta elmarad. :( Ilyen még sosem volt, még az első napon sem. Ma reggel már egész jól ment a séta, visszafele is jutifalat nélkül bejutottunk a kertbe, utána a házba is bejött. Most meg ki sem lehet vinni.
Tudom, tudom, türelem, türelem, és még több türelem... De most kicsit szomorú vagyok. Lehet, hogy tényleg nem lett volna szabad kivinni sétálni 1-2 hétig, amíg itt bent nem mozog otthonosan, akkor sem ha szerette volna? Lehet, hogy ártottam így neki?
Na mindegy, holnap is új nap, jobb lesz minden. :) El szeretnék menni vele kutyaiskolába is, de lehet, hogy azzal is érdemes várnom még egy kicsit, amíg bátrabb lesz...?
Bárcsak gyorsan meggyógyíthatnám a kis sebzett lelkét... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#27HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 21:34 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.03. 22:17
Hozzászólások: 9
Előzmény: Opál (#26)

Szó nincs róla, hogy nem kellett volna leírnod a tanácsaidat. :) Kezdő gazdiként minden jótanácsot megfontolok. Van még mit tanulnom, előfordulnak bizonytalanságok is.. Vannak ismerősők, akiknek sikerül összezavarniuk (kis időre legalábbis) a véleményükkel ( hogy 2-3 hétig nem lett volna szabad kivinni a kertből, amíg bent meg nem szokott mindent és mindenkit, meg hogy ha ennyire nem akar bemenni a házba, miért nem hagyjuk őt kint stb). De igyekszem nem hagyni magam összezavarni, és minél többet tanulni a kutymókokról :) )
Boni amúgy tényleg egyre oldottabb és boldogabb, és egyre jobban követeli a simit. :) Imádnivaló, okos cukorfalat.
Köszi még egyszer! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#26HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 20:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: szabed (#25)
Nagyon biztató, amiket írsz! És nagyon jó olvasni - mert látszik, hogy nagyon megszerettétek Bonit! Szerintem ezt ő is érzi, és majd szépen fel is fog oldódni. Biztosan nem könnyű neki, el kell hinnie, hogy ez a sok jó most mind az övé! A tanácsot meg úgy látszik le sem kellett volna írnom, jól kitaláltátok Ti is - na, majd minden szépen ki fog alakulni, csak figyeld meg! :) :) Hát, sok sikert kívánok még egyszer, jó kutyázást, teljen sok örömötök Boniban. :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#25HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 13:40 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.03. 22:17
Hozzászólások: 9
Köszi a jókívánságokat és jótanácsokat! :)
Már végigvezettük őt a kerten, minden sétát úgy fejezünk be. Biztosan fura neki, hogy nagy a tér, nem zsúfolt a kert, főleg hátul, és a lakás is elég szellős. Az az érzésem, valahol nagyon kicsi helyen élhetett szegénykém, szembetűnően idegenkedik a tágas terektől, és a tuja mögött/alatt a lehető legkisebb helyre préselte be magát félelmében az első napon... nagyon sajnáltuk szegényt. :( Biztosan bántották is, mert amikor a férjem a pórázzal a kezében ment felé, úgy elrohant, annyira megijedt, nehéz volt megnyugtatni. :( Viszont nagyon okos is, másodszor már csöppet sem ijedt meg, tudta, hogy séta következik. :) És persze minden dolgát kint intézi a réten, a kertben semmit... cukorfalat! :smt007 Persze így a napi 3 séta szükséges, de azt vettem észre, hogy nekem is jót tesz a reggeli és esti egy-egy órás tempós séta, kocogás mellette. Kora délután a férjem viszi. És persze a lányom mindig ott van, hiszen az "ő kutyája"... :D
Ma mondta, hogy amikor hazaért a suliból, Boni már a kert hátsó részében a tároló környékét szaglászta (eddig ott még csak póráz segítségével járt, riadtan :) ) Mindenhová követte őt a kertben, és a kisebesedett kezét is meg akarta nyalogatni az édes blöki. :) Csak végül a teraszon odébb tolta a széket, Boni a zajtól megrémült és visszaspulizott a tuja alá. :P
Tegnap este már a nappaliban is több helyen szaglászott, ismerkedett a kanapéval, tévé környékével, a kisfiam játékait is lecsekkolta. A folyosón egyszer végigjött utánam, de ott a kilincs lenyomásától keletkezett zajtól összerezzent és visszarohant a nappaliba. Nagyon édes volt ma reggel, már feltámaszkodott rám, nagyon boldog volt így, ébredés után, úgy csóvált, majd szétesett... (a kis furfangos már valószínűleg tudta, hogy perceken belül már kint rohangászhat a réten. :D )
Ja, és mindent szeret.. rizs, husi, kutyatáp... minden jöhet! Jó, az almát még nem, na, de a kisfiam azért megpróbálta, biztos ami biztos.. :lol:
Hamarosan elmegyünk kutyaiskolába is. Ő (lesz) a legjobb kutya a világon!! :D ;) :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 12:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: szabed (#20)

Még az jutott eszembe, hogy ha egy picit oldódik, vagy éppen egy jól sikerült séta után nem fékez, hanem szépen bemegy a kertbe, esetleg megpróbálhatnátok pórázon, jutifalatokkal végigvezetni a kerten és a ház belsejében is, azokban a helyiségekben, ahova úgy gondoljátok, hogy majd a későbbiek során szabadon bemehet - úgy, hogy megszaglászhasson mindent, legyen ideje rá, ne siessetek, csak szépen, az ő tempójában. Lehet, hogy gyorsabban oldódna, ha megismertetnétek vele a lakóhelyét - persze erőltetni nem kell, mert az semmiképpen sem jó, csak akkor próbáljátok, ha érzitek már benne a hajlandóságot. Biztosan minden jól fog menni, szépen fel fog oldódni! Jó kutyázást! ;) ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 12:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: szabed (#20)

Nagyon örülök, hogy egymásra találtatok! Sok-sok együtt töltött évet kívánok Nektek, és sok jó kalandot, kirándulást, szép pillanatokat. Nagyon jó lesz minden, majd meglátjátok! :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli/Boni
#22HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 12:14 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.05. 10:17
Hozzászólások: 299
Gratulálunk és boldog gazdis éveket kívánunk!!! :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 11:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: szabed (#20)

:smt041 :) Nagyon boldog kutyás-gazdis éveket kívánunk Nektek és Minellinek!
Biztos vagyok benne, hogy hamarosan megszokja a helyét. ( a jót nem nehéz....)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 11:22 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.03. 22:17
Hozzászólások: 9
Minelli vasárnap hozzánk költözött végleg. :) A Boni nevet kapta tőlünk.
Vasárnap déltől estig még nem tudtuk kikönyörögni a tuja alól, ahová behúzódott mindjárt a hazaérkezést követően. Azóta egyre jobban feloldódik, már egy-egy simiért is kijön a rejtekhelyéről. A kert nagyobbik részét még nem fedezte fel. A lakásba esténként kajával tudjuk csak becsalogatni, egyébként nem akar bejönni éjszakára sem. Még néhányszor odamegy az ajtóhoz, hátha ki tudna lógni, aztán lenyugszik a nappaliban a fekhelyén, és reggel fél 7-ig nyugodtan fekszik ott. A hálószobába még nem jött be, mert kicsit odébb van a nappalitól, egy folyosó végén, és addig még nem merészkedett el. Egyelőre még összerezzen a zajokra bent és kint is, de már sokkal jobb a helyzet, mint vasárnap. Rengeteg puszit, simit és ölelgetést kap tőlünk, főleg a gyerekektől (10 és 5 évesek). Ők nem tudják kivárni, amíg Boni közeledik… odavannak érte. ;)
A sétát viszont nagyon élvezi. Vasárnap este vacsi után már jelezte, hogy ki szeretne menni. Végigszaglászta a rétet, megismerkedett a környéken lakó kutyákkal, akiket éppen sétáltattak. Nagyon örült nekik. Boldogan rohan végig a réten, szinte futólépésben tartunk vele. Ha hívjuk, nagy örömmel rongyol felénk, alig bír lefékezni is. :D A közelünkben van két kisebb karám, lovakkal, háziállatokkal, akik időnként kint legelnek a réten. A lótrágyába előszeretettel belehemperegne minden adandó alkalommal. :roll: Hazafele már szépen sétál mellettünk, visszafogja a szaglászást is, tudja, hogy most már vége a mókának. Ahogy a rétről rátérünk az utcánkra, ott viszont már leáll, és csak jutifalatokkal tudjuk inspirálni, hogy eljusson a kapuig, és be is jusson a kapun.
Nagyon megszerettük, nagyon örülünk, hogy rátaláltunk. Bízunk benne, hogy teljesen feloldódik, és boldog lesz velünk. ;)
Megpróbálok csatolni néhány fotót, tegnap este és ma reggel készültek:

Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Zsanett (#16)

Gyönyörű ez a kutya! :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 19:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Zsanett (#16)

Ez az egyik legjobb képe eddig. :)
Mit tesz a kisimultság és a paramentesség! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 19:06 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 19:05 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2013.04.18. 18:45 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.13. 15:03
Hozzászólások: 276
Szombat óta Minelli ideiglenes gazdiként nálunk van, nagyon helyes-kedves kutyus, lakásban nagyon jól viselkedik, nem rág szét semmit, nyugisan fekszik a helyén, amit persze a konyhában nézett ki magának. Annak ellenére, hogy ilyen rövid ideje van velünk, igényli a társaságunkat, még a hálóba is bejön, hogy egy légtérben aludjunk :-)
Sétálni szeret, élvezi a szaglászást, de a forgalmat nem igazán, még nem szokta meg a buszokat...autóban nagyon szépen utazik, a kutyafuttatóban is szépen viselkedik, de inkább a lábam mellett marad, az a tuti :-)
A fülcsepegtetést is egész megszokta, mint hozzá nem értő, én nem látom bibisnek, nem vakarja vagy ilyesmi....

Egyszóval megszerettük :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minelli - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2013.04.15. 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.03. 22:17
Hozzászólások: 9
Nagyon várjuk, hogy találkozhassunk Vele! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#13HozzászólásElküldve: 2013.04.14. 12:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: juccus1982 (#12)
Ezt nem nézni hanem hallani kell!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#12HozzászólásElküldve: 2013.04.14. 07:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: szné.kézdi csilla (#11)

Megneztem volna, ahogy Csipike leesik a rudrol... :lol:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#11HozzászólásElküldve: 2013.04.13. 13:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Igen mozgalmas éjszakánk volt. Minelli nálam vendégeskedett reggelig. Nem igazán találta a helyét ezért éjjel mászkált néha a sötétben. Olyankor elment a kalitka mellett, amitől a Csipike megijedt és leesett a rúdról.Majd ezt hallva a falka hangos nem tettszését nyilvánította, vagy 5 -ször előadva ezt...Szegény Minelli nagyon meg volt szeppenve reggel, mi igen kialvatlanok lettünk..Boldogan ment az ideigleneseivel itt hagyva a diliházat..

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#10HozzászólásElküldve: 2013.04.10. 23:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Minelli az álomkutya, bárki és bármit csinálhat vele, együttműködő és hős. A füle stagnál, kezeljük, kapja az antibiotikumot is, így neki az oltás kimaradt.
Valaki vele igazán jól járna, nála kedvesebb, csendesebb, alkalmazkodóbb kutyával rég találkoztunk a kórházban.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#9HozzászólásElküldve: 2013.04.09. 21:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#7)

Luca is kb. ennyire munkavonalú... csak ő egyből 2 kutyányi :mrgreen:

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#8HozzászólásElküldve: 2013.04.09. 21:33 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Apropó, és valamit elfelejtettem a trióval kapcsolatban.
Ma mindenki találkozott macsekkal a kórházban.
Szikrát a tápos zsákok nagyságrendekkel jobban érdekelték. :mrgreen:
Minelli a macskaszagolgatást becserélte egy plusz simogatásra Gabitól, a macska meg morogjon magában. :oops: :lol:
Nils azért kicsit jobban érdeklődött, de őt is jobban érdekelte, hogy lehetne egy plusz sétához jutni, rendet bontani, esetleg a ló tulajdonosával lepajtizni, vagy valamit csinálni, mint macskát nézegetni. Azért nála jobban odafigyelnék, nehogy eszébe jusson a macska sípját megkeresni a gyomrában, de szerintem ő is jól ellenne macska mellett is - megfelelő gazdiháttér mellett eleinte. :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#7HozzászólásElküldve: 2013.04.09. 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Minelli tegnap óta semmit sem vesztett a kedvességéből és bájából, sőt!
Kiderült, miért áll két lábra, ha fültisztítás van... :oops: Gabival ugyanis úgy van a fülpucolás, hogy Minelli két lábra áll, Gabi fület pucol. Amikor megjegyeztem, hogy látom, rá is azonnal feltámaszkodik (akkor épp a vattapálcát "élezgette" :twisted: 8-) ), mondta, hogy nem-nem, ők így szokták. Így még lehajolnia sem kell. :mrgreen: Szóval Minelli extra okos is, hogy mindezt ilyen ügyesen megtanulta.

Ma is fotózkodott...

A hűséges tekintet:
Kép

Minelli és a kacska fülei:
Kép


Kép

Itt gondolkodtam el, hogy végülis lehetne "munkavonalú" labrador. :mrgreen:
Kép
Bár évekkel ezelőtt lefogadtam, hogy azok csak akkor lesznek, ha törzskönyvvel mentjük őket... aztán persze bejött. Akkor. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#6HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 21:41 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Minelli cuki. De tényleg! :mrgreen:
Szépségversenyt garantált, hogy soha nem fog nyerni. Apportversenyen is csak azért alkalmaznák, hogy legyen utolsó is. De Minelli egy kis kincs. Kedves, csöndes, együttműködő, szavát még nem hallottam. Szépen sétál pórázon, de azért a pocsolyát megnézni jó alaposan. :)
A labda eldobását rezzenéstelen arccal nézi végig, majd lelkesen odarongyol - hozzám - egy újabb simire.
A vakus fotózás (mert végül persze mára is az maradt) kicsit ártott az arany lelkének, de amikor újra a sétáé lett a főszerep, akkor kibújt a bőréből és diszkréten, kedvesen, de azért úgy csóválva hogy majd szétessen toporgott, és pattant fel többször két lábra. A ketrecébe nem szeret visszamenni, sajnos oda nincs beépítve két kéz, ami megállás nélkül tudná simogatni...

Kép

Kép

Ez a füle a rosszabb:
Kép

Vigyori, erőteljes vakuval:
Kép

Mintha "félne a villámlástól":
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#5HozzászólásElküldve: 2013.04.08. 13:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Minelli is jól van. Sajnos a füle nem javul elég dinamikusan, még mindig rettentően sok váladék jön ki belőle. Bár már nem fáj neki. :) A bal füle szerintem valamennyire világ életére duzzadt marad, de szerencsére ez sem zavarja őt.

Egyébként a hátramaradt trióból ő a legbájosabb. Csóválva két lábra áll és óvatosan feltámaszkodva lop egy plusz simit, amíg az ember az újabb vattapamacsot tekeri a csipeszére, amikor szépen kérem, ne tegye, akkor csak topogva, előttem ülve csóvál és vigyorog. Nagyon kedves, nagyon együttműködő és szerintem problémamentes kutya. Persze még sokat kell alakulnia, de ahol a jószándékot osztották, ő ott tutira kétszer állt sorban.

Megpróbálokozok őt is fotózni ma, ha időm engedi... :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2013.04.05. 10:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Minelli is túlesett az ivartalanításon.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2013.04.02. 19:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Minelli ma nem lett ivartalanítva, valószínűleg csütörtökön kerül rá sor.
Kapott veszettség oltást, chipet, az ő füle csúnyán gyulladt és van egy szervült othematomája is, amivel már nem sok mindent lehet kezdeni... így most kap antibiotikumot és fülcseppet is.
Ő a legnyugisabb a csapatban, az ő korát 5-6 évre írtam be végül.

A többieknél is leírom, de nála is:
Általánosságban mindre jellemző, hogy gyönyörű, hófehér fogaik vannak, fogkövet egyről sem kellett leszedni. Viszont mindnek kopottak, a szemfogak egymást koptatták "össze-vissza", és egyik-másik kutyánál a metszőfogak is sréhen lekoptak az ínyig. Én nem feltétlen találok összefüggést eközött és a koruk között, mert az ívesen egymásba kopott szemfogak könnyen harapáshiba eredményeként jönnek létre, míg a lekopott metszőfogak bőrproblémák miatti szőrrágás, kurkászás, vagy hasonlóan harapáshiba miatt. Így eléggé bajban vagyok, hogy a korukat meg kell határozni, de összességében mind a hat kutyát 3-6 év közé tettem végül. Alapvetően fiatalosak, lendületesek, lelkesek, a fogukkal meg a fentiek alapján kicsit sem votlam előrébb. :)
Mindenesetre bízok benne, nem a koruk vagy +/- 1-2 év miatt fognak valakinek megtetszeni vagy nem tetszeni, hanem mert mindegyikük kedves, bájos, tűzről pattant, közvetlen és nagyon jószándékú kutya. Az egész csapatról ez mondható el ugyanis! :smt007 :smt007 :smt007

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2013.04.01. 20:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ő MInelli lett, Barkával kísértetiesen hasonlítanak egymásra. Olyannyira, hogy asszem, holnap mindkettő kap még egyszer féreghajtót...
Így két dolog érhető el... az egyik összesen 3x kapott... vagy mindketten 2x. Mivel közösen, a három fekete kutya egy lovas boxba került és annyit zsizsegtek és pörögtek, ugráltak és örültek, hogy képtelen voltam a végére megkülönböztetni, melyik melyik, így pöppet beleszédültem és lehet, benéztem. :)
Még a spot onnál is ellenőriznem kellett, melyik hátán van már folt. :)

Egyébként asszem, ő a nyugisabb a kettő közül... de majd még nézegetem őket. Meg jól bechipezem. :) :twisted: :lol:

Kapott féreghajtót, spot ont. A többi holnap.

Gazdát, ideiglenes befogadót keres.

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Minelli/Boni
#1HozzászólásElküldve: 2013.04.01. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

név:
nem: szuka
kor: 4-5 éves
szín: fekete
fajta: labrador retriever
leírás: Fekete labrador szuka kb 4-5 éves lehet. Nagyon jámbor mint a többi társa. Szeretetéhes, szépséges labi szuka. Emberekkel és állatokkal is remekül kijön.

Minelli képtára
Videó: http://www.youtube.com/watch?v=ArFB9stfgP8&list=UUdZvaigFbeV4L4XSOYIE7pw&index=5
Videó 2.: http://www.youtube.com/watch?v=DCpenultfGs&list=UUdZvaigFbeV4L4XSOYIE7pw&index=3

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség