Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.20. 05:27

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#84HozzászólásElküldve: 2014.09.04. 07:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Wandy (#74)

Nagyon sajnálom! :(

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#83HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 11:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Wandy (#74)

Nagyon sajnálom! :smt022 :smt022


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma - in memoriam
#82HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 09:03 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Részvétem - sajnálom h ilyen hirtelen :smt010


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#81HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 07:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Wandy (#74)

Sajnálom... :smt022


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#80HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 07:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Előzmény: Wandy (#74)

Őszinte részvétem, nagyon-nagyon sajnálom :cry: :smt010 :smt011 :smt009.

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#79HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 20:07 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Wandy (#74). Nagyon sajnálom. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#78HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Veled érzek! :'''o A legcukibb Almacskank volt.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#77HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 18:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Wandy (#74)

Őszinte részvétem! :cry:
Alma az egyik kedvencem! :(

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#76HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 14:20 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Wandy (#74)
Nagyon sajnálom... :( :( :( Kicsi Alma nyugodj békében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#75HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 14:11 
Offline

Csatlakozott: 2012.01.12. 12:43
Hozzászólások: 417
Előzmény: Wandy (#74)
R.I.P. :cry: :cry:
Ez szörnyű.....együtt érzek Veletek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#74HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 14:03 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

Sajnos nagyon rossz hírt kell megosztanom...
Alma ma elment...
Múlt héten pénteken elvittem az állatorvoshoz, mert hányt, meg nehezen mozgott... Vért vettek, estére lett is eredmény.
Telefonáltak, hogy gyorsan szaladjunk be, mert Almának infúzióra van szüksége. A vese értékei nagyon rosszak. Vese diéta kell neki.
Szombaton is mentünk infúzióra, meg vasárnap is. Kedden mentünk kontroll vérvételre. Másnap készen volt a lesújtó eredmény. SEMMIT nem változott az eredménye. Fel kell készülni a legrosszabbra.
Még a májkrémes kenyér ment egy ideig, de nem akart enni semmit ezen kívül. Ma már azt sem, szinte semmi ereje sem volt! Elvittük újra... Már megjelentek a fekélyek az ínyén... 1-2 hétig még elvegetálhatott volna - ennek meg semmi értelmét nem láttuk, hiszen az már nem lett volna tisztességes vele szemben. 27,5 kilóra fogyott!

Isten Veled Alma néni! Köszönjük, hogy velünk voltál, hogy megtanítottál minket sok mindenre, hogy szerethettünk, hogy a családunk tagja voltál! Szeretlek Kiskutyám! Nyugodj békében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#73HozzászólásElküldve: 2013.06.10. 21:41 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Beszéljünk meg egy időpontot és akkor találkozzunk.
Szombatra nagyon jó időt mondanak. Mondjuk szombat délután 4-5?

Előzmény: zsuci30 (#72)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#72HozzászólásElküldve: 2013.06.10. 12:22 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Előzmény: Wandy (#71)
Szia Wanda! Úgy örülök, hogy ilyen jól bevált nálatok ez a jóravaló Almalány!
Veszélyes ott nálatok a Dunapart, Téged olvasva mi is óvatosabban járunk arra Szimbával. Mostanában heti egyszer mentünk-az áradás előtt-, mindig lestem hátha meglátom Almát, Titeket! Eddig nem volt szerencsénk:)
Legutóbb a part vonala alá besodródott Szimba labdája, ő gyanútlanul bedugta az orrát...a nyakát...a mellső mancsát utána, (fura volt a búvárkodása)...egyszercsak rémülten hőkölt hátra! Mégegyszer megpróbálta, megint vészhelyzeti reakcióval húzta vissza! Tuti, hogy valami ellenállásba ütközött, vizi patkány vagy sikló lakhatott ott...alig lehetett elvonszolni onnan!-de már nem merült alá többet, csak szimatolni próbált. Ti találkoztatok már vizi élőlénnyel, kacsán kívül?

Puszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#71HozzászólásElküldve: 2013.06.07. 22:45 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hello!

Jó régen nem jelentkeztem Almával kapcsolataban :oops:
De most bepótolom :mrgreen:

Alma továbbra is remek kutya. Bár biztosan nem leszek idén a kertem miatt "arany gumicsizma-díjas", de talán még pár paradicsom, ne adj ég, cukkini és paprika még akad... :D
Ezeket a növényeket kezdte el kiírtani - na nem szándékosan! Egészen biztosan nem... Csak szeretne magának gödröt ásni és a gonosz, buta gazdi (mi) odaültettük ezeket a ronda gazokat (paradicsom, paprika, stb) :)
A séták továbbra is nagyon élménydúsak...
Májusban a kisebbik fiam pottyant bele a Dunába, mert Almának akart a vízbe dobni egy levelet (amúgy rohadt nehéz ám faleveleket messze hajigálni), és négy évesen még minden úgy van, ahogy azt az ember gondolja. Tehát a lendület "berepítette" a 4 éves fiamat a vízbe. Semmi gond nem volt, én betegre röhögtem magam, és elmagyaráztam, hogy pont egy hete én is úsztam.
Alma nézett - elhiszem! Még kutyák számára sem normális jelenség, hogy a gazdi és családja átlag hetente fürdenek egyet vele...
Ma pedig a nagyobbik fiam adta elő ugyanezt a mutatványt... Almának akart dobni egy fadarabot... :smt082

Stabilan 32 kilóra sikerült letornázni a súlyát. A Duna miatt néha vállalhatatlan az "illata", ma meg is fürdettem, mert reggelre a nappalinak olyan szaga van mindig, hogy húhúúúúúúúú! Szóval Alma ma tusolt egyet, de ha van valakinek használhatóbb ötlete szóljon nyugodtan!

Ezek vannak velünk! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#70HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 19:14 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
    Húha......hát, látod, addig irigykedtél a kajakos srácokkal való úszás miatt Almára, hogy megadta a jósorsod a lehetőséget!!:)) még ha esetleg nem is épp így gondoltad...:) Vigyázz, hogy mire vágysz,mert megkapod!:)))
    Annak azért nagyon örülök, hogy ilyen ügyesen /és sportosan/ megoldottad. Hiába, mi, anyák vagyunk a leghősiesebb teremtményei az Univerzumnak! Mégis olykor azt hiszik, csak elmacázgatunk-babázgatunk, dejónekünk!:) Remélem, nem fáztál meg/rá! Puszi, Életmentő!!
    !!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#69HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 18:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.24. 12:21
Hozzászólások: 746
Tartózkodási hely: Kecskemét
Előzmény: Wandy (#65)
Ez szép mutatvány lehetett... :mrgreen: :mrgreen:

Tőlem sokszor kérdezik 'hozzáértők', hogy ugyan miért van "fojtópórázon" a kutya, ha már ilyen jólnevelt stb... És akkor minden alkalommal elmagyarázom, hogy nem a fojtás a célja, hanem ez retrieverpóráz, márpedig a retriever vadászkutya, és nem lehet rajta nyakörv, mikor a nádba küldöm (ha Zara dolgozhatna...) a fácánért, stb, mert fennakad, és akkor annyi... A retrieverpóráz meg egyben nyakörv és póráz is, egy pillanat alatt le- és felkerül.

Örülök, hogy ilyen jól megúsztátok. :mrgreen: Jót röhögtem, na. De nem rajtatok, hanem veletek. :)

_________________
Zara & Sally† & Timcsi
www.annazara.hu
(A nyugalom felkavarására alkalmas fotók, videók, dog-blog bejegyzések - csak erős idegzetűeknek!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#68HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 12:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Előzmény: Wandy (#65)
Csatlakozom Dandához! Jót nevettem!!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#67HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 10:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 14:39
Hozzászólások: 141
Előzmény: Wandy (#65)

Bocsánat, de meglehetősen vizuális vagyok, ezért hangosan röhögve olvastam végig. :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

"Muszáj dzseki"!!!! Ez volt a csúcs!! :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#66HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 09:47 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Wandy (#65)

:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#65HozzászólásElküldve: 2013.04.27. 09:41 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Tegnap elmentünk sétálni...Alma nagyon boldog volt, már alig várta, hogy újra ússzon a Dunában. Kislányom is élénken "beszélgetve" várta a babakocsiban, hogy végre indulhassunk.
Almának dobáltam a botokat a vízbe, nagyon lelkesen, korát meghazudtolóan úszott, szaladt, rohant.
Már elég messze jártunk a házunktól. Ismét dobáltam serényen a botokat, kislányomnak meg magyaráztam, hogy milyen ügyesen úszik az Alma.
Alma egyszer csak eltűnt...
Kezdtem megijedni, hogy hát mégis hova a francba tűnhetett... Elhúzott előttünk vagy 6 kajakos és utánuk egy motorcsónak is (edzés volt), és Alma csak nem jött, de hallottam, ahogy fújtat és tapossa a vizet - valahol tehát itt kell lennie.
Egy-két félig kidőlt fa mindig belelóg a Dunába, hogy ott a kacsák, vagy a vízben a halak menedékre találjanak... Hallom, hogy fújtat, de csak nincs meg, egyszer csak látom, hogy a nem közvetlenül mellettünk lévő, a vízbe lógó hatalmas lombú fa között valami fehérlik a vízen... Igen! Alma volt, akinek a nyakörve beleakadt egy faágba...
Már éreztem, hogy ebből nem jövök ki szárazon... Szólítgattam, megpróbáltam irányítani, hogy balra, vagy jobbra (nem mintha bármelyikünk is tudná, hogy melyik irány is az) még egy ideig, megpróbáltam elkerülni sorsomat. :lol:
Megpróbálkoztam elvi síkon a következővel; ha végig másznék a kidőlt fa törzsén, akkor talán eltudnék kecmeregni Almáig... Ám nem vagyok Maugli és a citromkúrám, bár eredményes volt, de azért nem annyira, hogy egy fűzfa vékony kis hajtása kibírjon... :lol:
A végén aztán kivettem a telefonomat a zsebemből, levettem a cipőmet...
Undorodom az iszaptól - fúúúj! Igyekeztem gyorsan mozogni... Az első vízbemerülésem alkalmával az arcomra fagyott a mosolyom. :lol: Na, de Alma még mindig fújtatott és taposta a vizet (egyébként végig nagyon nyugodtan viselkedett - ő tempózott ugyan, de egy centit sem haladt), és továbbra is az ág fogságában volt, tehát nem értem rá, hogy mélyebben elgondolkozzak arról, hogy milyen rohadt hideg a 16 fokos víz...
Úgyhogy "Tempózz" felkiáltással elrúgtam magam a parttól és elúsztam Almáért. Kiszabadítottam, a nyakörvét lecsatoltam és már úszhatott is kifelé.
Hálátlan "dög" meg sem várt. :lol: Oké, végül is nem gondoltam, hogy ott fog nekem a vízben hálásan a nyakamba ugrani - talán még az hiányzott volna... :lol: :lol:
Kislányom az egész mutatvány során édesen gagyarászott a babakocsiban. Akkor ijedt meg, amikor kimásztam a partra, ettől mondjuk én is megijedtem volna... :lol: Cumival kezeltem a helyzetet. Majd végig gondoltam a kialakult szituációt...
Oké, hogy "kimentettem" Almát, de most így vizesen fogok visszagyalogolni a házig?! Igen! Másként hogy mentem volna vissza? :D :D
Ha már úgy érzed, hogy szorult helyzetben vagy, akkor legalább néz okosan és szépen, lépdelj büszkén... :D :D Legyünk pozitívak... A mai dunai vizes póló ruha versenyt egyértelműen én nyertem! :D :D
Visszafelé láttam és ÉREZTEM a pillantásokat... Nem biztos, hogy kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltak rólam az emberek, a kép láttán:
Egy csurom vizes, ám de annál boldogabb kutya, egy száraz és nagyon jókedvű kisbaba és egy csuromvizes, mezítláb lépdelő anyuka, aki néha felröhög... Remélem, nem fognak hamarosan csöngetni egy muszáj-dzsekit lobogtatva az elmegyógyintézet emberei... :D :D :D
Tanulság! Mindig leveszem ezentúl a nyakörvét, ha úszni akar. :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#64HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 22:30 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Wandy (#63)

Ez az Alma nagy mázlista, hogy már fürödhet izmos férfitestek között! :lol: :mrgreen: ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#63HozzászólásElküldve: 2013.04.24. 19:55 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Almánál kitört a strand szezon. Újabban a sétákat a Dunában úszva abszolválja :D
Sétálok a parton, Alma jön velem, csak éppen úszva. Közben kacsákat próbál "kergetni", illetve egy két kajakos / kenus után úszik néha... (meg kell mondanom, hogy van ízlése, ugyanis kizárólag Adonisz testűek után fordul csak meg - öreg kutya, nem vén kutya jeligére).
Patkányt azóta nem fogott (hála a jó égnek).
Hogy végre itt a jó idő, mi is több időt töltünk a kertben. Kertészkedés eredményét elfogadja, nem ás - jóóóóóó kuuuutya! Amikor aztán a szomszéd gyerekek is itt vannak nálunk, eljön a Kánaán számára... 4 gyerek kényezteti, simogatja.

Szóval jól van azóta is.

És még történt egy jópofa eset. Voltam az alphazoo-ban, hogy vegyek neki bolhaírtó nyakörvet. Kérdezett valamit a hölgy a fiatalabb koráról. Mondtam, hogy ezt nem tudom, mert 10 éves és még nincs nálunk egy évet, ugyanis mentett kutyus.
Ettől az eladó hölgy szíve (bár addig sem volt kőszívű) kvázi elfolyt ("összeteheti a négy mancsát a kutyus" :D ) és mindenféle termékmintával tömte tele a szatyrunkat. Mondtam, hogy tesóméknál pl két mentett kutyus is van.
Ez volt aztán a hab a tortán, ugyanis összecsapta a kezét és azt mondta: "Micsoda család! De jó, hogy vannak még emberek, akik értik az állattartás lényegét".
Tehát jól van a hölgy... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#62HozzászólásElküldve: 2013.03.21. 09:14 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönjük szépen Alma nevében is!
Tükör módszeres suliról van szó.
Megmondom őszintén, hogy mi is (illetve leginkább én - mert az volt az én gyerekmentes időm) nagyon nagyon jól éreztük magunkat a suliban.
A középfokot azért nem tudjuk vállalni, mert amíg az egyikünk Almával volt a suliban, a másikunk volt a 3 gyerekkel. És miután, csakúgy, mint mostanában mindenki, a hétvégén tudunk együtt lenni, a gyerekekkel foglalkozni (élményt nyújtani a számukra), ezért nem tudjuk vállalni. (általában éjfélig főztem, hogy másnap el tudjak menni Almával).
A "pallérozását" továbbra is folytatjuk, hiszen tesómékkal rendszeresen találkozunk, ők Sunnyval járnak középfokra, Mira (border) pedig már réges régen letette. Tehát tudunk kitől kérdezni és tanulni, de a rendszerességet inkább a sétákban tartanánk meg. Így együtt tud lenni az egész család (incl. Alma)!
Tegnap pl nagyon édesek voltak a sétánál. Legkisebbet toltam, a két nagyobb pedig biciklizett, Alma meg nagyon boldogan futkosott. Aztán egy helyen megálltunk, a fiúk dobálták a botokat, Alma pedig nagy boldogan úszott a Dunában. Volt kb 7 óra, mire hazaértünk. :D
Egyébként Alma kisasszonynak iszonyat nagy szerepe van abban, hogy a legkisebb hajlandó már mást is enni, mint a cumisüvegbe valót.
Nagyon édesen asszisztál!
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#61HozzászólásElküldve: 2013.03.20. 09:19 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Valaki össze tudja számolni, hogy 2012-ben hány vizsgás kutyánk született? (Mármint mint RR.)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#60HozzászólásElküldve: 2013.03.20. 07:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: SRita (#51)

Abszolút egyetértek Ritával, én sem hallottam még 100 pontos kutyáról, pláne ilyen korban! Azt hiszem, innentől kezdve Alma lesz a fő "fegyverem" a nekem-csak-fiatal-kutya-kell-mert-őket-lehet-tanítani vitában. Egyébként ha Alma jól érzi magát a suliban, akkor szerintem menjetek középfokra is, ha hasonló a felépítése, mint egy Tükör-módszeres suliban, akkor még jobban fogja élvezni az órákat (az én Pankám teljesen oda és vissza volt, hogy mentünk középfokra, nagyon imádta - ő is :D ).
Ja, majd' lemaradt: nagyonagyongyon gratulálok!!! :smt023

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#59HozzászólásElküldve: 2013.03.18. 12:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Wandy (#57)

Gratulálok a vizsgához, ügyesek vagytok!

(A kalcium nem jó patkánymérgezés kivédésére, azaz a patkányméreg anyagának ellenszereként. Az a K-vitamin!)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#58HozzászólásElküldve: 2013.03.18. 11:50 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Előzmény: Wandy (#57)Hm, fogas kérdés....ha ez a vadászati kalandtúra elhatalmasodna, a Kóbányai Kutyasuliban tudok egy csajszit aki viszi "terepre" és oktatja a vadászatot, a nyomkövetést valahol a gyáli erdőkben....és akkor elvileg megtanulhatod kontrollálni az ezirányú törekvéseit:)
Szimba direkt nem ér utol egy zsákmányállatot sem, tudja hogy mit se kezd vele...ezt talán a cicánk miatt fejlesztette ki magában:)
Pussza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#57HozzászólásElküldve: 2013.03.18. 09:22 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
[url=http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=90021#p90021]Előzmény: zsuci30 (#50)[

Jaj, meg tudlak érteni, hogy milyen nehéz lehet elengedni.
De olyan szeretettel veszitek körbe az ideiglenes kutyust, hogy egyből gyógyul az a kutyalélek!
Almával még búcsú sétára is mentetek a Duna partra. Oda most már kb beugrik. :)
Múltkor fogott egy vízi patkányt, Mira (Tesóm border collieja - Sunnyéknál) segédletével. Nem voltam elájulva, hogy pont egy patkányt, de mindenképpen figyelemre méltó, hogy ilyen ügyes. Hazaérve aztán kapott 500 mg Ca-t, hogy ha esetleg mérgezett lett volna a patkány, akkor ezt kiküszöböljük vele (Tesóm ötlete volt, hogy ezt adjak neki - hálás voltam az ötletért, mert bevallom őszintén, nekem halvány lila segédfogalmam sem volt róla, hogy mi lenne a megfelelő)
Előre "félek" a tavasztól... Mit fog csinálni a kiskacsákkal?! És én ezt majd hogyan magyarázom el a gyerekseregnek? Csináljunk a kiskacsákból (mármint ami megmaradt belőlük) 3D-s puzzle-t? Jó, "kicsit" morbid, de akkor is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#56HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 22:37 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönjük a gratulációkat, de ugye ez igazából Alma érdeme! Nem akármilyen kutyus ő!
Nem Győző hanem, Ili volt a tanfolyam vezetőnk, nagyon szerettem, szerettük a férjjel az egészet. Sajnáljuk, hogy vége van. Kérdezték, hogy akarunk e középfokra menni. Egyértelműen nem! Ahogy nézem az oltási könyvét: áprilisban lesz 10 éves... A legfontosabb, hogy boldog és kiegyensúlyozott! Mi pedig sokat tanultunk az egészről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#55HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 22:33 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Wandy (#54)

Egy boldog kutyafutás! :smt007 :smt055 :smt060


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#54HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 22:30 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Kép
Alma fut... Szerintem jól érzi magát :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#53HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 20:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Wandy (#48)

Gratula!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#52HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 18:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.14. 23:27
Hozzászólások: 1381
Én is gratulálok, nagyon ügyesek vagytok!!!!!!!!!!! És írjatok minél többet, hidd el, nagyon sokan olvassuk, csak éppen nem komenteljük. Mindig figyelemmel kísérjük a fórumot, és hidd el, minden ideglenes gazdi szívén viseli a kutyusok sorsát, és örömmel olvassuk a beszámolókat.

Előzmény: Wandy (#48)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#51HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 14:16 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Wandy (#48)

Én is gratulálok! :smt023 :smt026 :smt023 Azt hiszem Almát és a gazdikat feltehetjük az "Akikre büszkék vagyunk" falra, hiszen egy nem fiatal kutyával érték el ezt a kiemelkedő eredményt! :smt024 :smt041 :smt041 Reméljük, soha senki nem fogja mondani ezek után, hogy az idősebb kutyákkal már nem érdemes foglalkozni és suliba járni. Én konkrétan egy fiatal kutyát sem ismerek, aki 100 pontosra csinálta volna a vizsgát és ez a csapatmunka érdeme! Még egyszer gratula! :smt038 :smt039 :smt041 :smt055 :smt045


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#50HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 14:15 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Előzmény: Wandy (#48)Szia kedves Wandi!:)
A társalgás egyoldalú, de minden betűt töviről-hegyire végigolvasok!:) és Szimba is ezt tenné...ha volna hozzá esze:))
Gratulálunk a vizsgához, nem is gondolná az ember: öreg Alma nem vén alma!!:) De ehhez NAGYON jó gazdi is kell, aki kihozza belőle! Képzeld, Alma óta még csak most mertem megint golden kisasszonyt vállalni. Megint megszeretem és milyen nehéz lesz elengedni....és most is hasonló termettel megáldott kutyust kaptam, mint Alma volt kerek korszakában. Az én kanom eltörpül mellette:))) hú, és sokat kell tanulnia is majd- de látva a Ti remek példátokat, bizakodó vagyok! Alfa kutyasuli: Győző oktatott? nagyon bírom!!:)
Mostmár jön a tavasz, ha szerveztek vmi kirándulást, nagyobb sétát, üzenjetek: egyszer mi is becsatlakoznánk szívesen. Puszi, további sportsikereket kívánunk és minden szeretetünkkel csüggünk a soraitokon! Írj majd még.....::)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#49HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 13:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2012.05.27. 20:08
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Szeged
Előzmény: Wandy (#48)
Gratulálok Nektek, nagyon ügyesek vagytok!
A híradást rólatok ne add fel, hidd el sokan olvassuk.... ;)

_________________
„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.”

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#48HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 13:29 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok, :smt006

Ismét eltelt egy hónap, így újra jelentkezem, bár egy kicsit egyoldalú a társalgás... Ma abból az alkalomból is teszem ezt, hogy Alma letette az alapfokú engedelmességi vizsgát az Alfa Kutyaiskolában, ráadásul "summa cum laude", azaz 100 ponttal. :D :D
Ügyes, okos kutyus, jutalma egy nagy séta volt a többi kutyussal, amit nagyon élvezett. (Meg én is - nagyon)
Egyébként jól van, minden oké vele!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#47HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 19:54 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Utoljára egy hónapja jelentkeztem.
Alma jól van, már nem hány, nem izgul már a kutyasuliban. Jól érzi magát, játszik a többi kutyával és rendezi is őket, amennyiben valaki "le akarná dominálni". Nagyon kiegyensúlyozott kutyus.
Kicsit néha átvág a palánkon, mert pl a fektetésből ültetés feladatnál szépen megvezetett ma. Úgy nézett rám, hogy "hát nem látod, hogy elfáradtam?! Én kérem, egy nyugdíjas kutya vagyok..." Hát természetesen rögtön önvizsgálatot tartottam, hogy szeeeeegény kutya, hát elfáradt, én meg itt nyüstölöm... Na, a következő pillanatban már megkönnyebbülten ugrált tova... :lol:
Szóval... Almával nagyon jól megvagyunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#46HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 14:59 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hm... Ezen mi is elgondolkodtunk és próbáltunk nem adni neki...
Mondjuk ez így elég drasztikusan hangzik... Szóval az történt, hogy idős kutyáról van szó és még fogynia is kellett. Tehát Norbi szerint többször kis adagot, így kap reggelit és vacsorát.
Egyszer "volt pofánk" 1,5 órával később adni a reggelijét, mert valamilyen csoda folytán a gyerekeink hagytak minket egészen fél 9ig aludni egy hétvége reggel. Miután Alma bent alszik, pedig nagyon kis helyes háza van neki, szépen a konyhába kitette a gyomrát - savat.
Tehát tanulság: a kutyának pontosan kell enni adni. Ez azóta így van, ha több, mint egy órát kések, akkor kijön a sav.
Így ugrani látszik a gondolat, hogy ne adjak neki enni... Rennie savlekötőt meg azért már mégsem szeretnék adni neki! :D
Jutifalat: egy virsli hosszában kétszer elvágva és az még miszlikre aprítva. Tehát elég apró... Oké, múltkor nagyon delux kaja volt, mert megfeledkeztem egy kockázott baconról a hűtőben... Nagyon megfeledkeztem róla, egy hónapja lejárt (mondjuk illatra és kinézetre semmi baja nem volt, de pl már nem csináltam volna belőle a családnak rántottát).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#45HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 15:09 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Sziiiiasztok!! De jó olvasni Titeket...:) Örülök minden hirmorzsának, és boldoggá tesz hogy látom, milyen remekül megvagytok a kis szőrös gyümölccsel:)) hihi. Bocsi.
Az jutott eszembe a kutyasuli utáni hányással kapcsolatban, hogy annak idején mi azt a tanácsot kaptuk az ALFÁSOKTÓL, HOGY SULI ELŐTTI ESTÉN EGYÁLTALÁN NE KAPJON ENNI. Ez több okból is hasznos: megvan a heti egy böjtnap, ami jót tesz a kutyáknak - nekünk is jót tenne!:), másrészt SOKKAL hatékonyabban motiválható a jutalomfalattal, és hát harmadsorban talán nincs annyi hánynivalója a végén. Mi a jutifali, amit visztek a tanitáshoz? Segithet ha apróbb darabok...
Sok sikert Nektek, és sok örömet továbbra is! És irjatok még, minden sornak örülök!:)) Puszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#44HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 13:24 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Sikerült a mintavétel. Valamilyen zsírcsomó, vagy limfóma... De abban állapodtunk meg az állatorvossal, hogy két hét múlva visszamegyünk Almával és ha véletlenül nagyobbnak találná a puklit, akkor kimetszi.
Voltunk kutyaiskolában, Alma nagyon jól viselkedett, szépen játszott a végén a többi kutyussal, kezdetben azért velünk volt javarészt. A feladatokat szépen, ügyesen megcsinálta.
Úgy csináltuk, hogy szombaton én megyek vele, vasárnap meg férj.
Ami érdekes... Mindkét alkalommal hányt amikor hazaértünk. Semmi gond az étvágyával, vidám! Csak az iskolából hazajövet hány. Lehet, hogy az izgalmaktól? Mi ezt tartjuk elképzelhetőnek, mert azért új neki a helyzet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#43HozzászólásElküldve: 2013.01.10. 10:19 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Jó régen jelentkeztünk, ezért most írok egy hosszabb helyzetjelentést Almával kapcsolatban.
Első és legfontosabb Alma jól van.
Voltunk már a múlt héten az Alfa Kutyaiskolában felnőtt futtatón, most indul a hétvégén az alapfokú tanfolyam, oda is fogunk menni. A felnőtt futtatót leginkább ismerkedésnek tekintettük.
Az állatorvosnál járva most másodszor is mintát vettek a farkán található pukliból. Remélem, hogy most már értékelhető lesz a minta. Igazából nem izgulok, mert minden a legnagyobb rendben lesz vele!!!
Nagyon szófogadó, bár azért próbálgatja a határait. Ha vizet lát, "megkergül", tegnap is, amikor sétáltunk (a gyerekeket húztam szánkón, a legkisebbet pedig toltam a kocsiba), többször is ki kellett parancsolni a vízből... Mintha legalábbis valami wellness helyen lennénk... :D Őrület! :D
A szánkózó gyerek láttán is "megkergül". Kergeti a szánkót, rohan mindenhova, de behívom és pórázra teszem, mert azért "veszélyes üzem" a szánkópálya kutyáknak! Utána mondjuk volt még alkalma bőven futkosni és igen... fürdőt venni is (csak a lábát tudta beledugni a vízbe, mert rögtön szóltam neki) :D
Más kutyákkal szemben nagyon jól viselkedik. Szilveszterkor pl itt volt nálunk Mira és Sunny is és a három kutya olyan jól elvolt egymással, mintha évek óta haverok lennének.
Sétánál viszont mindig visszahívom, hogy ha látunk egy másik ismeretlen kutyust.
A testsúlya szépen csökken, már (tegnap mértem) 32,4 kg. Volt ő több is ugye.
Igyekszem változatosan enni adni neki. Mindent nagyon hálásan fogad, egyet kivéve... Nem volt időnk rendesen elmenni egy állatoshoz, így vettünk egy zacskó Friskiest... Hát olyan szemrehányóan nézett ránk "Mi ez Gazdi kérem?! Ez valami kritikán aluli!", úgyhogy amint lett rá alkalom, szaladtunk is beszerezni azt, amit szeret...
Makréla cicánkkal pedig már elásták a nem létező csatabárdot, már úgy szoktak aludni, hogy Alma a fűtőtest előtt alszik a párnáján, a macska pedig a fűtőtesten. Szóval minden oké van velünk! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#42HozzászólásElküldve: 2012.11.19. 13:38 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Még annyit, hogy revideálnám az álláspontomat, miszerint az utcán nem fogad el juti falatot...
Nos az utcán valóban nem fogad el száraz ropogtatni valót, de pl 2-3 pár virslit minden további nélkül :D :lol: :lol: :lol: :lol:
És szépen megfésültük tesómmal. Szépen megadóan tűrte. Meg itt ott levágtunk némi rasztásodott tincset. Nagyon kis pofás lett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#41HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 22:13 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hello Mindenkinek,

Hatalmasat léptünk előre. Almát tegnap már elengedve sétáltattuk. Persze a teljes nyugalomhoz azért kellett Mira és Sunny is, meg persze a gazdijaik :D De Alma csodálatosan bejött, amikor hívtuk. Tényleg nagyon jó vele!!! :) Boldog volt, szaladt, rohant, futott, játszott... Aki látta, mind kérdezte, hogy biztos, hogy 9 éves? A sétánál minden esetre nem úgy néz ki! :D
Alma nagyon klasszul felengedett. Már fürdött a Dunában is, ha kacsát lát, transzba esik!
Éééééééés most történt meg az, amiről azt gondoltam soha nem (de legalábbis nem a közeljövőben) fog megtörténni: Egyik kezemmel Almát, másikkal Makrélát (cica) simogattam! :D
Ellenben el kell vinnünk az állatorvoshoz, mert talált Tesóm egy puklit a farka tövénél... Remélem semmi komoly, de azért megmutatjuk!
Ha voltunk, akkor írok, hogy mi történt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#40HozzászólásElküldve: 2012.11.15. 14:03 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Előzmény: Wandy (#38)Ami azt illeti, Szimba is lábnál jön amikor sötétben baktatunk a Ligetben...fut két levezető kört aztán csatlakozik "őrző-védőnek" (?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#39HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 22:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
Előzmény: Wandy (#38)
Hú, nagyon szépen beilleszkedett akkor :) Csak így tovább!
Előfordul, hogy bizonytalan még, bár akkor nappal is az lenne szerintem.
A korából adódóan én viszont inkább azt mondanám, hogy már nem lát olyan jól, és ez először sötétben szokott megmutatkozni. Ezért lehet kissé bizonytalanabb.

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#38HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2012.11.03. 17:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Megvolt ma az első olyan séta, amin férj nem volt, de a gyereksereg igen. Almától el voltam ájulva. Milán az idősebbik gyerek, flexi pórázon futott Almával, aki farkcsóválva ügetett mellette. Már csináltunk olyat, hogy megkértem Milánt engedje el a pórázt és úgy hívtam be Almát. 15 méterre volt tőlem és bejött!
A babakocsival még nem tud mit kezdeni, de nem volt nagy gáz - aranyos helyzetek voltak. Ma már a kacsák is nagyon érdekelték.
És ami érdekes, hogy azt állapítottuk meg, hogy elképzelhető, hogy fél a sötétben... Létezik ez?
Az volt, hogy világosban felszabadultan "üget". Viszont sötétben sokkal visszafogottabb. Vagy ez betudható annak, hogy lassan felenged közöttünk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#37HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 22:31 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Wandy (#33)

Gyönyörű képek! :smt007 :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#36HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 22:04 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.03. 22:50
Hozzászólások: 42
Előzmény: Wandy (#33)Annyira szépek Vagytok!
És olyan jó látni a boldog Alma-pofit!!:)
Millió puszi Nektek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alma
#35HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 16:07 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.05. 06:58
Hozzászólások: 2156
A 2. kép nekem nagyon tetszik - nagyon széép :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség